Dodaj do ulubionych

Korzyści z decyzji TK

08.10.21, 11:44
Jakoś jeszcze postanowiłem wpaść na chwilę, a raczej przełączyć się ze stron głównych na tutejszy poboczny tor. I pozostając tak w zadumie do wczorajszych wydarzeń zacząłem zastanawiać się nad korzyściami podjętych przez TK decyzji. Straty i konsekwencje są już częściowo wyliczone (i w mediach obcych) , przyszłość pokaże w jakim jeszcze kształcie. A korzyści?

Polska będzie niepodległa, w pełni.

Ani Unia nie będzie wywierać już żadnego nacisku, ani Rosja, której sąsiedztwo przez Kaliningrad jest zupełnie obojętne, ani USA i NATO, dla których militarna przydatność na flance wschodniej traci na znaczeniu. Żadne państwo, ani inny kołchoz czy euro kołchoz (cytuję) nie będzie miał takiej potrzeby.

Media wyłącznie w polskich rękach.

Podobna sytuacja. Jeśli naród decyduje się na pisowski rząd i go akceptuje, akceptuje tym samym jego politykę wewnętrzną i poza granicznymi murami (się budują) . Obcy kapitał zainwestowany w Onet, wp, TVN będzie musiał zostać przeniesiony do innej strefy wpływów np. do aspirujących do Unii kandydatów (patrz Balkany).

Wspieranie wyłącznie polskich produktów i usług.

Też prawdziwy monopol. Firmy z kapitałem zagranicznym muszą rozważyć na ile oferowanie usług z Polski i produkcja w polskich  spółkach córkach ma jeszcze prawo bytu. Rodzime produkty będą wszędzie reklamowane oraz dostępne (bez składników unijnych), influens-erki i - erzy będą z radością promować rodzime produkty i to tylko w ramach patriotycznego przywiązania do ojczyzny.

Siła Trójmorza.

Nieprawdopodobnie wzrośnie znaczenie współpracy (wprawdzie nowej formy) trzech gigantów: Polski, Węgier i Chin z  rozbudowującym się off-shorowym rynkiem w Pakistanie. Przeciwwaga dla Unii, NATO, Rosji i USA.

I wreszcie na koniec cukiereczek (i powód mojej obecności) :

Polski Internet w rękach białego Polaka.

Ileż ulgi i satysfakcji prawdziwym Polakom musiała przynieść wczorajsza decyzja TK. Niesłusznie nazywani hejterami w necie teraz bez ograniczeń będą mogli setnie rozpisywać się  o konieczności przeprowadzenia Polexitu, żądać kary śmierci dla nielegalnych uchodźców, domagać się odebrania aktywów niemieckim firmom w Polsce (będzie za chwilę) z tytułu niezapłaconych odszkodowań od Szkopów za II WŚ, żądać niepłacenia unijnych składek oraz rozszerzenia stanu wojennego na cały kraj. Tylko polska dyscyplina oraz Bóg Honor Ojczyzna, jak wytłoczono na paszportach (zbędnych wkrótce), mają sens. NGO's zajmujące się kontrolą powyższego patriotyzmu (nie mylić z hejtem i nienawiścią w innych krajach) nie mają już prawa bytu. Jeśli większość narodu (co można czytać w komentarzach na polskich portalach) jest za "kulami w łeb brudasom" ze wschodu, "zdychaniem w mękach " reprezentantom unijnym, itd. itp. to znaczy, że taka jest jego wola i akceptacja dla działań . Totalna mniejszość (zboczeńcy, antychryści, idioci w służbie zdrowia i edukacji, kolorowi i obcy) powinni zejść z widoku (do lasu) lub najlepiej opuścić piękną polską krainę.

Tym samym i ja zostałem wczoraj zwolniony z działalności charytatywnej na rzecz utrzymania kultury dyskusji w necie. W sumie cieszę się bardzo, bo mocno ciążyło mi już zobowiązanie względem innych i zbędnej idei.

Macie jeszcze inne pomysły nt korzyści? Np. Polskie supermarkety siłą Polski? Jeśli tak, to udanych przemyśleń w głowie lub necie.

Kłaniam się,
Hadron
Obserwuj wątek
  • lajtova Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 12:01
   Ja przypomnę tylko wieszcza narodowego który ubrał to słowa.
   2016- chory na głowę. No pojebany
   2020- prorok. Chodzące Medium nas nawiedziło!
   2021- Zbysiu był zbyt łagodny w słowach
   • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 15:29
    Tja. Jaka szkoda, że w moim kraju nie otwiera się wideo.
  • princesswhitewolf Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 12:42
   >Polska będzie niepodległa, w pełni.

   na miesiac czy dwa, pozniej bedzie tu Rosja.


   > Media wyłącznie w polskich rękach.

   I poziom wiadomosci jak TVP info, wieczorynka i teleranek ktorego nikt nie oglada


   >Siła Trójmorza.

   nic nie wiadomo aby inne Trojmorskie kraje mialy ochote sie odlaczac od Unii. To mrzonki


   >Wspieranie wyłącznie polskich produktów i usług.

   i polowa rynku zniknie. Suuuper... utrata miejsc pracy jest tym co ludzie chca.


   >Polski Internet w rękach białego Polaka.

   jak w Chinach. I nie daj bog by ten Polak mial choc ciut wiecej pigmentu w skorze   • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 15:29
    Yhmm.
   • dramatika Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 15:34
    princesswhitewolf napisała:


    > na miesiac czy dwa, pozniej bedzie tu Rosja.


    Teraz prędko, zanim dotrze do nich, że chcemy ich tymi bredniami tylko zagonić na ulicę.
    Z ciekawości, będziecie w koszulkach z konstytucją? big_grin
    • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 15:37
     Biedny Wałęsa. Tak po ludzku mu współczuję.
    • princesswhitewolf Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 23:18
     Dramatika ja nie mieszkam w Polsce od lat 90tych, jakich znowu koszulkach....?

     Wladimir otworzył szampana

     • dramatika Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 23:25
      princesswhitewolf napisała:

      > Dramatika ja nie mieszkam w Polsce od lat 90tych, jakich znowu koszulkach....?

      Koszulkach z napisem konstytucja.
      Ciekawa jestem czy spin doktorzy nakazali je pozostawić demonstrantom, czy zmienić, na czas aktualnej demonstracji spod znaku ośmiu gwiazd, bo tak jakby konstytucja poszła w odstawkę big_grin
      • princesswhitewolf Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:54
       I myslisz ze misszkajac w Londynie prawiw cale zycie je nosze? Taaa
  • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 19:02
   Będziemy między dwoma państwami silniejszymi od nas - czyli Niemcami i Rosją. Już raz skończyło się rozbiorami. Teraz też tak będzie. I dobrze. Zachód pójdzie do cywilizacji a wschodem zajmą się ruskie...
   • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 19:36
    Ja jestem bardzo stara i dobrze pamiętam lata 1989-2004, kiedy to Polska już nie była protektoratem rosyjskim a jeszcze nie była w Unii.

    I, wyobraź sobie dziatwo droga, że byliśmy członkiem NATO! Zachodni kapitał wchodził sobie swobodnie do Polski, budował supermarkety, montownie itp.! Właścicielami niektórych mediów byli cudzoziemcy! Rządy się zmieniały zgodnie z wolą większości narodu - raz bywały lewicowe, raz prawicowe itp.

    Tak więc nie jest prawdą, że przed 1.05.2004 po ulicach polskich miast i wsi spacerowały białe niedźwiedzie i dopiero jak przyszła Unia, to niedźwiedzie z ulic wypędziła i wjechały na nie samochody...
    • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 19:42
     Kapitał wchodził bo dostosowywaliśmy się standardów Unii. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie bylibyśmy poza Unią to spójrz na Ukrainę - startowaliśmy z tego samego pułapu. A po drugie Unia wpompowała w nas sporo kasy. Gdzie Polska byłaby bez autostrad?
     • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 19:52
      A w którym roku Ukraina zrzuciła rosyjskie jarzmo?
      • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:01
       Jak to teraz wychodzi z ematek prawactwo...
       • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:03
        > Jak to teraz wychodzi z ematek prawactwo...

        Raczej nieznajomość historii.

        Więc w którym roku Ukraina stała się suwerennym państwem?
        • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:05
         W 91' i co?
         • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:21
          Więc samo widzisz, że jednak nie startowaliśmy z tego samego miejsca.

          Poza tym Ukraina była jedną z republik radzieckich, a Polska jednak nie.
          • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:33
           Doprawdy? Litwa, Łotwa i Estonia startowały w tym samym momencie i z tego samego pułapu co Ukraina. I są w o wiele lepszej sytuacji gospodarczej niż Ukraina. Nie mają surowców, nie są przemysłowymi czobolami. Dlaczego? .
           • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:41
            Szach i mat...
            • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 21:09
             Ok. Ukraina w porównaniu z Litwą, Łotwą i Estonią wypada blado i prawdopodobnie członkostwo unijne ma tu znaczenie.

             Natomiast uważam, że dalsze polskie członkostwo w Unii należy poważnie przemyśleć. Nie należy się za bardzo zakotwiczać na przeszłości i po prostu zastanowić się, czy przyszłe członkostwo jest dla nas dobre.

             Bo przecież wyraźnie widać, ze zaczynamy być traktowani jako państwo drugiego gatunku. Mnie się to bardzo, bardzo nie podoba.
             • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 22:28
              Kurwa mać!!! Jesteśmy żebrakami. Nie mamy żadnych ważnych surowców. Nie mamy własnych światowych marek. Nawet Czesi mają Skodę a my mamy gówno. Jesteśmy pieprzoną montownią bo nie wypracowaliśmy żadnych znanych marek które konsument na drugim końcu świata kupił. Mamy za to kupę przemysłu w który trzeba będzie wpakować ocean kasy - choćby energetyka. Dlaczego mamy być traktowani jakoś lepiej? Bo 500 lat temu husaria coś wygrała? Zresztą! Pamiętasz oś Paryż, Berlin, Warszawa? Była taka unijna inicjatywa. Byliśmy traktowani więc wyjątkowo w porównaniu na przykład do Estonii. Ale przyszedł zjeb z Żoliborza i wsioki z Podkarpacia uwierzyły że mogą dostać więcej...
              • dramatika Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 22:42
               tanebo001 napisał:

               > Kurwa mać!!! Jesteśmy żebrakami. Nie mamy żadnych ważnych surowców. Nie mamy wł
               > asnych światowych marek.

               Bo jesteśmy zyebie od setek lat, z przerwami, pod jakimiś zaborami. Inny naród już dawno temu by wyparował, ale nie my - pod tym względem jesteśmy bardzo podobni do Żydów. Żydzi nigdy nie wyrzekliby się własnej kultury za paciorki i my dokładnie tak samo postepujemy. A jeśli nie czujesz się Polakiem, to nikt cię z kosą po polach nie będzie gonił - już teraz możesz czuć się Europejczykiem i naprawdę, nikogo to nie obchodzi.
               • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 22:58
                A jakiej to kultury Unia nie daje nam rozwijać? Chyba że mowa o kulturze płonących stodół. Czesi o wiele dłużej byli takim czy innym cesarstwie. I wyszli na tym lepiej od nas...
                • dramatika Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 23:20
                 tanebo001 napisał:

                 > A jakiej to kultury Unia nie daje nam rozwijać?

                 Kultury nienawiści do komuny, czyli nienawiści do ograniczeń w działalności gospodarczej, która to daje prawdziwą wolność, bo pozwala sie uniezaleznic od pińcetów (władzy) i januszy (korporacji).
                 Ty, człowiek zyjący z jakiejś renty czy pokomunistycznej emerytury, nie jesteś w stanie tego zrozumieć.
                 • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 23:34
                  I jak Unia to robi?
              • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 07:34
               > Dlaczego mamy być traktowani jakoś lepiej?

               Wcale nie jesteśmy traktowani lepiej. Unii nie podoba się wszystko: sądownictwo, energetyka, decyzje gmin w sprawie ideologii LGBT. Obie strony grają sobie na nerwach. Może to czas na rozwód?

               Ja jestem za wyjściem Polski z Unii. Uważam, że powinniśmy zachować wolność przepływu ludzi, kapitału i usług, a całą resztę ustalać odrębnymi traktatami.
               • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 07:37
                A może czas żeby prawaki spierdalały do Putina?
                • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:00
                 Jestem za wolnością. Kto chce, niech się prędziutko oddala do Putina, kto chce - do Brukseli.
                 • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:04
                  Czyli samorozbiory. Jestem za...
                  • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:22
                   Co to są "samorozbiory"?
                   • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:23
                    Nie znasz polskiego? Spytaj oficera prowadzącego!
                    • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:40
                     Nie znam żadnego oficera, a już na pewno nie "prowadzącego" (prowadzącego dokąd?).

                     A z tym "samorozbiorem" to chodzi Ci o "samoanalizę, samokrytykę, samowiedzę"?

                     pl.wikisource.org/wiki/M._Arcta_S%C5%82ownik_ilustrowany_j%C4%99zyka_polskiego/S_(ca%C5%82o%C5%9B%C4%87)
               • prawackie_trolliszcze Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:55
                Członkostwo Polski w Unii jest jak toksyczny związek przemocowca z zakompleksioną kobietą. Bije, poniża, obżera, wymusza szantażem korzystne dla siebie zachowania, kontroluje każdy krok, wmawia, że jest zbyt niedojrzała, żeby samodzielnie podejmować decyzje, zdradza ją z najgorszą zołzą z całego miasteczka. Ona czuje, że jest wykorzystywana, ale nie ma siły od niego odejść. Wydaje jej się, że sama sobie bez niego nie poradzi. No i przecież czasem dołoży się do lepszej kiecki czy butów. Co prawda regularnie jej to potem wypomina, ale jednak. Znajomi napominają - zostaw łajzę, dasz sobie radę. I tak to ty bardziej jego utrzymujesz, niż on ciebie. Wysysa z ciebie całą energię, ogranicza. A ona - nie i nie. Taki układ.
                • brubba Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 14:30
                 Jest tak: Kilku zamożnych właścicieli ziemskich hoduje konie wyścigowe. Proponują paru mniej zamożnym wejście w interes: przyłączenie się do zysków z hodowli koni w zamian za poszerzenie pastwisk dla koni, co, niezależnie od poziomu zysków, lepiej będzie się opłacało małorolnym niż prowadzona przez nich hodowla kur wybiegowych.
                 Interes ubity, zamiast kur wybiegowych zaczynają się pojawiać konie wyścigowe, pieniądze przepływają śmiało w obie strony, jest ok., ale nagle jeden małorolny zaczyna podbijać stawki, próbuje dyktować swoje warunki, odgraża się zerwaniem umowy.
                 Hodowcy koni poradzą sobie bez niego, jeśli bardzo będzie się upierał - droga wolna! No i ma drogę wolną. Wraca do hodowli kur. Tylko że przez ten czas zaszły zmiany. Z hodowli kur nie da się za bardzo wyżyć. A hodowcy koni co i raz wypuszczają w szkodę swoje stada, i nic im nie zrobisz, i nie zapłacą, bo nie macie umów, nie jesteś już jednym z wielu gości o podobnych interesach, tylko bezbronnym outsiderem.
                 Twoje kury coraz bardziej nie mają co jeść, więc powoli zmierzasz do bankructwa, na które czeka pobliski hodowca niedźwiedzi. Poczeka, popatrzy, podkręci, gdzie trzeba, i nic nie będzie mówił, na nic się umawiał, po prostu w odpowiedniej chwili położy na Tobie łapę.
                 Koniec.
                • prawackie_trolliszcze Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 14:37
                 ...i jeszcze twierdzi, że jest brzydką panną bez posagu, więc nikogo innego nie znajdzie, musi się trzymać tego, który jest. Na argument, że przecież może pozostawać singielką i nastawiać się na przyjacielskie relacje, a na serio związać się dopiero, jak znajdzie kogoś, na kim może polegać, z kim będzie dzielić wspólne wartości i zainteresowania, odpowiada, że nikt taki nie istnieje.
                 • sumire Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 14:38
                  Wymień no dziadku kraj, z którym Polska obecnie dzieli wartości.
                 • brubba Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 14:47
                  Tak, znamy, znamy te listy do redakcji zrozpaczonych singielek: "Jestem ładna, zgrabna, wykształcona, mam wysokie poczucie własnej wartości i jasną listę oczekiwań wobec potencjalnego partnera, a jednak jakoś żaden się nie trafia..."
                  • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 14:55
                   Lepiej być samej niż w marnym towarzystwie, mawia kilka moich koleżanek, chociaż tęsknią za obecnością drugiej osoby (płci trojga, gender). Zjechały już z oczekiwaniami, bo poszły w lata i kg, ale nie zrezygnowały z niezależności po mózgu i duszy. Jeśli więc znajdą dla siebie połówkę (życzę im z całego serca) to ta połówka lub ćwiartka musi też coś zaoferować. Akceptacja społeczna dla bycia facetem i jeszcze pseudo macho to za mało, nawet dla najstarszej, najgrubszej, najbardziej źle ubranej, z pryszczem czarownicy na nosie i co tam jeszcze. Jakaś granica kompromisu musi być, później której sue nie schodzi, drodzy panowie i panie i płcio trzecia.
                   • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 14:56
                    poniżej której się nie schodzi
               • sumire Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 10:00
                A dlaczego Unia miałaby chcieć traktatów z krajem, który z niej wyszedł? Dlaczego chciałaby utrzymać wolność przepływu towarów i usług? Nie jesteśmy nader atrakcyjni gospodarczo.
                • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 10:07
                 To prawda.
                 "It's economy, stupid", jak już powiedziano w przeszłości.
                • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 10.10.21, 07:52
                 > A dlaczego Unia miałaby chcieć traktatów z krajem, który z niej wyszedł?

                 Pewnie z tego samego powodu, z którego w ogóle kraje podpisują traktaty.

                 Zanim weszliśmy do Unii też mieliśmy umowy i traktaty z różnymi krajami podpisane. Zapewniam CIę, że nie jest na świecie tak, że gospodarczo rozwija się tylko Unia i ewentualnie USA! Są kraje poza tymi dwoma molochami, które też nieźle przędą, a nie musiały oddawać części swojej suwerenności w ręce cudzoziemców.
                 • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 10.10.21, 08:00
                  Tylko że inna jest pozycja kraju należącego do wspólnego rynku który ma pół miliarda klientów a inna małego państwa bez surowców na jakimś zadupiu. Sorry ale Polska bez Unii nic nie znaczy.
                  • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 10.10.21, 08:17
                   Masz rację w tym, że bez Unii znaczymy mniej. Ale mniej to nie jest "nic'.

                   Unia nas tłamsi, bo mamy pasować do unijnego planu, gdzie każde państwo ma wyznaczoną rolę. Naszą rolą w Unii jest być średniozamożnym narodem z kompleksami.

                   Tak jak córka, którą przeznaczono na żonę i matkę, inwestycja w edukację do matury, bo po co więcej, skoro ma służyć mężowi i dzieciom, a potem starym rodzicom.

                   Synowie to co innego - tu kasa idzie na studia lub na dobrą branżówkę, na sporty itp.
                   • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 10.10.21, 08:24
                    Jak nas tłamsi? Dlatego stępka rdzewieje? Dlatego nie zbudowaliście jeszcze tych dwóch milionów mieszkań? Dlatego lotnisko jest jest jeszcze w polu a znajomi królika już na nim zarabiają? Dlatego Obajtek kupuje mieszkania za grosze? Dlatego zniszczyliście stadninę?
                    • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 10.10.21, 09:07
                     Ale pytasz o to, co się w Polsce dzieje w czasie, gdy jest członkiem Unii, nieprawdaż?
                     • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 10.10.21, 09:16
                      Od kiedy PiSdactwo rządzi to nie jesteśmy w Unii
                 • sumire Re: Korzyści z decyzji TK 10.10.21, 09:12
                  Wymień te kraje.
       • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:18
        A wcześniej twierdziły że żadna nie głosuje na PiS...
     • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 19:54
      > Gdzie Polska byłaby bez autostrad?

      Myślę, że geograficznie w tym samym miejscu.

      Ale może smog byłby mniejszy?
      • nunia01 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:06
       Tak, tak, autostrady to smog. Wcale nie niska emisja z kiepskiej jakości paliwa i nie tylko paliwa.
       • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:20
        Smog letni pochodzi od samochodów - mieszanina cząsteczek nawierzchni i opon. Na autostradzie smogu jest najwięcej, bo dużo jest samochodów, to logiczne.

        Jeśli mamy walczyć ze smogiem, to oprócz wymiany pieców powinniśmy też zmniejszać liczbę samochodów. Otwieranie nowych autostrad nie zmniejsza liczby samochodów czyli smogu.
        • memphis90 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 21:06
         Najwyższy czas wrócic do furmanek.
         • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 21:10
          Furmanki też jeżdżą na oponach...
          • princesswhitewolf Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 00:07
           No to wrocic do furmanek zanim wymyslili kauczuk
           • 71tosia Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 00:09
            Niektóre kultury obywały się bez wynalazku koła smile
           • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:34
            Albo wymyślić takie tworzywo dla opon i jezdni, które nie będzie generować smogu.

            Albo przerzucić się na transport wodny lub szynowy.

            Albo w ogóle mniej przemieszczać ludzi i towary.
           • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 09:35
            Przeczytałem wszystkie wpisy do teraz i napiszę: nie rozumiem o czym wy tu piszecie. Niby język polski, niby słyszę słowa, widzę zdania, widzę wpisy. Mogłoby też być po węgiersku. No ale to mój problem, nie wasz. Ten wątek miał być nie o rozumieniu treści lecz o przemyśleniach. Takich czy innych. Każdy ma swoje. Zawsze. Dobrego dnia!
    • sam.222 Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 04:12
     A miedzy 89 a 2004 szukałaś wtedy pracy? Czy miałaś jakąś stałą ciepłą posadkę niezdobytą z pozycji anonimowego kandydata? Szukałam pracy po 2000 a potem w 2014 i byłam mocno zaskoczona jak rynek pracy się zmienił, odmienił na plus.

     Pamiętam te czasy, gdy ja i znajomi kupowaliśmy poniedziałkową wyborcza a tam same oferty na przedstawiciela handlowego albo dyrektora.

     • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:31
      Owszem, szukałam pracy i znalazłam całkiem niezłą. Złożyłam życiorys w firmie, o której niewiele wiedziałam, przeszłam przez rekrutację i raczej byłam najlepsza z kandydatów, bo nikogo tam nie znałam.

      Zaczynałam od dołu hierarchii, potem, w miarę rozwoju firmy (przed wstąpieniem do Unii) poszłam w górę.

      Czy wejście do Unii poprawiło sytuację polskiego pracownika w Polsce? Na moment tak, w 2004 roku, gdy otworzyły się granice dla siły roboczej i mnóstwo ludzi wyjechało. Na chwilę zrobiła się pustka na niższych stanowiskach , ale mnie to już nie dotyczyło, bo pracowałam na trochę wyższym szczeblu.
      • princesswhitewolf Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 08:57
       >raczej byłam najlepsza z kandydatów, bo nikogo tam nie znałam.

       O naiwnosci. W zatrudnianiu, zatrudnia sie odpowiedniego pracownika a nie koniecznie najlepszego. Najlepsi maja za wysokie kwalifikacje i oczekiwania finansowe.
       • demodee Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 09:17
        > W zatrudnianiu, zatrudnia sie odpowiedniego pracownika a nie koniecznie najlepszego. Najlepsi maja za wysokie kwalifikacje i oczekiwania finansowe.

        Byłam najlepsza z kandydatów tzn.najlepsza na stanowisko, na które aplikowałam. Być może byli bardziej ode mnie kompetentni, ale na tym moje kompetencje były wystarczające. Czyli byłam najlepsza.
      • tanebo001 Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 09:35
       demodee napisała:

       > Owszem, szukałam pracy i znalazłam całkiem niezłą.

       w 89' skończyłem podstawówkę. W 93' średnią. Studia w 98'. W Katowicach. I pamiętam tamte czasy. W porównaniu do dziś mieliśmy przesrane. Bezrobocie 20% a u młodych pewnie z 50%. Zaczęło maleć po wejściu do Unii do około 10%. Przestało być problemem dopiero w 2017. Pamiętam tamte czasy. Albo wyjeżdżałeś za granicę albo pracowałeś za darmo. Owszem byli ludzie którzy porobili kariery na początku lat 90'. Ale już wtedy musieli mieć wyższe i znać angielski. A niewielu takich było.
       • sam.222 Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 10:08
        W 2014 znalazłam pracę w firmie założonej w 2004. Dużo lepsze zarobki niż w poprzedniej pracy, humanitarne traktowanie matek dzieci w porównaniu z poprzednim miejscem.
    • leosia-wspaniala Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 10:35
     >I, wyobraź sobie dziatwo droga, że byliśmy członkiem NATO! Zachodni kapitał wchodził sobie swobodnie do Polski, budował supermarkety, montownie itp.!

     No i to pozostanie. Supermarkety, montownie, 20% bezrobocia i harówa za miskę ryżu.

     >Tak więc nie jest prawdą, że przed 1.05.2004 po ulicach polskich miast i wsi spacerowały białe niedźwiedzie i dopiero jak przyszła Unia, to niedźwiedzie z ulic wypędziła i wjechały na nie samochody...

     Nie tylko ty pamiętasz jak było przed 2004. A było znacznie gorzej i biedniej, a perspektywa wejścia do UE dawała nadzieję, że będzie lepiej.
     • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 13:38
      Nikt Polakom nie przeszkadza stać się krajem nr 1 w innowacjach, technologiach a nie odtwarzaniu lub montiwabiu podzespołów. Chiny nie miały myśli, ale u nich wszyscy produkowali, więc przechwycili nie tylko cała sieć produkcji, ale i myśl technologiczną i teraz mamy Huawei I inne dobre marki. Europa Wschodnia wciąż w pogardzie do ponad miliardowego narodu, a on stał się liderem na arenie światowej jak przed laty Japończycy w USA że swoimi samochodami. Dlaczego Polacy nie mogą stać się liderem w jakiejś gałęzi przemysłu czy usług? Pytam się?
      • sumire Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 13:40
       A dlaczego nie stali się nim przez ostatnie 30 lat?
       • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 13:47
        No właśnie dlaczego? Czego brakuje Polakom, a co mają inne nacje? Dlaczego Estończycy czy Słowacy (płci różnych) są inowacyjni? Małe nacje? A może są w stanie ze sobą (hegemonicznie) się porozumieć?
        • taniarada Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 15:41
         hadron-plus napisała:

         > No właśnie dlaczego? Czego brakuje Polakom, a co mają inne nacje? Dlaczego Esto
         > ńczycy czy Słowacy (płci różnych) są inowacyjni? Małe nacje? A może są w stanie
         > ze sobą (hegemonicznie) się porozumieć?
         Co Ty dzisiaj tak wariujesz na forum?Polska to nie jest zły kraj.To mój i moich dzieci.Dlaczego siebie nie lubimy .A innych tak.
         • hadron-plus Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 18:20
          Sorry, jakoś tak wkręciłam się w seriale bez zastanawiania się kto co i dlaczego. Zwyczajnie, po ludzku.
  • sam.222 Re: Korzyści z decyzji TK 08.10.21, 20:27
   Robią, co im Putin każe w zamian za niepublikowanie bardziej znaczących, przechwyconych maili.
   • taniarada Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 15:38
    sam.222 napisała:

    > Robią, co im Putin każe w zamian za niepublikowanie bardziej znaczących, przech
    > wyconych maili.
    >
    Faktycznie .Dzieci ,Putin. Dobrze że ja już to mam z głowy te męczarnie.Tyle miesięcy cierpienia.
  • kagiali Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 11:09
   Ale wysyp trolli putinowsko pisowskim. Świadczy to tylko o tym, że ematka już dawno zaatakowana.
  • pingus Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 11:21
   Przede wszystkim przepisy unijne, to że Państwa muszą wdrażać niektóre rzeczy, np. przepisy o AML w małych biurach rachunkowych, jest absurdalne, powinna być jakaś granica ingerencji, pewna dowolność bo wydaje mi się, że UE umacnia niektórymi regulacjami monopol największych i nie, nie jestem PISiorem.
  • prawackie_trolliszcze Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 14:42
   A kiedy dla Ciebie zaczął się Polexit?

   twitter.com/i/status/1446456458690826242
   • 71tosia Re: Korzyści z decyzji TK 09.10.21, 15:25
    Od kiedy ty i politycy PiS zapewniaja ze to ABSOLUTNIE niemożliwe. Pare razy nam mówili ze nie będzie a było.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka