Dodaj do ulubionych

lekarz prywatny odmowa zapłaty honorarium

29.09.21, 11:08
Czy zdarzyło się wam, że po wizycie prywatnej odmowiliście zapłaty albo zapłaciliście mniej niż było umówione (np. telefonicznie) ?

Przyczyna - np wizyta trwała bardzo krótko, nie zbadał, odesłano pacjenta do innego specjalisty ("nie moja branża"), nawet recepty czy skierowania na badanie nie wystawił, czy też zaswiadczenia, czyli lekarz nie przepracował się.
Obserwuj wątek
    • arthwen Re: lekarz prywatny odmowa zapłaty honorarium 29.09.21, 11:33
      Nie.
      Ale raz mi się zdarzyło, że mnie lekarka przepraszała, że tyle wizyta kosztuje, (szpital, wizyta prywatna, ale mam refundację z ubezpieczenia, tylko pani musiała na fakturze dopisać rozpoznanie) wink W ogóle to wyglądała na lekko zszokowaną ceną, fakt, że ona tej kasy do ręki nie dostaje, ale nie wiem, czy mogła nie wiedzieć, ile sobie placówka krzyczy za wizytę u specjalisty.
      Mnie kwota nie ruszyła w ogóle, bo i tak nie z mojej kieszeni bezposrednio, a wizyta była owszem, krótka i niewiele mi dająca.
    • aqua48 Re: lekarz prywatny odmowa zapłaty honorarium 29.09.21, 12:23
      Nie, a powinnam. Lekarz kilka razy powtórzył że nie jest kompetentny żeby mnie leczyć i kazał iść do szpitala.Nawet skierowania nie dał. Ale był kompetentny, żeby skierować do kasy, a ja byłam zbyt chora żeby zareagować. Oczywiście szpital nie był mi wówczas potrzebny.
    • mysiulek08 Re: lekarz prywatny odmowa zapłaty honorarium 29.09.21, 13:13
      Nie, ale raz mamuska zaplacila u neurologa na jednej wizycie, za dwie wizyty, bo tatko zajal pani doktor (wizyta z polecenia mojego kolegi na ktorego mamuska sie powolala) 40min jakze cennego czasu a ona na pacjenta przeznacza 20 min, w poczekalni bylo pusto

mamuska otumaniona zaplacila, wkoorw jej przyszedl pozniej
    • cud_bogini_w_bikini Re: lekarz prywatny odmowa zapłaty honorarium 29.09.21, 13:27
      Nie. Zdażyły mi się za to inne sytuacje, które wyrobiły sytuacje, które powodują, że kojarzę lekarzy jako tych, dla których liczy się wyłącznie kasa (tak, wiem, złe skojarzenia). Dwie z nich poniżej.
      1.Byłam na kontroli po utracie ciąży. Strasznie mnie ta strata przydołowała. Kiedy już zbierałam się do wychodzenia lekarz huknął na mnie głośno "Proszę pani, tu jest gabinet prywatny, tu się płaci, co pani myślała, że na fundusz?" A ja go głupia jeszcze przepraszałam, że jestem rozkojarzona...
      2.Onkolog prywatny, polecony przez lekarza w szpitalu onkologicznym, po zerknięciu na dokumentację (10 sekund) skierował do innego onkologa. Przyjęcie wynagrodzenia (niemałego) tlumaczył zajęciem czasu (planował poświęcić 15 min na tego konkretnego pacjenta).
    • asia_i_p Re: lekarz prywatny odmowa zapłaty honorarium 29.09.21, 17:20
      Nie, ale dwukrotnie lekarz sam zrezygnował z zapłaty, obie wizyty w Dolmedzie we Wrocławiu. Raz neurolog powiedziała, że bez teściowej nie może o niej rozmawiać, ale żebym przed ściągnięciem jej do gabinetu zrobiła te badania (wręczyła mi listę), dała znać na rejestrację, że wizyta się nie odbyła i kazała wysłać maila o zwrot pieniędzy. I raz angiolog w ten sam sposób anulował wizytę mojego taty - spytał go, czy wszedł schodami czy wjechał windą i wytłumaczył mu, że skoro wszedł schodami, to nie ma tego, co uważa, że ma smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka