Dodaj do ulubionych

Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty?

29.09.21, 16:33
W niedzielę ułamała mi się siódemka, mój najstarszy kanałowo leczony ząb. Ból był straszny, poleciałam do całodobowej poradni, a tam odbyła się rzeź. Młody pan doktor mordował mnie przez ok pół godziny, ponieważ ząb się pokruszył w drobny mak. W niedzielę po odpuszczeniu znieczulenia chodziłam po ścianach, grany był tramal. W poniedziałek od rana ketonale, wczoraj od rana było lepiej, ale po południu znowu pulsowało mnie i rwało pół twarzy, w tym pod szczęką, okolice węzła (węzła nie wymacałam). Dzisiaj sukces o tyle, że nie musiałam brać leków, ale boli non stop i mam wrażenie, że ta rana jest napęczniała, taka syfiasta i śmierdząca. Przepraszam za te obrzydliwości, ale nie mam już siły i zastanawiam się, czy szukać stomatologa na cito? Pan dentysta sadysta z niedzieli będzie osiągalny dopiero w sobotę, a moja osobista pani doktor do przyszłego wtorku na urlopie.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 16:36
      Ja bym szukała. Ktoś tam powinien zerknąć.
      • mashcaron Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 16:40
        Ja też. Skoro ząb był pokruszony to mogło coś tam zostać i się zaczyna paprać. Z tym nie ma żartów, można sobie niezłego syfu narobić w paszczy.
        • fitfood1664 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:31
          powiedzmy szczerze, od tego można zejść
          • mashcaron Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:35
            Można, i to nawet dość szybko, ale w męczarniach.
    • aqua48 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 16:39
      Szukaj, na cito. Sadysta pewnie coś zostawił w dziąśle, nie powinno tak boleć.
    • annaboleyn Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 16:43
      Jezu, natychmiast. Brzmi jak zakażenie. Mówię poważnie, nie czekaj ani chwili dłużej.
      • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 16:54
        O rany, wystraszyłyście mnie. Do tego cały czas mam 37 z hakiem i czuję się źle. Usuwałam już ósemki i nigdy tak to nie wyglądało
        • annaboleyn Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:01
          ajr27 napisała:

> O rany, wystraszyłyście mnie. Do tego cały czas mam 37 z hakiem i czuję się źle
          > . Usuwałam już ósemki i nigdy tak to nie wyglądało

Tez usuwalam ósemki i nadmiarową siódemkę (don't ask) i to absolutnie nie są typowe objawy. Nie chcesz dostac sepsy i odpiąć wrotek w ciągu paru godzin, nie? Szoruj na jakiś ostry dyżur stomatolo. Ma Cię kto zawieźć?
          • daniela34 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:03
            Ja też usuwałam zęby i ok, w dniu zabiegu bolało, ale już drugiego dnia było lepiej i żadnej gorączki. Ajr, idź do dentysty i to raczej prędzej niz później.
            • mashcaron Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:08
              Ja miałam rwane 8 po dwie na raz i nigdy to tak nie wyglądało... Mój mąż miał wyrywane kilka na raz i też nie.
        • aqua48 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:11
          ajr27 napisała:

> O rany, wystraszyłyście mnie. Do tego cały czas mam 37 z hakiem i czuję się źle

No to leć już! To głowa jest, tu nie ma żartów jak masz coś spaprane, trzeba wyczyścić i antybiotyk wziąć..
        • qwirkle Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:15
          ajr27 napisała:

> . Usuwałam już ósemki i nigdy tak to nie wyglądało

Ósemki to często nieduże, zgrabne ząbki (moje takie są, a przynajmniej ta, którą mi usunięto. Siódemki są potężniejsze, o powykręcanych korzeniach. Jak najszybciej do chirurga szczękowego powinnaś pójść IMHO
          • cosmetic.wipes Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:30
            qwirkle napisał(a):

> Ósemki to często nieduże, zgrabne ząbki

Ósemki mojego starego lubią to 😁
            • 35wcieniu Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:32
              99% ósemek lubi to. big_grin
              • siwa-faryzeuszka Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:23
                35wcieniu napisał(a):

> 99% ósemek lubi to. big_grin
                >
                moja pamiątkowa ósemka schowana w szufladzie nie rozumie, dlaczego inne ósemki się śmieją big_grin
                po historiach jakich nasłuchałam się o ósemkach wyszłam od dentysty w lekkim szoku, jakieś 20 minut od podania znieczulenia. wyjął z paszczy jak klocek lego.
                • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:26
                  Moje też były wyjątkowo łaskawe.
                  • annaboleyn Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:27
                    ajr27 napisała:

> Moje też były wyjątkowo łaskawe.

Jak się czujesz? Udało Ci się gdzieś wbić? Czy Ty w ogóle dostałaś antybiotyk przed tą ekstrakcją?
                    • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 22:56
                      Czuję się nieźle, po łykaniu kostek lodu i zjedzeniu wszystkich lodów z domu. Antybiotyk dostałam tydzień temu, gdy moja lek zabrała się za stan zapalny czyszcząc kanały. Miała podejrzenia, że on jest pęknięty, niestety nie widziała tego na 100 % pod mikroskopem. Po czym poszła na urlop, a ząb w niedzielę udowodnił, że jednak był pęknięty. Chirurg jutro. Na kupienie antybiotyku już za późno.
                      Dzięki za dobre słowa!
                      • annaboleyn Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:09
                        ajr27 napisała:

> Czuję się nieźle, po łykaniu kostek lodu i zjedzeniu wszystkich lodów z domu. A
                        > ntybiotyk dostałam tydzień temu, gdy moja lek zabrała się za stan zapalny czysz
                        > cząc kanały. Miała podejrzenia, że on jest pęknięty, niestety nie widziała tego
                        > na 100 % pod mikroskopem. Po czym poszła na urlop, a ząb w niedzielę udowodnił
                        > , że jednak był pęknięty. Chirurg jutro. Na kupienie antybiotyku już za późno.
                        > Dzięki za dobre słowa!

Tyle dobrego. Trzymaj się tam, niech jutro nie boli sad Mogę tylko ew. polecić na przyszłość najlepszego ever dentystę, specjalista od endodoncji i ósemki usuwa jakby piórkiem pod nosem przejeżdżał. I on by Cie na pewno nie zostawił na kilka dni, w środku nocy by Cię ratował.
          • berdebul Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:17
            Moje ósemki zaśmiały się radośnie i zaplątały korzenie jeszcze bardziej. wink
            • qwirkle Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:28
              berdebul napisała:

> Moje ósemki zaśmiały się radośnie i zaplątały korzenie jeszcze bardziej. wink

Tylko współczuć niesfornych ósemek suspicious
              Moje naprawdę są zwarte i mają kompaktowe korzenie smile 👍
    • arthwen Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 16:56
      Szukaj, bo jak ci jakiś odłamek tam został, to się będzie paprać, zakażenie może się wdać (a już jak piszesz, że rana śmierdząca to na cito!)
    • heca7 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:00
      Idź szybko do dentysty. Chyba, że chcesz spuchnąć jak bania.
    • mamtrzykotyidwa Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:14

Ułamany leczony kanałowo ząb w ogóle nie powinien boleć.
      Jeśli bolał to znaczy, że pod zębem był już niezły stan zapalny.
      Po usunięciu zęba powinnaś była dostać antybiotyk, a jak rozumiem nie dostałaś.
      Tak, idź do dentysty, a jeśli dzisiaj nie znajdziesz, to do internisty po antybiotyk i natychmiast zacznij brać. Na takie rzeczy dobry jest Hiconcil 500mg. @ tabletki od razu, a potem jak w ulotce napisane po jednej.
      • mamtrzykotyidwa Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:15
        2 tabletki, a nie żadna @
      • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:17
        Był stan zapalny, niestety duży, nawet podczas rwania czułam pod korzeniami ból.
        • 1papryczka.chili Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:23
          Niestety przy stanie zapalnym znieczulenie działa słabo lub wcale.
      • alpepe Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:54
        Generalnie amoksycyklina z kwasem klawulanowym jest lekiem pierwszego wyboru, to może być augmentin np.
    • 1papryczka.chili Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:22
      Zdecydowanie szukaj. Może byc potrzebny antybiotyk, miejscowy (przepłukanie) lub doustny. Może być potrzebne wyczyszczenie i zszycie rany. Może coś zostało jeszcze i trzeba usunąć.
      • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:31
        Byłam szyta. Rana do dziś jest tak rozpaprana, że nie widzę ani nie czuję nici.
        Znalazłam chirurga stom, ale niestety jutro rano, na dziś nie było już miejsc.Mam nadzieję, że do jutra nie zejdę na sepsę.
        • 35wcieniu Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:35
          Nie zejdziesz.
          Dziewczyny ogólnie dobrze radzą, ale nie martw się na zapas bo rana po takiej ekstrakcji (połamany ząb, usuwanie po kawałku) potrafi się paprać i nie ma w tym nic zaskakującego. Rzadko kiedy również pachnie fiołkami. Oczywiście dobrze jest ją wtedy oczyścić ale panikować nie trzeba.
          Dobrze gdyby ci zrobili zdjęcie czy coś nie zostało.
          • mashcaron Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:40
            Wiesz, skoro ona miała już przed ekstrakcją duży stan zapalny pod tym zębem i nie dostała antybiotyku, to różnie być może...
            • 35wcieniu Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:59
              Wiem, serio big_grin big_grin big_grin

Rana do oczyszczenia i tyle, antybiotyk w zależności od tego jak to wygląda. Zdjęcie kontrolne. Nie zejdzie na sepsę, tu mogę dać głowę.
              • mashcaron Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 18:02
                Ja bym jednak nie dawała głowy że w nocy nie dostanie np. wysokiej gorączki...
        • mashcaron Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:37
          Szukaj kogoś kto cię przyjmie dziś. Pogotowie stomatologiczne? Masz coś takiego u siebie? Może w jakimś pobliskim mieście? Nie czekaj z tym do rana bo może być niefajnie, łącznie z nocnym wyzwaniem karetki.
          • jeszcze_blizniaki Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:57
            Nie czekaj do rana. Stan zapalny jak jest to sam nie minie, tylko będzie się powiększał. Antybiotyk powinnaś wziąć jeszcze dziś wieczorem.
            • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 18:46
              Mam receptę, moja dentystka dała mi receptę zanim poszła na urlop. Polecę wykupić, dziś 7 doba recepty.
        • 1papryczka.chili Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 21:25
          Miałam na myśli oczyszczenie i ponowne szycie. Miejsce jest też na pewno opuchnięte, dlatego nie widzisz nici. To co opisujesz zdecydowanie kwalifikuje do wizyty u chirurga.
    • zuzanna_a Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:57
      A to nie suchy zębodół przypadkiem?
      Zab byl wyleczony kanalowo wiec z samego zeba to nie bardzo takie objawy.
      • jeszcze_blizniaki Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 17:58
        Miałam suchy zębodół. Gorsze niż poród.
        Leki przeciwbólowe takie szpitalne zrobiły ze mnie zombie, a bólu nie uśmierzyły.
      • 35wcieniu Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 18:01
        Suchy zębodół powstaje na skutek wypłukania skrzepu. Co w przypadku zszytej rany jest niemożliwe, chyba że z różnych względów pozostawia się zszytą częściowo.
        • picathartes Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 10:21
          Jest możliwe. Ja miałam szyta, a suchy zębodół był.
          • 35wcieniu Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 10:36
            To ten drugi przypadek, o którym napisałam.
    • engine8 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 18:05
      A w jakim to kraju ty mieszkasz?
      • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 18:47
        Ja? W Warszawie. Stomatologia 24 leży w tym mieście.
        • qwirkle Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:02
          ajr27 napisała:

> Ja? W Warszawie. Stomatologia 24 leży w tym mieście.

Wpisz stomatologia 24 Warszawa.
          Znajdziesz info i nr telefonu do dyżurów przy Sobieskiego, Emilii Plater i na Goclawiu. Zadzwoń, zapytaj, może będą mogli Ci pomóc.
          • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:00
            Właśnie jedna z tych poradni obsłużyła mnie w niedzielę. Nie polecam. Już lepiej jest na Bryły, który ma straszne opinie. Wolę doczekać do jutra na lepszego fachowca.
            • qwirkle Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:27
              To już kilka godzin czekania. Trzymaj się! I zdaj raport co tam się stało...

• ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:46
                Zdam!
        • engine8 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:04
          Tzn to byla poradni ogolna czy dentystyczna gdzie maja fachowcow od zebow a nie akurat specjaliste na dyzurze o specjalnosci od palcow u nogi?
        • annaboleyn Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:05
          ajr27 napisała:

> Ja? W Warszawie. Stomatologia 24 leży w tym mieście.

Spróbuj tutaj. www.stomatologiasobieskiego24h.pl/
          W ostatecznosci Dentalux...
          • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:03
            Kochana, właśnie tam spotkało mnie to rwanie. Będę miała stany lękowe w promieniu kilometra od ul. Sobieskiego. Nie mam nawet pretensji do tego młodego lekarza, który robił co mógł, ale temat go zwyczajnie przerósł, czego nie ukrywał.
            • annaboleyn Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:06
              ajr27 napisała:

> Kochana, właśnie tam spotkało mnie to rwanie. Będę miała stany lękowe w promien
              > iu kilometra od ul. Sobieskiego. Nie mam nawet pretensji do tego młodego lekarz
              > a, który robił co mógł, ale temat go zwyczajnie przerósł, czego nie ukrywał.

O Jezu, przykro mi sad( Ten Dentalux też polecam nie do końca z przekonaniem, ale wiem, że czasem ratują w nocy sad Co za koszmar jakiś sad
              • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:09
                Chirurga na jutro znalazłam z Luxmedu, mam nadzieję, że tam ogarniają.
                • qwirkle Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:30
                  ajr27 napisała:

> Chirurga na jutro znalazłam z Luxmedu, mam nadzieję, że tam ogarniają.

Generalnie luxmed ma dobrych dentystów.
                  A jeżeli ma nazwisko na Ś, to będziesz w bardzo dobrych rękach.
                  • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:46
                    Nie, nie na Ś, ale na znanym lekarzu bardzo chwalony. Natomiast na myśl, że ktoś mnie tam dotknie dostaję dreszczy!
                    • qwirkle Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 07:11
                      ajr27 napisała:

> Nie, nie na Ś, ale na znanym lekarzu bardzo chwalony. Natomiast na myśl, że kto
                      > ś mnie tam dotknie dostaję dreszczy!

Będzie dobrze! To już za chwilę
            • mamtrzykotyidwa Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 00:45
              Bo na rwanie to się idzie na Koszykową do cepeleku do chirurga, tam są fajne chłopaki i super rwą zęby.
              • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 10:26
                Wiem! Moja mama miała tam hurtowo rwane korzenie i była zachwycona. Tylko że w niedzielę nie mogłam tam pójść. Chyba, nie przyszło mi do głowy.
                • andace Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 10:44
                  Może się przyda na przyszłość, jest świetna całodobowa klinika na Ludnej w Warszawie (ostatnio mnie „ratowali” po usunięciu zęba w NL - wdało się zapalenie a stomatolog z NL twierdził że od wyrwanego zęba nie można mieć gorączki i wizyta kontrolna nie potrzebna i paracetamol wystarczy). Na Ludnej wyczyścili „bałagan”, dostałam antybiotyk do dziąsła i receptę. Kolejna wizyta kontrolna była za darmo.
                  • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 10:53
                    Dziękuję, słyszałam coś dobrego o Ludnej
                    • kia5 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 13:27
                      Odradzam! Dentyści z przypadku. Kiedyś wypadł mi opatrunek z zeba i nie umieli (!) załozyć z powrotem, a dziecko miało uraz zęba i tez nic nie zrobili. W sumie dobrze, że powiedzieli, że nie potrafią, niżby mieli cos spaprać
    • princesswhitewolf Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:12
      Na martwe zeby czyli leczone kanalowo zaklada sie korone by zmniejszyc prawdopodobienstwo takich sytuacji. Normalnie zab sie da odbudowac ale w tym przypadku moze byc stan zapalny i procedura jest taka ze sie go usuwa, a doraznie podaje antybiotyk.Zapewne korzenie nie byly dobrze wypelnione.
      • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:07
        Były dobrze wypełnione, to było moje pierwsze w życiu kanałowe, 30 lat ząb przetrwał, moja dentystka twierdzi, że to świetny czas.
        • princesswhitewolf Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:09
          No ale stan zapalny to znaczy ze wlazly bakterie
          • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 23:17
            No wlazły, bo on pękł i wtedy zrobił się stan zapalny pod korzeniem.
            • ritual2019 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 08:56
              Dlatego na zab leczony kanalowo zaklada sie korone a nie zostawia na lata. Taki zab jest slaby i korona go chroni. To ze wytrzymal 30 lat to super. A dentysta jakis dziwny bo najpiere powinien zrobic rtg i dac antybiotyk a na usuniecie umowic pacjenta gdy stan zapalny zniknie. Ja bym zlozyla skarge na dentyste na niekompetencje.
              • ritual2019 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 08:58
                A swoja droga to jak czesto chodzisz do dentysty, ze nie zaproponowano nigdy zalozenia korony?
                • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 10:29
                  Całe życie chodzę, nigdy nikt się tym zębem nie zainteresował, nawet po pantomogramie, gdzie było widać, które są kanałowe. Wydaje mi się, że teraz, jak ząb dobrze działa, to nie niszczą go pod koronę.
                  • ritual2019 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 11:24
                    ajr27 napisała:

Wydaje mi się, że teraz, jak ząb
                    > dobrze działa, to nie niszczą go pod koronę.

Zeba nie niszczy sie pod korone, zab po leczeniu kanalowym zabezpiecza sie korona.
              • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 10:31
                Z tym masz absolutną rację. Nie powinien mi go rwać z aktywnym stanem zapalnym. Ani moja dr w nim grzebać przed podaniem antybiotyku. No ale mleko się już rozlało.
    • asfiksja Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 29.09.21, 19:52
      Brzmi to jak gdybyś pilnie potrzebowała antybiotyku. Jeśli nie znajdziesz na cito dentysty to jedź na sor, bo śmierdząca rana w głowie może się naprawdę źle skończyć.
    • allijja Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 04:08
      dziwne, że leczony kanałowo ząb bolał "strasznie" po ułamaniu...O ile wiem to taki ząb jest martwy = brak unerwienia...
      Z mlodym panem doktorem to jednak nie chciałabym mieć juz do czynienia.
      Czy młody pan doktor zszył rane po rwaniu zęba?
      I tu tylko przytocze historię mojego męża, który usuwał jakąś właśnie 7 czy 8, czy co tam, z tyłu paszczy. Maż ma korzenie powyginane w ósemki i usuwanie ich wymaga naprawdę doswiadczenia. Udał sie prywatnie do lekarza, wybulił kase licząc na "troskliwa" opieke. Efekt taki, ze pan doktor przebil sie do zatoki, zostawil otwartą dziurę, co po kilku latach skutkowało pobytem w szpitalu, na chirurgii szczękowej i niezła gimnastyką lekarza operatora, zeby to wszystko połatać. W tezultacie mąż ma część dziasła "przyszytego" do policzka i nieustanne problemy z zatokami.
      Wniosek? WYŁĄCZNIE do sprawdzonego dentysty, żaden tam młody pan doktor.
      • ritual2019 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 08:59
        Bolal bo byl stan zapalny. Dziwne ze na rutynowych przegladach co 6m-cy dentysta przeza lata nie doradzil korony.
    • kolteta Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 07:41
      Ze 3 lata temu przezylam dokladnie to samo, przy czym ja jeszcze mialam siniaka na pol twarzy po usunieciu zeba. Poszlam natychmiast do dentysty, rana zostala oczyszczona, zalozono mi tez jakies lekarstwo. Ponoc po dlugiej i trudnej ekstrakcji (np. jak zab sie pokruszy) moze sie tak dziac - tak mi powiedziala dentystka. Ja bym poszla do dentysty jak najszybciej.
    • nigdynigdynigdy84 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 07:45
      Nie wiem ile w tym prawdy, ale takie miejsca w niedzielę gdzie leczą zęby to podobno zawsze mordownie
      Mam takie miejsce u siebie w mieście, każdy mówi że woli skonać niż iść tam w święta albo w nocy.
    • nigdynigdynigdy84 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 07:47
      Idź do kogos kto zajrzy, bo skoro mówisz że śmierdzi to tam już się może zbierać ropa, robić infekcja a później będzie dużo gorzej.
    • ajr27 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 15:32
      Pozdrawiamy Was ja i mój suchy zębodół. Przepłukany, opatrzony. Jutro ciąg dalszy zabawy i pewnie na tym się nie skończy.
      Serdecznie dziękuję za słowa wsparcia wczoraj, wirtualne koleżanki!
      • nigdynigdynigdy84 Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 15:37
        Któraś wyżej mówiła że suchy zębodół na pewno.
        Trzymaj się Ty, i zębodół.
        Oby nie bolało smile
      • qwirkle Re: Ekstrakcja zęba- szukać już dentysty? 30.09.21, 17:43
        ajr27 napisała:

> Pozdrawiamy Was ja i mój suchy zębodół. Przepłukany, opatrzony. Jutro ciąg dals
        > zy zabawy i pewnie na tym się nie skończy.
        > Serdecznie dziękuję za słowa wsparcia wczoraj, wirtualne koleżanki!

To dobra wiadomość.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka