Dodaj do ulubionych

dobry szampon do włosów TO:

28.09.21, 21:34
Używam natura siberica i niby ok. A Wy co używanie? Mam włosy naturalne, nie farbowane proste, dość grube.
Obserwuj wątek
      • nolus Re: dobry szampon do włosów TO: 28.09.21, 22:34
        Polecam szampony Tresseme.
        Nie są najtansze, ale nie są też znowu bardzo drogie.
        Cieszę się, że po tylu latach testowania różnych bubli udało mi się wreszcie znaleźć coś dobrego.
        Wolę zapłacić trochę wiecej niż męczyć wlosy bublami typu Elseve, Pantene czy Fructis...
        Z tego co wiem te szampony mozna dostać tylko w Rossmannie, jeszcze w tamtym roku lub 2 lata temu byly w fajnej promocji typu 1+1 gratis, ale nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje.
          • 35wcieniu Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 10:46
            wiesz, ze to marka unilver? czyli z grubsza to to samo co procter czy loreal?
            pierwotnie to byla firma argentynska, kupowalam sklady.byly nie najgorsze, odkad kupil ich pare lat temu univeler pospuli sie

Ani jedno ani drugie. Unilever. Tak się nazywa.
    • gaskama Re: dobry szampon do włosów TO: 28.09.21, 22:47
      Większość tych supernaturalnych u mnie się nie sprawdza. Żadne baobaby, onlybio, anwen i cały ten ekogiczny kit nie dla mnie. Mnie się sprawdza MUK, Deep muk ultra soft. Pięknie pachnie, włosy się ładnie rozczesują, nawet bez odżywki. Są lśniące, lekkie, nie elektryzują się.
      • waleria_s Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 04:23
        Te szampony od anwen itp. potrafią być dla wielu osób zbyt delikatne. Nie myję cały czas szamponami z SLS, ale też nie pilnuję maniakalnie mycia tylko delikatnymi szamponami. Po paru miesiącach takiego mycia miałam tragicznie przetłuszczoną skórę głowy, nasadów włosów, miałam ciągłe wrażenie, że nadbudowały mi się na nich te wszystkie używane produkty (maski, olejki) i nie jestem w stanie tego domyć.
        • snakelilith Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 10:00
          waleria_s napisał(a):

> Po paru miesiącach takiego mycia miałam tragicznie przetłuszcz
          > oną skórę głowy, nasadów włosów, miałam ciągłe wrażenie, że nadbudowały mi się
          > na nich te wszystkie używane produkty (maski, olejki) i nie jestem w stanie teg
          > o domyć.

Maski i odżywki też mogą okrutnie przeciążać włosy. Przy złej kondycji włosa ma się też skłonność do wybierania za ciężkich. Te i tak wypłukują się szybko ze zniszczonych długości, bo łuska jest tam bardzo porowata i osiadają się tylko tam gdzie nie powinny, na zdrowszej nasadzie. Pierwszym i podstawowym krokiem wyjścia z tego błędnego koła jest zaniechanie niszczenia włosów przez agresywny szampon.
          A oleje można emulgować przed myciem lekką odżywką bez silikonów, taką do włosów delikatych, czy nawet tłutsych. Takie mają emulgatory, które dają radę związać nadprogramowy tłuszcz, a resztę myje się jak najdelikatniejszym szamponem.
          Więcej sensu przy tłustej nasadzie i suchych długościach mają też odżywki bez spłukiwania. Nie tylko mogą lepiej działać bo nie lądują po paru minutach w kanalizacji, ale odruchowo używa się ich tylko tam gdzie trzeba i w rozsądnych ilościach.
      • krisdevalnor Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 08:47
        gaskama napisała:

> Większość tych supernaturalnych u mnie się nie sprawdza. Żadne baobaby, onlybio
        > , anwen i cały ten ekogiczny kit nie dla mnie. Mnie się sprawdza MUK, Deep muk
        > ultra soft. Pięknie pachnie, włosy się ładnie rozczesują, nawet bez odżywki. Są
        > lśniące, lekkie, nie elektryzują się.
        >
        To tak jak u mnie. Moje wlosy po szamponach ze wspanialymi skladami wygladaja okrutnie, nie moge ich rozczesac, jakies takie porowate w dotyku, tragedia.
          • snakelilith Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 09:49
            To świadczy tylko o koszmarnej kondycji włosa. U mnie przechodzenie na kosmetyki bez silikonu trwało więcej niż pół roku. Najpierw klnęłam, raz poniosałm klęskę, bo nie wytrzymałam i użyłam, ale jak przetrwałam, to nie poznałam swoich włosów.
            Dziś już nie olejuję, nie maskuję, ostatnio butelka z odżywką mi zapleśniała przy korku, bo długo jej nie otwierałam. Nie mam też potrzeby mycia co jakś czas silniejszym szamponem, bo od razu robi mi się siano.
            Mam tłustą kostkę do mycia 2 in 1 oraz męczę tubę z odżywką bez spłukiwania. którą nakładam co 2-3 mycie na suche włosy w ilościach mikroskopijnych. Jezu, jaka to ulga, gdy nie trzeba ciągle się włosami zajmować. Grzebień wchodzi po myciu jak masło.
            Wczoraj byłam za to u fryjzera. Po generalnym myciu tonami piany jakiegoś fryzjerskiego cuda znowu zrobił mi się pusz. Przynajmniej zużyję zaraz te stare resztki odżywki.
            • gaskama Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 10:20
              A ja myślę, że pielęgnację trzeba jednak dobrać do siebie. Ja mam włosy cienkie, delikatne, jasne, lekko się falujące. Mogę sobie wydobyć skręt i mam fale i loki. Tak robiłam całe lato, bo to wymaga naturalnego schnięcia u mnie. Ale mogę zrobić tez ładne gładkie. Tu krótkie suszenie mocnym strumieniem ciepłego powietrza. Moj główny problem, to rwanie się włosów i elektryzowanie. Wyjątkowo dobrze im robi nie zajmowanie się nimi. Szampon i odzywka. I tyle. Żadne metody omo, żadne olejowania, maski. Wymieniony przeze mnie szampon jest moim odkryciem ostatnich tygodni. Zapewne po jakimś czasie go zmienię.
                • gaskama Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 11:14
                  Wiesz, może ja przdobrzyłam z naturalnością. Latami myłam głowę w piwie, w zółtkach, hodowałam całe parapety aloesu, wcierki z rzepy. Nie palę, w sumie niewiele piję, zdrowi się odżywiam, uprawiam sport, nie łażę po słońcu, nie stylizowałam włosów nigdy z użyciem lakierów i innego badziewia. Zwykłe, naturalne polskie jasne włosy. Cienkie. I cudów tu nie zadziałasz, grube się nie zrobią. Tyle, że jest ich w miarę dużo, ale z wiekiem się przerzedzają. I przyznaję, że NIGDY nie wyglądają tak dobrze, jak po kerastase czy właśnie muk. Oczywiście gnana wyrzutami sumienia regularnie wracam, to baobabów i szampodnów bez szamponów, olej z czarnuszki dobrze mi działa. Ale tak jak powiedziałam, no pięknie lśniące, pachnące i rozczesowujące są po markach nie ekologicznych. A to, co mi anwen zrobił na włosach ... to woła o pomstę do nieba.
                  • mashcaron Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 11:23
                    Ja przed drugą ciążą mogłam myć włosy płynem do naczyń i nic ich nie ruszało. A potem coś mi się porobiło 🤷 przeszłam przez Kerastase i inne fryzjerskie cuda obiecujące błyszczących włosów gąszcz a leciały garściami i łeb mnie tak swędział że mało nie oszalałam. Męczyłam się tak prawie 4 lata.
                    Przeszłam na "naturalniejszą" pielęgnację ( bo jednak nie myję piwem, mąką itp),metodą prób i błędów doszłam do tego, co mi szkodzi i w końcu jestem zadowolona ze stanu włosów i skóry głowy, przestałam się czochrać jak małpiatka, włosy wypadają w normie.
                  • 35wcieniu Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 12:16
                    Chyba jest też tak że jak się zaczyna przesadzać z naturalną pielęgnacją to w końcu trafia się na coś co działa źle, bo po prostu jest to składnik nie dla nas. A łatwo o to, jeżeli się dużo używa i dużo testuje.
                    Ja też nie używam naturalnej bo po prostu nie widzę różnicy, czy naturalna, czy zwykła, czy szampon rypacz - włosy sa jakie były, więc no.. "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać" big_grin
                      • 35wcieniu Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 12:36
                        Olej kokosowy to mam wrażenie że większości nie służy, na szczęście już minęła faza pt. "olej kokosowy na wszystko".
                        Na aloes to w ogóle mam uczulenie, raz mi wypaliło twarz po maseczce z nim big_grin Chociaż w szamponach akurat jest mi obojętny.
                        • mashcaron Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 12:42
                          Mnie olej kokosowy zraził, bo gdyby nie on, to może bym zrezygnowała dużo wcześniej z "konwencjonalnych " kosmetyków:p jakieś 7 lat temu wyczytałam chyba nawet na ematce o tym oleju do włosów, kupiłam, nasmarowałam tak na żywca... I potem nie mogłam tego zmyć 😂 a jak już mi się to jakoś udało, to efekt na włosach był piorunujący 🤣 tak spektakularnego, sztywnego puszu nie miałam nigdy wcześniej i nigdy później:p
                          • triismegistos Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 12:52
                            Mi olej kokosowy zrobił okropną krzywdę kiedy sie nim zainteresowałam na początku... Wróć, na długo przed moją włosową drogą. Teraz, kiedy mam ileś warstw henny moje włosy go nawet lubią, byle nie za często, bo w ogóle przestały lubić olejowanko.
                              • mashcaron Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 13:09
                                Ja farbuję bardzo często, bo przy ciemnych włosach bardzo szybko widać siwy odrost i się to jakoś wyrównuje :p mam tak z centymetr lekko jaśniejszy od skóry i tyle. Z tym, że jestem chyba jedną z niewielu której ziołowa farba tak dobrze łapie siwe, bez podwójnego farbowania i cudów na kiju.
                                • snakelilith Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 13:25
                                  Może dlatego, że twój odcień jest stosunkowo ciemny. Przy jaśniejszych kolorach docelowych jest chyba trudniej, patrz kura, której miedziany blond przechodzi wtedy w kasztan. Ja bym sobie nawet chętnie od czasu do czasu zrobiła henną jak na zdjęciu niżej, ale moich kilku siwych ten kolor nie łapie i stają sią one wtedy nawet bardziej widoczne. Potrzymam dłużej, wyjdzie czerwień.
                                    • nuclearwinter Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 13:39
                                      Piękny kolor 😍 Niestety mi też nie pasuje, wyglądam bardzo bardzo brzydko w rudych, co jest tym bardziej wkurzające, że moje włosy są takie ciemnokasztanowe, więc dlaczego sad Chyba po prostu za jasne dla mnie, twarz mi się robi jakaś żółta i w ogóle dramat.
                                      • snakelilith Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 14:42
                                        nuclearwinter napisała:

> Piękny kolor 😍 Niestety mi też nie pasuje, wyglądam bardzo bardzo brzydko w ru
                                        > dych, co jest tym bardziej wkurzające, że moje włosy są takie ciemnokasztanowe,
                                        > więc dlaczego sad Chyba po prostu za jasne dla mnie, twarz mi się robi jakaś żó
                                        > łta i w ogóle dramat.

Może dlatego, że twoja twarz potrzebuje większych kontrastów. Ja jestem ciepłym typem, ale relatywnie jasnym light spring. Jak powiększę sobie kontrast włosami, to wyglądam od razu starzej. Ten kolor na dole po prawej jest chyba dla mnie najciemniejszy z możliwych. Ty możesz być też ciepłym typem, ale mocno kontrastowym, np. bright spring, jak Emma Watson i już w ciemnych będzie zjawiskowo, a w jasnych będziesz wyglądała ciut mdło.
                                        • nuclearwinter Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 15:15
                                          Ja to jestem raczej jesienią, zgaszoną albo ciepłą, tu już nie wnikam, bo jednej i drugiej kolory mi pasują. Ale masz rację, zdecydowanie lepiej w kontrastach, ten rudy mi się tak zlewał z twarzą, mdło, niezdrowo, nieświeżo.

No nic, zawsze mogę na kimś popodziwiać, mam słabość do rudzielców smile A jeszcze z piegami <3
                                          • snakelilith Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 16:50
                                            nuclearwinter napisała:

> Ja to jestem raczej jesienią, zgaszoną albo ciepłą, tu już nie wnikam, bo jedne
                                            > j i drugiej kolory mi pasują.

Moim zdaniem wiele kobiet nie potrafi określić swojego typu. Bardzo rzadko spotykam na przykład deklarujące się wiosny, zwykle kobiety uważają się za lata, jesienie i zimy. A wiele myli light spring z latem, bright spring z zimą, a warm spring z jesienią. Te typy mają ze sobą punkty wspólne, ale nie są identyczne. Za często przy tym zwraca się uwagę na kolor włosów, a za mało cery i koloru oczu. Dlatego wiele kobiet nosi za ciemne, za chłodne i za bardzo zgaszone kolory.
                                            Nie mówię, że nie jesteś jesienią, ale czasem naprawdą łatwo się pomylić.
                              • kura17 Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 13:12
                                > To przy okazji spytam: jak ogarniacie ciemnienie henny wraz ze wzrostem liczby
                                > warstw? W sensie co robicie żeby odrost nie był jaśniejszy po farbowaniu?
                                > (Mówię o raczej ciemnych kolorach)

ja farbuje czysta henna na rudy (dosc jasny).
                                normalnie "ogarniam" ciemnienie hennowe tak, ze 1-2 razy na rok robie kolor u swojej fryzjerki (chemicznie), troche rozjasniam. pomiedzy - henna. i bylo super. niestety fryzjerka jest w Polsce, a tutaj kolorowaniu na rudo nie ufam wcale (nie umieja bez czerwieni), wiec przez 2 lata nie robilam tego - i jest masakra, zamiast miedzianych wlosow mam kasztanowo-brazowe. naturalne sposoby rozjasniania nie dzialaja, niestety.

mnie jednak "jasniejszy" odrost nie przeszkadza, od lat mam nierowno siwiejace wlosy, wiec i tak mam "naturalne refleksy" i ten bardziej plomienny odrost sie w to wpisuje - ja tak lubie.

wiem, ze moja wypoiwiedz w sumie nic Tobie nie pomaga, sorry.
                              • nuclearwinter Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 13:16
                                Ja nakładam tylko na odrost, a raz na kilka miesięcy na całe włosy. Moje są i tak z natury takie nierówne kolorystycznie więc wychodzi ciemniejsza góra i trochę jaśniejsze końcówki, nigdy nie miałam równego koloru (chyba że po zwykłej farbie, ale wolę takie jak mam).
                                • kura17 Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 13:24
                                  o, zapomnialam napisac, ze ja podobnie jak Nuclear - nakladam henne regularnie na odrosty, nie na cale wlosy (i mimo to bardzo ciemnieja, nawet jak nakladam 3-4 razy na rok na cale, bez tego chemicznego rozjasniania w miedzyczasie).
                    • snakelilith Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 12:35
                      35wcieniu napisał(a):

> Chyba jest też tak że jak się zaczyna przesadzać z naturalną pielęgnacją to w k
                      > ońcu trafia się na coś co działa źle, bo po prostu jest to składnik nie dla nas

Jak na przykład olej kokosowy, który robi u mnie sajon. .

> Ja też nie używam naturalnej bo po prostu nie widzę różnicy, czy naturalna, czy
                      > zwykła, czy szampon rypacz - włosy sa jakie były, więc no.. "jeśli nie widać r
                      > óżnicy to po co przepłacać" big_grin

Hm, chociażby dla środowiska i popierania pozytywnych ekologicznych trendów? A cena jest sprawą mocno dyskusyjną. Śmiem twierdzić że wydaję dziś na kosmetylki mniej niż kiedyś. Podkład Lavery kosztuje na przykład w okolicach 11 euro, w mojej aptece często tylko 7-8 euro. Diorskin kosztował nawet w duty free nigdy mniej niż 25 euro. Mój szampon z odżywką w jednej kostce kosztuje w miesięcznej porcji jakieś 6 euro, ile kosztuje butelka Kerastase? Chyba znacznie więcej.
              • snakelilith Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 11:29
                gaskama napisała:

> Może te eko sreko działają tylko na zniszczone włosy?
                >

Ciekawa teza, ale nie trzymająca się kupy. Jeżeli masz włosy dobrej jakości, to one takie będą nawet po umyciu szarnym mydłem. Po ekologicznym szamponie wychodzi jednak prawdziwy stan włosów zniszczonych, bo zadaniem tych szamponów jest zwykle TYLKO w miarę delikatne mycie, a nie zaklajstrowanie ich przeróżnymi "upiększającymi" substancji.
                I napisałam, u mnie reyzygnacja z silikonu była na początku jednym wielkim rozczarowaniem. Nie było tego efektu WOW. Dopiero samozaparcie i cierpliwość sprawiły, że włosy wróciły do stanu z młodszch lat, a to dla dojrzałej kobiety jest wyraźnym sukcesem. Myślę, że większość tych szkód po prostu została z czasem ścięta, a teraz delikatne szampony nie niszczą mi już tak włosów.
                • klaramara33 Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 11:39
                  Otóż to, na początku słabo a teraz jestem bardzo zadowolona z wlosow po naturalnej pielęgnacji, błyszczą i są elastyczne jak po silikonach, których nie używam prawie. Przygescilam wcierka Banfii, dwa dni temu pomalowałam na rudo ziołowa farba , nie mogę się nacieszyć 😁. Tyle radości z włosów 😁
      • nuclearwinter Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 07:11
        Szampon Olaplex jest bardzo dobry, to prawda, nie tylko dla kręconych. Ale u mnie raczej nie do codziennego stosowania, troszkę obciąża. Za to super dyscyplinuje włosy, jak chcę mieć pewność, że będą gładkie i ujarzmione, to go używam.
    • waleria_s Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 04:19
      Octowy szampon Biovax. Wreszcie coś oczyściło mi porządnie skórę głowy i wiecznie przytłustawą i przyklapniętą górną część włosów. Nie polecam cały czas myć czymś bardzo delikatnym, a Natura Siberica to chyba właśnie taki produkt.
    • paola.brunetti Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 08:17
      Ja lubię markę Tigi, kupuję najchętniej szampon s-factor bez siarczanów. Robi mi bardzo ładne, gładkie i błyszczące włosy, co jest dla mnie ważne, bo mam włosów dużo i mocno się puszą. Kupilam tez sobie szampon i odżywkę do włosów blond z BasicLab, i też jestem zadowolona.
    • hexella Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 08:34
      nie ma czegoś takiegosmile każdy szampon, który na początku mnie zachwyca, przestaje po pewnym czasie. Dlatego stosuję płodozmian.
      Aktualnie aloesową Equilibrę i niebieski Kerastase. Po Kerastase włosy są przepiękne- mięciutkie, z połyskiem, a zawinięte na noc w kok na czubku głowy, rano odwdzięczają się falo-lokiemwink
    • snakelilith Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 10:11
      Niyok. Szampon odżywka w kostce 2 in 1. Nie wiem co musiałoby się stać bym kupiła coś innego. Może jak odkryję jeszcze lepszy, ale dla moich suchych włosów (moja skóra głowy nie wydziela dużo sebum) i codziennie mytych jest idealny.
      www.ecco-verde.pl/niyok/solid-shampooconditioner
        • snakelilith Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 10:52
          Napiszę ci co ja tam zwykle kupuję:
          Żel aloesowy Urtekram z kwasem hialuronowym (kocham!)
          Szampony Niyok, od razu więcej kostek.
          Co 6 miecięcy nowy tusz do rzęs Avril w kolorze granatowym.
          Mineralną kolorówkę Liliy Lolo, ale to raczej rzadziej, bo ostatnio mieli podkład Blondi w promocji 2 w cenie jednego, a trzy kolory różów są okopnie wydajne. Jak brakuje parę euro, to biorę cień Lily lolo sand dune, to takie cudowny praktycznie niewidoczny jasny beż, który robi mi idealną powiekę. Używam praktycznie codziennie, także jako zabezpiecznie przed słońcem.
          Uwielbiam też pędzel Lily Lolo Bronzer Brush. Gruby, solidny, wszelkie inne pędzle do różu miziają mi tylko policzki rysując krechy, a nie naturalny rumieniec.
          Przez jakiś czas kupowałam odżywki do włosów marki Greennatural, Urtekram, Rasayna i żel dla blondynek Phitofilos, on naprawdę rozjaśnia mi lekko włosy.
          Czasem kupuję coś DIY od La Saponaria. Ich witamina C jest bardzo dobra.
          I kupuję tam też dwie ekologiczne herbaty: Sonnentor Oolong i Demmers Teehaus Bio Earl Grey.
          Ja kiedyś potrzebowałam 2 euro do bezpłatnej wysyłki to zamówiłam puroBIO eye liner w kolorze nude. Cudo. Nadaje się na linię wodną oka, powiększa, a nie robi takiego trupiego efektu jak biały.
          Zawsze czekam na promocje, 10-15 % jest często, suma po zniżce może być niższa niż wymagane u mnie 29,90 euro.
          Kupuję jeszcze klika innych produktów, które są u nich dostępne np. Lavera krem z filtrem, dezodoranty Speick, kremy Dr. Scheller, herbaty Yogi Tea, ale to w innych sklepach, gdzie są trochę tańsze.
          • chococaffe Re: dobry szampon do włosów TO: 29.09.21, 11:22
            "Niestety" Laverę i Urtekram mam na miejscu (a nawet bywa to co chcę stacjonarnie koło ulubionej piekarni, do której i tak wpadam). I teoretycznie mogłabym coś uzbierać w ecco-verde, ale zanim uzbieram to już kupię tę potrzebną rzecz na miejscu. Gdybym była pewna , że ten szampon w kostce będzie mi pasował, kupiłabym od razu więcej, ale nie wiem - ale bardzo kusi. Na razie chyba niczego nie potrzebuję bo mam zapas na 2-3 miesiące.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka