Dodaj do ulubionych

Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dziewczyn

30.09.21, 21:51


Poruszający wywiad.


Życie matki niepełnosprawnych dzieci bez pomocy finansowej, bez pomocy polegającej na odciążeniu fizycznym i psychicznym, powiedziałabym, że jest na granicy ludzkiej wytrzymałości. Kosztują terapie, kosztują zniszczenia dokonywane przez dzieci w momencie frustracji. Dochodzi też lęk o własne życie, gdy dzieci mają coraz więcej siły. Opieka 24h powoduje psychiczne wyczerpanie. Każdy z nas wie jak ważna jest dla zdrowia psychicznego odskocznia, chwile, gdy można wyłączyć tryb czuwania, rozluźnić umysł i ciało...

A obrzydliwi cynicy, twierdzą, że wystarczy tylko kochać...
Obserwuj wątek
  • gaskama Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 30.09.21, 22:13
   Uważam, że państwo powinno wyrównywać szańce i dawać wolność wyboru. To wszystko. Nie rozdawać 500+, 1000+, trzynastki, czternastki, uginanie się przed strajkującymi zdrowymi bykami, którzy chcą by im dać.
   Państwo powinno przede wszystkim. Opiekować się słabymi. Chorymi, niepełnosprawnymi, starymi i dziećmi. Reszta do roboty!!!!
   • sniyg Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 01.10.21, 07:40
    Każdy gada to samo ale też chętnie przytula to 500+ i więcej. Bo łatwo gadać: państwo, państwo a trudniej zrozumieć że państwo to my. My wszyscy. Również ty i ja. A nie tylko oni. Gdyby był masowu ruch, ludzie braliby udział w głośnej akcji typu "oddaj 500+ na niepełnosprawnych czy szpital" przykładowo znani i popularni aktorzy, celebryci mogliby od siebie zacząć, żeby nagłośnić, to wyglądało by to też inaczej. A tak kolejny wątek na forum gdzie tylko narzeka się pisząc na forum i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku chętnie bierze 500+ do własnej kieszeni bo to nie my, tylko "państwo". Tak, tak, odbiera się tylko to co "kradną".
    • sam.222 Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 01.10.21, 08:10
     Pewnie, szary człowiek będzie realizował obowiązek państwa, do tego dawal się doic podatkami, ktore zamiast na funkcjonowanie państwa, pójdzie na zapasy dla żarłocznego flowarku Kaczyńskiego. Państwo polskie nie jest biedne, żebym odbierała moim dzieciom 500plus, aby tę obecną wolskę wspomóc. Co chwila afera, ile przeje****. A ile strat na KK.
    • memphis90 Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 01.10.21, 08:10
     >Gdyby był masowu ruch, ludzie braliby >udział w głośnej akcji typu "oddaj 500+ na >niepełnosprawnych czy szpital"

     Czyli mam płacić wyzsze podatki i ponosic koszty inflacji, żeby było na pluspińcet, następnie z własnej woli zrezygnować z pluspincet i oddać je na szpital, tak...? Żeby PiS mógł odtrąbić sukces programu pluspincet ORAZ opieki zdrowotnej jednoczesnie, bazując na - de facto - moich pieniądzach...? Sorry, ale nie dam temu nierządowi NICZEGO od siebie, NICZEGO z własnej woli, nie będę też okradać własnych dzieci (!) dla tej bandy oszustów, którzy wożą się na wakacje i po zakupy rządowymi samolotami i załatwiają wlanym rodzinom na prawo i lewo ciepłe posadki za gruby hajs. Wolałabym zero programów typu pincety i NIŻSZE podatki, ale skoro nie mam takiego wyboru, to nie zamierzam sponsorować tego pierdolinika, żeby pisiorom robić dobrze.

     Pranie mózgu typu "państwo to my, sama chętnie przytulasz pluspińcet, a możesz przekazać na samotne matki" możesz sobie darować. Placę wysokie podatki i to są pieniądze, które PIS POWINIEN przeznaczyć na ochronę zdrowia czy pomoc niepełnosprawnym - nie pieniądze, które muszę dodatkowo wyskrobać ze swojego budżetu... uncertain
   • taniarada Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 01.10.21, 10:17
    gaskama napisała:

    > Uważam, że państwo powinno wyrównywać szańce i dawać wolność wyboru. To wszystk
    > o. Nie rozdawać 500+, 1000+, trzynastki, czternastki, uginanie się przed strajk
    > ującymi zdrowymi bykami, którzy chcą by im dać.
    > Państwo powinno przede wszystkim. Opiekować się słabymi. Chorymi, niepełnospraw
    > nymi, starymi i dziećmi. Reszta do roboty!!!!
    >
    No fakt możesz to zmienić i iść na wybory.Akurat 500+ to strzał w dziesiątkę.
     • taniarada Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 01.10.21, 18:21
      gaskama napisała:

      > Byłam w moim życiu absolutnie na wszystkich wyborach, wszystkich. Niestety więk
      > szość ludzi jest głupia. Nie rozumie prognozy pogody, procenty to dla nich tema
      > t nie-do-ogarnięcia, ostatnią książkę w szkole czytali. Myślisz, że wiedzą, co
      > to jest populizm?
      >
      Wiedzą .Głosują też bo nie mają wyboru.Lub wybierają mniejsze zło .Lub lubią pieniądze .Każdy bierze jak dają .Takie życie.
   • sam.222 Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 30.09.21, 23:00
    Dziewczynki nie mają genu odpowiadającego za sytość. Na początku wywiadu wspominała o skrytkach porobionych w celu ukrywania jedzenia. Kiedyś czytałam o pewnym chłopcu, ktory miał chorobę genetyczną i ta choroba powodowała, że jadł bez opamiętania. Gdy matka jechała z nim na święta do rodziny, to tylko do takich członków, którzy rozumieli, że kolacja wigilijna musi się odbyć przy pustym stole. Bodajże paluszki jedynie stały.

    Nie sądzę, aby pani Agnieszka Szpila podawała nieprawdziwe informacje. Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że nie ma potrzeby jej ubarwiać dla wzmocnienia wrażenia.
    • 3-mamuska Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 30.09.21, 23:16
     Słuchałem całego wywiadu wiem co to znaczy żarłoczność u dzieci, które nie czuja sytości.
     Mają pochowane jedzenie.
     Ale 2.5 tys w tydzień trochę nierealnie się wydaje.
     W końcu chowają, a dziewczynki byłby już takie grube ze nie mogły się ruszyć gdyby tyle przejadając 10 tyś zł w miesiąc.
     I tak trzeba hamować apatyt u takich dzieci kontrolować. Wiem coś o tym.

     Bo koszty całościowego wychowywania niepełnosprawnych dzieci są gigantyczne.
     • siwa-faryzeuszka Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 30.09.21, 23:42
      apallosa napisał:

      > No ja jakoś nie,nie mogę.Az mnie odrzuca.
      > Nawet nie umiem podziwiać...nie zmusilabym się do mieszkania przez 15 minut z
      > tak chorymi osobami,a co dopiero całe dorosłe życie.Ale to ja- inni ludzie maj
      > ą inne charaktery i to rozumiem.

      takie tam gadanie. to są jej dzieci, na początku wszystko wyglądało pięknie, dopiero potem się okazało, że nie są standardowe.
      chociaż z drugiej strony, śledzę losy ciężko chorego chłopca, którego insta ktoś tu kiedyś zalinkował. wskutek komplikacji okołoporodowych dziecko doznało rozległych uszkodzeń. życie jego rodziców to gehenna, mierzą się nie tylko z chorobą dziecka ale i z własnymi depresjami, piszą o tym. moja granica, moje nie mogłabym jest na pewno dużo bliżej.
       • katiemorag Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 01.10.21, 00:06
        Tak nie jest. Z wiekiem znasz swoje granice. Ja przynajmniej znam bo się do nich zbliżyłam. Wychowanie takiego dziecka by mnie złamało. Oczywiście może bym sprawowała opiekę fizyczna ale psychicznie bym się złamała. Nie miałabym siły jak ta pani szukać nowego partnera i rodzic kolejne dzieci. Dlatego ja podziwiam bo musi być bardzo silna osoba.
       • sam.222 Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 01.10.21, 04:25
        Igge, jako społeczeństwo mamy zasrany obowiązek dbać o cudze granice, nie wyzyskiwać cudzych pokładow cierpliwości, nie odczłowieczać ich, robiąc z nich maszyny do podstawowej obróbki chorego, ciężkiego, silnego dziecka. Pozostawianie ich samych z takim ciężarem moze powodować, że czasem po ludzku, że zmęczenia mogą nie wyrobić. To jest gehenna pozwalać im żyć bez darmowych opiekunek do pomocy, środków finansowych, aby nie czuć frustracji, że żyją w domu, w którym wszystko jest zepsute. Darmozjady bez kompetencji zarabiają po milion rocznie, szastają państwowymi tysiącami za żarcie w knajpach. Paniska. A rodziny z niepełnosprawnosciami żyją na skraju ubóstwa. Jako społeczeństwo możemy zapewnić sprawna opiekę instytucjonalną, bez żebrania o pomoc.
         • sam.222 Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 01.10.21, 18:44
          Gdybyś pańszczyznianemu chłopu, bitemu co niedziela przez pana powiedziała, że kiedyś nie będzie pańszczyzny, też by stwierdził że to marzenia ściętej głowy. Matki niepełnosprawnych dzieci mają w sobie za dużo pokory. Dlatego inne kobiety i feminiści powinni głośno rzucać hasła w ich imieniu. 10 tys na każde chore dziecko co miesiąc!
          • wapaha Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 02.10.21, 09:50
           sam.222 napisała

           > Matki niepełnosprawnych dzieci mają w sobie za dużo pokory.
           To nie pokora, to bezsilność

           Dlatego inne kobiet
           > y i feminiści powinni głośno rzucać hasła w ich imieniu.

           Nie - wszyscy - nie kategoryzuj ze to problem kobiet i feministek. To problem społeczeństwa. Z tym - że dopóki nie mamy szacunku dla dxiadersow i tak ich nazywamy, nie mamy szans na godne traktowanie i rozumienie potrzeb niepełnosprawnych

           10 tys na każde chore
           > dziecko co miesiąc!

           Nie!
           Tu nie chodzi o kasę!
           Tu chodzi o system wsparcia rodziny - od momentu pojawienia się niepełnosprawności - wsparcia w refundacji, leczeniu, edukacji, umożliwienia PRACY i normalnego funkcjonowania rodzicom i rodzeństwu. Auta elektryczne mają w niektórych miastach zniesione opłaty parkingowe a niepełnosprawni muszą najpierw walczyć o kopertę w urzędzie a potem na parkingu bo są zastawione przez zdrowych (to przykład)
           Konieczna jest zmiana systemowa i MENTALNA co widać chociażby przez to co napisałaś :zawężenie problemu do kobiet i feminizmu oraz kasy
           Nie
           Nie o to chodzi
           >
     • little_fish Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 30.09.21, 23:42
      Myślę, że to trochę inaczej wygląda, kiedy z boku, jako obce osoby patrzymy na nastolatki z niepełnosprawnościami i bardzo trudnymi zachowaniami, a inaczej, gdy są to nasze dzieci - urodzone przez nas, o które troszczyłyśmy się przez kilkanaście lat, które kochamy. Odważny ten jej mąż...
     • katiemorag Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 30.09.21, 23:45
      Ja nie mam cierpliwości. Chociaż moje dziecko i tak mnie nauczyło pokory do życia ale nie wiem czy bym podołała tak chorym dziewczynkom. Te wrzaski, krzyki, one maja duże pokładu agresji wynikające z tego, ze nie są rozumiane. Ja miałam sąsiadkę z tak chorym dzieckiem. Dopiero w bliska widać jakie to wyzwanie i obciążenie psychiczne dla matki.
      • apallosa Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 01.10.21, 00:12
       No właśnie...znam swoje granice.
       Jako b.mloda dziewczyna wyprowadziłam się z domu, bo moja mega- wrzaskliwą i upierdliwa mać świętego by wyprowadziła z równowagi. A ja mam świetny słuch, więc piski i wrzaski nie są dla mnie.
       Więc wiem,że stety- niestety ale z takim dzieckiem byłoby mi cholernie nie po drodze.
       W Polsce ludzie są prawie że zmuszani do macierzyństwa, w UK jest wybór- są też domy opieki.
    • wapaha Re: Agnieszka Szpila matka niepełnosprawnych dzie 02.10.21, 09:52
     potworia116 napisała:

     > Zgodzę się, Szpila z jej żywotnością, talentem, osobowością i urodą jest dla mn
     > ie fenomenem natury.
     Ona ma coś co nazywam : dobrą energią 😉
     Nie miałabym obaw jechać z nią w obce miejsce i znaleźć się w trudnej sytuacji itp - daje poczucie bezpieczeństwa, mocy, optymizmu