Dodaj do ulubionych

Odkurzacz...co polecacie?

13.10.21, 10:01
Jaki odkurzacz możecie polecić? Co macie i z czego jesteście zadowolone? Na co zwracać uwagę przy zakupie??? Marzy mi się pionowy bezprzewodowy. Ale nie wiem czy kupować z funkcją mycia czy nie? I czy warto wydać powyżej 1000zl? Czy taki za 400 też jest ok?
Poproszę o pomysły i porady 🙂
Obserwuj wątek
        • mamdomek Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 13:26
          Odkurzacze bezprzewodowe świetnie sprawdzają się... w reklamach namawiających do ich kupna.
          Jest to typowy modny gadżet, który jest produkowany i nieźle się sprzedaje, bo jest... modnym gadżetem na który mają sie naciąć atechniczni klienci.
          Żona tak długo wierciła mi dziurę w brzuchu, że jest jej takowy NIEZBĘDNY, że wreszcie kupiłem. Po może kilkunastokrotnym użyciu leży i czeka na wyziwzienie na elektrośmieci smile Można było te 1000zł dać na schronisko dla zwierząt, przynajmniej byłby konkretny pożytek.

Chcesz dobry mały porczny odkurzacz, kup sobie jakiś niewielki wirowy.
          Chcesz mieć naprawdę dobry i uniwersalny odkurzacz w rozsądnej cenie, kup sobie wodny VAX albo Karcher albo coś podobnego.
      • trut_u Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 11:37
        O, nie zgadzam się smile Moc ma mniejszą niż tradycyjny, ale do codziennego ogarniania jest niezastąpiony. Zwłaszcza jeśli się odkurza schody, kanapy, samochód czy inne miejsca, w których kabel wkurza. Co jakiś czas odkurzamy podłogi tradycyjnym, o większej mocy. Ale kanapy, żaluzje - tylko bezprzewodowym (na krótkiej rączce). Testowałam u znajomych taki z funkcją mycia i to mi się nie podobało - było to tak skonstruowane, że nie dało się myjką dojechać do ściany/mebla, czyli zostawał kilkucentymetrowy brudny pasek.
      • e-ness Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 19:59
        Eeeeeee, ze co?
        Mam dysona i wielbię miłością wielka. Świetnie się sprawdza przy 4 dzieci, psie i dwóch kotach, w tym jeden długowłosy. Ogarniam nim cała chałupę, a odkurzanie schodów to bajka
        W piwnicy stoi elektrolux ultrasilencer - poszedł w odstawke , bo grzmot, a siła ssania to jakiś dramat
    • areyoubetter Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 10:49
      Polecam samojezdny, to naprawdę najlepszy zakup od dawna. Mam Robrocka, jest bardzo ok, ale moi rodzice mają taki za 400 zł i też jest ok. Gdy opróżniasz pojemnik pełen kurzu, choć wydawało się, że jest czysto, to masz satysfakcję.
      • inez21 Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 11:23
        Ooo dziewczyny jak dobrze zapytać was o radęsmile
        Ja w sumie wcześniej myślałam o zakupie Roboroca czy Roomby ale obawiam sie własnie że jako jedyny odkurzacz w domu nie zda egzaminu...także chyba zacznę przegladac zwykłe Electroluxy...
        • hummorek Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 11:44
          Wiesz co, ja mam Electroluxa Ultrasilencer i od pół roku robota sprzątającego Xiaomi. Electroluxa używam baaardzo rzadko. Żałuję, że robota nie sprawiłam sobie wcześniej, to jest absolutnie genialne urządzenie.
            • pyza-wedrowniczka Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 12:16
              Roborock jest super na co dzień (ja mam S6 Max), ale oprócz niego musi być inny odkurzacz. Co drugi dzień puszczam robota i mam ogarnięte z grubsza, ale jedna nie wjedzie w wąskie przestrzenie, jakieś kąty między meblami itp. Wtedy co jakiś czas używam też zwykłego do dosprzątania zakamarków (tutaj nie pomogę, bo mam odkurzacz sprzed 20 lat).
          • mandre_polo Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 14:47
            hummorek napisała:

> Wiesz co, ja mam Electroluxa Ultrasilencer i od pół roku robota sprzątającego X
            > iaomi. Electroluxa używam baaardzo rzadko. Żałuję, że robota nie sprawiłam sobi
            > e wcześniej, to jest absolutnie genialne urządzenie.

Nie da sie mieć czysto w domu używając tylko samojezdnego. Trzeba mieć drugi na wszelkie zakamarki, rogi, wymiatanie spod kanapy, fotela
        • ichi51e Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 22:44
          ja mam roomba i roomba jest super ale
          - do codziennego odkurzania (jak puścisz codziennie to można jeść z podłogi)
          - najlepiej żeby chodziła jak nikogo nie ma w domu bo jednak uciążliwe ze jeździ i hałasuje
          odkurzacz do sprzątania normalny i tak musi być.
      • mamdomek Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 13:31
        Akurat workowy to nie jest konieczność. Worki trzeba kupować, może ich zabraknąc w krytycznym momencie i co najważniejsze SIŁA SSANIA SPADA gdy worek się napełnia. A juz worki wielorazowe to jest masakra.
        • zwyczajnamatka Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 14:10
          To zależy co kto lubi. Miałam odkurzacz bezworkowy i klęłam na niego za każdym razem kiedy musiałam odkurzac, bo za każdym razem trzeba było umyć pojemnik i filtr i go wysuszyć. Nienawidziłam tego robić! Doszło do tego, że wolałam zamiatać miotłą, niż wyciagac i myć odkurzacz. Chyba po roku tej męczarni kupiłam zwykły, tradycyjny, workowy odkurzacz i jestem najszczęśliwszym człowiekiem! Wolę kupować worki, niż myć!
          • mamdomek Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 19:33
            Jeśli odkurzasz straszny syf, jakieś drobne pyły, to nawet profesjonalny budowlany odkurzacz z filtrem samoczyszczącym się zapycha. Tak samo filtr pośredni w odkurzaczu wodnym.
            W normalnych domowych warunkach odkurzacz bezworkowy WIROWY załatwia sprawę i żadnych filtrów nie trzeba za każdym razem myć. Wystarczy wytrzepać raz na kilkanaście czy kilkadziesiąt odkurzań.
            • zwyczajnamatka Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 21:55
              Ale to był odkurzacz wodny, dlatego trzeba było umyć pod bieżącą wodą filtr za każdym razem i wysuszyć, on był i tak mokry, bo zanurzony w pojemniku z woda. Wylać z pojemnika brudną wodę, a pojemnik umyć. Przeklęłam ten odkurzacz.
        • gryfna-frelka Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 16:41
          Pelna zgoda. Mam bezworkowego Philipsa z podwojnym filtrem (dla alergikow) i blogoslawie go za caloksztalt, a brak worka sprowadza sie do tego ze kiedy trzeba, po prostu wysypuje zawartosc pojemnika do kosza na smieci. Filtr oczyszczam srednio raz na miesiac, to filtr trwaly wiec nie trzeba go co rusz wymieniac.
    • bezsenna_pani Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 12:13
      Polecam odkurzacze wodne Thomas. Ja od kilku lat mam model Pet&Family Aqua+, którego poleciło mi kilku znajomych.
      Najskuteczniejszy odkurzacz jaki miałam, a mam też na stanie owczarka belgijskiego z półdługą sierścią, który przez cały rok krąży podwórko-dom niezliczoną ilość razy w ciągu dnia.
      Odkurzacz wciąga wszystko, ma funkcjonalne końcówki, a po odkurzaniu nie czuć tego charakterystycznego dla odkurzaczy workowych zapachu.
      Nie zamieniłabym na inny, ale ma minusy: jest dość duży, czyszczenie pojemnika na wodę jest upierdliwe, a trzeba robić na bieżąco. W tych odkurzaczach dość szybko siada system automatycznego zwijania kabla.
      Odkurzacz bezprzewodowy nie sprawdzil się nawet do ogólnego ogarniania na bieżąco. Samojezdny radzi sobie lepiej, ale bez szału.
    • 3-mamuska Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 13:35
      Znajoma ma dyson bezprzewodowy stojący.
      Chwili sobie ma koty wiec odkurza codziennie.
      Zwykły wyciąga raz na x czasu jak robi generalne porządki. Jakiegoś starego henrego.
      Jeśli masz podłogę nie dywany to ,bardzo fajny odkurzacz.
    • joanna_poz Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 14:42
      mam najzwyklejszego w świecie Zelmera, wlasnie za jakies 4 stówy, z workiem, i na przewód.
      kupionego po tym jak jego poprzednik wyzionął ducha po wielu, wielu latach.

uważam, ze świetnie daje sobie radę - i to w domu, z psem.
    • mandre_polo Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 14:44
      Jeśli myślisz że będzie miał moc to się zdziwisz. Bezprzewodowy zapcha się na maxa i nawet nie dokończywszy odkurzać. Szybko obłazi na filtrze Trzeba z tym biegać regularnie. Nie ma sensu mieć tylko taki sprzęt przy normalnym mieszkaniu. To samo w nadaje do kuchni jak się coś rozsypie
    • savignonblanc Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 15:27
      W tej chwili na rynku są tylko ze słabym ciągiem niestety. Mam dysona 11 albo 12 i jestem zadowolona. Starcza na 40 minut i ma mocne ssanie. Zwłaszcza w porównaniu do mojej poprzedniej 6tki i bezworkowego elektroluxa.
      Na codzień jezdzi roomba, ale to jest akurat najgłupsze ze wszystkich znanych mi urządzeń. Żałuje, ze nie mam roborocka.
    • wkswks Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 16:05
      Ja mam bez worka, przewodowy. Polecam, chociaż opróżniać trzeba cześciej niz tradycyjny z workiem. Natomiast myjacego nie kupie, zgodnie z dewiza, ze jak cos jest do wszystkiego, to naprawdę jest do niczego.
      • lot_w_kosmos Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 16:17
        Aha - ma się nijak do innych odkurzaczy bezprzewodowych. Więc powyższe twierdzenia że bezprzewodowe to kicha są z innej bajki. I żadna z ganiących te odkurzacze nie miała w ręku Dysona.
        Ja mam też zwykły Tefal workowy z dawna. Jest bo jest ale Dyson ogarnia 90 % odkurzania.
        A w samochodzie wyrwie wszystko z bebechami.
        • e-ness Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 22:36
          Dokładnie. Tez jestem team dysona.
          On nie ma konkurencji, a inne firmy to jakaś pomyłka i rzeczywiście szkoda kasy
          Mój ultrasilenser to jakaż żenada jeśli chodzi o ssanie, a do tego grzmot - jedynie na plus, ze cichy, i w czasach kiedy moja córka bała się wszelkich hałasów sprawdził się super - ale to jeszcze przed zmiana mocy.
      • engine8 Re: Odkurzacz...co polecacie? 14.10.21, 01:20
        Mam i taki ale niestety konkurencji - pomimo moich staran, z Miele nie wytrzymal i zostal zepchniety jako opcja rezerwowa i uzywany do odkurzania samchodow, szybkiego i doraznego zjedzeniia czegos tam, odkurzenia reglow z ksiazkami, polek itp albo do wciagania pajakow z sufitu. Ale glowym czyscicilem podlog pozostal niezastapiony od pokolen Miele.
    • zielonecurry Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 16:42
      Mam zwykłego elektroluxa za 250 zł. Działa bez zarzutu i czasem używam. Miałam roombę za 3000 zł ale po kilku latach pozbyłam się jej. Nie sprawdza się odkąd pracuję z domu i mam psa. Kupiłam dysona i jestem zachwycona.
    • podaje_haslo_okon Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 16:49
      Mam Xiaomi, który sobie jeździ codziennie i dysona bezprzewodowego na to, z czym Xiaomi sobie nie poradzi. Jak dla mnie wystarczający zestaw, a mam alergię na kurz. Acha, mam dwa brytyjczyki, które 2 razy w roku intensywnie gubią swoją gęstą sierść.
    • mysiulek08 Re: Odkurzacz...co polecacie? 13.10.21, 17:07
      z kablem i workiem, wspomniany juz silencer elektroluxa, dwa na stanie u kociastych smile, z kablowych i workowych to najlepsza opcja, szczegolnie jesli dokupi sie turboszczotke

z bezprzewodowych, bezworkowych jeszcze tak z dwa miesiace temu polecilabym boscha athlet, ale po dwoch latach uzywania bateria jest tak slaba, ze ledwo maly dywanik obrobi

od mesiaca jest w uzytku makita, bezprzewodowa, na baterie zewnetrzne, ze sporym workiem i to jest sprzet ! smile ale jest troche glosna, wiec i tak silencerow u kotow nie zastapi

robota tez mam (tak w ogole to mamy chyba z 9 odkurzaczy tongue_out)), tani model samsunga, z mopowaniem, jest ok, ale tylko do kafli na parterze sie nadaje, tam gdzie dywan czy wykladzina nie daje rady
    • engine8 Re: Odkurzacz...co polecacie? 14.10.21, 01:16
      Moja zona byla w sklepie i zobaczyla ze na jednym pudelku byla kanapa a na kanapie spiaca zona a obok maz odkurzal i bylo napisne ze ten jest taki cichy ze newet jej nie bedzie przeszkadzal.
      Pokazala palcem zeby ten zpakowac..
      A to to ...nazywa sie Miele. Zeby ich pokrecilo z tym pudelkiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka