Dodaj do ulubionych

rozkład mebli i urządzeń w kuchni

01.10.21, 21:59
czy planując kuchnię trzymacie się wytycznych od architektów że z lewej strony ma być lodówka, pośrodku zlew, a z prawej kuchenka oraz czy trzymacie się podziału na strefy czy olewacie to i macie jakiś swój klucz?
Obserwuj wątek
    • bialeem Re: rozkład mebli i urządzeń w kuchni 01.10.21, 22:06
      To nie znaczy, że ma być po środku. Może być w ciągu, ale to dość logiczny układ. Wyjmujesz z lodówki, kładziesz na blat, co trzeba myjesz, obierasz, wylewasz zalewę itd w okolicach zlewu. Umyte po drugiej stronie kroisz, mieszasz i dajesz na kuchenkę.
      Dla mnie jeszcze jest ważne żeby zmywarka przy zlewie była blisko drzwi żebym mogła odłożyć naczynia na blat nad zmywarką albo do zlewu i je hurtem później wpakować.
    • aqua48 Re: rozkład mebli i urządzeń w kuchni 02.10.21, 09:53
      Trzymam się przede wszystkim wymagań własnej wygody oraz możliwości technicznych i aranżacyjnych. Lodówkę mam z prawej strony, zaraz obok zlew i blat, a kuchenkę pośrodku smile Z lewej jest komódka spiżarniana. Niedawno przearanżowałam moją kuchnię i stwierdzam, że dużo lepiej mi się teraz w niej pracuje, bo mam mniej schylania i więcej rzeczy na wyciągnięcie ręki. Blat jest większy niż poprzednio a kto wchodzi to stwierdza, o ta kuchnia chyba się powiększyła smile Warto zamawiać wykonanie u firmy która słucha klienta, a nie planuje na hura, "bo tak jest teraz modnie" i "wszyscy tak robią". Takiej firmie podziękowałam za współpracę.
    • berdebul Re: rozkład mebli i urządzeń w kuchni 02.10.21, 10:31
      Nie, miałam swoj pomysł i jestem zadowolona. Lodówka obok spiżarni, słupek z piekarnikiem na wysokości rąk i możliwością przeniesienia czegoś blat-piekarnik-blat przez obrócenie się na pięcie. Do tego ogromny zlew, że od biedy można się w nim wykąpać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka