Dodaj do ulubionych

U Was też czynne sklepy w niedzielę?

03.10.21, 14:56

Biedronki, Lidle, Netta, Dino, Kauflandy, Carrefour, za tydzien Auchan. Widać że jednak Polacy chcą robić zakupy w niedzielę.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 14:58
      Tak. Mam dwie placówki pocztowe-Lidla i Carrefour. Ale jak wiadomo-to już niedługo.
      • slonko1335 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:02
        Właśnie jestem w szoku na jaka skalę otwierają się kolejne gdy mają uszczelnić zakaz.
        • daniela34 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:07
          Przy czym ja przyznam, że dla mnie sklepy spożywcze czy markety nie stanowią rozwiązania problemu. Najbardziej brakuje mi w niedzielę akurat sklepów z odzieżą, obuwiem, budowlanych czy wnętrzarskich. Choć w ostatnią niedzielę rzeczywiście pogoniłam chłopa po bułki na grzaneczki, bo zapomniał w sobotę smile
          • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:16
            daniela34 napisała:

> Najbardziej brakuje mi w niedzielę akurat sklepów z odzieżą
            > , obuwiem, budowlanych czy wnętrzarskich.

Mnie z kolei usług.
          • arthwen Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 16:51
            A ja dziś, własnie po bagietkę na grzanki wink
            • daniela34 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 20:45
              arthwen napisał(a):

> A ja dziś, własnie po bagietkę na grzanki wink

U mnie dziś bagietki były z wczoraj. W z tym na kolację były grzanki z kozim serem i komfiturą figową albo sosem śliwkowym do wyboru.
          • ela.dzi Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 20:28
            daniela34 napisała:

> Przy czym ja przyznam, że dla mnie sklepy spożywcze czy markety nie stanowią ro
            > związania problemu. Najbardziej brakuje mi w niedzielę akurat sklepów z odzieżą
            > , obuwiem, budowlanych czy wnętrzarskich. Choć w ostatnią niedzielę rzeczywiści
            > e pogoniłam chłopa po bułki na grzaneczki, bo zapomniał w sobotę smile

U mnie podobnie. Niedziela rano to był idealny moment na mierzenie, macanie i oglądanie wszystkiego czego nie da się ogarnąć bez wizyty w sklepie stacjonarnym.
          • szmytka1 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 06:47
            z budowlanych u mnie czynne jest bricomarche
      • kandyzowana3x Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 21:07
        Bardzo mnie to śmieszy, bo nie kojarzę żadnej poczty otwartej w niedziele wink
        • ela.dzi Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 21:09
          Na pewno w Warszawie na Świętokrzyskiej i ciekawe czy to jedyna wink
          • dominika9933 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 21:39
            Na Warszawie się nie znam, ale w Krakowie jest otwarta na Dworcu Głównym. I chyba w Galerii Krakowskiej.
      • mamdomek Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 04:22
        W UK, gdzie katopatologia nie dotarła a przynajmniej nie rządzi, polskie sklepy są często otwarte 24/7. Ku uciesze mieszkających tam Polaków oraz Brytyjczyków.
    • hiacynta.bukiet123 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:02
      U mnie też. Obawiam się, że niestety nie skończy się to dobrze. Zaraz uszczelnią ustawę i już nawet w żabce i freshu nie zrobi się zakupów.
      • 35wcieniu Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:08
        Już uszczelnili
        • hiacynta.bukiet123 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:22
          Super. uncertain
      • primula.alpicola Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 07:37
        Och, w żabce zrobisz zakupy na pewno.
        N/t Tak, w okolicy otwiera się coraz więcej sklepów w niedziele. Dla mnie bez znaczenia, przywykłam do robienia zakupów spożywczych w inne dni, natomiast nadal brakuje mi otwarcia innych sklepów- odzieżowych, obuwniczych, IKEA, i inne Decathlony.
      • madami Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 11:19
        Niestety ale to przeraża, szczególnie osoby które dużo i długo pracują.
    • jaga34 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:04
      Mi najbardziej brakuje czynnych sklepów z wyposażeniem wnętrz. Planujemy remont, a w tygodniu nie ma czasu pochodzić po takich sklepach i poszukać na przykład drzwi, płytek itp.
      • szmytka1 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 06:48
        bricomarchejest w niedzielę czynne, ale wybr drzwi chyba nie powala, u mnie za to paneli duzo wink
    • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:10
      Mnie by bardziej satysfakcjonowało, gdyby w niedzielę dało się pójść do fryzjera, kosmetyczki, lekarza, na zorganizowane zajęcia sportowe, na kurs językowy.
      • daniela34 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:15
        Jak były czynne galerie to często chodziłam na paznokcie w niedzielę smile
      • madami Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 11:23
        Ależ można, ja też chodziłam na pazury w niedziele tylko przez zakaz handlu salon też zamknięty bo przy CH, fryzjer wtedy też był czynny - teraz się nie opłaca bo jak nie można robić zakupów to nie ma klientów, kursy językowe? - prosze cię - w dużych miastach masz pełen wachlarz możliwości, rano, po południu, w południe w soboty, w weekendy. W moim mieście są dwie kliniki czynne w niedziele - pacjentów mają mają w opór, jak ktoś jest przytomnym biznesmenem to powinien otwierać kolejne placówki.
    • hrabina_niczyja Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:11
      Tak i bardzo się z tego powodu cieszę. Co prawda zakupy spożywcze w niedzielę nie są moim marzeniem, ale jak mam zalatana sobotę to z wybawieniem pójdę w niedzielę i kupię niezmęczona wszystko na tydzień.
      • hiacynta.bukiet123 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:27
        U mnie w sobotę trzeba być w sklepie do południa, inaczej się kwitnie w ogromnych kolejkach, nawet do kas samoobsługowych. Późnym wieczorem jest luźno, ale za to nie ma już wielu produktów. Ja mam ten komfort, że mam czas w tygodniu, ale większość ludzi nie ma. Muszą być przeszczęśliwi. uncertain
        • hrabina_niczyja Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:32
          U mnie też. O 17 to już chcąc kupić ładne mięso to można się cmoknąć. Nie ma. Staram się zawsze w piątek załatwić zakupy, żeby właśnie w sobotę nie latać od świtu. A i wybór jest lepszy. Ale nie zawsze się da niestety.
          • hiacynta.bukiet123 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:36
            Najgorzej, jak musimy jechać po coś do budowlanego. Wtedy musi to być sobota i cierpię męki.
            • hrabina_niczyja Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:41
              Nic nie mów. Ja ostatnio musiałam kupić szafę. Szczęściem znalazłam idealna za pierwszym strzałem. A i tak zeszło mi się do 16. Potem pognałam do CH, bo zimno się zrobiło, a ja w ramonesce zostałam. Wróciłam po 21 do domu. Lodówka pusta, więc w poniedziałek do 22 kwitlam na mieście, bo zakupy na tydzień. Argument o pracy kasjerek z dupy totalnie, bo niejedna przez te zamknięte niedziele ma większy problem niż jak pracowała.
              • ykke Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 06:00
                hrabina_niczyja napisała:

> pracy kasjerek z dupy totalnie, bo niejedna przez te zamknięte niedziele ma wi
                > ększy problem niż jak pracowała.

Tak? A ja jeszcze nigdy nie słyszałam o radości z pracy w niedzielę.
                • hiacynta.bukiet123 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 06:40
                  Pani że stokrotki koło mnie skarżyła się, że po wprowadzeniu zakazu ma prawie każdą sobotę pracującą. Wcześniej miała wolne dwa pełne weekendy miesięcznie.
                • iwles Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 07:07
                  ykke napisała:

> hrabina_niczyja napisała:
                  >
                  >
                  > Tak? A ja jeszcze nigdy nie słyszałam o radości z pracy w niedzielę.
                  >

Dokładnie te same osoby, które pracują w handlu, nie mają kiedy zrobić zakupów dla siebie, bo pracują 6 dni w tygodniu, a w soboty, to prawie zawsze.
                  • araceli Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 07:23
                    iwles napisała:
                    > Dokładnie te same osoby, które pracują w handlu, nie mają kiedy zrobić zakupów
                    > dla siebie, bo pracują 6 dni w tygodniu, a w soboty, to prawie zawsze.

Że co??? big_grin
                    • iwles Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 09:53
                      araceli napisała:

> iwles napisała:
                      > > Dokładnie te same osoby, które pracują w handlu, nie mają kiedy zrobić za
                      > kupów
                      > > dla siebie, bo pracują 6 dni w tygodniu, a w soboty, to prawie zawsze.
                      >
                      >
                      > Że co??? big_grin

Wyobraź sobie, że TWOJE doświadczenia, to nie doswiadczenia wszystkich.
                • sumire Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 11:45
                  ykke napisała:

> Tak? A ja jeszcze nigdy nie słyszałam o radości z pracy w niedzielę.

Pracowałam swego czasu w firmie działającej 24/7 i zmiany niedzielne były dość lubiane - były spokojniejsze niż w dni powszednie, a poza tym miało się wolne w tygodniu. Wielu ludziom to odpowiadało na tyle, że celowo zamieniali się z innymi na weekendowe zmiany. To też nie jest tak, że każdy jest udręczony tym, że musi w dzień święty iść do pracy.
        • nuclearwinter Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:34
          Ja w sobotę nawet nie idę, jest właśnie albo mnóstwo ludzi (od rana) albo nic do kupienia (wieczorem).
          • fredzia098 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 21:59
            Tak, tylko że inni też już to zauważyli i chodzą w piątek, przez co tłumy są przez dwa dni.
        • skumbrie Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:11
          W tygodniu nie mają czasu czy zwyczajnie im się nie chce (do czego, lenistwa, mają prawo, żeby darować sobie jatki)? Pracują od bladego świtu do ciemnej nocy? Jasne 😁
          • hiacynta.bukiet123 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:35
            Mają prawo do odpoczynku, nazywajmy rzecz po imieniu. Człowiek w tygodniu wstaje często o 6, zanim wróci z pracy, zrobi obiad, spędzi trochę czasu z dziećmi i ogarnie je do spania robi się 20. A tu jeszcze zakupy. 🤮
          • hrabina_niczyja Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 20:38
            Wiesz jest taki problem w tygodniu u mnie, że ja w sobotę dużo gotuje. Weekend to ten czas kiedy dopieszczam się nieodgrzewanym domowym obiadem. Gotuje też rosół, żeby w tygodniu mieć bazę pod inne zupy. Lubię jesienią zjeść ciepła zupę na kolację. Plus obiady na 5 dni które zabieram do pracy i albo je mrożę albo wekuje. A jak się nie da to przynajmniej mam w domu produkty.
          • dr.amy.farrah.fowler Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 09:12
            Tak, wyobraź sobie, że niektórzy ludzie pracują od bladego świtu do ciemnej nocy, albo po 10 h w pracy są w stanie przywlec się do domu i paść przy pizzy z zamrażarki. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś, kto spędził 10 h w pracy, do której musiał dojechać i z potem wrócić, czasem zawożąc jakieś dzieci i odbierając je po południu (co jest jakby nieopcjonalne), nie jest już w stanie wykroić dodatkowej godziny na zakupy.
    • berdebul Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:19
      Tak, niestety nie wszystkie. Brakuje mi marketu budowlanego, sklepu ogrodniczego.
      • silenta Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:27
        Takie prywatne/rodzinne szkółki ogrodnicze na obrzeżach miast to są zazwyczaj otwarte w niedzielę w sezonie.
    • bib24 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:25
      bo ta idiotyczna ustawa juz dawno powinna być zniesiona.
      • pasquda77 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:35
        Otwarta biedronka i polo, chociaż tyle.Również brakuje mi otwartych sklepów z ciuchami czy budowlanych, szlag by ich z tym zakazem handlu, zawsze robiliśmy zakupy właśnie w niedzielę...
      • fredzia098 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 22:02
        Właśnie ją uszczelnili. Bo niedziela ma być dla Boga i rodziny, tak to szło.
        • berdebul Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 22:31
          Jak Bóg zacznie sprzedawać jeansy, grabie, albo dętkę do roweru, to spoko. uncertain
        • bib24 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 23:11
          jak religia wchrzania się w prawo zawsze wychodzi absurd.
          • melikles Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 23:12
            Dlatego też Żydzi przetrwali 3000 lat.
            • memphis90 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 07:51
              W przeciwieństwie do....?
            • bib24 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 08:17
              co nie znaczy, że nie maja absurdalnych praw.
              • melikles Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 11:47
                Mają też Prawo i dzięki temu mają się dobrze.
                • bib24 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 13:19
                  pewnie najważniejsze to nie jeść swiń, obrzezać chłopców i nosić peruke jak się jest mężatką.
    • nuclearwinter Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:32
      Chcą, ale oczywiście chyba po złości nie będą mogli uncertain Jak ja nie znoszę tej idiotycznej ustawy. Jak jeszcze zamkną Żabki, to już w ogóle, będzie cudownie.
    • chatgris01 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:33
      Tylko markety i piekarnie i tylko do 12:30/13:00.
    • kaki11 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:33
      Tak, przynajmniej te w których robię zakupy i wiem. Ja akurat nie korzystam, bo ani nie jestem przeciwna temu zakazowi, raczej jest mi dość obojętny, a jednocześnie, ani nie czuję takiej potrzeby żeby akurat w niedzielę robić zakupy ani nie uważam, że obchodzenie tego zakazu na placówkę pocztową jest OK.
    • viewiorka Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:42
      A ja bym chciała, żeby w niedzielę były czynne urzędy i przychodnia lekarska. W tygodniu pracuję i nie mam czasu pozałatwiać różnych spraw, załatwić lekarza specjalistę, USG itp.
      • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:46
        O to, to.
      • lot_w_kosmos Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:47
        Urzędy wystarczy żeby pracowały w goddinach 7- 17.00
        To by ułatwiło mnóstwo spraw.
        • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:56
          Ja kończę pracę często o 18-19, najwcześniej 17.30, więc 17.00 by mnie nie urządzała.
          • dominika9933 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 16:59
            Ale przecież coraz więcej spraw można załatwić bez konieczności wizyty w urzędzie.
            • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:14
              Tak, dla mnie akurat urzędy nie są wysoko na liście priorytetów.
              Ale już ceniłabym sobie możliwość pójścia do lekarza czy fryzjera o 20.00 w tygodniu, albo właśnie w niedzielę.
              • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:16
                Sklepy spożywcze są akurat czynne w tygodniu dość długo w przeciwieństwie do usług.
              • angazetka Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 19:20
                Ostatnio byłam u fryzjerki na 20.20.
                I u lekarza (online) na 20.40.
                • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 21:38
                  Jak jeszcze przyjmują w niedzielę, to się przeprowadzam do Twojego miasta smile
            • viewiorka Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 11:09
              Tak, zwłaszcza USG czy inne badania
    • 18lipcowa3 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:44
      Pewnie że czynne. Sporo biedronek w okolicy
      Bardzo mnie to cieszy.
      • molik28 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:39
        Mnie też. Pomijam zakupy w niedzielę jak się czegoś zapomni, ale w mojej Biedrze wcześniej z powodu zamknięcia w niedzielę świeżego towaru nie było od sobotniego popołudnia aż do poniedziałkowego. Kupione rzeczy w sobotę, rano w poniedziałek już nie bardzo, a nowy towar jeszcze nierozłożony. Jak chciałam coś przed pracą kupić po drodze to ani owoców, ani warzyw, jakaś zdechlizna z przed niedzieli. Teraz zachowują jakąś ciągłość dostępności świeżych rzeczy. Do tego jak jeżdżę w niedzielę do chorej babci to też wolę rano kupić jej coś świeżego, a nie w sobotę.
        • fredzia098 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 22:08
          U mnie w piątek tłumy, w sobotę pustki na półkach, braki w mięsach i warzywach, w poniedziałek zdechlizna a nowe jeszcze nie wyłożone. Po prostu super.
    • lot_w_kosmos Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:46
      Jak najbardziej.
      I git.
      Jeszcze pepca i kiki mogłyby działać.
    • arghail Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 15:55
      A biedronka też jest otwierana w niedzielę
    • paulownia88 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:02
      Nie, zamknięte.
    • ritual2019 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:14
      U mnie owszem. Dzis bylam na zakupach. Supermarkety otwarte od 10-16, inne sklepy tez. Lokalny co-op jest otwarty zawsze od 6-22.
    • nunia01 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:18
      Biedronki otwarte. Okoliczne lidze i netto zamknięte. Kaufland podobno otwarty, ale to trochę dalej. Za to kilka miesięcy temu piekarnia zmieniła godziny otwarcia i jest otwarta również w niedzielę, a w sobotę do wieczora. Chwalę sobie. Chciałabym żeby wszystko było normalnie otwarte, a praca w niedziele była regulowana dla wszystkich w kodeksie pracy.
      • dominika9933 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:21
        Kauflandy, według informacji z gazetki, czynne wszystkie, poza jednym, chyba w Zielonej Górze. Biedronki nie. Ta koło mnie zamknięta.
      • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 17:25
        nunia01 napisała:

> Chciałabym żeby wszystko było normalnie otwarte, a praca w niedziele była regulowana dla wszystkich w kodeksie pracy.

Tylko że np usługi stoją samozatrudnieniem, a samozatrudnionych nie obowiązuje KP. Nie zmieniłoby to zatem nic w kwestii dostępności do usług w niedzielę.
    • iwoniaw Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 20:23
      No właśnie tuż po "uszczelnieniu" ustawy ze zdumieniem zobaczyłam w "moim" Lidlu info "jesteśmy otwarci 7 dni w tygodniu".
      • silenta Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 20:29
        Bo ona jeszcze musi przejść przez senat i podpis prezydenta. Ma zacząć obowiązywać w okolicach końca roku.
        • iwoniaw Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 20:50
          silenta napisała:

> Bo ona jeszcze musi przejść przez senat i podpis prezydenta. Ma zacząć obowiązy
          > wać w okolicach końca roku.

Tak, oczywiście. Chodzi mi o to, że ten akurat Lidl nie był w niedzielę otwarty aż do teraz. Obstawiam, że przynajmniej część tych sklepów, nawet gdy nowa ustawa zacznie obowiązywać, znajdzie sobie kolejną furtkę. Może będzie "odbiór zamówień" jak w media markt w czasie zamknięcia na wiosnę 2020, gdy oficjalnie sklepy w galeriach poza spożywką i apteką nie działały, ale "punkty odbioru" zamówionych u nich przez net lub telefon towarów owszem 😀
          • daniela34 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 20:55
            Nie wchodziłam jeszcze na tekst ustawy, ale na etapie prac w komisji biuro legislacyjne sugerowało, że sklepy będą obchodzić zakaz patentem "na rybkę", bo jest wyjątek dla gospodarstw rybackich. Nie wiem, czy zamknęli tę furtkę. Na etapie, na którym czytałam-została w przepisach.
            • nuclearwinter Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 21:04
              Cieszą mnie te obejścia głupiego zakazu, bo chcę mieć otwarte sklepy, ale jednocześnie - jakie to jest strasznie groteskowe, normalnie jak z "Misia" albo jeszcze lepiej.
              • daniela34 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 21:07
                Oczywiście, że groteskowe. Ale za to jakie tradycyjnie polskie.
            • primula.alpicola Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 07:52
              To jest chore.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 20:31
      Nie interesują mnie spożywczaki, uważam, że to kpina.
      Czas w tygodniu na kupno czegoś do jedzenia to mam, nie mam czasu jechać do dużych galerii ciuchowych, od miesiaca wybieram się do ikei i nie mam kiedy jechać.
    • nena20 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 20:49
      Niech już w końcu skończą się te durne ustawy. Niedziela to był super dzień aby do galerii skoczyć, zakupy ubraniowe dla dzieci zrobić, mąż w domu więc ma kto zostać przypilnować. W tygodniu często nie mamy czasu albo zwyczajnie nie mam już ochoty łazić o 18-19…. zresztą muszę coś ugotować na następny dzień.
      U nas Lidl, biedronka, polo otwarte.
      • szmytka1 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 06:50
        a ci co mieszkają w małhch miejscowościach albo na wsi to muszą jeszcze do tego centrum handlowego się dotelepotać, to po robocie mało komu już się chce i opłaca
    • karlowa_wrga Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 21:52
      Nigdy nie robiłam zakupów w niedzielę ani nie załatwiałam żadnych spraw. Sprawy urzędowe u nas można załatwić w sobotę i zawsze to urzędnicy czekają na klientów.
      Niedziela jest dla mnie i rodziny i chce żeby jak najwięcej ludzi tak miało.
      Markety są czynne od 6.00 do 22.00 w tygodniu a galerie do 21. Wszystko można załatwić zatem w tygodniu.
      Tylko nieogary twierdzą że muszą załatwiać jakiekolwiek sprawy w niedzielę.
      • slonko1335 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 21:57
        Jak widac duzo ludzi ma jednak inaczej, w przeciwnym wypadku te sklepy by się nie otwierały.
        • melikles Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 22:05
          Myślę, że wszystko powinno być czynne 24/7, sklepy, urzędy, szkoły firmy itd. Ludzie mają różne wolne godziny i powinno być to dostosowane pod nich.
          • araceli Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 07:28
            melikles napisał(a):
            > Myślę, że wszystko powinno być czynne 24/7, sklepy, urzędy, szkoły firmy itd. L
            > udzie mają różne wolne godziny i powinno być to dostosowane pod nich.

Spróbuje jemateczce powiedzieć, że będzie pracować zmianowo i w niedzielę hehehe big_grin
            • alicia033 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 08:00
              araceli napisała:

> Spróbuje jemateczce powiedzieć, że będzie pracować zmianowo i w niedzielę heheh
              > e

Czyzby wczesny alzheimer, araceli ? Nie raz już i niejedna osoba pisała ci tu, że właśnie tak pracowala lub pracuje. I wcale nie w negatywnym tonie.
              • araceli Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 08:02
                alicia033 napisała:
                > Czyzby wczesny alzheimer, araceli ? Nie raz już i niejedna osoba pisała ci tu,
                > że właśnie tak pracowala lub pracuje. I wcale nie w negatywnym tonie.

Nie - pojedyncze osoby pisały, że pracowałyBY (od czasu do czasu i w wybranym przez siebie terminie) jakby im stawkę x2 zapłacić.
              • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 09:05
                alicia033 napisała:

> araceli napisała:
                >
                >
                > > Spróbuje jemateczce powiedzieć, że będzie pracować zmianowo i w niedzielę
                > heheh
                > > e
                >
                >
                > Czyzby wczesny alzheimer, araceli ? Nie raz już i niejedna osoba pisała ci tu,
                > że właśnie tak pracowala lub pracuje. I wcale nie w negatywnym tonie.
                >

Z moich obserwacji ludzie wcale nie chcą tak pracować - vide niemożność umówienia się na niedzielę na badanie, z instruktorem sportowym, z nauczycielem języka czy innym fachowcem.
                • hiacynta.bukiet123 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 09:23
                  W zamierzchlych czasach udzielałam korków i był taki rok, że pracowałam pn-nd. W niedzielę miałam jedną rodzinę, w sobotę 2-3 godziny i to wszystko. Dużo więcej chętnych w tygodniu. Jaki jest więc sens otwierania działalności w niedzielę, skoro zgłaszają się pojedyncze osoby. Nikt nie chce pracować 7 dni w tygodniu.
                  Mój mąż chodzi na siłownię i twierdzi, że w niedziele jest pustawo.
                  • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 09:40
                    hiacynta.bukiet123 napisała:

> Nikt nie chce pracować 7 dni w tygodniu

Ja to jak najbardziej rozumiem, dlatego być może niektóre branże mogłyby mieć weekend kiedy indziej, analogicznie jak sprzedawcy.

• iwles Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 23:10
        karlowa_wrga napisała:

> Niedziela jest dla mnie i rodziny

> Tylko nieogary twierdzą że muszą załatwiać jakiekolwiek sprawy w niedzielę.

Tylko nieogary poświęcają czas rodzinie jeden dzień w tygodniu, koniecznie tylko w niedzielę.
        • melikles Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 23:13
          Zawsze można mieć wolne we wtorek i pojechać z dzieckiem do Energylandii...
        • karlowa_wrga Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 23:20
          Klasyczny chochoł. Wymisliłas coś czego nie napisałaś i traktujesz to jako argument.
          Jak sobie wymisliłas to sobie z tym dyskutuj. W końcu w tej bibliotece to za dużo roboty nie masz.
      • ludzikmichelin4245 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 23:39
        karlowa_wrga napisała:

> Markety są czynne od 6.00 do 22.00 w tygodniu a galerie do 21. Wszystko można z
        > ałatwić zatem w tygodniu.
        > Tylko nieogary twierdzą że muszą załatwiać jakiekolwiek sprawy w niedzielę.

Prace kończę o najczęściej o 18; w poniedziałki, środy i piątki mam zajęcia sportowe (które nie odbywają się w weekendy, a jeśli już, to w wersji dla dzieci), we wtorki i piątki kurs językowy (niedostępne w weekendy, jeśli już, to w formule soboty 4 godziny naraz, która jest dla mnie nieefektywna), w piątki dodatkowo psychoterapię (niedostępną w weekendy). KIEDY mam iść do fryzjera, do kosmetyczki, na masaż, do lekarza, na badania, do podologa, na rehabilitację? Zdarzyło mi się RAZ, że usługodawca (doradca finansowy) był chętny do spotkań w niedzielę.
        W praktyce robię tak, że albo biorę urlop, albo rezerwuję wizytę sobotnią z dwumiesięcznym wyprzedzeniem (bo sobotnich pacjentów i klientów jest jak mrówków).
        Realnie rozważam dogadanie się z pracodawcą co do zmiany dni pracy tak, żeby niedziela była moim dniem roboczym.
        • dr.amy.farrah.fowler Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 09:33
          Mój mąż pracuje najwcześniej do 17:30, nierzadko musi jeszcze wracając wpaść do innej lokalizacji firmy; nawet jak specjalnie w tym celu wyjdzie wcześniej, to i tak bywa, że kończy po 18:00 i wtedy do domu dojeżdża na 19. Owszem, czasem robi awaryjnie zakupy, owszem, czasem po drodze wpada do marketu budowlanego, ale raczej na zasadzie "zepsuła się spłuczka, trzeba wejść do OBI i kupić rurkę czy tam co". Totalnie nie wyobrażam sobie łażenia w tygodniu i oglądania płytek, drzwi czy mebli, przecież po całym dniu pracy jesteśmy zmęczeni i głodni, staramy się przede wszystkim zjeść i robi się 20.
      • hummorek Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 10:11
        karlowa_wrga napisała:

> Niedziela jest dla mnie i rodziny i chce żeby jak najwięcej ludzi tak miało.
        To zupełnie tak, jak Kaczyński. Lol
    • miriam_73 Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 03.10.21, 23:08
      To nie sklepy a placówki pocztowe wink U mnie dwa Lidle, Biedronka i Kaufland.
    • 71tosia Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 01:35
      ciekawe co wymysla sieci jak 'uszczelnienie' wejdzie w zycie? Pewnie zaczna powstawac przy sklepach spozywczych 'punkty benzynowe' albo apteczne wink
    • madami Re: U Was też czynne sklepy w niedzielę? 04.10.21, 11:18
      Tak Rzepa pisała, 75% chce handlu w niedziele, to spory wzrost od czasów wprowadzenia zakazów, ciekawe jak PIS sobie z tym poradzi wink

Mnie wystarczy osiedlowa Żabka, np. wczoraj wracając z wakacji mielismy możliwość kupienia były i jogurtu na kolację ale niemiłosiernie wkurzają mnie tłumy i kolejki w sobotę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka