Dodaj do ulubionych

Czytacie główną Gazeta.pl?

29.09.21, 09:56
Jeżeli nie, to dlaczego? Jeżeli tak, to też dlaczego?
Miałam wczoraj ciekawą rozmowę z kolegą z pracy o tym, czy główna jest nudna. Stąd pytanie.
Obserwuj wątek
  • szmytka1 Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 10:04
   zaglądam czasem, ale raczej nie warto. Popatrzmy z dziś, o Tadku i żabach, odgrzewane kotlety sprzed roku, o Merkel nic nowego nie mają do napisania, to włkują na wszytkie strony ten sam temat, strasznie covidem musi być, o kryzysie w UK to samo jak o Merkel, do tego ploty o Messim, Guardili i inne pseudosportowe, do tego kilka plotkarskich i reklamy uzupełniają zestaw. Noc ciekawego, nic wartościowego. A jak się trafi to gdzieś na dole upchnięte między głupoty. Z 1 czy 1 art na miesiąc z płatnej, które chciałabym przeczytać ale żal mi płacic za tyle treści.
  • metro_mh Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 10:06
   Ooo, chętnie podzielę się opinią.
   Czytam wyborcza od pierwszego numeru, to co jest na głównej to niestety jest gooowni. Błędy ortograficzne i stylistyczne są normą, tytułu rodem z faktu lub innych sensacji, bardzo często komunikujące coś zupełnie innego niż wynika z treści artykułu, i właśnie ta nuuuda, jak uchodźcy to tylko temat uchodźców, jak jakiś sport to 2/3 strony o sporcie. No tak się nie da...
   Nuda i klikalności, no i reklamy
  • sandy_cheeks Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 11:48
   Czytam, nie podoba mi sie (na kompie), ze czasami po bokach sa ukryte reklamy i jak niechcacy klikne, to mnie przenosi na jakies gowniane strony, ktore od razu zamykam. Druga wkurzajaca rzecz, to ze wiadomosci na warszawskiej podstronie wisza czasami i tydzien, a zeby lulnac cos nowego musze isc konkretnie na warszawska strone.
   Btw, czytam glownie naglowki, zazwyczaj odpalam tak 4-5 linkow do przeczytania co sie pod nimi kryje. Czesto przegladam (bo czytam to za duzo powiedziane) fora pod tymi artykulami, choc to jakis sped chorych ludzi , fanatykow zarowno jednej, jak i drugiej opcji politycznej. Lukam to, bo dobrze wiedziec co sie w tych chorych umyslach tli...
  • bialeem Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 12:10
   Kurcze, mogłam ankietę strzelić. Mnie np najbardziej przeszkadza powtarzalność tematów. Zawsze musi być coś klimatycznego i ok, ale czasem mam wrażenie, że to 2/3.
   Uchodźcy są wałkowani codziennie od miesiąca. Ok, temat ważny. Może jestem za mało wrażliwa.
   O sporcie praktycznie nie czytam więc 1/4 całej głównej mnie kompletnie nie interesuje. Dziś miałam ochotę kliknąć w dwa linki. Jestem teoretycznie w targecie młodych, wykształconych w dużych miast. Kwestie ekonomiczne są relatywnie najlepsze, ale są za nisko. Klikbaitu już relatywnie nie widzę. Tzn jest, ale moim zdaniem słabszy nyż na onecie czy wp. Tematyka mi nie pasujeuncertain
   • iwoniaw Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 12:28
    Nie no, gdzie onet i wp, a gdzie gazeta .pl 😀 Zachowajmy jakieś proporcje, już nawet nie o klikbajt chodzi (który na gazetowej głównej jednak jest większy niż na obu ww.), ale przecież gazeta to coś raczej jak guma do żucia dla oczu nieogarniających "czy następna niedziela jest handlowa" niż portal informacyjny z materiałami własnymi oprócz agencyjnych.
     • iwoniaw Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 12:53
      No pewnie tak właśnie jest, jak piszesz, ale dlatego też nie ma porównania; wygląda na to, że GW w ten sposób sabotuje nie tylko gazetę.pl, która nie ma startu do onetu czy wp, ale samą siebie, bo jest z gazeta.pl powszechnie utożsamiana (mimo kampanii outdoorowych, które zrobione były w taki sposób, że pierwszą reakcją moją zawsze było "ale o co chodzi?", a nie "aaa, chcą powiedzieć, że gazeta.pl to nie oni" - to była moja druga myśl, która, jak sądzę, u większości się w tej formie nie pojawiła wcale, bo wymagałaby znajomości tego, z czym chce zaznajomić, więc pat).
      • iwoniaw Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 16:13
       kk345 napisała:

       > A może to gazeta.pl chce korzystać z treści i pracy wyborczej, wciskając je mię
       > dzy nagi biust aktorki a rozwód polityka?

       No na sto procent, pewnie jeszcze bez wiedzy i zgody właścicieli i szefów 😀

       A nagi biust i rozwód to charytatywnie i w ramach misji umieszczają na szybie, bo nie dlatego, że właśnie to się klika... 😀
          • bialeem Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 18:01
           Szczerze mówiąc nie wiem, bo nie wiem ile realnie GW ma z subskrypcji. To wie pewnie tylko góra GW i zarząd.
           Sądząc po tym ile ściągają z całości czyli razem ze sprzedażą reklam i papieru, to raczej Gazeta.pl wyciąga więcej z reklam (tego się od wieków nie liczy na kliki) niż GW z subskrypcji.
           • kk345 Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 22:16
            Popatrz, jak na zamówienie info o subskrypcjach: wyborcza.biz/biznes/7,177150,27623917,wyborcza-pl-liderem-wsrod-portali-informacyjnych-w-polsce-opartych.html?utm_source=mail&utm_medium=newsletter&utm_campaign=wieczorny&NLID=7ecfe41b3193a5a11a35e8e4688bfe7d422e0e21e258bc19b175b0990c177cbd

            A info o przychodach wzięłam ze źródła, które sama wyżej linkowałaś:
            "Przychody Agory ze sprzedaży egzemplarzowej „Gazety Wyborczej” wyniosły w ub.r. 73 mln zł, a z subskrypcji cyfrowych - 32 mln zł - wynika z danych, do których dotarły Wirtualnemedia.pl. Spółka w przyszłym roku chce zarobić na papierowej „Wyborczej” 60 mln zł, a z prenumerat Wyborcza.pl - 70 mln zł."

            • bialeem Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 22:26
             To nie są oficjalne, prawidłowe dane. Te dane są tajemnicą firmową. Wiem tyle, że ten wyciek jest błędny.
             Nikt nie neguje tego, że ilościowo GW jest w europejskim, a nawet światowym subskrypcyjnym topie.
              • bialeem Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 30.09.21, 00:05
               Oba są prawdziwesmile To się wzajemnie nie wyklucza. Nie trzeba wiele żeby mieć dużo subskrypcji. Zwłaszcza jak się było jedną z największych gazet w Europie i ma się markę walki o demokrację. Ich strony są ciężkie, niezoptymalizowane, analityka słaba... no jest dużo do poprawy.
               • kk345 Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 30.09.21, 00:10
                >Nie trzeba wiele żeby mieć dużo subskrypcji
                Fakt, wszyscy są przecież w światowym topie, to oczywiste- bułka z masłem.
                Coraz intensywniej zastanawiam się, kim jesteś w gazecie i dla kogo ta ankieta...
                • bialeem Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 30.09.21, 00:22
                 To nie ankieta. To pytanie, które wynika z rozmowy pomiędzy mną i kolegą z pracy i nie ma nic wspólnego z gwsmile
                 Nie kryję się z tym kim jestem w gazecie. Głównie zajmuje się elementami społecznościowymi i wzorcami stronsmile W miarę potrzeby też privacy compliance.
  • iwoniaw Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 12:22
   Nudna? Ona jest kiepska po prostu. Wyżej już dziewczyny wymieniły to, co i mnie odrzuca:
   - klikbajty i artykuły rodem z brukowców
   - błędy ortograficzne i gramatyczne w linkowanych materiałach
   - nieudolne tłumaczenia artykułów z mediów zagranicznych, nie dość że z błędami, to jeszcze z poślizgiem czasowym
   - linki do starych artykułów, które już przemielono przez główną sto razy za każdym razem zmieniając tytuł (czyli wariant klikbajtu)
   - połowa strony to sport albo to, co się komuś wydało sensowne otagować sportem (czyli np. jakie kapcie kupiła kochanka piłkarza)

   Jeśli przypadkiem jest coś wartościowego, to i tak ematki to zalinkują (niekoniec,nie z głównej, często ze źródła albo innego portalu piszącego o aktualnościach) i skomentują bardziej merytorycznie, dowcipniej i poprawniej językowo, więc tym bardziej nie, nie czytam.
   • daniela34 Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 12:48
    Mnie co jakiś czas palce świerzbią, żeby tu zakładać wątki po tytułem "co autor miał na myśli?" po lekturze niektórych artykułów. Błędy gramatyczne, ortograficzne, składniowe mnożą się jak króliki maszkarona. Tłumaczenia takie, że zęby bolą. Tematy jak z brukowców. Dziś weszłam, a tam analiza programów typu "Love Island" czy inny tam "Hotel Paradise"- który lepszy, co wybrać. No i wszechobecna angielska rodzina królewska, tydzień bez tego tematu jest tygodniem straconym, mam wrażenie, że mamy w Polsce jakąś unię personalną z Wielką Brytanią.
    • daniela34 Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 13:10
     Tadaaam... weszłam przed chwilą, żeby się upewnić, czy może nie przesadzam, no i jednam nie, rano był artykuł o tym, jak pięknie Kate wyglądała na premierze Bonda (ok, pół biedy, celebrytka jak celebrytka), teraz jest artykuł o tym, że Wiliam nie wyraził zgody na chrzest bratanicy w Windsorze. Polska monarchią konstytucyjną!
    • bialeem Re: O proszę, w dodatku 29.09.21, 12:38
     GW niestety bardziej to widzi jako dostarczyciela ruchu na wyborczą. Po ostatniej inbie jak sie GW obraziła, że chcą ją biznesowo z Gazeta.pl połączyć moim zdaniem powinni się całkowicie z Gazeta.pl wynieść.
     • iwoniaw Re: O proszę, w dodatku 29.09.21, 12:44
      bialeem napisał:

      > GW niestety bardziej to widzi jako dostarczyciela ruchu na wyborczą. Po ostatni
      > ej inbie jak sie GW obraziła, że chcą ją biznesowo z Gazeta.pl połączyć moim zd
      > aniem powinni się całkowicie z Gazeta.pl wynieść.

      Moim zdaniem to raczej powinni odkupić domenę 😉, jeśli nie planują iść w kierunku tabloidu, bo jak to wygląda w praktyce, to widać po komentarzach wyżej i wypowiedziach choćby na forach gazeta.pl, gdy inwektywy pod adresem autorów treści, moderacji, towarzystwa dyskutującego są "wzmacniane" inwektywami pod adresem Wyborczej i jej (prawdziwej czy urojonej przez komentujących) linii programowej...
  • szafireczek Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 15:47
   Tak. Nawykowo + zawsze mnie ciekawi, jakie nieziemskie imiona wytypują na dzień imienin, np. dzisiaj standardowo jest Rafała i Michała, ale wg portalu imieniny obchodzą jedynie: Cyriak, Dadzbog i Dadzboga - zawsze mnie ten wybór rozśmieszasmile

    • bi_scotti Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 16:32
     Ok, dzieki smile No wiec czasem cos przeczytam, czesto widze, ze "zywcem" sciagniete np. z BBC czy innych reputable sources, czasem bez zaznaczenia skad suspicious Wciaz jest dla mnie zaskakujacym jak wiele info o sporcie jest zawsze na otwarcie gazety - jest dzial Sport - tam to powinno byc a nie tak zaraz po oczach na dziendobry. No ale juz mi ematki tlumaczyly, ze website jest dla ubogich duchem i dlatego ten sport surprised No i czytam nekrologi gdy sie pojawiaja sad Life.
  • kk345 Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 17:16
   Co do meritum: główna gazetowa nie jest nudna, jest banalna i podobna do innych portali rozrywkowo-informacyjnych (w tej kolejności).
   Do poczytania przez kwadrans na ławce w parku ok, jako medium opiniotwórcze- nie, no nie.
   A wojenka GW z gazetą napawa mnie niesmakiem, bo pamiętam czasy piaskownicy i pierwszych numerów, a teraz z mojego punktu widzenia przyszły na gotowe młode wilczki i oznajmiły starym- wypad, wasz czas minął, zostawcie know-how i klucze w recepcji, my tu teraz robimy dyskotekę. Mam nadzieję, ze to się im się jednak nie uda.
  • snakelilith Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 17:35
   Czytać to za dużo powiedziane, ale zaglądam, bo jak coś sIę zdarzy się w Polsce przez duże Z, to przynajmniej coś wspomną na samej górze. Wiele z tego co dzieje się w Polsce w zagranicznej prasie nie istnieje, a nie mam możliwości chłonięcia informacji z ulicy. Wymaga to potem zweryfikowania w innych miejscach w necie, ale tam zarzucam codziennie oko, ot, what's new? Komenatrze pod artykułami pokazują mi, że frekwentują tam przede wszystkim idioci, albo ci normalni się po prostu się nie przyznają. Informacji ze świata poza Polską tam nie czytam. Ostatnio skusiłam się przeczytać artykuły po wyborach w Niemczech i już dawno nie czytałam coś tak naiwnego, głupiego i z tak potężnym brakiem aktualności.
   • chatgris01 Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 19:11
    snakelilith napisała:

    > Czytać to za dużo powiedziane, ale zaglądam, bo jak coś sIę zdarzy się w Polsc
    > e przez duże Z, to przynajmniej coś wspomną na samej górze. Wiele z tego co d
    > zieje się w Polsce w zagranicznej prasie nie istnieje, a nie mam możliwości chł
    > onięcia informacji z ulicy.


    Ale przecież w takim przypadku NA PEWNO wspomną o tymna ematce tongue_out
    Ba, osobny watek będzie. I to przeważnie z linkami do poważniejszych źródeł niż gazeta.

    Też nie mam możliwości chłonięcia wiadomości z ulicy, dlatego cenię bardzo możliwość chłonięcia ich z ematki tongue_out
  • madami Re: Czytacie główną Gazeta.pl? 29.09.21, 18:07
   Raczej skaczę po tytułach, przeglądam pobieżnie by mieć pojęcie co się dzieje w mediach od prawa do lewa, Wyborczą od dawna uważam za ściek medialny i nie zmierzam wydawać na nią ani złotówki, nie warto.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka