Dodaj do ulubionych

Jeszcze o szkole - o oświecenie proszę.

06.10.21, 07:47
Bo naprawdę nie rozumiem.

V klasa podstwówki. Przerabianie tematu komiks. I zadanie (wczoraj na piątek) - dokończ historię rozpoczętą w podręczniku. Co najmniej 4 obrazki, narysowane "z głową" techniką dowolną. Maja mieć zróznicowane dymki (narrator, myśli, wypowiedź głosowa, krzyk) oraz onomatopeje.
Tyle tylko, że w zeszłym roku (4 klasa) również mieli taki temat ! Przy okazjo przerabiania Szkoły latania (Kajko i Kokosz).

Skąd taki nacisk na komiksy? Zmieniły się wymagania? Już nie przykłada się uwagi do form takich jak charakterystyka, rozprawka, notatka itp itd?

Dlaczego pytam ..
Klasa syna przerabiała Katarynkę. Mieli za zadanie domowe zaznaczyć fragmenty tekstu opisujące
1 wygląd,
2 charakter
3 mieszkanie.
Na lekcji odczytali te fragmenty -wcześnie ze 2 (3?) lekcje dotyczące lektury - tło historyczne, kim był Prus itp.

Po tej lekcji pojawił sie wpis w Librusie: piatek - sprawdzian. Charakterystyka pana Tomasza

pytam syna (i robię wywiad u koleżanki - matki dziewczynki z tej samej klasy, bo aż mi się nie chce wierzyć) czy była mowa o tym,jak pisze się charakterystykę.Czyli wstęp rozwinięcie i zakończenie. Co powinna zawierać każda z tych części. Jednoznaczna odpowiedź : Nie. Nie było o tym mowy.
Wcześniej nie pisali charakterystyk.
No i się zastanawiam - co się w programie zmieniło. Czy teraz bardziej zwraca się uwagę na komiksy? A może to pierwsze przymiarki do charakterystyki? przecież to się później przewija cały czas... Łącznie z liceum (a może się mylę?)

Aha. Sensowne wyrysowanie jednak zabiera sporo czasu, jak pokazują zeszłoroczne doświadczenia, pani przykłada dużą uwagę do estetyki i czytelności dymków. Najlepiej je robić komputerowo.
Piątek sprawdzian. Na dzisiaj jest recytacja wiersza (zadana w piątek) oraz z wczoraj notatka z Pana Twardowskiego. Komiks zbył zadany w poniedziałek.
To tylko polski wink
Tak, wiem. 7-8 klasy mają więcej. A licealiści to już wogóle. (tyle że wiekowo tez się różnią od 5klasistów). Ale nie o to w tym wątku chodzi.

Obserwuj wątek