Dodaj do ulubionych

Cieknąca rura CO - co zrobić?

26.09.21, 12:59
Otóż moja mama ma w mieszkaniu cieknące rury co. Przyszedł fachowiec ze spółdzielni powiedział że trzeba to naprawić i od kilku tygodni nic się nie dzieje. A rura cały czas delikatnie podcieka. Czy wzywać fachowca prywatnie czy może zawiadomić nadzór budowlany w takiej sytuacji? Trzeba naprawić pion pomiędzy lokalami.
Obserwuj wątek
      • koronka2012 Re: Cieknąca rura CO - co zrobić? 26.09.21, 20:01
        aqua48 napisała:

> Niech mama zadzwoni do spółdzielni i powie że wreszcie przestanie podstawiać mi
        > ski i woda będzie się lała niżej.

Niech mama nigdzie nie dzwoni tylko złoży pismo z informacją o zalewaniu lokalu i odpowiedzialności spółdzielni z tym związanej i żądaniem podjęcia akcji naprawczej.

Instalacja grzewcza dostarczająca ciepło do kaloryferów jest w gestii administracji.
    • iwoniaw Re: Cieknąca rura CO - co zrobić? 26.09.21, 13:12
      A co twoim zdaniem ma niby "się dziać"? Skoro fachowiec ze spółdzielni nie podał terminu przyjazdu naprawiajacego sam z siebie, mama o nic go nie dopytała, to należy wykonać telefon do spółdzielni z pytaniem, kiedy się ktoś zjawi, bo awaria stwierdzona i nie usunięta.
    • turzyca Re: Cieknąca rura CO - co zrobić? 26.09.21, 20:01
      Ja bym zaczęła od wysłania maila lub listu poleconego. Z informacją, że w dniu xx.xx.xxxx było zgłoszenie, w dniu xx.xx.xxxx był przedstawiciel spółdzielni, który potwierdził istnienie uszkodzenia i konieczności naprawy i od tego czasu nie mama nie dostała informacji o planie naprawy, więc prosi o wyznaczenie planu naprawy do dnia jakiegoś tam, za tydzień max., w razie braku kontaktu powiadamia nadzór budowlany.

A zrobiłabym to z tego prostego powodu, że dokładnie wiem, czym się może skończyć taka cieknąca rura, katastrofa budowlana, konieczność bardzo drogiego osuszania mieszkania, ew. rozbierania ścian, a przy odrobinie pecha nawet niezdatność budynku do zamieszkania. Niech matka robi sobie dupokrytkę, że zawiadomiła natychmiast o usterce i usterka została potwierdzona przez spółdzielnię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka