Dodaj do ulubionych

Oszuści. Czy coś zrobić czy zignorować.

08.10.21, 11:12
Mówiąc szczerze obiło mi się o oczy, że oszuści podszywają się pod numery oficjalne banków i wyłudzają dane. Niekoniecznie chciało mi się w to wierzyć. Tzn ogarniam ze ktoś może zadzwonić, podać się za bank i próbować wyłudzić dane, ale..

Otóż zadzwonił do mnie numer 800 888 888.
Wedlug źródeł internetowych oficjalnie jest to numer Bankomat Banku Spółdzielczego w Koronowie, ale oprócz tej informacji są podane negatywne opinie o tym numerze.
Dzwonił dwa razy.
Raz zamiast odrzucić odebrałam niechcący - gość brzmiał dość poważnie, ale rozłączyłam się bo nie miałam czasu a jak wyżej pomyliłam słuchawki.
Zadowniłam na ten numer i ciekowości i odezwał się typowo bankowy bełkot wybierz w jakim celu chcesz się skontaktować z bankiem.
Drugi raz zadzwoniono z tego numeru, odezwał się dziwny gość, niechlujnie zaciągający słowa proszący o potwierdzenie tożsamości. Podał zaledwie moje imię.

Wyśmiałam go, po czym od razu się sam rozłączył.

I teraz jestem w..a bo nie wiem czy ten bank istnieje, a jeśli tak jakim cudem ktoś podszywa się pod ich oficjalny numer.

* dodam, że nie mam do czynienia z tym bankiem w ogóle, nie wiem gdzie jest ten bank, nie wiem gdzie leży miejscowość w którym jest ten bank.
* jestem za granicą.

Zostawiłybyście to, czy interwenuowałybyście?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka