Dodaj do ulubionych

Wege dania na kilkugodzinną imprezę

25.09.21, 17:19
Spotkanie mięsożerców i niemięsożerców, z nastawieniem na dania wegetariańskie. Co polecacie?
Obserwuj wątek
    • pyza-wedrowniczka Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 17:46
      Zupy kremy warzywne (teraz sezon na dynie jest, krem z dyni jest fajny), tarty warzywne, faszerowane warzywa (np. papryka, pieczarki, cukinia), sałatki.

A co podajesz z mięsem? Bo nie wiem, jaki charakter imprezy, żeby były odpowiedniki podobnego typu dla wege.
    • extereso Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 17:50
      Zrobiłabym hummus ( domowej roboty), dobre pieczywo, sery. Tarta też jakaś może. Warzywa.
      • verdana Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 17:54
        A wegetarianie czy wegani? Bo to ogromna różnica. Dla wegetarian doskonałe będą tarty warzywne, zapiekanke warzywa pod beszamelem, paszteciki z ciasta francuskiego z warzywnymi nadzieniami, pizza, dla wegan - makarony z sosem pomidorowym, czy np z czosnkiem i cukinią, kaszotto z dynią i pieczarkami, kasza gryczana zapiekana z ceciorką, fasolą i cebulą, rizotto z grzybami
        • majenkir Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:23
          dla wegan - makarony z sosem pomidorowym

Dla gości? 🥴
          • potworia116 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 19:48
            Może moje towarzystwo jest mało wytworne, ale wegelazania znikała błyskawicznie.
            Przypomina mi się motyw makaronu z Życia Adele☺️.
      • berdebul Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:47
        Nie każdy ser nadaje się dla wegetarian. Odpadają wszystkie na podpuszczce cielecej.
    • mama-ola Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:04
      Pyszny jest gulasz gotowany przez "oddaszfartucha" na YT. Najpierw obejrzałam przepis, potem kupiłam, co trzeba, i gotowalam krok po kroku razem z nim. Oprócz tego ciasta, owoce i już. Kilka godzin to 4, tak? Więc wystarczy.
    • savignonblanc Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:05
      Guacamole, alioli i bagietka, sałatki (ale nie z majonezem), sery, owoce, warzywa w słupkach i dipy, zupa krem z pieczonych warzyw, pieczarki, papryki nadziewane, pieczony bakłażan?
    • daniela34 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:16
      Przekąski: ciasteczka serowe z ziołami, francuskie rogaliki/trojkaty/slimaczki z pesto/szpinakiem/pieczarkami, tarty warzywne lub serowe (wczoraj robilam z gruszką i gorgonzolą), figi z kozim serem, caprese figowe, szaszłyki caprese. Zupy kremy warzywne. Makarony z sosem (borowikowy np.), gnocchi z sosem, chili sin carne.
      • daniela34 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:19
        *założyłam że wegetariańskie=wegetariańskie a nie wegańskie
      • homohominilupus Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:19
        Przepis na ciasteczka serowe podałabyś please?
        • daniela34 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:23
          whiteplate.com/2008/12/wytrawne-ciasteczka-parmezanowe-w-dwoch-smakach/

Ja jeszcze na wierzchu posypuję ziołami/ czarnuszką/sezamem/krojonymi drobno suszonymi pomidorami
          • daniela34 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:25
            A, robię ręcznie. Nie mam malaksera.
            • homohominilupus Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:55
              daniela34 napisała:

> A, robię ręcznie. Nie mam malaksera.

Dzięki!
    • paola.brunetti Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:19
      Zawsze sprawdza się falafel z różnymi dipami, chlebki pita, hummus różnego rodzaju, suszone pomidory, oliwki z nadzieniem. Jeśli na ciepło, to leczo wegetariańskie, pieczone warzywa (np. bataty, buraki, seler).
      • paola.brunetti Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:21
        Ja też często robię focaccię z oryginalnej włoskiej mąki. Można zrobić kilka z różnymi dodatkami.
      • paola.brunetti Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:29
        I jeszcze przypomniało mi się o wytrawnych babeczkach - można kupić gotowe kruche spody i napełnić różnymi farszami, np. pastą z twarożku lub z fasoli. Na wierzch parę ziaren kawioru lub gałązka koperku, proste i bardzo efektowne.
        • nigdynigdynigdy84 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 26.09.21, 11:03
          Wegetarianie nie jedzą kawioru
    • woman_in_love Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:26
      wymienic znajomych i zrobic miesnego jeza
    • mia_mia Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:31
      Żeby zadowolić wszystkich to miałabym długą listę, ja jestem, jakby nie patrzeć mięsożercą głównie z wygody, tzn. jadam w nieprzypadkowej kolejności owoce morza, drób, ssaki. Zamienię sushi z avocado czy maki z ogórkiem na steka z najdroższej wołowiny, no dobra raczej odwrotnie, ale wiecie o co chodzismile
    • wapaha Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 18:34
      - Tortille z roślinnym gyros . Go vege z Biedry jest genialne. Jeśli nie chcesz gyros możesz same warzywa. Możesz dodać ser halloumi ( kura robi z mozarellą). A dla mięsożerców filet z kurczaka.
      - makaron- wersji milion - ja najczęściej robię w domu : cebula/pieczarki/ + sos serowo-brokułowy ; tuńczyk/oliwki/pomidory suszone/szpinak
      - zupy kremy - na topie teraz dynia-można pięknie ją podać, sporo gałki muszkatołowej z mlekiem kokosowym .mmmmmm....pycha'
      - szaszłyki - filet+łosoś - dla niemięsnych łosoś i warzywa, dla vege same warzywa
      -kotlety z kani
    • biala_ladecka Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 19:10
      Bigos z boczniakami z jadlonomii. Nie wiem, co za wariat by nie docenił.
      • potworia116 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 19:49
        O jesssu, jes! Jadlonomiczny bigos jest testem na człowieczeństwo.
    • em_em71 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 19:11
      U mnie sorawdziły się paszteciki z ciasta francuskiego z nadzieniem pieczarkowi-serowym, sałatka makaronowa z podsmażoną, przyorawioną czosnkiem cukinią, tartym serem bazyliowym, pomidorkami koktailowymi i oliwą zmiksowaną z ziołami, podpiekane na patelni pierogi ruskie i pierogi z kurkami /z kurkami można też z ciasta drożdżowego w piekarniku/, pieczony kalafior, kasza bulgur z warzywami /np mieszanką warzyw na patelnię lub pieczonymi i orzechami, kus-kus z granatem, fetą, rukolą, papryką czerwoną i oliwą.
      • alfa36 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 20:34
        Przepis na sałatkę?
        • em_em71 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 21:45
          Którą?
          • em_em71 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 21:57
            Makaronową? Bo kus -kus też uważam za sałatkę 😀
            Makaron rurki. Cukinię kroję w kostkę, solę, wrzucam na minimalną ilość oleju, posypuję czosnkiem sproszkowanym i smażę aż się zeszkli, zrzucam na ręcznik papierowy, dodaję do makaronu. Jak ostygnie, dodaję starty ser /zielony, bazyliowy, kupowałam w dwóch różnych miejscach, w tym w lidlu/, do tego dorzucam przekrojone na pół pomidorki koktailowe. Zioła: pietruszka, bazylia, mięta, szałwia wrzucam do miksera, dolewam oliwy z oliwek, zalewam tym sałatkę.
    • tt-tka Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 19:26
      Wlasnie czytam ten watek jagodnika o megaimprezie i placze ze smiechu, ale i z zachwytu - bylo tam kilka dan, z przepisami, wege lub do zrobienia w wersji wege i niewege - cebulaki, chlebki plecione w warkocz, bezmiesny pasztet, brzmialo naprawde smacznie.

o tej porze roku to ja osobiscie preferuje grzyby - marynowane, solone, smazone, pieczone, duszone, serwowane jako mus i jako kotlety, jako zakaska i danie na goraco, jako zupa i drugie.

oraz zawsze - lekko zblanszowany brokul podawany z sosem tatarskim (w wersji wege sos bez szynki, moze tez byc grecki jogurt zamiast majonezu)
      • alfa36 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 21:42
        Mogłabyś napisać, jaki to wątek?
        • tt-tka Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 22:08
          alfa36 napisała:

> Mogłabyś napisać, jaki to wątek?

"Megaimpreza - przygotowania"
          byl linkowany i cytowany w watku "wasze watki stulecia smile"
          • alfa36 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 26.09.21, 01:14
            A dzięki, odszukam i poczytam 🙂
    • ichi51e Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 21:48
      samosa naan tabulleh i sosy do tego
    • szara.myszka.555 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 25.09.21, 21:49
      Mi się vegan nawet nie chce obsługiwać, zamawiam im żarcie z wegańskiej knajpy.
    • folivora Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 26.09.21, 11:09
      Tarta szpinakowo serowa jeśli nie ma wegan.
      Z wegańskich przekąsek polecam duże ilości hummusu i wegański smalec z fasoli, do tego dużo pieczywa i goście będą zadowoleni. Można jeszcze pastę z bakłażana zrobić.
    • makinetka82 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 26.09.21, 12:32
      Na YouTube jest kanał ,,oddasz fartucha" . Polecam tam roladki z cukinii faszerowane serem, ja co prawda jadłam z dodatkiem keczupu z cukinii i odrobinę pikantniej przyprawione, ale ogólnie to szał.
    • makinetka82 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 26.09.21, 12:33
      Tagliatelle ze szpinakiem z serkiem mascarpone jest również przepyszne
    • makinetka82 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 26.09.21, 12:37
      Pierożki mięsne i bezmięsne różnego typu i maści podawane na oddzielnych półmiskach, gołąbki na dwa sposoby- mięsne w sosie pomidorowym i z kaszą w sosie pieczarkowym, nuggetsy z kurczaka dla mięsożerców a kotleciki sojowe dla wegetarian podane z jakimś pysznymi dipami. Papryka zapieczona z nadzieniem pieczarkowo serowym
      • alfa36 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 26.09.21, 15:53
        Papryka z nadzieniem? Poproszę przepis.
    • makinetka82 Re: Wege dania na kilkugodzinną imprezę 26.09.21, 12:42
      Mix sałat ogórek pomidor czerwona cebula żółta papryka plus feta z sosem winegret, lub pieczone buraki pokrojone w kostkę, ułożone na płaskim półmisku na warstwie rukoli, na to pokrojona w kostkę feta i trochę prażonego słonecznika, podlane dressingiem z oleju miodu cytryny i musztardy, znika w mig.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka