Dodaj do ulubionych

Zdarzenie dziś na pasach.

14.10.21, 12:28
Jadę sobie dziś na 3pasmowej ulicy w takiej fabryczno-magazynowej dzielnicy.
W oddali przejście i ze 100 metrów za nim stoi patrol. Widzę w lusterku, że lewym jedzie nieco szybciej ode mnie typ w jakiejś skodzie. No to lekko zwolniła i tak dopasowałam prędkość żeby wyprzedził wprost na zebrze. Typ dał się złapać w pułapke i widziałam tylko w lusterku jak go zgarnęli. Może się dzieki mnie czegoś nauczy.
Obserwuj wątek
    • jaga34 Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 11:30
      to jest fajny sposób aby kogoś wrobić w mandat, wystarczy nagle zwolnić przed przejściem i ten z drugiego pasa automatycznie popełnia wykroczenie, wkrotce za to będzie grozić 10 pkt karnych
      • backup_lady Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 11:41
        Dobra, chyba nie jestem na bieżąco. Czy to oznacza, że jeśli jest droga dwupasmowa i przejście, to nawet jeśli jadę przepisowo, ale szybciej niż auto na pasie obok, to jeśli wyprzedzę go na pasach, to mam mandat?
        Ja z reguły przed pasami zwalniam, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś nagle nie wyjdzie.
        • januszekxxl Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 12:41
          backup_lady napisała:
          > Dobra, chyba nie jestem na bieżąco. Czy to oznacza, że jeśli jest droga dwupasm
          > owa i przejście, to nawet jeśli jadę przepisowo, ale szybciej niż auto na pasie
          > obok, to jeśli wyprzedzę go na pasach, to mam mandat?

Powinnaś wrócić na kurs prawa jazdy.

Zgodnie z przepisami kierującemu pojazdem zabrania się:
          - wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany
          - omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu

www.policja.pl/pol/aktualnosci/203912,Nie-wyprzedzaj-przed-przejsciem-dla-pieszych.html
          • irma223 Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 15:12
            Żeby wyprzedzać, ten drugi samochód musiałby najpierw być na tym samym pasie, co lajtova, zmienić pas na inny i wyprzedzić lajtovą. Jadąc trójpasmówką w Warszawie, pewnie jedzie jezdnią, na którwj ruch regulują światła, co oznacza, że jeśli jechał sobie swoim pasem, swoją przepisową prędkością, światła nie nakazywały zatrzymania, nikogo w obrębie przejścia nie było (nawet dochodzącego czy żadnej hulajnogi czy innej deskorolki, nie mówiąc o rower(k)ach, to przepisów żadnych nie złamał. Prędzej złamała lajtova wprowadzając żagrożenie. Przecież nie zatrzymywała się w celu przepuszczenia pieszego, bo go nie było, a światła niczego takiego nie nakazywały.
            • lajtova Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 15:34

"Żeby wyprzedzać, ten drugi samochód musiałby najpierw być na tym samym pasie, co lajtova, zmienić pas na inny i wyprzedzić lajtovą.

O matko!!!

Przejście nie było regulowane światłami.

Prędzej złamała lajtova wprowadzając żagrożenie. - proszę o podanie przepisu który złamałam.

Przecież nie zatrzymywała się w celu przepuszczenia pieszego, bo go nie było, a światła niczego takiego nie nakazywały.
              Nie zatrzymałam się. Zwolniłam z 70 do 50 nie używając hamulca.
              Na tym przejściu nie ma świateł.
            • januszekxxl Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 15:45
              irma223 napisała:
              > Żeby wyprzedzać, ten drugi samochód musiałby najpierw być na tym samym pasie, co lajtova, zmienić pas na inny i wyprzedzić lajtovą.

Jeśli masz prawo jazdy, to schowaj je głęboko do szuflady i przestań jeździć, bo i tak pewnego razu policja ci je odbierze.
              • januszekxxl Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 15:56
                dr.amy.farrah.fowler napisał(a):
                > Dokładnie. W takiej sytuacji odmówiłabym przyjęcia mandatu, niech sobie sąd ust
                > ala, czy jak jadę lewym pasem, to mam uważać, żeby przypadkiem nie zostawić w t
                > yle jadącej prawym pasem lajtovej.
                >

No i sąd by stwierdził że masz uważać.
                I nie wyprzedzać na przejściu lub bezpośrednio przed nim.
                Ciekawe czy sąd może skierować kierowcę na kurs lub całkowicie odebrać uprawnienia do kierowania, jeśli kierowca wykazuje się brakiem wiedzy o podstawowych przepisach ruchu drogowego?
                  • januszekxxl Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 16:27
                    dr.amy.farrah.fowler napisał(a):
                    > "Wyprzedzanie jest to manewr polegający na przejechaniu obok jadącego w tym sam
                    > ym kierunku pojazdu, zakończony znalezieniem się przed nim." Kierowca z lewego
                    > pasa znalazł się przed lajtową?
                    >

Tam były dwa pasy.
                    Ty masz prawo jazdy?
                    28) wyprzedzanie - przejeżdżanie (przechodzenie) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku;
                    lexlege.pl/prawo-o-ruchu-drogowym/art-2/
                • 1matka-polka Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 16:46
                  "Ciekawe czy sąd może skierować kierowcę na kurs lub całkowicie odebrać uprawnienia do kierowania, jeśli kierowca wykazuje się brakiem wiedzy o podstawowych przepisach ruchu drogowego?"

Co nie? Ten watek to jakas zalamka i takie ematki jezdza po drogach!!!
        • iwles Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 13:03
          backup_lady napisała:

> Dobra, chyba nie jestem na bieżąco. Czy to oznacza, że jeśli jest droga dwupasm
          > owa i przejście, to nawet jeśli jadę przepisowo, ale szybciej niż auto na pasie
          > obok, to jeśli wyprzedzę go na pasach, to mam mandat?

Tak. I to nie jest nowy przepis.
      • mallard Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 13:01
        milka_milka napisała:

> Jesteś po prostu wredna. Mam nadzieję, że ciebie też tak ktoś wrobi.
        >

Dałaś się sprowokować, - a o to temu internetowemu bytowi chodzi. On się onanizuje wyzwiskami pod swoim adresem.
      • lajtova Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 13:20
        Kierowca skody dokonał wyboru. Mógł zachować się zgodnie z przepisami czyli zmniejszyc prędkość i mnie nie wyprzedzać on podjął decyzję że mnie wyprzedzi. Ponadto skoro dojeżdżał do przejścia powinien zachować szczególną ostrożna więc i między innymi obserwować jak zachowują się pozastałe pojazdy.
            • iwles Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 14:41
              lajtova napisał(a):

> Nie hamowałem. Zwolniłam.
              >

Jest taki przepis, że nieuzasadnione ruchy na drodze wprowadzają niebezpieczeństwo i podlegają karze.
              Jaki, oprócz złośliwości, miałaś powód, by nagle zwolnić ?
              • lajtova Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 15:28
                Dojeżdżałam do przejscią i w celu zachowania szczególnej ostrożności zwolniłam z dozwolonych 70 do 50 km/h. Ruch byl całkowicie uzasadniony i nie był gwałtowny tylko była naturalna utrata prędkości po zdjęciu nogi z gazu na około 200 metrach.

Proszę by ktokolwiek pokazał mi artykuł z PORD złamałam.
                • irma223 Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 21:35
                  lajtova napisał(a):

> Dojeżdżałam do przejscią i w celu zachowania szczególnej ostrożności zwolniłam
                  > z dozwolonych 70 do 50 km/h. Ruch byl całkowicie uzasadniony

Czym?

Jechać należy z dopuszczalną prędkością, chyba, że warunki na drodze lub inne szczególne warunki wymagają prędkości odpowiednio mniejszej. Będziesz jechała wolniej we mgle, w deszczu, w/po śniegu, w ciemnościach, przy nierównościach na drodze, niezakończonych robotach drogowych. A także jeśli musisz zwolnić, by dojrzeć pieszego lub inny pojazd. Ale sama piszesz, że żadna z tych okoliczności nie wystąpiła. Powiem Ci zatem, co wystąpiło: lajtova była - jak zwykle - "na cyku" i potrzebowała wrobić "jelenia", by odwrócić ewentualną uwagę drogówki od siebie. No chyba, że tak gonił, ale o tym nie piszesz. Piszesz, że jechał normalnie.

Równie dobrze można by, jak na zawodach ze stopklatką sprawdzać, któż to pierwszy wjechał na pasy. W takim przypadku w ogóle powinien być strach wjechać na przejście, bo może własne auto będzie o 5 czy 10 cm szybciej na przejściu, niż sąsiad.
                  • lajtova Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 00:14
                    Prosze o podanie przepisu który mówi, że należy jechać z dopuszczalną maksymalną prędkością.

Te bzdury które piszesz o cyku to jest tak bezsensowne, że musiałać być na cyku to pisząc.

Zwolniłam by ewentualnie dostrzec pieszych. To się nazywa zachowanie szczególnej ostrożności przy dojeżdzaniu do przejścia dla pieszych.

Nie trzeba żadnej stopklatki. Przepis mówi wyrażnie o zakazie wyprzedzania przed prześciem dla pieszych i na przejściu dla pieszych. Kierowca Skody powinien widzac ze taka sytuacja nastąpi pozastać lekko w tyle lub co najwyżej zrównać się z moim samochodem.
                      • iuscogens Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 09:10
                        Proponuję, pojezdzij sobie kiedyś samochodem po dużym mieście, w którym jest duże natężenie ruchu rowerowego to przestaniesz gadać głupoty o problemach ze wzrokiem. Zwalnianie przed przejściem jest jedynym sensownym rozwiązaniem
                    • irma223 Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 01:08
                      lajtova napisał(a):

> Te bzdury które piszesz o cyku to jest tak bezsensowne, że musiałać być na cyku
                      > to pisząc.

To nie ja piszę na forum będąc pod wpływem. I nie moje posty czy zdjęcia musi kasować moderacja dla zachowania prawa polskiego.

> Zwolniłam by ewentualnie dostrzec pieszych. To się nazywa zachowanie szczególne
                      > j ostrożności przy dojeżdzaniu do przejścia dla pieszych.

Jasne. Na szerokiej 3-pasmówce z dopuszczalną prędkością 70 km/h nie dałaś rady dojrzeć, czy ktoś się zbliża do przejścia czy nie.
                      • lajtova Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 01:18
                        Kiedy pisałam na forum pod wpływem? Masz wydruki z homologowanego i atestowanego alkomatu? A może wyniki badań mojej krwi z momentu kiedy pisałam na forum.

Proszę o podanie postu w którym złamałam prawo oraz przepis ktory taki wpis narusza.

To ja jestem kierowcą i to ja decyduję jakie działanie należy podjąc by nie narażać innych uczestników. ruchu.
                  • fitfood1664 Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 09:39
                    ranyboskie, świat się wali, zgadzam sie z lajtovą, ma kobita rację i widać po niej że dobry kierowca, zwalnianie przed przejściem dla pieszych zwłaszcza w aglomeracji to normalny odruch, jak widać nie każdy go ma, a szkoda, niektóre barany jeżdżą jakby były na torze, to nie lajtova wrobiła jelenia w mandacik a sam się wrobił, dobrze mu tak, może go to czegoś nauczy, chociaż wątpię, śpieszny baran takim pozostanie
        • milka_milka Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 15:18
          Zachowanie szczególnej ostrożności nie oznacza zwalniania, jeśli się jedzie zgodnie z przepisami. Nie ma przepisu, że należy obowiązkowo zwolnić przed przejściem.
          A nieuzasadnione zwalnianie i to, nie oszukujmy się, nie w celu zachowania szczególnej ostrożności tylko w celu wkopania innego kierowcy w mandat, jest po prostu czystą złośliwością.
          • sophia.87 Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 08:33
            Zachowanie szczególnej ostrożności oznacza, że obserwuję też zachowania innych kierowców, jeśli osoba na innym pasie zwalnia to ja także to robię, zakładając, że może widzi w okolicy pasów więcej niż ja i jest gotowa szybko zahamować. W takim wypadku ja też wolę być gotowa na nieprzewidziane sytuacje
            • rexona_sport Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 13:53
              Sophia najtrafniej podsumowała, tu nie chodzi o to czy jest bezwzględny obowiązek zwalniania czy nie tylko jeśli kierowca na prawym pasie zwalnia przed przejściem drogowym to tylko dupek i potencjalny morderca jedzie dalej na pałę nie patrząc na innych uczestników ruchu drogowego. Serio żadna z ematek nie jest świadoma ze Polska ma jedną z najwyższych śmiertelności na drogach w Europie? Skąd to bronienie pirackiego zachowania, same tez tak jeździcie?
              • sophia.87 Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 14:16
                Świadome smiertelnosci są , ale co z tego?
                Ja ZAWSZE zakładam, że kierowca jadący pasem obok zwalnia z jakiegoś powodu, więc także zwalniam.
                Nie wspominając już o tym, że w niektórych miejscach przed pasami zwalniam automatycznie bo wiem, że obok jest szkoła, przedszkole, plac zabaw, etc.
    • allijja Re: Zdarzenie dziś na pasach. 15.10.21, 13:10
      gratuluję durna babo...
      Mnie kiedyś podobny dureń, jadący bezposrednio przede mna, dał po hamulcach tuz przed przejściem. Miałam do wyboru albo wjechać mu w dupe, albo wyprzedzić zjeżdżając na pas obok. Wyprzedziłam - też na przejściu dla pieszych.
      "Uwielbiam" takich idiotow/idiotki...
      • nocnamagia Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 09:38
        kachaa17 napisała:

> Znaczy co? Jak jest dopuszczalna prędkość 70 to ja nie mogę przez przejście prz
        > yjechać 70 jeśli ktoś na prawym pasie jedzie wolniej? Mimo, że na pasach nie ma
        > ludzi?

Po przeczytaniu tego wątku uważam, że egzamin na prawo jazdy powinno się zdawać cyklicznie. Niewiedza forumek w tym zakresie jest porażająca.
      • januszekxxl Re: Zdarzenie dziś na pasach. 16.10.21, 11:06
        kachaa17 napisała:
        > Znaczy co? Jak jest dopuszczalna prędkość 70 to ja nie mogę przez przejście prz
        > yjechać 70 jeśli ktoś na prawym pasie jedzie wolniej? Mimo, że na pasach nie ma
        > ludzi?