Dodaj do ulubionych

Na co nie poszła kasa z Funduszu Sprawieliwyości

06.10.21, 09:21
"To państwowy fundusz celowy ukierunkowany na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Środki jakie trafiają do nas z Funduszu Sprawiedliwości to pieniądze które sądy zasądzają od sprawców przestępstw"

Na co poszła kasa wiemy, a na co nie poszła:
- nie ma kasy na telefon zaufania dla ofiar przemocy
- nie ma kasy na młodzież opuszczającą poprawczaki
Rozmawiałam z koleżanką pracująca w takim poprawczaku. Nie ma kasy na dzieciaki, które wychodzą z takich miejsc. Na to m.in. miały być pieniądzez tego funduszu. Dyrektorzy i pracownicy od dawna proszą o finansowanie programów, ułatwiających wejście w społęczeństwo takiego dzieciaka...nie ma kasy. Te dzieci wracają do melin z których wyszły. Ona powiedziała wprost 90% z nich za chwile będzie siedzieć w więźniu.
To tez wyborcy nie przeszkadza...
Obserwuj wątek
    • szafireczek Re: Na co nie poszła kasa z Funduszu Sprawieliwyo 06.10.21, 10:29
      Te przepisy w stosunku do pierwotnego kształtu zostały zmienione tak, by środki z Funduszu mogły trafić m.in. na szkolenia w zakresie kompetencji odnośnie do postępowania z osobami pokrzywdzonymi i świadkami oraz propagowania i finansowania alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów, no i edukację z zakresu przeciwdziałania przemocy i przestępczości. To już jest szeroki zakres: wchodzi więc w to np. organizowanie kongresów, konferencji, publikacji, seminariów itd., oczywiście często wyjazdowychsmile, tony broszur i opracowań...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka