Dodaj do ulubionych

Aranżacja małej łazienki

08.10.21, 09:45
Dziewczyny, mam w planach remont łazienki i związany z tym dylemat aranżacyjny. Bardzo liczę na Wasze rady smile
Dane wyjściowe: mała łazienka na dole (1,3m x 1,6m), głównie wykorzystywana przez nas jako toaleta i "łazienka dla gości", bo duża łazienka z wanną jest na górze koło sypialni i pokojów dzieci. W tej małej: toaleta, maleńka umywalka i kabina prysznicowa z brodzikiem.
Konieczny remont. Chcę zrezygnować z brodzika na rzecz samej kabiny. Umywalka jest mikroskopijna i bardzo niewygodna, a w grę wchodzi tylko podobna - bardzo wąska, bo szersza wchodzi w światło drzwi sad
I takie opcje mi chodzą po głowie - do oceny.
1) zrezygnować z umywalki; potraktowac przestrzeń w kabinie jako część łazienki i tam wchodzić i myć ręce pod baterią prysznicową,
2) zamontować umywalkę w kabinie (wtedy rozważyć niewielkie poszerzenie kabiny w stosunku do obecnej),
3) zostawić taką maleńką umywalkę na zewnątrz kabiny, ewentualnie kombinować z kształtem. Lewy bok umywalki nie może mieć więcej niż 23cm, prawy - ma przestrzeń, więc np. trójkątna umywalka, ale i tak bedzie mała,
4) inne...
Nie umiem sobie wyobrazić korzystania z umywalki pod prysznicem, nigdzie nie widziałam takiego rozwiązania, a z drugiej strony jak sobie pomyslę, że kolejne lata mamy męczyc sie z takim maleństwem, to mnie kusi smile
Radźcie, Panie.
Obserwuj wątek
    • heca7 Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 09:56
      Są tzw kompakty z umywalką na wierzchu pojemnika na wodę. Może to mało komfortowe na co dzień ale skoro to łazienka, w której nie musicie cały czas myć rąk to spokojnie wystarczy. Chyba Leroy takie sprzedawał.
      O coś takiego z Castoramy np
      www.castorama.pl/komp-wc-teesta-umyw-bk-dur-wo-sw-id-1095235.html?exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_wszystkie_smart_pm&gclid=CjwKCAjw2P-KBhByEiwADBYWCoPVdH0pv54gzLHZGXwbKLCRK98O7yEBp2l0xLg--6Ds8KplORzEvxoChKoQAvD_BwE

Na pewno bym z umywalki nie rezygnowała całkowicie a wstawienie jej pod prysznic wydaje się lekko kuriozalne.
    • taje Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 09:56
      Szczerze mówiąc trudno mi sobie wyobrazić, jak przy takim metrażu udalo Ci się jeszcze zmieścić tam kabinę prysznicową. Możesz wrzucić rzut/rysunek? Są toalety z umywalką wbudowaną w zbiornik do spłukiwania ale czy w Polsce i za ile, to nie wiem.
    • koronka2012 Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 09:58
      A jak często ktoś korzysta z tego prysznica w praktyce?
      Pytam bo u znajomych spotkałam się z takim rozwiązaniem jakby otwartego prysznica, bez kabiny, na końcu pomieszczenia tj Prysznic zamontowany na stałe na ścianie + kotarka z boku. O ile pamiętam zaslonka „obejmowala” również umywalkę. Nie pamiętam gdzie był Kibel ale nawet jeśli woda leciała na niego to nic musisz z tego powodu nie działo.
      • kremikova Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 10:37
        No, właśnie coś takiego mi chodzi po głowie. Prysznic bez brodzika, o jakim myśle, to po prostu szklana tafla /tafle oddzielające część łazienki, a podłoga wspólna. Wyobrażam sobie po prostu wejście za taflę i umycie rąk pod baterią prysznicową...
        • szmytka1 Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 11:06
          to bez sensu pomysł, włazisz myć ręce i po nogach ci leci woda. Wiem, bo moja matka ma ten prysznic z taflą szkła, bez brodzika i z baterią-kranem. Niepraktyczne, jesli to "jedyna" umywalka. U matki ten kran to się korzysta żeby no wiadro od mopa podstawić i sobie wody nalać, bo ma oprócz tego normalną umywalkę. W ogóle te bezbrodzikowe prysznice są kiepskie. Musisz bardzo dbać o czystość odpływu, bo tylko trochę się przytka i od razu nie mozesz sobie prysznica z pełną mocą brać, bo mimo zastosowania pewnego nachylenia, to woda ci się wylewa.
        • koronka2012 Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 22:58
          Nienienie, U nich nie było żadnego przepierzenia, szybkami nic - po prostu prysznic na openspace. Korzystano z niego bardzo rzadko i nawet jak się Kibel zmoczył to co z tego. Ale umywalka była normalna, wycieram pod prysznicem odpada.

Opcja druga: wygrodzenie kawałka przestrzeni na końcu pomieszczenia w podobny sposób jak na zdjęciu tylko jako walk in
          • allijja Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 11:33
            aaa...to zależy. Trzeba sobie radzić. Po pierwsze, są zasłonki z dolnym obciążeniem.
            Po drugie, kiedy robiliśmy remont brodzika to prowizoryczna kabina powstała w wannie, z zasłonka. I te zasłonkę potraktowałam magnesami - takimi obciążnikami do obrusu (są dwustronne). Te magnesy przytwierdzały potem zasłonke do wanny i nic sie nie kleiło. Oczywiście wanna stalowa.
            Po trzecie to zasłona (luzem) nie może szczelnie zamykać "kabiny", musi być ruch powietrza czyli z jednej i drugiej strony szpara, szeroka na ile da sie (że nie chlapie na zewnątrz). Niestety, moze być zimno w czasie prysznica, czego nie lubie.
            Natomiast jesli chodzi o zasłonnę luzem, bez brodzika, to z takim rozwiazaniem spotkałam sie w NL. Nic sie nie kleiło bo zasłona była umieszczona w sporej odległości od bioracego prysznic.
            Ale Holendrzy z urodzenia są "oszczędni" i prosci, w pozytywnym sensie.
      • abasia0 Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 11:14
        Rozwiązałam podobny problem prysznicem z odpływem liniowym / bez brodzika/ i składanymi na ściany szklanymi drzwiami na zamówienie od szklarza. W dzień drzwi są oparte na ścianie i jest sporo miejsca , kabinę się robi w miarę potrzeb.
    • mdro Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 11:27
      Jeśli ta łazienka służy głównie jako toaleta (w tym dla gości), to musi być umywalka, choćby malutka. Jak t sobie wyobrażasz, wchodzi goszczona na imieninach ciocia i nie ma jak umyć rąk? Ew. ma pod prysznic wchodzić i jakichś sztuk dokonywać?
      Jeśli prysznic używany bardzo okazjonalnie, to faktycznie odpływ w podłodze i bez kabiny, jeśli nie ma miejsca na zmieszczenie wszystkiego.
    • mayaalex Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 11:39
      wyrzuc kabine i brodzik, zrob plytki z nachyleniem do odplywu, do tego jakas nieduza umywalka. Jesli ta lazienka jest na dole to nie bardzo wyobrazam sobie, ze nagle wszyscy beda biegac siusiu tylko do tej na gorze - wiec umywalka musi byc.
    • viewiorka Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 11:53
      Imo albo zostawić jak jest albo coś takiego
      allegro.pl/oferta/hygie-eko-kompakt-wc-z-umywalka-i-zaworem-9720882564?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_bathroom-heating_%C5%82azienka&ev_adgr=%C5%81azienka+i+toaleta&ev_campaign_id=12365980946&gclid=CjwKCAjw2P-KBhByEiwADBYWClOo-seFXXKLHfLIcz4EOHxOEs1jGECzdcusFm8auORffxVvm8e17xoCeX0QAvD_BwE

Nie widzę mycia rąk pod prysznicem...
    • princy-mincy Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 12:27
      Nie bardzo rozumiem jak można zrezygnować z umywalki. Gdzie umyć ręce po skorzystaniu z toalety? No chyba że wybierzesz umywalkę połączoną z toaletą.
      Jak często korzystacie z dolnego prysznica?
      Jeśli rzadko to zrób po prostu mały prysznic bez brodzika.
    • jehanette Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 12:36
      Wyszukaj sobie sedes (kompakt) z umywalką, to chyba japońskie rozwiązanie oszczędzające wodę - spłukujesz sedes wodą po myciu rąk - ale oszczędza też miejsce.
      Mycie rąk pod baterią pod prysznicem - no way!
    • kurt.wallander Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 20:16
      Czy ktos w ogóle korzysta z prysznica w tej łazience? Jesli nie, to zrobiłabym jak najwygodniejszą umywalkę i WC, a prysznic zostawiła tylko "przy okazji", w postaci dziury w podłodze i słuchawki prysznicowej gdzies z boku, bardziej do nalewania wody do wiaderka, czy umycia czegoś dużego, niż do mycia się tam.
    • nena20 Re: Aranżacja małej łazienki 08.10.21, 20:26
      Wyrzuć prysznic. Mamy taki kiosk w domu, nie wyobrażam sobie aby zmieścić tam to wszystko. Klozet i umywalka są niezbędne. Goście mogą wykąpać się na górze, a wy korzystanie z WC codziennie i męczycie się w tej ciasnocie.
    • aamarzena Re: Aranżacja małej łazienki 09.10.21, 12:14
      U mojej ciotki kiedyś było coś takiego, że umywalka byla zamontowana pod prysznicem. Nie było brodzika tylko w tej wnęce, która zajmował prysznic byla też umywalka. Może nie była jakaś wielka, ale wygodna na pewno. Więcej niż 23 cm. A prysznic był używany od wielkiego dzwonu. Wtedy tam chyba jeszcze zasłonka była, teraz można zrobić jakieś drzwiczki szklane składane na ścianę albo coś w tym stylu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka