Dodaj do ulubionych

Czy to migrena?

01.10.21, 06:14
Diagnozę mam od roku i jeszcze nie zdążyłam się dobrze zapoznać z chorobą.
Wczoraj koszmarnie bolała mnie głowa,- cały tył. Do tego mdłości. Ciśnienie 110/60, tętno 60. Zaburzenia równowagi- szłam jak zawiana ale bez konkretnych zawrotów głowy. Dziś rano głowa boli zdecydowanie mniej ale mam zawroty.
Brać tryptana czy lecieć do lekarza?
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Czy to migrena? 01.10.21, 09:38
      W koncu po latach, poszłam do rodiznnego, wysłał skontrolować do okulisty, okulistycznie wszystko ok, zalecenie konsultacji neurologicznej. Neurolog po wywiadzie zalecił mi rezonans, by zbadać, czy nie mam tętniaka czy innych nieprawidłowości w przepływach tam w głowie. Z opisu jest ok wszystko i jeszcze nie dotarłam do neurologa, bo mam teraz dużo kłopotów zdrowotnych moich dzieci i terminy mi się nie spinają jakoś. A sama jestem ciekawa czy jakiś dobry lek mi przepisze. W każdym razie, autorko idź do lekarza, to nie zaszkodzi przecież.
    • reinadelafiesta Re: Czy to migrena? 01.10.21, 12:13
      Zrobiłabym badania wykluczające inne przyczyny bólu głowy - żeby nie zwalić na migrenę jakiegoś innego problemu zdrowotnego. Chyba że lekarz postawił diagnozę na podstawie badań.
    • katie3001 Re: Czy to migrena? 01.10.21, 22:40
      Jezeli po udarze to jak wyglada sprawa ukrwienia mozgu? Tryptany zawsze miej przy sobie i nie pozwalaj na rozwinięcie się migreny. Zbadaj homocysteine. Hyperhomocystemia to bardzo częsta przyczyna migren.
    • magdamajak Re: Czy to migrena? 02.10.21, 20:51
      Z tego, co się orientuję, migrena to jednak zazwyczaj przód, przeszywający wręcz ból oka (oczu) i głowy.
      Ale najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze: zacznij obserwować, po czym masz ataki. Mogą to być niektóre produkty spożywcze, wg mnie zawsze jest to cisnienie atmosferyczne (zmiany), oczywiście stres, odwodnienie, alkohol i niewyspanie.
      Na mdłości imbir (świeży, kandyzowany, w tabletkach), na ból głowy Solpadeina jest ok, przynajmniej nie przeora tak żołądka. Uważaj z mocnymi lekami przeciwbólowymi. Wypij dwie szklanki wody z solą (samej wody nie polecam), weź tabletkę i idź spać w ciemnym i cichym pomieszczeniu.
      Współczuję i łączę się w bólu.
    • maja0026 Re: Czy to migrena? 02.10.21, 22:23
      Taki ból z tyłu głowy nie jest typowy dla migren, z do tego te zawroty głowy, mi pierwsze co przychodzi do głowy to kręgosłup szyjny. Jak pracujesz? W jakiej pozycji? Znajomy informatyk miał podobne objawy, właśnie zawrotu głowy przy bólu głowy, chodzil na jakąś terapię do fizjoterapeuty i pomogło mu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka