Dodaj do ulubionych

Uczynki miłosierdzia

30.09.21, 16:15
Uczynki miłosierdzia względem ciała przedstawiają się tak:

1. Głodnych nakarmić.
2. Spragnionych napoić.
3. Nagich przyodziać.
4. Podróżnych w dom przyjąć.
5. Więźniów pocieszać.
6. Chorych nawiedzać.
7. Umarłych pogrzebać.

Jak ta teoria ma się do praktyki w katolickiej polsce.
Obserwuj wątek
    • gaskama Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 16:18
      Jestem pewna,, że katolików, którzy wymienią ci 7 grzechów głównych oraz 10 przykazań w Polsce nie ma. Zaraz zgłoszą się tłumnie, że owszem wszystko wiedzą i wszystkie znają. W praktyce nie miałam szczęści spotkania takiego katolika.
      • sarah_black38 Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 17:10
        gaskama napisała:

> Jestem pewna,, że katolików, którzy wymienią ci 7 grzechów głównych oraz 10 prz
        > ykazań w Polsce nie ma. Zaraz zgłoszą się tłumnie, że owszem wszystko wiedzą i
        > wszystkie znają. W praktyce nie miałam szczęści spotkania takiego katolika.
        >

A ty ilu więźniów pocieszyłaś, nagich przyodziałaś czy głodnych nakarmiłaś? A ilu podróżnych w domu przyjęłaś. Czy tylko pyszczysz na forum? Te uczynki miłosierdzia są uniwersalne, obowiązuję także niewierzących. To ilu migrantów przygarnęłaś pod swój dach???

Znam kilku ateistów ... żadnego więźnia nie pocieszylitongue_out, o migrantach mają jak najgorsze zdanie ( i nie obawiają się głośno o tym mówić, stąd wiem ! )

Uprzedzę kontratak ... wspieram chorych onkologicznie, bezpańskie koty, wpłacam na edukację dzieci w Afryce ... . Znam wiele osób, które robią podobne rzeczy ... i o dziwo to katolicy są. Może w twoim otoczeniu nie chwalą się. Tak jak ja nie chwalę się wokół ile kasy przeznaczam na pomoc charytatywną ... .
    • januszekxxl Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 16:44
      lajtova napisał(a):
      > Uczynki miłosierdzia względem ciała przedstawiają się tak:
      >
      > 1. Głodnych nakarmić.
      > 2. Spragnionych napoić.
      > 3. Nagich przyodziać.
      > 4. Podróżnych w dom przyjąć.
      > 5. Więźniów pocieszać.
      > 6. Chorych nawiedzać.
      > 7. Umarłych pogrzebać.

Zapomniałaś o uczynkach miłosierdzia względem duszy. A dusza chyba ważniejsza od ciała?
      Uczynki miłosierdzia względem duszy:
      1. Grzesznych upominać
      2. Nieumiejętnych pouczać
      3. Wątpiącym dobrze radzić
      4. Strapionych pocieszać
      5. Krzywdy cierpliwie znosić
      6. Urazy chętnie darować
      7. Modlić się za żywych i umarłych.

• ximeca Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 16:59
        >A dusza chyba ważniejsza o d ciała?
        No jasne. Można głodujących, zziębniętych i chorych odgrodzić drutem kolczastym, odstawić gdzieś do lasu itp. W tym nie ma nic złego , bo na pewno jest jakiś ważny powód, na przykład taki, że my się ich boimy bo z definicji boimy się każdego, kto nam nie pasuje. Ważne natomiast, żeby takim nieszczęśnikom czule doradzić, żeby wypierdalali z powrotem do swoich i można się jeszcze potem pomodlić.
        • januszekxxl Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 17:15
          ximeca napisała:
          > No jasne. Można głodujących, zziębniętych i chorych odgrodzić drutem kolczastym
          > , odstawić gdzieś do lasu itp. W tym nie ma nic złego , bo na pewno jest jakiś
          > ważny powód, na przykład taki, że my się ich boimy bo z definicji boimy się każ
          > dego, kto nam nie pasuje. Ważne natomiast, żeby takim nieszczęśnikom czule dora
          > dzić, żeby wypierdalali z powrotem do swoich i można się jeszcze potem pomodli
          > ć.

No a co ty na te uczynki dla duszy?
          5. Krzywdy cierpliwie znosić
          6. Urazy chętnie darować

Czyż one nie obowiązują tych nieszczęśników?

• ximeca Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 18:17
            Oczywiście, że obowiązują. Nieszczęśnicy ci mogą też ofiarować soje cierpienie za dusze w czyścu cierpiące lub rozliczyć jako pokutę za własne grzechy. Samo dobro. Chwalmy Pana i poprawmy drut, żeby się nikt nie przedostał.
            • januszekxxl Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 18:22
              ximeca napisała:
              > Oczywiście, że obowiązują. Nieszczęśnicy ci mogą też ofiarować soje cierpienie
              > za dusze w czyścu cierpiące lub rozliczyć jako pokutę za własne grzechy. Samo d
              > obro. Chwalmy Pana i poprawmy drut, żeby się nikt nie przedostał.

No to o o chodzi?
              Chwalmy Pana i cierpmy jak Pan na krzyżu.
              • ximeca Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 18:28
                Ależ o nic nie chodzi. Wszystko jest w porządku. Nie rozumiem tylko skąd o nawołanie to cierpienia, ja nie nie cierpię a już na pewno nie jak Pan na krzyżu. Czasem mnie w krzyżu trochę łupie, ale poza tym jest ok. Mam ciepło, sucho, bezpiecznie i niech tak zostanie, na ból pleców mogę iż na masaż albo wziąć paracetamol.
    • riki_i Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 18:34
      lajtova napisał(a):

> Uczynki miłosierdzia względem ciała przedstawiają się tak:
      >
      > 1. Głodnych nakarmić.
      > 2. Spragnionych napoić.
      > 3. Nagich przyodziać.
      > 4. Podróżnych w dom przyjąć.
      > 5. Więźniów pocieszać.
      > 6. Chorych nawiedzać.
      > 7. Umarłych pogrzebać.
      >
      > Jak ta teoria ma się do praktyki w katolickiej polsce.

Wypelnij punkt 1 i nakarm 1 mld głodnych na świecie, a potem pogadamy o kolejnych punktach.

Ps. Co Ty jeszcze robisz w tej rasiolskiej Polsce? Twój Izrael czeka!
      • stavros2002 Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 18:34
        krejzimama
        Re: Mój mąż nigdy mnie nie wspierasad
        23.02.10, 13:20
        Sądzę że jest to arabska piąta kolumna która ma na celu atakowanie Izraela od
        wewnątrz. Tzw Palestyna to obecnie sztuczny twór który jest bezwzględnie
        wykorzystywany przez islamistów by móc atakować Izrael. Islamiści bez litości
        czynią z Palestyńczyków żywe tarcze. Dziwi mnie dlaczego Syria czy Jordania czy
        Egipt nie przyjmą na swoje terytorium swoich pobratymców. Radzę poczytać
        statystyki co do jakości życia i swobód obywatelskich wśród arabów. Mieszkańcy
        autonomii palestńskiej plasują się w czołówce.
        Warto trzymać się faktów a nie lewacko islamskiej propagandy.
        --
        i922.photobucket.com/albums/ad70/kmkonto/fight_terror_support_israel.jpg
        • stavros2002 Re: Uczynki miłosierdzia 30.09.21, 19:04
          krejzimama
          Re: Że co ?
          17.08.12, 17:43
          Nie lubie tego argumentu o oswieconym islamie w sredniowieczu.
          Ten oswiecony islam droga podboju jak zaraza rozprzestrzenił sie na półocną Afrykę.
          Hordy muslimów zdobyły Hiszpanię i tylko dzięki zwyciestwu Karola Młota pod Poitiers udało się tą falę zatrzymać przed wlaniem się dalej do Europy.
          Co do wolności to przypomnę, że demokracja to europejski wynalazek. Przez całą historę Europy nie udało się wyeliminować form demokracji przedstawicielskiej czy bezposredniej.
          W tym paskudnym sredniowieczu po raz pierwszy zebrały sie Kortezy w Hiszpanii, wtedy tez powstala Wielka Karta wolności. Nie mamy się czego wstydzić w porównaniu z islmską dziczą.
          Poza tym wystrczy popatrzec gdzie teraz są ludzie zachodu a gdzie islamisci.
          --

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka