• igge Re: Piwo 30.09.21, 00:33
      Rzadko pijam i niekoniecznie przepadam za piwem.
      Młodzież i u nas i na mieście pija i owszem. Czasem coś w domu bywa, ostatnio Kormoran śliwka i coś ciemne czego nazwy nie pamiętam, a czego szklaneczkę z pragnienia zamiast wody wydudliłam.
      Z pragnienia wszystko wypiję byle zimne. Kiedyś rodziną uśmiała się bo rano wstają, a tu myk pusta butelka po piwie z lodówki po mamusi. Trochę im się to wydało niestosownie tak wcześnie przed 9 rano piwko wypić.
      A mnie się po prostu w nocy zachciało pić, wstałam i niczego do picia nie było. Oprócz tego #@$%%& piwa.
    • paulownia88 Re: Piwo 30.09.21, 06:48
      Kiedyś piłam Corneliusa, piwa z "Browaru za miastem" - stout owsiany "Dobra noc" pychota - i wszelkiego rodzaju piwa regionalne. Ale to przeszłość, odkąd zachorowałam musiałam odstawić prawie zupełnie alkohol.
    • anvalley Re: Piwo 30.09.21, 10:41
      Głównie kraftowe. Latem przeważnie lekkie typu IPA z dodatkiem owoców mango, marakuja, trawa cytrynowa itd. Lubię też z dodatkiem laktozy milk stouty, czasem weizen, na ryżu, zawsze z minimalną goryczką, alkohol ok. 3.5%, czasem 5%. Ulubione browary to Pinta, Trzech Kumpli, Hop Heads, i kilka mniejszych lokalnych. Nie dotykam "koncernowych".
    • leosia-wspaniala Re: Piwo 30.09.21, 11:57
      Najbardziej lubię od Trzech Kumpli, Pinty, Funky Fluid, Stu Mostów, ale tyle teraz tego jest, że ciężko wszystko wymienić - moje ulubione gatunki to APA, IPA, pils, hefeweizen. Z popularniejszych lubię pilsnera od Miłosława, White IPA z Grodziskiego, Budvaisera. Nie lubię porterów, stoutów i grodziskich oraz innych wędzonych, nie lubię polskich koncerniaków, nie lubię "piw" smakowych. Ogólnie uwielbiam piwo i znam się na piwach, za to wino to dla mnie: krzywi mordę/nie krzywi mordy.
    • kosmos_pierzasty Re: Piwo 30.09.21, 12:06
      Książęce nie jest złe. Wspomniany Paulaner przeniczny (choć ostatnio mniej), Duvel, Kriek, Guinness, a jak w sklepie mały wybór to zwyczajny Heineken lub Grolsch.
    • conena Re: Piwo 30.09.21, 13:52
      pszeniczne, żywe, lubię lokalne czeskie piwa, ale w Czechach nawet mliko jest pyszne. smaczne piwo ma nasz lokalny niewielki browar, do kupienia po sąsiedzku, właściciele są mega fajni, zawsze coś dobrego podpowiedzą.

bardzo lubię piwo, cieszy mnie mnogość nowych smaków i zbyt lubię eksperymentować abym się na jednym smaku zawieszała na dłużej.
    • la_mujer75 Re: Piwo 30.09.21, 13:57
      Lubię jedynie wszelkie radlery smakowe. Mogą być nawet 0 procentowe.
      Prawdziwego piwa nie znoszę, bo zbyt mocno czuję smak goryczy.
    • spanish_fly Re: Piwo 30.09.21, 15:31
      Mam przyjaciół, którzy warzą sami i najchętniej takie. Na drugim miejscu małe browary z Bawarii, ale też trudno dostać w Polsce, więc najczęściej: Svijany, Rohozec, browar Popiel z Kurozwęk (mam blisko z działki), Paulaner Muncher Hell. Wiele polskich piw tzw. kraftowych moim zdaniem nie nadaje się kompletnie do picia, dlatego prawie już nie kupuję, bo za dużo do zlewu wylewam.

Jeśli chodzi o style to, jeśli tylko jakość jest odpowiednia, smakują mi prawie wszystkie: grodzisze, ipy, lagery, pilsy, pszeniczne, stouty, koźlaki, wędzonki, portery, marcowe, trapistów, itd. Oczywiście niektóre tylko w niewielkiej ilości na raz. Nie lubię tych z bardzo wysokim ibu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka