Dodaj do ulubionych

Która lubi podróżować?

14.10.21, 14:27
Ale w sensie przemieszczania się z miejsca na miejsce. W rzeczach, których nie ma wymieniłam teleporter, ale tak serio, to kocham się przemieszczać. Samolotem, pociągiem, samochodem... byle do 4-5h. Uwielbiam siedzieć w fotelu, patrzeć za okno, czytać książki, słuchać muzyki, stukotu kół w pociągu itd. Nienawidzę pakowania, odpraw, kolejek, stresu, że coś zapomniałam, gubienia się, spieszenia się żeby na coś zdążyć... ale samą podróż kocham. Najlepiej się też wtedy np uczę. Taki zawieszony czas nicniemuszenia. Gdyby wszędzie dało się dojechać w 5h... później zaczyna mi być niewygodnietongue_out
Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 14:43
      niby lubie, ale to nadal niepraktyczne i kradnie czas. Do domu rodzinnego niby mam 2h samolotem ale doliczyc czas na dojazd na lotnisko, odprawe itd. a nastepnie po przylocie rowniez wedrowki korytarzami, dojazd na miejsce to spokojnie mija co najmniej pol dnia. O kosztach nie wspominajac. A ja bym sie chetnie teleportowala za darmo na herbatke i ciasto i wieczorem wrocila do domu. W pociagu owszem milo jest posiedziec ale 5h w jedna strone, to kupa czasu, wowczas trzeba kombinowac z noclegiem, pakowaniem itd. Za duzo zachodu.
    • atoness Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 15:06
      Uwielbiam. Właśnie to przemieszczanie się. Najlepiej w tempie ludzkim albo zbliżonym do ludzkiego. Rower jest dla mnie idealny. Sunę, jak widzę coś ciekawego, to się zatrzymuję. Mogę pogadać, jak spotkam kogoś ciekawego. Jadę na tyle wolno, że da się mnie zaczepić, jak się czegoś ode mnie chce. I świat się co chwilę zmienia.
      A w pociągu albo samochodzie niesamowity jest ten stan zawieszenia.
    • bi_scotti Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 15:21
      Yes & yes. Ale wiecej/dluzej niz jakies marne 4-5 godzin wink
      #1 - pociag! Przede wszystkim sypialny i podroze jak z dziecinstwa nad morze, w gory a potem do Bulgarii etc. Love it. Canadian VIA ma trase z Halifax do Vancouver, wciaz mi troche zal $$$, bo to nietania frajda ale moze na ktores okragle urodziny sobie zazycze i niech sie rodzina postara wink
      #2 - auto. Kocham prowadzic, nie przeszkadzaja mi korki, objazy, kiepskie drogi, zatloczone miasta - anytime jestem gotowa wsiasc i jechac.
      #3 - samolot. Samego latanie nie lubie, bo jestem control freak wiec bycie pasazerem/paczka przerzucana z rak do rak mi nie odpowiada, ale lotniska w okolicznosciach stop-over - zawsze! Lot nonstop to zaden fun (szczegolnie np. Vancouver-Beijing czy Toronto-Tokyo suspicious) ale wszystkie layovers - yes, oh yes big_grin
      #4 - wszelkiego typu watercrafts. Poczynajac od canoe & kayak a konczac na big ferries - czysty romantyzm, nawet gdy jest to postal carrier wzdluz brzegu Newfoundland & Labrador, troche smierdzacy, troche ciasnawy ale wciaz oh & ah smile
      Rower - not so much - gdy musze, jade ale opowiesci Cauliflower zawsze mnie troche deprymowaly wink Narty, szczegolnie cross-country - anytime - love it.
      Wiec tak, lubie sie przemieszczac. Nie mecze sie podrozujac. Znajduje przyjemnosc w przenoszeniu sie z miejsca na miejsce czy to o wlasnyh silach, czy przez jakies tam maszyny. I gapis sie przez okno tez lubie. I widze same zalety w mozliwosci ponudzenia sie gdy jestem w podrozy - so relaxing smile Cheers.
      • bi_scotti Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 15:25
        Zapomnialam napisac o najwazniejszym wink Hiking! Chodzenie jest the best. Dlatego, choc zem atheist od pierwszego krzyku, przeszlam kilka tras Camino i pare innych szlakow "po strzalkach" - ilez sobie mozna pomyslec gdy sie idzie z plecakiem! Keep walking smile Cheers.
          • atoness Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 16:11
            O tak, chodzenie! A właściwie iście - to słowo jednak lepiej oddaje to, o co chodzi. Mój syn, mając cztery lata, powiedział: Mamo, chciałbym tak iść i iść. Ciary mnie wtedy przeszły, ale zapytałam, czy idziemy w związku z tym do parku. Nie nie, chodzi mu o to, żeby iść i nie wracać, iść cały czas przed siebie. Kilka miesięcy później miał okazję i spisał się fantastycznie. To naprawdę jest jeden z lepszych wynalazków tego świata.
            • boogiecat Re: Która lubi podróżować? 15.10.21, 12:50
              atoness napisała:

> Mój syn, mając cztery lata, powiedział: Mamo, chciałbym tak iść i iść.

O kurde!

Od razu staje mi przed oczami Axel Kahn.

Lekarz, naukowiec genetyk, etyk, humanista, propagator nauki, filozofii i etyki. Mowil, ze piesza wedrowka to jego sposob na zycie.

Osiagnal bardzo wiele, byl autorytetem m.in. w dziedzinie etyki (duzo w kwestii biotechnologi, ale tez ogolnospolecznie), co nie przeszkodzilo mu tuz przed siedemdziesiatka ruszyc samotnie pieszo przez caly kraj (zrobil cos ok tysiaca km przez zapadly interior, od Alzacji do Pirenejow, a rok pozniej podobnie od Bretanii do Lazurowego).
              Czlowiek, ktory chyba do konca watpil i szukal, chcac uniknac piendolenia glupot w najwazniejszych kwestiach.

Czytalam jedna z jego ksiazek, wlasnie o pieszej podrozy po Francji, jest sporo i szczerze o tym kraju, ale tez duzo o dzisiejszym swiecie i jak tu byc czlowiekiem w tym burdelu tongue_out - polecam, madry gos
          • bi_scotti Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 17:16
            Jest szlak wzdluz Baltyku, na ktory mam chrapke ale od kilku lat cos innego jest wybierane instead smile baltictrails.eu/en/coastal
            Camino polecam - easy walking dzieki w wiekszosci (tez sie zdarzaja "issues" wink) swietnym oznaczeniom - my favourite - Portuguese Way ale ja po prostu kocham Portugal miloscia wielka i rosnaca. Cheers.
        • morekac Re: Która lubi podróżować? 15.10.21, 06:04
          Och! Szlaki dłuodystansowe! W przyszłym tygodniu jadę pociągiem i przez pięć dni będę iść po Głównym Szlaku Beskidzkim (oczywiście po fragmencie, cały to już chyba na emeryturze). A na zimę zostawiłam sobie obejście Warszawy... Tylko już nie jednym ciągiem.
    • kkalipso Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 15:40
      Uwielbiam! Organizowanie, pakowanie, rezerwowanie biletów i hotelu. Jak upatrzę sobie miejsce które chcę zobaczyć to nie ma dla mnie znaczenia ile będzie trwała podróż. Kiedyś lecieliśmy do Anglii przez Belgię- siedem godzin czekania na następny samolotsmile Z chyba wtedy 5-latką. Super spędziliśmy czas pamiętam każdą chwilę. A że to było przed BN to nastrój był fantastyczny. Dziś w końcu dałam opinie na booking hotelowi w którym byliśmy jakieś dwa tyg. temu nadal jestem tam myślami było tak pięknie. Zazdroszczę ludziom którzy mogą sobie tak swobodnie podróżować. Ja już sobie rozmyślam gdzie by tu znowu pojechać choćby na weekend.
    • alpepe Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 16:27
      Ostatnio jechałam ICE z Berlina do Lipska, godzina piętnaście, krócej niż autem, bardzo mi się podobało. Tak samo lubię podróżować, kiedy ktoś inny kieruje, bo kiedy sama jadę od rodziców do siebie, to już po kilku godzinach mnie to strasznie nuży.
    • sumire Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 17:06
      Ja, bardzo. Nie lubię zbytnio lotnisk i dworców, natomiast gdy pociąg czy samolot rusza, przechodzę w natychmiastowy tryb zen. Nie przepadam za to za podróżami samochodowymi, a już zwłaszcza w sytuacji, gdy prowadzi ktoś, kogo umiejętności niezbyt dobrze znam.
      Coraz mniej lubię za to długie loty, zaczynają mnie po prostu męczyć. Kiedyś potrafiłam 10-godzinny lot przespać - po prostu siadałam i cięłam komara natychmiast, w pozycji dowolnej - teraz chyba bym się pochlastała.
      • bi_scotti Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 17:21
        sumire napisała:

> Nie lubię zbytnio lotnisk i dworców,

Ah, dworce kolejowe ... czysta poezja smile Wielkie i stare, male i obskurne, puste noca i zatloczone w czasie wakacji - kocham wszystkie. Panie Mielczarek sings for me & about me wink Cheers.
          • bi_scotti Re: Która lubi podróżować? 15.10.21, 00:41
            bialeem napisał:

> Kocham miłością wielką starą wersję wrocławskiego dworca. Na nim i na poznański
            > m (też starym) spędziłam wieki i to były dobre wieki. Chociaż czasem zmarznięte
            > wiekismile

Nie wroclawska, nie poznanska ale Stacyjka Zdroj - very special, eh smile Cheers.
    • kaki11 Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 17:13
      Do tak 6h lubię, praktycznie każdym środkiem transportu - autobusem, pociągiem, samolotem czy samochodem (ale jako pasażer). Powyżej jest to dla mnie męczące, niewygodne i nudne więc robię to tylko dlatego, co chcę zrobić/zobaczyć na miejscu smile
    • mysiulek08 Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 17:18
      uwielbiam drogę, szczególnie autem, im dalej i dłużej tym lepiej, mamy zasadę, ze nie wracamy ta sama trasa
      lubię tez chodzić

nie lubię latać, a szczególnie nie znoszę lotnisk i czekania, dlugodystansowe jakoś przezywam tylko dzięki klasie biznes

pakowanie to zawsze stres ale wszystko odpuszcza jak wsiadam do auta
    • chococaffe Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 17:59
      Zależy czym

Pociągiem uwielbiam.
      Samolot - zło konieczne

W pociągu uwielbia rytm ruchu, niemal medytacyjny i zmieniające się widoki. I to, że można przyjść krótko przed odjazdem. Podróże do 2-3 godzin - super. 4-6 godzin - ok. Powyżej gorzej - kręgosłup i sanitariaty w środkach transportu.
    • klementyna156 Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 22:17
      Ja też. Samochodem mogę jechać nawet dłużej. Samolotem 5 godzin to maks na raz jednego przelotu, tyle jest na Maderę i to było już, w tym roku na wakacje, o tę godzinę-dwie jednak za długo. Lot do Azji podzieliłam na dwa (po 5 i po 7 godz.) i dlatego był akceptowalny, ale generalnie komfortowo latam do 3 godzin, potem jednak się męczę dość.
      Niemniej - przed covidem kochałam podróże, teraz już mniej, przez uciążliwe procedury, czekanie na wszystko, maseczki, dluższe kolejki itp. Znieść się da, pewnie, ale frajda znacznie mniejsza.
    • asia_i_p Re: Która lubi podróżować? 14.10.21, 22:59
      Lubię. Wchodzę w tryb obserwacji, jak się nakręcę, to do tego stopnia, że się lekko odrywam od własnej tożsamości i przymierzam do ludzi, których oglądam - to znaczy patrzę, jak ktoś wraca miedzą do wioski i przez moment wracam miedzą do wioski, patrzę, jak ktoś głaszcze kota w ogrodzie i czuję, jakbym głaskała kota. To jest bardzo odprężające, odpoczywam od siebie.
    • ludzikmichelin4245 Re: Która lubi podróżować? 15.10.21, 00:03
      Nie znoszę przemieszczać się długodystansowo samochodem.
      Zawsze mam trochę problem z tym, gdy ktoś oferuje podwózkę autem jako alternatywę dla mojej podróży (sytuacje typu: wspólna podróż gdzieś daleko na wesele, pogrzeb, święto zmarłych itp) i jest przekonany, że to wspaniała przysługa - która realnie jest dla mnie:
      * koniecznością konwersowania przez kilka godzin 🙄
      * brakiem możliwości rozprostowania nóg jak w pociągu
      * sikaniem "na zawołanie", bo postój
      * brakiem możliwości czytania (choroba lokomocyjna)
      *współdzielone koszty paliwa też zwykle wychodzą drożej niż PKP.
    • aguha Re: Która lubi podróżować? 15.10.21, 08:29
      Uwielbiam podróżować. Nie męczy mnie siedzenie na lotnisku, dłuższy lot, czy jazda samochodem. Nie lubię jedynie podróży naszymi kolejami - irracjonalnie boję się, że wysiądę na złej stacji. Poza tym te wieczne opóźnienia pociągów🤦‍♀️.
      Same przygotowania do podróży również stanowią dla mnie frajdę: wyszukiwanie lotów, hoteli, planowanie zwiedzania. Oczywiście obowiązkowo przeglądam okolicę, w której będę przez Street View.😀

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka