Dodaj do ulubionych

Luxmed czy Enelmed/Warszawa

04.10.21, 11:03
Jak w temacie: co radzicie, co wybrać? Interesuje mnie głównie pediatria. Jakie macie doświadczenia?
Obserwuj wątek
    • swinka-morska Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 04.10.21, 11:11
      I jedno i drugie jest słabe, zwłaszcza ostatnimi czasy.
      Pediatrów w obu miejscach znajdziesz i dobrych i złych. Jeśli masz już rozeznany skład lekarzy w jednym miejscu (do kogo chodzić a kogo omijać) to w nowym miejscu będziesz musiała odbyć dokładnie taką samą drogę (kosztem swoim i dziecka).
      Jedna uwaga na niekorzyść Enelmedu - jeśli potrzebujesz mieć faktury na koszty leczenia dziecka wystawione na jego dane, to w Enelmedzie będą Cię przekonywać że "tak nie można" co jest wierutną bzdurą. Zatem jeśli potrzebujesz faktur np. do rozliczenia u ubezpieczyciela - omijaj Enelmed z daleka.
      • agus-ka Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 04.10.21, 22:25
        Nie wiem jak w luxmedzie, ale enelmed dla dzieci to dno. Brak jakichkolwiek lekarzy dla dzieci. Gastrologa dziecięcego nie ma, ginekologa dziecięcego nie ma, USG dla dziewczynek nie ma. Tzn formalnie jest z terminem za pół roku. Żeby dostać się do placówki partnerskiej trzeba mieć skierowanie w trybie pilnym. Masakra jakaś.
        Co ciekawe dostępność do lekarzy jest ale odpłatnie, na abonament nie ma.
        • riki_i Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 04.10.21, 22:49
          Sieciówki to zawsze byla ruletka, nie wiadomo na jakiego lekarza się trafi, a do tych jednoznacznie dobrych czeka się pół roku.

Co do spraw pediatrycznych to w enelmedzie raz trafiłem na kompletną idiotke laryngolog, co tłumaczyła że przerośnięty trzeci migdał to nic takiego i absolutnie żeby nic z tym nie robić, Boże broń nie fundowac dziecku fiberoskopii , a najlepiej to pić ziółka. <szok>
        • kropkaa Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 05.10.21, 00:14
          Ostatnio Enel doprowadził mnie do szału.
          Mamy super hiper abonament, a że firma olbrzymia, to naprawdę płaci miliony rocznie.
          USG - wolny termin w styczniu, gidz. południowa, drugi koniec miasta. Dla pacjentów komercyjnych, za dwa dni (tak, pojutrze), godz. 19, pod domem.
          Tak samo z dentystą czy innym specjalizacjami, ew. jeszcze jakaś xujnia pt. Fast track - czyli, że abonamentowy płaci połowę.
          Wqrw dostałam taki, że głowa mała. Po co ja płacę tysiące rocznie, skoro mogę zapłacić 2 stówki i mieć lekarza za dwa dni? Proszę babę, żeby w takim razie umówiła mi wizytę w ciągu 7 dni, tak jak jest w umowie zapisane. Ok, ale nie ma wyboru ani godziny, ani miejsca. Mówię, że dla mnie propozycja pt 12 na Puławskiej to tak, jakby tej wizyty mi w ogóle nie znalazła. Dzwoni kolejnego dnia: 10 na Ursusie. Nie chcę? To nie, ale ona swoje zadanie wykonała. Innych terminów nie ma. To znaczy są, ale nie dla abonamentowych.
          A poza tym naprawdę nie ma lekarzy. Są specjalizacje z jednym lekarzem na całą Warszawę. Dostać się graniczy z cudem, no chyba, że na Fast track.
          W przeciągu ostatniego roku naprawdę bardzo, ale to bardzo się pogorszyli.
          Lux-medu nie lubię, dla mnie to taki NFZ na abonament. Ale lekarzy ma dużo.
          Medicover aktualnie podobnie jak Enel. Zmienili nam niedawno w pracy, ludzie klną na czym świat stoi. Ostatni hit - podczas badań medycyny pracy nie ma okulisty, tylko pielęgniarka wyciąga planszę.
          • swinka-morska Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 05.10.21, 09:34
            W luxmedzie jest tak, że jeśli nie mają dostępnych terminów w ramach abonamentu, to wystawiają skierowanie do placówki współpracującej (tak ogarniałam okulistę dziecięcego i dermatologa - z dobrym skutkiem). ALE musisz wiedzieć, że taka opcja jest dostępna i wyraźnie o to poprosić bo sami z siebie o tym nie informują.
          • allijja Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 05.10.21, 20:34
            >Mamy super hiper abonament, a że firma olbrzymia, to naprawdę płaci miliony rocznie.

to poskarż/cie sie w firmie.
            U mnie też były długie terminy (Lux Med) i były skargi w firmie. Dyrekcja załatwiła specjalny telefon dla naszej firmy i jeśli jest zbyt długi termin wizyty to wtedy dzwonie na ten telefon i mam wizyte najdalej za 2 tygodnie. Minus taki, że w dostepnej placówce w mieście a nie wybranej (najblizszej).
            Kiepskie przebicie ma ta twoja firma z "hiper abonamentem".
            Moze bardziej oplaca sie zrezygnować z płacenia "tysiecy rocznie" a nastawic sie tylko na wizyty komercyjne? za tę samą, albo nizszą, kase?
            Jesli chodzi o Lux Med to są naprawdę baaardzo rózni lekarze. Od bardzo dobrych do przecietnych. Nie bywam tam często ale w ciągu kilku lat natrafiłam tylko na 2 lekarzy bardzo dobrych. Ginekolog (starsza pani profesor) i internista (wysłała mnie na całe mnóstwo badań profilaktycznych bo "dawno nie robiłam"). Reszta raczej przecietna, dermatolodzy ponizej (jedni zaprzeczali diagnozie innych....)
            • kropkaa Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 05.10.21, 21:22
              No właśnie nie mogę poskarżyć się firmie, bo chodzą słuchy, że chcą w ramach oszczędności zmienić na PZU. Czego jednak nie chcę, mimo wszystkich niedoskonałości Enelmedu. Nie opłaca mi się więc dolewać oliwy do ognia.
              Ostatnio mąż robił zabieg, który wyceniają sobie na 9 tysięcy zł, bez abonamentu byłby jednak ciężko.
              Przeszłam przez większość sieci, łącznie z miejscami typu Dantex i idelanie było lata temu. Pamiętam czasy, gdy do specjalisty rezerwowało się wizytę na za dwa, trzy dni (Medicover), a w Enelmedzie było kilku masażystów. Teraz koło mnie jest jeden i nie pracuje codziennie.
              Siedzę więc na necie i szukam zwalniających się terminów - zawsze coś tam znajdę. Ale jest to wkurzające, ta cała ich polityka olewania klientów, z których żyją (jak wiadomo nie dadzą rady tylko z ludzi z ulicy).
              • madame_edith Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 05.10.21, 23:12
                No tylko w pakiecie PZU (jak i innych ubezpieczycieli) będziesz mieć i luxmed i enelmed prawdopodobnie i jeszcze z milion innych gabinetów. I zero sterowania dostępnością usług. Akurat ubezpieczenia medyczne najlepiej kupować u brokerów a nie dostawców usług. Mam porównanie i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.
                • swinka-morska Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 06.10.21, 10:44
                  Co byś doradzała konkretnie - z którym brokerem/ubezpieczycielem gadać?
                  Mam pakiet LuxMedowy dla całej rodziny, wkurza mnie co raz bardziej, a nie jestem już zależna od ich dyżurów pediatrycznych (na których dawniej bywałam stałym gościem w każdy weekend). Chętnie bym zmieniła, nie jestem uwiązana wyborem pracodawcy. Czyją ofertę sprawdzić?
                • kropkaa Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 06.10.21, 10:58
                  Tyle, że teraz mam całą stomatologię, rehabilitację i wizyty dowowe bez limitu etc. Nie jestem przekonana, że zakres pozostałby taki sam, jeśli miałoby być oszczędniej.
                  Poza tym ja nie lubię latać to tu, to tam. Od wielu lat mam wszystko w jednym miejscu, wszyskie badania, historię wizyt, stałych lekarzy.
                  Kiedyś miałam coś takiego i wkurzało mnie, że za każdym razem musiałam wszystko od nowa relacjonować.
                  • madame_edith Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 06.10.21, 12:11
                    Kwestia zakresu to jest osobna kwestia. Zależy od pakietu, który się opłaca. Ja mam np teraz tak samo szeroki zakres usług jaki miałam u ubezpieczyciela, tylko w Luxmedzie. I nie jestem w stanie korzystać, bo fizycznie nie ma terminów na nic. I nawet nie mówię o bliskiej klinice tylko jakiejkolwiek w Warszawie. Po eskalacji u pracodawcy znaleźli mi np rehabilitacje o 7:00 rano w Wola Parku i jeździłam z desperacji (mieszkam na Pradze…).
                    U ubezpieczyciela każdy miał powybierane stałe swoje lokalne mniejsze placówki i w nich swoich lekarzy. I terminy były zawsze i lekarze nie mieli problemu, żeby kierować na badania (bo za nie płacił ubezpieczyciel).
          • lauren6 Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 05.10.21, 19:50
            Ja ostatnio leczyłam dziecko na wizytach domowych, bo czas oczekiwania na wizytę stacjonarną u dzieci chorych to 6 dni. Na szczęście miałam wizyty domowe w pakiecie. Brakuje im pediatrów. Z lekarzami innych specjalizacji dla dzieci też jest tragedia. Łowi się terminy, bo jak tylko pojawia się grafik wizyt za 5 tygodni to ludzie w kilka minut wszystko rezerwują.
    • pelissa81 Re: Luxmed czy Enelmed/Warszawa 04.10.21, 23:39
      przede wszystkim zobacz placówki plisko ciebie, bo mają bardzo różne rozłożenie.
      Wolę enel-med, chociaż abonament mam w luxmedzie.

Kiedyś miałam w PZU i korzystałam dużo więcej, bo miałam ogromną dostępność placówek a w moim przypadku wiele badań to była zwykła profilaktyka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka