Dodaj do ulubionych

Już są czapeczki!

01.10.21, 13:08
Od kilku dni pogoda jak wymarzona 16-18 stopni i słońce. Tak na długie spodnie, t-shirt i przydaje się cienki sweter lub bluza w miejsach gdzie jest zacienione.
Ale już widzę te biedne dzieciaki w cięzkich buciorach, kurtkach zimowych no i obowiązkowo czapeczkach. Prowadzane przez lekko ubranych dorosłych.
Czy oni się nie zastanawią jak taki dzieciak musi się czuć w zimowym ubraniu. Przecież tam pot musi im się lać po plecach.
Obserwuj wątek
    • januszekxxl Re: Już są czapeczki! 01.10.21, 13:23
      lajtova napisał(a):
      > Od kilku dni pogoda jak wymarzona 16-18 stopni i słońce. Tak na długie spodnie,
      > t-shirt i przydaje się cienki sweter lub bluza w miejsach gdzie jest zacienion
      > e.
      > Ale już widzę te biedne dzieciaki w cięzkich buciorach, kurtkach zimowych no i
      > obowiązkowo czapeczkach. Prowadzane przez lekko ubranych dorosłych.

Od jakiegoś czasu się ochłodziło, więc przy 16-18 stopniach nie jest gorąco a chłodno.
      Poza tym dzieci nie popijają alkoholem afobamu, więc im się tak głowy nie grzeją.
    • alpepe Re: Już są czapeczki! 01.10.21, 13:24
      W ub. weekend była w Dreźnie, 20 stopni, ja w sukience i z gołymi nogami, a większość dorosłych w zimowych kurtkach, jakichś niemożliwych kozakach i ciepłych botkach oraz co niektórzy w zimowych czapkach. Jedynie co, to rękawiczek nie widziałam, ale zimowe szale, takie do okutania się na amen i owszem.
    • zurekgirl Re: Już są czapeczki! 01.10.21, 14:06
      Mi to dopiero kopara opadla. Pracuje w szkole w UK, miejscu znanym z totalnego braku czapeczek oraz uwielbienia do golych kolan w srodku zimy. Troje maluchow (zerowka) przyprowadzono dzis w puchowych ciezkich kurtkach z miskiem oraz czapach wiekszych niz ich glowy. Takiego rocznika jeszcze nie mielismy, zazwyczaj gile do pasa i krotkie rekawki dostajemy.
    • nimaletko Re: Już są czapeczki! 01.10.21, 15:04
      O, dyżurny temat powraca. big_grin
      Ja czapeczki widuję już od dwóch tygodni, normalka, tak jest co roku.
      U mojej córki w klasie kilka dziewczynek już chodzi w pikowanych kurtkach, które ja zwykle odpalam dopiero w listopadzie, bo teraz chodzimy w wiatrówkach na bluzy (ja nie z tych co przy 16 stopniach chodzą w krótkim rękawku, dla mnie to przesada w drugą stronę).
    • fitfood1664 Re: Już są czapeczki! 01.10.21, 15:59
      nie bardzo wierzę byś było kobietą, a już na pewno nie matką, choć rodzicem oderwanym od rzeczywistości możesz w sumie być, to oświecę cię bo żal czytać te twoje kolejne brednie:

"Fizyczne mechanizmy termoregulacyjne organizmu ludzkiego nie są tak skuteczne u dzieci, jak u dorosłych. Ich komfort termiczny będzie zatem trudniejszy do osiągnięcia.

W zakresie zimna, w porównaniu do osoby dorosłej, ciało dziecka charakteryzuje się generalnie niską zwartością (duża powierzchnia wymiany przy małej objętości), małą bezwładnością (mała masa mięśniowa) i słabą izolacją (wysokie przewodnictwo cieplne cienkiej skóry). ). Te cechy prowadzą do większej utraty ciepła u dzieci niż u dorosłych.
      Jeśli chodzi o ciepło, parowanie (pocenie) odpowiada za około 25% wymiany ciepła u dorosłych. Ten rodzaj wymiany jest bardzo ograniczony u małych dzieci, co czyni je szczególnie podatnymi na ciepło."

• beata985 Re: Już są czapeczki! 01.10.21, 16:39
      Wspułczuję tym dziecią...naprawdę 😳🤦‍♀️
      O ile zrozumiałabym to rano np. Jak idą do przedszkola czy szkoły...chociaż dopiero dzisiaj było dość chłodno o 11 po wyjściu z domu wróci łam się po bluzę....O tyle pi południu jest ciepło i naprawdę przyjemnie A oni w czapkach, w kurtkach zapietych po uszy....kto im każe to robić 😳🤦‍♀️?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka