Dodaj do ulubionych

Która nie lubi czegoś pysznego?

25.09.21, 20:24
Czytam sobie wątek o zakupach ematki i uświadomiłam sobie, że nie lubię bardzo wielu rzeczy, które są powszechnie uważane za dobre.
Nie lubię kawy i bananów (czemu wszystkie kupujecie banany???). W życiu nie pomyślałabym o jedzeniu nutelli i bitej śmietany dla przyjemności. Truskawek zjem kilka rocznie i mi wystarczy.
Nie mówię tu o nielubieniu jagielnika, ale np za mlecznymi lodami (za wyjątkiem czekoladowych) też nie przepadam.
Macie takie rzeczy za które ludzie by się dziwili, że za nimi nie przepadacie?
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:26
      ciasto biszkoptowe i torty.

Angielski trifle przyprawia mnie o odruch....
    • magdallenac Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:28
      Szarlotka z cynamonem- nie zjem choćbym z głodu umierała.
      • onewoman Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 20:10
        Zjadłabys
    • podaje_haslo_okon Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:28
      Śledzie i tatar. Jestem jedyną osobą w towarzystwie która odmawia jedzenia tych dwóch pysznych potraw.
      • ingryd Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:42
        A flaki ?
        • podaje_haslo_okon Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:45
          Flaków też nie jem, ale jedzenia flaków dużo osób odmawia (sama nazwa już nie jest zachęcająca). A fanów śledzika i tatara spotykam ostatnio na każdym kroku uncertain
      • arthwen Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:19
        Śledzie to ja tylko smażone. Smażone są mniam, zwłaszcza takie na chrupko. Tatara też nie jadam, ale w sume nie dlatego, że nie lubię, bo nigdy nie próbowałam. Po prostu nie mogę się przemóc, żeby jeść coś, co dla mnie jest wyłącznie półproduktem do mielonych tongue_out
        • bialeem Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:31
          robisz wołowe mielone? Świńskiego tatara bym z racji zdrowotnych i w sumie smakowych też chyba nie tykała, ale tu bardziej z racji zdrowotnych i zawartości tłuszczu. Tatar wołowy jest z chudego mięsa. Do tego po wołowinie szybko widać jak jest nieświeża. Ja raz miałam lekki szok kulturowy jak jadłam prawdziwego, siekanego, a nie mielonego tatara. Wolę mielonego, ale siekany był bdb
          • arthwen Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 13:43
            Robię wołowe mielone, tak wink A przynajmniej najczęściej z wołowego, bo raz na jakiś czas robię z szynki wieprzowej, ale wtedy raczej pulpety a nie smażone mielone.
      • marianna1960 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 04:28
        Tartar tylko usmażony surowizny nie jadam.
        • dominika9933 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 11:01
          marianna1960 napisała:

> Tartar tylko usmażony surowizny nie jadam.
          Nie ma takiej potrawy jak tatar smażony.
          • podaje_haslo_okon Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 12:05
            Jest, kotlet mielony 😂
            • dominika9933 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 17:11
              podaje_haslo_okon napisała:

> Jest, kotlet mielony 😂
              To jest kotlet mielony, u nas sznycel smile. I robiony jest z wieprzowiny, a tatar nie. To całkiem inne danie.
              • podaje_haslo_okon Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 17:15
                Sznycel to mielony? A nie schabowy?
                • dominika9933 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 19:02
                  Tu gdzie mieszkam mówimy sznycel na kotleta mielonego smile.Regionalizm.
                  • chatgris01 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 20:32
                    Czyli tatar smażony to francuski steak haché tongue_out
                  • magdallenac Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 20:51
                    dominika9933 napisała:

> Tu gdzie mieszkam mówimy sznycel na kotleta mielonego smile.Regionalizm.

I to jest jedyna poprawna wersja kotlet mielony, to sznycel. Idziemy na pole, a wychodząc z domu ściągamy pantofle i zakładamy buty.
                    • dominika9933 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 21:03
                      No właśniesmile. Żałuję, że nie byłam na spotkaniu Waszym w Krakowie.
                      • magdallenac Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 13:43
                        Nadrobimy w przyszłym roku! Będę trąbić na forum wcześniej, żeby Krakowianki dopasowały daty smile
                    • dominika9933 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 21:05
                      magdallenac napisała:

> dominika9933 napisała:
                      >
                      > > Tu gdzie mieszkam mówimy sznycel na kotleta mielonego smile.Regionalizm.
                      >
                      > I to jest jedyna poprawna wersja kotlet mielony, to sznycel. Idziemy na pole, a
                      > wychodząc z domu ściągamy pantofle i zakładamy buty.
                      No i flizy mamy w łaziencesmile
                    • konsta-is-me Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 10:50
                      "....wychodząc z domu ściągamy pantofle i zakładamy buty."
                      Piękne 😂😂😂
                    • azalee Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 10:50
                      Dokladnie tak! I jeszcze zajadamy sie borowkami
                      • chatgris01 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 13:16
                        I kremówkami.
                        • dominika9933 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 18:20
                          I weką
                        • konsta-is-me Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 18:33
                          Nigdy nie wiem jaka jest różnica między kremówkami a napoleonkami a podobno to nie to samo ?
                          • bialeem Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 18:49
                            A to nie jest to samo?
                          • nickbezznaczenia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 18:54
                            W kremówce jest chyba jeszcze bita śmietana.
                            • konsta-is-me Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 18:56
                              Krem budyniowy plus bitą śmietaną, to za dużo jak dla mnie ..😳
                              • nickbezznaczenia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 19:02
                                Rozumiem😊
                            • chatgris01 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 19:24
                              nickbezznaczenia napisał(a):

> W kremówce jest chyba jeszcze bita śmietana.

W klasycznej nie. Tylko waniliowy krem budyniowy pomiędzy dwoma płatami ciasta francuskiego.
                          • chatgris01 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 19:27
                            konsta-is-me napisała:

> Nigdy nie wiem jaka jest różnica między kremówkami a napoleonkami a podobno to
                            > nie to samo ?

Zależy od regionu.
                            www.pkt.pl/artykul/skomplikowane-ciasta-z-kremem-kremowki-i-napoleonki-84978
                            • dominika9933 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 19:35
                              Ja po prostu nigdy nie spotkałam się w Krakowie z nazwą napoleonka określającą kremówkęsmile
                              • chatgris01 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 19:45
                                Bo w Krakowie (i reszcie dawnej Galicji) w ogóle nie używa się nazwy "napoleonka". Są wyłącznie kremówki.
    • melisananosferatu Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:28
      Nie lubie pierogow ruskich, bigosu, plackow ziemniaczanych, pyz, knedli i racuchow. Nie lubie tez piwa (za wyjatkiem guinessa) a kawe pije tak, ze jest to raczej mleko doprawione espresso.
      • em_em71 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:04
        Piąteczka, z wyjątkiem kawy. Mam niskie ciśnienie.
      • mid.week Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 10:20
        melisananosferatu napisał(a):

> Nie lubie pierogow ruskich, bigosu, plackow ziemniaczanych, pyz, knedli i racu
        > chow. Nie lubie tez piwa (za wyjatkiem guinessa) a kawe pije tak, ze jest to ra
        > czej mleko doprawione espresso.

🤯🤯🤯🤯
      • konsta-is-me Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 12:45
        Też pije mleko z odrobiną kawy 😁
        Nie znoszę czarnej kawki wszelakich syropów smakowych .
    • kokokoko_euro_spoko Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:29
      Beza. Nie smakuje mi i wygodna do jedzenia nie jest.
      • elinborg Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:49
        O tak, beza jest fuj, po prostu słodka i tyle. Z tego samego powodu nie znoszę karmelu i kajmaku. Za słodkie. gdybym jeszcze innych słodkości nie lubiła..
      • martishia7 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 10:47
        Piąteczka!
    • arthwen Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:29
      No, ja np nie tykam lodów czekoladowych tongue_out A orzechowych tym bardziej. Fuj. Z mlecznych smaków to tylko śmietanka, wanilia, Pavlova i dynia, poza tym sorbety rulez.
      Natomiast najbardziej ludzi dziwi, że nie lubię kawy. Nie lubię smaku i nie lubię też zapachu.
    • hiacynta.bukiet123 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:29
      Ja dopiero w ubiegłym roku polubiłam winogrona, wcześniej nie przełknęłabym nawet jednego.
    • woman_in_love Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:30
      Nie lubię tych dziwnych obleśnych mas w tortach albo niektórych ciastach. Tzn. nie lubię to źle powiedziane. W sumie to dostaję torsji po tym.

Nutella? To cukier z olejem palmowym. Kto to je?
      • akseinga1975 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:31
        Nie lubie przepysznej jaglanki
      • asfiksja Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:56
        O tak! Takich "domowych" tortów z kremem z torebki zrobionym na bazie utwardzonego tłuszczu palmowego niestety nie jestem w stanie dojeść. A zwykle niestety nakładają duże kawałki. Jeszcze na wierzchu bywają jakieś cukrowe koszmary w żywych kolorach, ale to udaję, że nie wiem, iż jest przeznaczone do spożycia.
        • lauren6 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 09:01
          To są też tanie, kupne torty. Kiedyś byłam na weselu, gdzie mieli taki tort: krem był niedokładnie wymieszany i było widać w nim grudki margaryny. Ohyda. Nie tknęłam tego. Jeszcze na wynos dostaliśmy w prezencie kolejny kawał tego tortu. Grzecznie podziękowałam, w domu wyrzuciłam.
      • ykke Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 13:18
        woman_in_love napisała:

> Nutella? To cukier z olejem palmowym. Kto to je?

Śmiało napiszę, że to g.wno jest w 70% polskich lodówek. Obym się mylila
        • magia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 13:24
          na pewno jest.
          Zreszta wystarczy popatrzec na polki w supermarkecie gdy jest promocja na nutelle - są zwykle juz puste.
        • swiezynka77 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 13:29
          ykke napisała:

> woman_in_love napisała:
          >
          >
          > > Nutella? To cukier z olejem palmowym. Kto to je?
          >
          > Śmiało napiszę, że to g.wno jest w 70% polskich lodówek. Obym się mylila
          >
          >
          >
          >

mylisz się, bo nutelli nie trzyma się w lodówce smile
    • nickbezznaczenia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:31
      flaki i salceson
      • mikams75 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 11:47
        fuj, ale nie wiem czy sie do watku kwalifikuje, mialo byc o pysznych rzeczach.
      • ykke Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 13:19

> flaki i salceson

No, ale tego to raczej masowo ludzie nie wielbią.
    • aadrianka Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:31
      Słony karmel. W ogóle połączenie smaków słodkiego ze słonym działa na mnie womitogennie. Z tej samej bajki: maslo orzechowe i w ogóle orzeszki ziemne. Nie tknę też bezy.
      Nie przepadam za winem grzanym, głównie dlatego, że pakują tam goździki. Bez goździków ok.
      I mój najdziwniejszy fiol: nie lubię mandarynek, bo śmierdzą mi pietruszką...
      • chatgris01 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:42
        O, słony karmel też mnie odrzuca, ale za słodkim też nie przepadam.
      • konsta-is-me Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 12:48
        Dołączam do klubu nie lubiących (słonego) karmelu...
        Nie mogę pojąć zachwytów nad tym, a salony karnej ostatnio jest wszędzie...
        • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 21:35
          Ja też jakoś nie rozumiem fenomenu słonego karmelu...
          Słodkiego też nie jadam, bo ostatnio miałam po nim rewolucję żołądkową.
    • daniela34 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:32
      Beza, piwo.

Owoce morza jem bez szału i zachwytu. Ok, ale bez rewelacji. Podobnie sushi.
      • sophia.87 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:42
        Ja też nie tkne piwa, dla mnie cuchnie czymś zgnilym
        • igge Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:10
          Jedyne smakujące w miarę było piwo śliwka Kormoran I jakieś kokosowe browaru nie pamiętam. I jeszcze czasem takie rzemieślnicze z beczki charytatywne na koty z ulubionej klubokawiarni dzieciora.
      • kropkaa Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:45
        Owoce morza uwielbiam na wakacjach. Makaron z owcami morza we Włoszech, kalmary w cieniutkiej panierce, całe talerze wszystkiego gdzieś w Grecji. Nawet retsina wtedy jest dobra. A taka ośmiornica grillowana to już w ogóle szał. U nas to nie to samo.
      • nuclearwinter Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:35
        Z owocami morza też tak mam. Jak dobrze przyrządzone, to zjem, ale szału nie ma, chyba konsystencja mi nie pasuje. Ale sushi bardzo lubię.
        • gaga-sie Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:26
          Ja nie tykam owoców morza, jakas mam barierę psychiczną. Mąż się zajada.
          • memphis90 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 08:34
            Ja mówię, że mam alergię...
      • konsta-is-me Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 12:50
        Nie zjem ośmiornic.
        Za żadne skarby.
        Frutti do mare też bez szału
        Z sushi lubię tylko imbir.
    • 18lipcowa3 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:32
      Słodycze. Moga dla mnie nie istnieć . Owoce też.
    • gaskama Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:36
      Nie lubię gołabkow, kartaczy, kotletów mielonych, pierogów, bigosu, zawiesistych sosów, zupy szczawiowej, generalnie nie przypadam za polską kuchnią.
      • igge Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:51
        Zabiłabym za domowe kartacze z Suwalszczyzny.
        Nikt z domowników nie rozumie tej namiętności.
        • gaskama Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:01
          😃
        • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:32
          Igge, ty moja nowa idolko! 😍
          Najpierw dziecko lubiące Schulza, teraz kartacze!

Ja też kocham kartacze. Ale muszą być koniecznie bez okrasy. Zero boczku, zero cebuli. Znaczy: boczek jem normalnie (byle nie na kartaczach!), ale cebuli nie trawię 🤣

Jestem Dekadentem z Podlasia, lubiącym kartacze.
    • escott Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:36
      Myślę, że kawa to bardzo wyuczony smak, podejrzewam, ze mało komu smakowała pierwsza, No a po co w sumie się przełamywać? Ja akurat już lubię. Z uwielbianych potraw natomiast nie cierpię zup: rosołu, pomidorowej. Deserowej czekolady, polew czekoladowych, które nie są czysto mleczne - nie cierpię, polowe kupnych słodyczy mi to psuje. I biszkoptowych ciast.
      • escott Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:38
        A, i cytrusów, pomarańczy zwłaszcza.
      • bialeem Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:49
        Ja pijam kawę od lat, ale w 100% w celu ruszenia porannej perystaltyki. Dla smaku nie. Od lat mi nie smakuje.
        • igge Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:55
          Kiedyś kawiarniane kawy najlepiej smakowały. A teraz kocham smak kawy z kuchennego ekspresu. Szczególnie podanej pod nos przez domowych baristów w ulubionej filiżance.
          Mąż kawy kiedyś nie pijał, nie lubił. Teraz piją o każdej porze dnia i nocy. Ale on rozpuszczalne też pija i dzieciom też takie pija, a one są fuj.
          • igge Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:57
            Shit. Pije. Nie piją.
            Dziecior nie Dzieciom. Nowy telefon płata figle.

• bene_gesserit Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:25
        escott napisała:

> Myślę, że kawa to bardzo wyuczony smak, podejrzewam, ze mało komu smakowała pie

Bo jest gorzka.
        Ja nie znosiłam kawy, dopóki nie zaczęłam pracować jako baristka we włoskich Alpach. I od tej pory piję kilka dziennie.

A ze wszystkich popularnych rzeczy najbardziej nie lubię pączków. "Pączka ci kupiłam!" "O popatrz, te z dżemem, a te z adwokatem!" T"łusty czwartek, pączka nie zjesz?!". Idiotycznie słodka, jałowa buła i jeszcze ten obsypujący się lukier, nie mówiąc już o tych paskudztwach z różanym nadzieniem... brr.

Kwiatów w jedzeniu też nie znoszę. Różanego dzemu, Earl Greya spapranego lawendą, wody różanej we wschodnich słodyczach. Jedzenie nie powinno pachnieć jak mydełko.
        • kropkaa Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 23:55
          A werbena? 😁 Co sądzisz?
      • hanusinamama Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 14:15
        Ale sporo ludzi lubi gorzki smak. Ja lubie kawe, gorzkie piwo, grapefruity i gorzką sałatę (takiej niegorzkiej nie lubie bo dla mnie smaku nie ma). Za to nigdy nie lubiłam słodkiego smaku, nawet jako dziecko
        • chatgris01 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 29.09.21, 13:20
          Można mieć wybiórczy gorzki smak suspicious
          Uwielbiam gorzka kawę (słodka mi w ogóle nie smakuje), ale piwo polubiłam dopiero jako 30+, za grapefruitami nie przepadam, a gorzkiej sałaty nienawidzę nadal i raczej nie polubię.
          Z to z wiekiem coraz mniej mi smakuje słodkie (a w dzieciństwie przepadałam za słodyczami, choć może i dlatego, że nie jadałam ich codziennie).
    • kropkaa Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:39
      Banany - raz na ruski rok i muszą być eko - są bardziej zwarte, nierozbebłane.
      Nutelli nie kupuję, cukier i przekręty z orzechami (kiedyś mi babka we Włoszech opowiadała jak to działa, od tamtej pory nie kupiłam ani słoiczka).
      Z rzeczy oczywistych najbardziej dziwi mnie cukier - używam tylko do wypieków, więc wszelkie zmiany cenowe ani mnie ziębią, ani grzeją. A już pytania czym zastąpić w kawie czy herbacie to dla mnie kuriozum, bo nie po to kupuję różne odmiany, by czuć słodkie.
      Pieprz mielony - w ogóle to to niczego nie posiada, nie wiem, kto i po co kupuje.
      Nic poza masłem - żadne margaryny, mixy etc.
      Nie uznaję tzw. marek własnych - mam kilka sprawdzonych i tego się trzymam. Łącznie z mlekiem i lodami.
      • bene_gesserit Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:31
        kropkaa napisała:

> Nutelli nie kupuję, cukier i przekręty z orzechami (kiedyś mi babka we Włoszech
        > opowiadała jak to działa, od tamtej pory nie kupiłam ani słoiczka).

Nutelli nie lubię i nie rozumiem, jakim cudem można to słodkie gie wyjadać łyżką ze słoika. Płaski zapach, podejrzana konsystencja, słodkie do wyrzygu.

Co to za przekręty z orzechami?

> Pieprz mielony - w ogóle to to niczego nie posiada, nie wiem, kto i po co kupuj
        > e.

Przecież to jedna z pięciu przypraw, którą ma w szafce, w nieszczelnie zawiniętej torebeczce żeby lepiej wietrzał, każdy Polak - obok soli, liści laurowych, czosnku i ziela angielskiego. Przeleżany, zmielony pięć lat temu pieprz to zapach klatek schodowych w Polsce w porze obiadowej.

A wystarczy kupić młynek i całe ziarenka, koszt ten sam, a zapach o niebo lepszy

> Nic poza masłem - żadne margaryny, mixy etc.

Też tak mam. Z tym, że są masła i masła.
        • kropkaa Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 23:18
          Włosi lobbowali w UE o dopłaty do upraw leszczyny i się udało. W rezultacie zamieniali wszysko, co tylko mogli na uprawy tychże. Żeby było szybko zbierać orzechy spod drzew, wszysko jest wypalone pod leszczynami. Żeby owoce były duże, stosuje się różne chemikalia ruinujące ekosystem. I duże orzechy Fererro wkłada w środek np. Roche, a na miazgę sprowadza orzechy z Turcji. Turcja więc produkuje te orzechy kosztem innych upraw. Pani ekolożka twierdziła, że pestycydy używane tym procesie niejako "uzależniają" i dzieci nie chcą kremu czekoladowego, tylko domagają konkretnie Nutelli. W tym jej siedlisku brzmiało to całkiem sensownie. Nigdy nie byłam fanką Nutelli, głównie ze względu na zawartość cukru, ale jakoś tak wyszło, że od tamtej pory nie kupuję wcale.
          • bene_gesserit Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 23:21
            Czyli nie dość, że paskudna, to jeszcze chemiczna i nieetyczna.
            Ale z tym uzależnieniem od pestycydów to trudno uwierzyć.
            • kropkaa Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 23:31
              Ja to przełożyłam trochę jak uzależnienie.od M&M's - wiadomo, że syf, ale ze wszyskich orzechów ziemnych ludzie sięgają właśnie po te.
              W każdym razie wśród ekorolników włoskich Nutella i całe Fererro ma bardzo zły PR. Podobnie jak Benetton i zruinowanie całych połaci Patagonii.
              • memphis90 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 08:45
                A są na rynku inne orzeszki w słodkiej skurupce? No, niby są arachidy z czasów PRL, ale to co innego... W każdym razie nie wiem, nie kupujemy, jeśli już - to najzwyklejsze ziemne solone.
              • konsta-is-me Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 16:59
                Ludzie sięgają po te, bo są najlepiej rozreklamowane.
                Na tej zasadzie kupią Milkę, bo ją znają, albo przekonano ich że właśnie to jest najlepszy smak, choć czekolada obok może być milion razy lepsza
                Coś jak słony karmel 😁
          • memphis90 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 08:43
            Przeciez "uzależnienie dzieci od pestycydów, którymi podlewano trawę wokół drzew" to bzdura. Niezależnie od szkód w środowisku, rzecz jasna. Natomiast pytanie czy i ile chemii się stosuje, bo leszczyna to chwast, rośnie jak dzika sama z siebie...
      • princesswhitewolf Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 23:35
        >Nutelli nie kupuję, cukier i przekręty z orzechami (kiedyś mi babka we Włoszech opowiadała jak to działa, od tamtej pory nie kupiłam ani słoiczka).

Bo to sie nutelli nie kupuje ale nociolatte moje dziecko albo jim jams jada ociec mego dziecka.
        No i tego sie lyzka nie jada ale smaruje cienko.
        • princesswhitewolf Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 23:38
          Zreszta boziu...zdrowszych alternatyw dla Nutelli sa setki na rynku
    • malia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:39
      Nie lubię i nie jem nutelli, lodów czekoladowych, owoców morza, zup owocowych, owoce jem, ale mało.
      czasem zjem obiad na słodko, ale muszę być bardzo głodna
    • igge Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:40
      Ja bym się zdziwiła, że ktoś nie przepada za np wczoraj wędzonymi pstrągiem świeżutkim z Mrągowa czy trocią wyglądającą jak łosoś.
      • bialeem Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:54
        Ja nie przepadam. Zjem, ale nie jest to coś na co bym się rzuciła. Potrzeby rybne zaspakajam za pomocą sushi i wędzonego łososia.
        • konsta-is-me Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 17:00
          Ja nie znoszę łososia i nie przepadam za sushi.
          Ale pstrąg tak.
          Albo szczupak.
      • nickbezznaczenia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:55
        To ja!
        • igge Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:58
          No proszę.
          Jak można.
          • nickbezznaczenia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:59
            Można smile
            • grey_delphinum Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:34
              Ja też, nie jadam żadnych ryb słodkowodnych!
              • bialeem Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:42
                Tzn ja też nie przepadam, ale dla węgorza zrobię wyjątek. Węgorze są wybitnie dobresmile
                • nickbezznaczenia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:43
                  Węgorze wyglądają fuj!
                  • bialeem Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:49
                    i odwrotnie smakująsmile Bez ograniczeń mogę jeść praktycznie tylko węgorze, espady i tuńczyki. Jeszcze surowy łosoś ujdzie.
                    • nickbezznaczenia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:52
                      Co osoba to smakismile
                      Węgorza nigdy nie wezmę do ust.
                      • chatgris01 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:56

> Węgorza nigdy nie wezmę do ust.

Ja też, ale nie ze względu na smak.
                        • nickbezznaczenia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:26
                          Napisałam wyżej, że ze względu na wygląd.
                          • chatgris01 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:32
                            A nie, ja pisałam o sobie, że nie ze względu na smak ( wygląd zresztą też nie ma dla mnie znaczenia).
                            Po przeczytaniu w nastolęctwie o trupach w wodzie, rojących się od pożerających je węgorzy, zaczęły mnie śmiertelnie brzydzić.
                            • nickbezznaczenia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:34
                              Też racja.
                            • kropkaa Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 23:23
                              Z tego samego względu węgorza nie tknę.
                              I halibuta - rzadka konsystencja wywołuje u mnie odruch wymiotny.
      • elenelda Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:58
        Wędzone ryby! Brrr... choćby najświeższe- sam zapach powoduje u mnie odruch wymiotny.
        • igge Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:00
          😄.
          To chyba dobrze bo one chyba nie są zdrowe. Te wędzone.
      • picathartes Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 13:04
        igge napisał:

> Ja bym się zdziwiła, że ktoś nie przepada za np wczoraj wędzonymi pstrągiem świ
        > eżutkim z Mrągowa czy trocią wyglądającą jak łosoś.

To ja! Nie znoszę “rybek smażonych” z budki czy restauracji. Świeżość nie ma znaczenia, samo danie jest dla mnie po prostu niestrawne 🤢

Ale znam ludzi, którzy dla takiej rybki potrafia kawał drogi w weekend zjechać ☺️
    • solejrolia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:40
      Arbuzy !
      sam zapach mnie odrzuca, natomiast jak się zawezmę to zjem kawalątek, żeby przestali mi truć dudę. Ale naprawdę kawalątek i zupełnie bez przyjemności, i mam spokój na długo, aż znowu ktoś się uprze, że mam nie marudzić tylko spróbować....bleee
      • arthwen Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:16
        Uwielbiam arbuza! Ale nikogo nie namawiam (bo i po co, wiecej dla mnie big_grin)
        • solejrolia Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:35
          Ano właśnie, wokół mnie sami tacy, co uwielbiają....

a ja strułam się arbuzem jak miałam z 6latek, i rzygałam jak kot, mój organizm to zapamiętał tak , że latami na sam zapach odrzucało mnie, nadal odrzuca, ale jak się przymuszę, to zjem odrobinkę. Tak czuje, smak, słodki, wodnisty, ale żeby mi to smakowało, czy ciągnęło po kolejny kęs, to absolutnie nie.
          • memphis90 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 08:50
            To nie "się strulas", tylko "dostałaś szoku anafilaktycznego", cudem uszlas z życiem i jak tylko powąchasz arbuza, to zabaw może się powtórzyć i częstujący będzie winien Twojej śmierci. Będziesz miała spokój.
            • siwa-faryzeuszka Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 17:07
              memphis90 napisała:

> To nie "się strulas", tylko "dostałaś szoku anafilaktycznego", cudem uszlas z ż
              > yciem i jak tylko powąchasz arbuza, to zabaw może się powtórzyć i częstujący bę
              > dzie winien Twojej śmierci. Będziesz miała spokój.
              >

o proszę, a ja nie znosiłam arbuza jako dziecko, a potem mi się odwrócilo, nawet nie wiem kiedy.
              nie znosiłam również szpinaku w postaci papki, teraz nawet taki opędzę z przyjemnością kiedy mnie najdzie ochota.
          • szaraiwka Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 11:19
            Mam tak samo. Przez lata nie byłam nawet w stanie patrzeć na arbuza na rysunku (jest taki portrecik Wyspiańskiego, częsta dekoracja w PRL oleskich domach). Teraz już nie mam aż tak rozwiniętej antypatii ale nie jem i nawet kawałeczka nie wezmę do pyska.
            • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 17:04
              Pokaż tego Wyspiańskiego...
              Jako osoba, która urodziła się po upadku PRLu, to nawet nie kojarzę takowego...
        • gama2003 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:52
          Mam to samo z arbuzami. Moj tata też tak miał.
          Reszta napotkanych w życiu ludzi pożerała i pożera arbuzy z ogniem w oczach.
          A mnie otrzepuje z dreszczami, serio.
          Za to ogórki świeże kocham, ambrozja w porównaniu z arbuzami a naród jakoś mniej je lubi.

Nie cierpię podrobów, zapach smażonej wątróbki wypłoszy mnie z kuchni galopem, ba, cwałem z dłonią przy ustach.

Piwa nie lubię, wypiję z sokiem czy czymś tam, dwa lyki, jak mi mąż każe spróbować jakie pyszne.

Owoce morza, bleee. Choć ryby kocham namiętnie i zawsze i wszędzie.

Trufle, kilka prób i bleee. Kawior to co innego, choć tu kosztowałam najtańszych i popularnych. I pycha bylo wsio.
          • andace Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 00:26
            Arbuzy i świeże ogórki: koszmar, też mi regularnie wciskali arbuzy bo jak można arbuza nie lubić 🙄 i jedno i drugie pachnie tak samo, nawet nie staram się spróbować, nie przełknę ani ogórka ani arbuza (i do kompletu melon, ten sam ogórkowy zapach).
            Piwa też nie lubię, też próbuje bo jak mąż się zachwyca to usiłuje i mnie namówić.
            • piesfafik Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 08:12
              Tez nie cierpie arbuzow. I lodow owocowych
            • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 28.09.21, 21:16
              Ach te arbuzy... Przypomniała mi się scenka z wakacyjnego obozu na Litwie. Któregoś dnia czekaliśmy sobie na kolację. Siedzieliśmy sobie, rozmawialiśmy... aż tu nagle wjechał ogromny talerz owoców. Były winogrona, gruszki, banany i oczywiście arbuz. Wszyscy natychmiast rzucili się na arbuza, zupełnie jakby byli drapieżnikami rzucającymi się na kawałek padliny (sorki za porównanie wink. Wszyscy... oprócz mnie. Bo ja nie jestem arbuzożercą. Koleżanka, zobaczywszy, że nie jem, zapytała: "Dlaczego nie jesz?... Arbuz jest bardzo smaczny, polecam!". Wykręciłam się ściśniętym z bólu żołądkiem, ale przyczyna była inna. I te spojrzenia: "jak można nie lubić arbuza?". Posiedziałam jeszcze trochę, patrząc na te czerwone trójkąciki z zieloną skórką. A koleżanka pogrążyła się w głębokim milczeniu, zajęta majstrowaniem przy wiecznie psującym się aparacie ortodontycznym. A ja nic, nie zjadłam ani jednego arbuza tongue_out

A w czasach, kiedy zdarzało mi się jeszcze wypić Kubusia, arbuzowy był jedynym smakiem, którego nie piłam tongue_out

Nawet siostra cioteczna była lekko zdziwiona, kiedy pewnego dnia jej powiedziałam, że nie jadam arbuzów. Ale pięciolatki z natury dziwią się światu tongue_out

pozdrawiam późnowtorkowo,
              Dekadent, Który Nie Jada Arbuzów

PS: ...okazało się, że ten wielki talerz owoców nie był dla nas tongue_out ktoś inny miał zjeść te owocki, ale nigdy się nie dowiedziałam, kto tongue_out
          • memphis90 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 08:53
            Wywaliłam całą oliwę truflową, bo myślalam, że jest zepsuta... Ostatnio kupiłam na próbę pesto z truflami i też poszło do kosza - wyszło na to, że to te trufle "psują" mi smak i to tak, że nie jestem w stanie przełknąć, bo natychmiast chce wracać...
            • czerwonylucjan Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 18:15
              Trzeba lubic aromat benzyny aby polubic trufle.
              • nuclearwinter Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 18:21
                Uwielbiam trufle, ale w sumie zapach benzyny też, choć zupełnie mi się z nimi nie kojarzy 😆
      • ykke Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 27.09.21, 13:21
        solejrolia napisała:

> Arbuzy !
        > sam zapach mnie odrzuca, natomiast jak się zawezmę to zjem kawalątek, żeby prze
        > stali mi truć dudę. Ale naprawdę kawalątek i zupełnie bez przyjemności, i mam s
        > pokój na długo, aż znowu ktoś się uprze, że mam nie marudzić tylko spróbować...
        > .bleee
        >
        >
        😃aż trudno uwierzyć. Dla mnie arbuz to w lecie ( i tylko wtedy) posiłek nr 1
    • budda.z.brzuchem Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:42
      Nie lubię:
      Makaronu
      Ryżu
      Bananów
      Krewetek
      Rosołu
      Lodów
      Czekolady
      • igge Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:02
        Też nie lubię makaronu, ryżu, chleb też rzadko mnie porywa. Nie lubię mącznych typu pierogi, kopytka, leniwe, placki i niczego.
        A moje dzieciaki bidne zawsze lubiły.
    • szansanalans Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:42
      Wszystkie owoce tylko nie banany.Jagielnika nigdy nie probowalam i nie zamierzam.
      Suszi,nie smakuje mi nori, nie dla mnie ten delikates.
      • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:28
        A myślałam, że tylko ja nie jadam owoców... wink
    • mysiulek08 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:45
      nie lubie:
      kawy jako napoju, desery kawowe wybiorczo
      piwa
      mleka, smietany
      kasz wszelakich
      pierogow ruskich, z serem, z serem i owocami, z kapusta, z owacami, hmmm wlasciwie to tylko z miesem sa dla mnie zjadliwe
      lazanek nie lubie
      makarony tez tak srednio, jak juz to z sosami pomidorowymi czy miesnymi, zadnych smietanowych
      kalafiora i brokula
      koziego i owczego nabialu
      baraniny, jagnieciny

ale wybiorcza jestem tongue_out
      • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 21:40
        Myszulku, jestem bardziej wybiórcza niż ty... wink
        • mysiulek08 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:23
          smile
          • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:58
            No co?... wink Zajrzyj do mojego wpisu, to się przekonasz wink
      • mysiulek08 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:26
        i jeszcze jedno, KUMIN! jedyna przyprawa, ktorej nie znosze, nienawidze! mam mdlosci od samego zapachu, ktory wyczuje na kilometr, tym samym, kuchnia hinduska, arabska i czesc meksykanskiej dla mnie istnieje, chyba, ze sama zrobie
        • memphis90 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 08:54
          O tak, kumin pachnie spoconą pachą... Za to kolendra smakuje jak płyn do mycia naczyń.
          • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 26.09.21, 17:14
            Kiedyś, będąc na wycieczce w Wilnie, kupiłam sobie w jednej z ulicznych budek placek z serem, kurczakiem i kolendrą.
            Kolendry było w nim od wuja.
            Był to pierwszy raz, kiedy próbowałam tej przyprawy.

Połowa placka powędrowała do kosza.
      • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 22:33
        A co do Twojej listy, Mysiulku...
        - kawy nie piję, ale to dlatego, że mój organizm chyba jej nie toleruje (kawowe Danio = wizyta w toalecie)
        - piwa spróbowałam tylko raz, jako małe dziecko (przez pomyłkę tongue_out)
        - mleko lubię, śmietana ble
        - kasze wszelakie lubię
        - pierogi - mam prawie tak samo jak Ty, tylko ja akurat lubię ruskie, ale i tak z mięsem są najbardziej zjadliwe
        - łazanek dotychczas nie jadłam,
        - makaron lubię, byleby nie był na słodko,
        - kalafior i brokuły - fuj,
        - koziego i owczego nabiału nie próbowałam
        - baraniny i jagnięciny jeszcze nie jadłam
        smile
        • mysiulek08 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 23:19
          to chyba nie jest ze mna tak zle 🤣
          • decadent46 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 23:22
            PS: Uwielbiam Twoją sygnaturkę! Ten kotek... <3
    • klementyna156 Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:46
      Pomidory!
      Nienawidzę, śmierdzą mi, mdli mnie na sam widok, zapach, o smaku nie wspomnę. Ale tylko świeże. Suszone i wszelkie przeciery/ koncentraty / sosy/ zupy kocham.
      • karme-lowa Re: Która nie lubi czegoś pysznego? 25.09.21, 20:51
        Słony karmel i lody czekoladowe.