Dodaj do ulubionych

ex nie zgadza się na szczepienie. Iść do sądu?

13.10.21, 12:13
Syn lat 12. Mój byly mąż nie zgadza się na szczepienie na covid, Że to eksperyment, nieprzebadany preparat i takie tam pierdolety. Dostałam na piśmie (mailem), ze nie wyraża zgody. (na wszystki inne młody szczeiony zgodnie z kalendarze, plus pneumi i meninokoki)

Mamy oboje pełnię praw rodzicielskich. Ale sytuacja jest patowa: jeśli ja zaszczepię bez jego zgody (wiem, że technicznie jest to możliwe, bo na druczku jest miejsce na 1 podpis), to ograniczam jego prawo do współdecydowania (za co moze mnie podac do sądu i znając go, mogę podejrzewać, że to zrobi). A z kolei jego sprzeciw ogranicza moje prawo o współdecydowaniu o leczeniu dziecka. Pat.
Z tym, ze sytuacja wychodzi na jego, jest tak jak on chce. A nie tak, żeby było dobrze dla dziecka.

Młody właśnie wylądował na 5 dniowej kwarantannie z kontaktu (nauczyciel w szkole jest +; mają zdalne do końca tygodnia, tyle ze zaszczepieni nie są na kwarantannie).

Co w zasadzie mogę zrobić? zaszczepić i liczyć się z awanturą i ew pozwem. Lub iść do sądu z prośbą o zgodę na zaszczepienie.
Pomóżcie, jak to ugryźć...
Ile będę czekałą w sądzie na rozpatrzenie? I jak taki wniosek napisać? nie wsytępuję "przeciwko ex", tylko "w sprawie o"
Daniela, pomożesz?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka