Dodaj do ulubionych

Terapie małżeńskie, poradniki itp

06.10.21, 18:01
Co polecacie? A czego nie?
Wiem, że trudno doradzić bez konkretów, ale ja jestem trochę na etapie diagnozowania problem(ów); wstępnie nazwałabym to rozluźnieniem czy zanikiem więzi emocjonalnej.
Jestem po lekturze kilku ciekawych książek "I że Cię nie opuszczę" E.Gilbert, "Zdobędziesz miłość jakiej pragniesz" H.Hendrix, "Przytul mnie. Siedem rozmów..." S.Johnson. Pierwsza to ciekawy zbiór refleksji na temat małżeństwa jako instytucji kulturowej i społecznej, dwie pozostałe to poradniki terapeutów z praktycznymi wskazówkami.
Z terapią małżeńską nie miałam styczności, Np. mam przyjaciółkę, którą rozwiodła się pomimo terapii i to pomimo faktu, że terapia poprawiła im jakość relacji. Ale jak twierdzi, w rzeczywistości przedłużyło to tylko agonię związku, kłócili się wprawdzie poprawniej ale dopiekali sobie po prostu inaczej szukając innych, bardziej kulturalnych form robienia sobie na złość(m.in. spierali się kto lepiej wdraża rady terapeuty albo o to co terapeuta naprawdę powiedział/miał na myśli) Jak czytam te poradniki to teoria wydaje mi nieraz przekonująca, ale jak myślę że miałabym to czy tamto zrobić czy powiedzieć to wydaje mi się to tak sztuczne, że całe moje jestestwo się wzdryga i zastanawiam się czy się przemóc czy jednak zaufać intuicji.
Chętnie poczytam co pomogło Wam i to długofalowo, a co odradzacie, bo może być stratą czasu a nawet zaszkodzić.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka