Dodaj do ulubionych

Liczenie wiernych i sprytny ksiądz

26.09.21, 13:57
W pobliskiej parafii ksiądz dzisiaj urządził rocznicę komunii. Przypadkiem akurat dziś liczenie wiernych, to sobie poprawił frekwencję.
Obserwuj wątek
    • rb_111222333 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 14:01
      Więcej wiernych, to większy podatek dla nich
    • ajauwazam Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 14:29
      A kiedy była komunia ? , bo może faktycznie była rok temu we wrześniu. Przez covid wiele komunii było przesuwanych poza maj.
      • jowita771 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 15:31
        Była we wrześniu, oczywiście, ale rocznicę zwykle robią około terminu pierwszej komunii, przecież nie w ten sam dzień. Moja koleżanka miała komunię w czerwcu, rocznicę za rok w maju.
    • bocianowo5 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 15:22
      wszędzie maleje frekwencja a temu wzrosło , mógł jeszcze grilla parafialnego zrobić dzisiaj ,
      spryciula z niego smile
      • snajper55 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 19:27
        bocianowo5 napisał(a):

> wszędzie maleje frekwencja a temu wzrosło , mógł jeszcze grilla parafialnego zr
        > obić dzisiaj ,
        > spryciula z niego smile

A jakby dawał rozgrzeszenie bez spowiedzi...

S.
    • bulzemba Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 15:54
      A to śmierdzący kłamczuszek 🤮
    • asia.sthm Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 16:17
      To jak w dowcipie:
      Siedzi baca i liczy owieczki. Przegodzila baba to i ją policzyl
    • mia_mia Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 16:26
      A oni coś mają z tej liczby? Pytam poważnie, bo nie wiem.
      • andaba Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 18:36
        Nic, zupełnie nic.
        Co najwyżej biskup pochwali, że tak zachęca ludzi.

Wiernych liczą ministranci, co za problem byłby dla nieuczciwego księdza, żeby wpisać większą liczbę?
        • taje Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 18:59
          Jak pokazuje casus dominikanina Pawła M. i ojca Macieja Zięby (vide raport Terlikowskiego), to, czy ksiądz ściąga na msze tłumy ma ogromne znaczenie. Więcej rzeczy może mu ujść płazem.
      • snajper55 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 19:29
        mia_mia napisał(a):

> A oni coś mają z tej liczby? Pytam poważnie, bo nie wiem.

Władzę.

S.
        • mia_mia Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 19:54
          No ale jak mnie sobie taki ksiądz wpisze, bo akurat byłam w Żabce obok kościoła to nie ma nade mną władzy. Był/jest spis powszechny, tam było pytanie o religię, ciekawa jestem jak wyjdzie w porównaniu z tymi liczeniami.
          • taje Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 19:59
            Władzę w sensie więcej mu wolno bo to taka gwiazda, że przyciąga tłumy do kościoła i przełożeni przymykają oczy na nadużycia i skargi. Tak jak w skali społeczeństwa - inaczej rozmawia się ze związkiem wyznaniowym, do którego ponoć należy 90% ludności niż takim z 50% czy mniej.
          • katriel Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 13:59
            > Był/jest spis powszechny, tam było pytanie o religię, ciekawa jestem jak wyjdzie w porównaniu z tymi liczeniami.

Przypuszczam, że tak jak zwykle: jest znacznie więcej ludzi deklarujących przynależność do KK niż takich, którym chce się ruszyć tyłek i iść w niedzielę do kościoła.
    • potworia116 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 18:07
      A ludzie, którzy świętują rocznicę komunii niuniusiów, to ateiści i apostaci, tak?
      • woman_in_love Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 18:27
        Może tak być. Byłam też na ślubie hinduskim.
        • potworia116 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 23:19
          woman_in_love napisała:

> Może tak być. Byłam też na ślubie hinduskim.
          Ojoj, światowa z ciebie dama.
      • spirit_of_africa Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 22:59
        potworia116 napisała:

> A ludzie, którzy świętują rocznicę komunii niuniusiów, to ateiści i apostaci, t
        > ak?
        Nie, ale na takiej rocznicy są np. chrzestni i dziadkowie, którzy niekoniecznie mieszkają w tej samej parafii. Czyli zamiast dwojga dorosłych z 1 ninuniusiem jest 4-8 dorosłych i 1 niunius.
        • potworia116 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 23:14
          No, ale ci chrzestni i dziadkowie to praktykujący katolicy, gdyby nie byli w tym , to byliby w tamtym kosciele. Skoro temu słupek wzrósł, to innemu zmalał. Na ogólną liczbę wyznawców to nie wpłynęło.
          • iwles Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 00:27
            potworia116 napisała:

> No, ale ci chrzestni i dziadkowie to praktykujący katolicy, gdyby nie byli w ty
            > m , to byliby w tamtym kosciele. Skoro temu słupek wzrósł, to innemu zmalał. Na
            > ogólną liczbę wyznawców to nie wpłynęło.

A potem ksiądz z parafii X pochwali się, że u niego w parafii to praktykuje 110% mieszkańców 🤣🤣🤣
            • asia.sthm Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 10:34
              > u niego w parafii to praktykuje 110% mieszkańców 🤣🤣🤣

bo pan Jezus rozmnaza procenty duzo latwiej niz chleb i ryby. Phi, wielka mi sztuka
            • potworia116 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 12:23
              Komu, Panu Bogu? Niech się chwali.
              • iwles Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 15:25
                potworia116 napisała:

> Komu, Panu Bogu? Niech się chwali.

nie-e, księdzu Y big_grin
                • potworia116 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 16:28
                  iwles napisała:

> potworia116 napisała:
                  >
                  > > Komu, Panu Bogu? Niech się chwali.
                  >
                  >
                  > nie-e, księdzu Y big_grin
                  >
                  > .

A xiądz Y urządzil liczenie w świętego Racucha i wygrał :p
        • andaba Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 23:15
          ???

Po pierwsze, nawet jeżeli, to skoro są w parafii X, to nie ma ich w parafii Y.
          Bilans się zgadza.
          Po drugie - gdzie się spotkałaś z udziałem babć i chrzestnych w rocznicy komunii???
          • katriel Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 14:04
            > gdzie się spotkałaś z udziałem babć i chrzestnych w rocznicy komunii???

No na ematce oczywiście. Wrzuć sobie w forumową wyszukiwarkę "rocznica komunii", od razu masz tuzin wątków: a jak świętujecie, a kogo zapraszacie, a w domu czy w restauracji, a czy ja jako chrzestna muszę znów kupować wypasiony prezent jak już na komunię dałam, a w co ubrać córkę jak z komunijnej sukienki wyrosła itp., itd.
            • andaba Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 14:59
              Jedynie to ostatnie pytanie jest sensowne.
              Resztę zadają ludzie, którzy do kościoła chodzą... no, raczej nie chodzą.
          • jowita771 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 15:19
            Nie wiem, jak z udziałem babć i chrzestnych, ale część z tych, co maja rocznicę komunii i ich rodzice, już do kościoła nie chodzi. Na grupie klasowej mojego dziecka ostatnio rodzice się dopytywali, o której ta rocznica, czy jest spowiedź, nie chodzą do kościoła, nie byli na zebraniu, nie wiedzą, tylko na mszę rocznicową z dzieckiem idą. Na mszy tydzień czy dwa tygodnie temu nie byli, za tydzień też nie pójdą. To jak się bilans zgadza? Właśnie po to się liczy wiernych w zwykłą niedzielę, a nie w święta, żeby to dało jakiś sensowny wynik. Naprawdę uważasz, że z okazji rocznicy nie było więcej obecnych na mszy i więcej przyjmujących komunię? Jedna mama zapytała, czy córka musi iść do spowiedzi, bo nie chce, od komunijnej spowiedzi nie była, bo nie lubi. I takie dziecko się do communicantes zaliczy.
            • andaba Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 15:56
              Myślę, że powinnaś zgłosić do episkopatu, żeby w niedzielę liczenia nie było: rocznic, chrztów, intencji mszalnych. Najlepiej w ogóle mszy, bo przecież to się nie powinno liczyć, w tygodniu tyle ludzi nie chodzi!
              • jowita771 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 16:05
                Naprawdę nie rozumiesz czy celowo manipulujesz?
                • andaba Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 16:10
                  Nie rozumiem, czemu was tak boli, że w tę niedzielę będzie w jakimś kościele o 60 osób więcej niż w pozostałe.
                  Przecież to tylko statystyka.
                  U nas były chrzty. Tak jak w każdą 4 niedzielę. I co, miał je ksiądz odwołać? Na chrzest to dopiero przychodzą nie dość, że spoza parafii, to jeszcze tacy, co od własnego chrztu nie byli!
            • potworia116 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 16:16
              jowita771 napisał:

>Właśnie po to się liczy wiernych w
              > zwykłą niedzielę, a nie w święta, żeby to dało jakiś sensowny wynik.

Sensowny dla kogo?

Naprawdę uważasz, że z okazji rocznicy nie było więcej obecnych na mszy i więcej przyjmuj
              > ących komunię? Jedna mama zapytała, czy córka musi iść do spowiedzi, bo nie chc
              > e, od komunijnej spowiedzi nie była, bo nie lubi. I takie dziecko się do com
              > municantes
              zaliczy.
              >

A co w zasadzie cię tak uwiera w tej sytuacji?
    • sarah_black38 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 18:25
      jowita771 napisał:

> W pobliskiej parafii ksiądz dzisiaj urządził rocznicę komunii. Przypadkiem akur
      > at dziś liczenie wiernych, to sobie poprawił frekwencję.
      >
      >

Jak na ateistkę to dość pilnie śledzisz wydarzenia parafialne ... hahahah ... tongue_out
      • woman_in_love Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 18:28
        Ateiści bardzo ale to bardzo powinni śledzić wydarzenia parafialne - rozpoznanie wroga jest kluczowe w wygranej.
      • jowita771 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 19:47
        Oczywiście, że się interesuję. Znam też katechizm i Biblię na tyle dobrze, że zaginam większość katolików.
    • bocianowo5 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 19:17
      Taca jest najważniejszym naczyniem liturgicznym . Reszta to dodatki .
      Jest rocznica , przyjdzie więcej ludzi i taca idzie w ruch . O tacę chodzi w tej rocznicy .
      Rocznica jest tylko pretek$$$tem

" Coraz mniej Polaków chodzi do kościoła. W niedzielę odbędzie się liczenie wiernych "

• lot_w_kosmos Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 19:24
      Serio? Taki głupi ksiądz a ty taka mądra i go zdemaskowalas....
    • z_pokladu_idy Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 26.09.21, 20:00
      Skoro ci ludzie przyszli na tę rocznicę, znaczy, że jakoś związani z kościołem są, więc ksiądz miał prawo ich policzyć. Dopóki ludzie będą wysyłać dzieciaki na religię i do komunii, bo tradycja i prezenty, dopóty księża będą mięli prawo wycierać sobie gębę liczbą wiernych.
    • bocianowo5 Re: Liczenie wiernych i sprytny ksiądz 27.09.21, 07:10
      6 lat ich uczą jak manipulować ludżmi aby taca byla pełna

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka