Dodaj do ulubionych

Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polaków?

14.10.21, 15:34
Co rusz spotykam się z opinią, że niby Czesi to jedyni europejscy i zachodni Słowianie, bo reszta to wschodnia, azjatycka dzicz. Z powodu samego ateizmu Czesi lepsi? No to dowalę do pieca. Jako małżonkowie są podobno bardzo niewierni, stąd duża u nich liczba rozwodów. Odżywiają się tłusto i niezdrowo, dużo u nich palaczy. Ich piwo jest jest najbardziej przereklamowane na świecie. Do tego Czechy były jednym z państw, które najbardziej nie chciały uchodźców i nawet groziły im z tego tytułu poważne kary.
Obserwuj wątek
    • pyza-wedrowniczka Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 15:36
      Ja nie kojarzę, żeby byli lepsi. Kto tak uważa?
    • magdallenac Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 15:43
      Zapomniałeś, że uśmiechamy się z wyższością na brzmienie ich języka, nie mają morza, wymyślili durną bajkę o kreciku, a Rumcajs wyglądał jak afgański uchodźca.
      • mashcaron Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 15:53
        Ale trzeba przyznać że z krecikiem to już przesadzili :p
        • magdallenac Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 15:56
          Ktokolwiek wymyślał przygody krecika, musiał być na niezłych prochach. Niedziwne, że temu pokoleniu wychowanemu na kreciku, tak się we łbach pomieszało.
          • mashcaron Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:09
            Do tego krecik po czesku to "krtek". Nie brzmi to jakoś złowrogo?
          • berdebul Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:44
            Proszę się odpimpać od Krecika i pokolenia. tongue_out
            • magdallenac Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:04
              Przepraszam bardzo, ale sama jestem pokoleniem, któremu krecik poyebal w głowie i zakończył niewinne, beztroskie dzieciństwo w wieku 7 lat😂 . Torturowani przyjaciele, nudysta z owłosionymi jajkami, króliki wyciągane z pupy- to tylko cześć przygód krecika, które pamiętam . Reszta została wyparta.
              • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:25
                A poród u krecika. To było przezycie. Mam tę ksiązkę i moje dzieci ją uwielbiały.
                • magdallenac Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:47
                  Poród! Poród to był! A ja zapamiętałam, jako królika wyłażącego z pupy😂
                • ichi51e Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 19:53
                  moje dziecko tez miało okres uwielbiania książek o kreciku. Zwłaszcza krecik i autko i krecik i spodenki
                  • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 21:36
                    Moje nie krecił sam krecik ale ten "realistyczny poród" smile
          • danka88 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 15.10.21, 17:26
            Eee krecik był fajny
      • borsuczyca.klusek Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:52
        Ej ale Krecika to Ty szanuj 🙄
        • magdallenac Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:04
          😂😂No właśnie!
          • borsuczyca.klusek Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:50
            Zobacz to współczucie wyrysowane na kreciej mordce, no przecież nie można wokół tego przejść obojętnie 🥺
        • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:26
          Ale w sumie to było fajne. dzisiaj dzieciaki nudysty nie zobaczą ale za to mordowanie na ekranie tak
          • borsuczyca.klusek Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:51
            Racja i moim zdaniem trzeba też docenić, że anatomia została przedstawiona w sposób nienachalny i niewulgarny.
    • lauren6 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:01
      No tak. Czesi zdradzają, rozwodzą się, znów się żenią, zdradzają etc. A ty cały czas jedziesz na ręcznym.
      • lajtova Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:06
        aj lajk it.
      • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:11
        Mam co robić z wypłatą i niekoniecznie widzę potrzebę konsumowania jej u prostututki. A tak poza tym to nie widzę potrzeby umawiania się z kobietami, które mi się nie podobają i do których nie wzdycham po nocach. Jeśli z kolei chodzi o seks bez zobowiązań, to on jest dostępny dla najbardziej atrakcyjnych samców i zwykły przeciętniak ma bardzo ograniczone możliwości, jeśli ma ochotę na gorący seks tylko dla seksu.
        Zdajesz sobie może sprawę, że jako singiel ze średnią krajową mogę jeść owoce morza? Jako mąż i ojciec z taką wypłatą żyłbym ubogo i musiałbym bardzo obniżyć swoje wymagania żywnościowe, do tego zapisać się na forum oszczędzamy.
        • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:36
          No i mając dziewczynę nigdy nie usłyszałem od niej, że jestem przystojny lub ładny. Dla mnie to było upokarzające.
          • pitupitt Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:50
            Doceń, że dziewczę uprzejmie przemilczało bolesną prawdę.
          • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:50
            Miała kłamać?
            • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:52
              Jak facet jest z kobietą i jest w niej zakochany, to zawsze prawi jej komplementy.
              • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:57
                Lol. No w końcu doszedłeś do tego, ze byles nic nie znaczacym przystankiem u pani.
                • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:00
                  Najwyraźniej jednak z jakiegoś powodu do łóżka ze mną poszła i odrażający dla niej nie byłem.
                  • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 18:01
                    No i? Moze po substancjach psychoaktywnych była.
              • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:22
                Chłopaka sobie znajdź.
          • katriel Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 18:06
            > mając dziewczynę nigdy nie usłyszałem od niej, że jestem przystojny lub ładny.

Mój tatuś mnie uczył, że mężczyznom się nie mówi, że są ładni, tylko że są: odważni, dzielni, męscy, inteligentni, zaradni, przedsiębiorczy itp.
            No chyba że nie są. To wtedy peszek.
            • malgosiagosia Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 23:22
              katriel napisała:

> Mój tatuś mnie uczył, że mężczyznom się nie mówi, że są ładni, tylko że są: odw
              > ażni, dzielni, męscy, inteligentni, zaradni, przedsiębiorczy itp.
              > No chyba że nie są. To wtedy peszek.

A moich synow uczono, ze faceci powinni depilowac sobie ja..a, ze nie musza wychowywac splodzonego pomtomstwa, ba wychowaniem zajmie sie matka lub panstwo, ze maja prawo byc niedyspozycyjni przez miesiace i lata, moga dziaergac sie gdzie popadnie, nawet na czole i ba, nawet moga zostac matka.
          • snajper55 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 18:30
            narodowa_racja_stanu napisał:

> No i mając dziewczynę nigdy nie usłyszałem od niej, że jestem przystojny lub ła
            > dny. Dla mnie to było upokarzające.

Nie chciała cię okłamywać.

S.
        • bib24 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:44
          no tak albo seks albo owoce morza. :-0
          • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:51
            Ja mówię o zakładaniu rodziny. Musiałbym mieć wtedy dietę zwykłego szaraka, a obecnie mogę kosztować rzeczy dostępne dla rodzin z klasy średniej. Oczywiście, można uprawiać seks bez zobowiązań. Tylko to nie jest specjalnie dostępne dla mało doświadczonego przeciętniaka z powiększającymi się zakolami. Co z tego, że np. mogę mieć ochotę na niezobowiązują seks z apetyczną koleżanką z pracy? Od samego mojego chcenia ona się zgodzi? big_grin
            • bib24 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:54
              i ty niby nie jesteś egoistą.
              • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:59
                Jestem odpowiedzialnym pragmatykiem. Nie chciałbym dziecku fundować biednego dzieciństwa i dorastania.
                • bib24 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:09
                  tylko po co niepytany to podkreślasz. po raz TYSIECZNY.
                  • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:11
                    Ty zawsze musisz być taka nerwowa?
                    • bib24 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:14
                      bo ile razy można od ciebie słyszeć to samo. wkoło podkreślanie jak to się nie chcesz wiązać bo to się wiąże z jakimkolwiek wysiłkiem albo wydatkiem. masz jakieś błędne przekonanie, że ktoś chce cię do związku zmusić. nie chcesz nie wiąż się. chcesz - szukaj chętnej. nie dorabiaj do tego ideologii. i sie nią w kółko nie dziel.
          • aniani7 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:51
            Hahahaha
        • sumire Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:14
          Możesz jeść owoce morza? Niesamowite. W Biedrze paczka krewetek poniżej 20 złotych kosztuje...
          • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:15
            Mając przy mojej nędznej pensji rodzinę, musiałbym jednak ograniczyć swoje osobiste wydatki żywieniowe.
        • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:19
          O ja pierdolę. Józek weź ty przeczytaj co napisałeś zanim wyślesz. Ty jesteś jak MInister Edukacji, jak juz się wydaje że nie może być gorzej...okazuje się ze jednak może.
          • bib24 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:21
            przynajmniej jest nieszkodliwy w przeciwieństwie do Pana Profesora Czarnka.
            • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:22
              NO fakt.
    • sumire Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:04
      No i nie zapominajmy, że są ateistami.
      A w ogóle to Szczygła sobie poczytaj. Taki reporter.
    • ichi51e Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:05
      krecik rumcajs rumburak i jozin z bazin - z czym tu dyskutować w ogóle...
    • stasi1 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:10
      Ogólnie Czechy mają wyższe PKB niż Polska na łebka A w szczególe uważają że zachód kończy się na Czechach Polska to już dziki wschód
      • ichi51e Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:24
        ja im się nie dziwie. Poszukaj domu na wynajem długoterminowy na granicy po czeskiej stronie i po polskiej. W okolicy Kudowy zdroju... jak 3 świat wyglądamy...
        • stasi1 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 16.10.21, 12:00
          Znaczy gdzie łatwiej znaleźć ten dom?
      • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:17
        NO ale my jesteśmy dziki zachód w porównaniu z nimi.
    • daniela34 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:12
      No, różnica w statystykach rozwodów pomiędzy Polską a Czechami jest KOLOSALNA.

Nie ma porównania.

1,7 w Polsce do 2,3 w Czechach (na 1000)

Zwłaszcza, że w Czechach zawieranych jest więcej małżeństw (5,1 w Czechach do 4,8 w Polsce)

Żródło: www.bankier.pl/wiadomosc/Europejczycy-coraz-czesciej-sie-rozwodza-Polska-w-polowie-stawki-8111659.html
      • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:18
        U nich małżeństwa nie trzyma siłę ksiądz i wyimaginowany Panbuk.
        • daniela34 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:29
          A mimo tego wcale nie jest tak dużo więcej tych rozwodów smile
          • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:33
            Pacz Pani cuda!!
    • nosorozecwlochaty Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:20
      Też mnie drażni to powtarzanie w kółko jacy ci Czesi są fajni. Że tacy wyluzowani i pogodni.

Po pierwsze jeśli już jedziemy stereotypami to oni nas nie lubią. Uważają za dewotów, pijaków i awanturników. I nie bawią się w niuanse że niektórzy tylko że wszyscy Polacy jak leci. Tak więc miłość do Czechów jest zdecydowanie nieodwzajemniona a nieodwzajemniona miłość zwykle jest bolesna.

Po drugie tak naprawdę niewiele o nich wiemy. Kojarzymy Krecika i Rumcajsa, kilka słów związanych z żarciem jak hranolki czy zmrzlina a w ogóle nie znamy ich historii, literatury, wybitnych ludzi itp. Mamy bardzo powierzchowną perspektywę na temat Czechów.

Po trzecie wcale nie są tacy luzaccy. Komunizm mieli bardziej zamordystyczny niż my. Był taki dowcip o psie który szedł do Czechosłowacji by sobie pojeść a do Polski by poszczekać. Mam wrażenie że są dość dużymi służbistami i ogólnie w kwestii przepisów blisko im do Niemców.

A co do tego luzu to czy to naprawdę takie fajne że zastajesz żonę z kochankiem i mówisz bawcie się dobrze? wink I idziecie wszyscy razem na piwo?
      • lajtova Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:25
        Ale polacy są pijakami, dewotami i awanturnikami..

"Mam wrażenie że są dość dużymi służbistami i ogólnie w kwestii przepisów blisko im do Niemców." To akurat przeogormna zaleta. To jest normalność.
      • borsuczyca.klusek Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:55
        A kto nas lubi?
        • bib24 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:55
          san escobar.
        • princesswhitewolf Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:09
          we Francji jest lepiej powiedziec je suis polonaise kelnerowi niz ze sie jest Anglikiem uncertain
          • ingryd Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 18:06
            ????????
          • ajr27 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 21:52
            Tu się zgodzę, Francuzi mają sentyment do Polaków trochę nieświeży, tak z początku XIX w.
        • chatgris01 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 16.10.21, 16:08
          borsuczyca.klusek napisała:

> A kto nas lubi?
          >

Francuzi.
      • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:16
        Po pierwsze mają racje z : "dewotów, pijaków i awanturników. " To jest bardzo świecki kraj i oni maja zwyczajnie bekę z naszych zabobonów.

Po drugie: moze ty znasz tylko Krecika.

Po trzecie: nie są służbistami tylko poważnie traktują przepisy. Jeżeli o to chodzi to są bardziej sumienni niż Niemcy (którzy nie są tacy sumienni). Jak jest jakiś przepis to nie ma kombinowania. Czech wypełnia przepisy bo tak a nie bo sie boi mandatu czy kontroli. Dla polskiego janusza kombinatora to może być dziwna cecha...
        • ladymercury Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 15.10.21, 20:51
          Te cechy Czechów akurat bardzo mi odpowiadają, chciałabym, żeby Polacy też je mieli.
        • ajr27 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 15.10.21, 23:32
          Przede wszystkim Czesi nie są tak przedsiębiorczy jak Polacy. Szkoda, że nikt tego nie dostrzega. Czechom się nie chce, są dosyć leniwi. Polak stale kombinuje, jak zarobić.
          • wkswks Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 16.10.21, 19:26
            Bo nie musza. Za swoje wypłaty na więcej ich stać. W ich kraju oczywiście.
          • dyzurny_troll_forum Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 18.10.21, 10:22
            ajr27 napisała:

> Przede wszystkim Czesi nie są tak przedsiębiorczy jak Polacy. Szkoda, że nikt t
            > ego nie dostrzega. Czechom się nie chce, są dosyć leniwi. Polak stale kombinuje
            > , jak zarobić.

Czesi przykłądają dużo większą wagą do work/life balance - znaczy o 17:00 już nikogo nie ma w officie, a w piątek to najpóźniej po lunchu.

Druga sprawa jest, że po prostu mogą sobie na to pozwolić - średnia to 38 275 CZK (6 882,97 PLN) przy dużo niższych podatkach i dużo niższych kosztach życia.
            • bywalec.hoteli Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 18.10.21, 10:41
              serio niższe koszty życia i podatki?
          • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 18.10.21, 14:03
            Ty kombinowanie uwazasz za przedsiębiorczość ...ja nie. W mojej branży wypełnia sie w PL tylko te przepisy, które ktoś sprawdzi. W De jest jeszcze gorzej bo latami nikt ich tam nie sprawdzał wiec robili totalną prowizorkę. Teraz sie służby niemieckie obudziły i okazuje się, ze mam w ciągu 2 lat przyrost klientów niemieckich o 300% bo skoro nikt nie sprawdzał, nikt nie robił...mało kto sie interesował jak to ma być zrobione- wiec u nich mało jest firm to robiących. Szczerze mówiąc nie wiem skąd to przekonianie w PL ze jak Niemiec coś zrobi to zawsze dobrze smile
            Za to jak dostaje czeskie dokumenty to nie ma bata zeby była fuszerka.
      • madzioreck Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 19:22
        nosorozecwlochaty napisał:

> Też mnie drażni to powtarzanie w kółko jacy ci Czesi są fajni. Że tacy wyluzowa
        > ni i pogodni.

No ale są bardziej wyluzowani i o wiele bardziej pogodni niż Polacy z wiecznie zaciętymi gębami, patrzący podejrzliwie na usmiechniętego obcego. Oni naprawdę są bardziej sympatyczni niż my.

> Po pierwsze jeśli już jedziemy stereotypami to oni nas nie lubią. Uważają za de
        > wotów, pijaków i awanturników.

A nie mają racji? big_grin

> Po drugie tak naprawdę niewiele o nich wiemy. Kojarzymy Krecika i Rumcajsa, kil
        > ka słów związanych z żarciem jak hranolki czy zmrzlina a w ogóle nie znamy ich
        > historii, literatury, wybitnych ludzi itp. Mamy bardzo powierzchowną perspektyw
        > ę na temat Czechów.

Może Ty...

> Po trzecie wcale nie są tacy luzaccy. Komunizm mieli bardziej zamordystyczny ni
        > ż my.

Ale jednak w ich stolicy przeszła fontanna w kształcie mapy Czech wysikiwanej przez dwóch typów. A teraz wyobraź sobie coś takiego w Polsce...
      • juzjesien Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 16.10.21, 08:27
        Do Polaków nic nie maja jeśli już to tylko wkurzaja się na polskich kierowcow
    • aniani7 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:23
      Z każdego, taka partia jak PiS w życiu by ich nie zdominowała.
      • ladymercury Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 15.10.21, 20:54
        Ale z tego, co kojarzę, u nich też rządzą (może rządziły, bo mieli wybory) jakieś świry.
    • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:25
      Jozek ale juz nizej niz Ty nie idzie upasc.
      • narodowa_racja_stanu [...] 14.10.21, 16:31
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:33
          🤣
          • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:37
            Jesteś na tym forum jednym z najbardziej egoistycznych i neoliberalnych osób, Twoje podejście do pandemii to pokazało.
            • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:41
              Lejesz miód na moje serce big_grin przynajmniej inceloza trzyma się ode mnie z daleka.
              • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:45
                Nie ma większego upadku człowieczeństwa, niż bycie bezdusznym neoliberałem, zainteresowanym jedynie własną dupą.
                • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:46
                  Pisze to incel nacjonalista. 😅🤣😂
                  • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:53
                    Nacjonalizm to umiłowanie rodaków, przeciwieństwo egoistycznego liberalizmu i indywidualizmu.
                    • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:54
                      A incelem nie jestem, bo ja o względy kobiety niespecjalnie zabiegam. Po pracy wybieram kanapę i nie mam do płci przeciwnej żadnych pretensji.
                    • primula.alpicola Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:58
                      Ale co, uważasz, że słuszne jest miłowanie wszystkich rodaków?! Oszalałeśbig_grin
                    • taje Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 15.10.21, 23:50
                      Naród wspaniały, tylko ludzie k***y.
                • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:51
                  Nie ma lepszej pochwały niż obelga z ust nacjonalistycznego incela.
                  • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:55
                    Nie jestem incelem, jestem pogodzony z samotnością.
                    • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:16
                      Jesteś więc pogodzonym z samotnością incelem.
                      • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:18
                        Incel to ktoś, kto nienawidzi kobiet i ma do nich pretensje.
                        • bib24 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:19
                          ale ty się uważasz za lepszego od inceli czy gorszego? bo po co o tym dyskutować. po prostu nie dupczysz i tyle.
                          • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:24
                            Jakbym chciał, to bym pewnie znalazł jakąś niezbyt ciekawą i mało atrakcyjną, ale jak widać mało to porywająca wizja. Raz trafiła mi się taka kobieta, że poczułem się jak w czepku urodzony i myślałem cały czas, że to słodki sen.
                            • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:27
                              Nie oszukuj się.
                            • kropkacom Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:50
                              Nie pisałeś, że nie doceniała twojej urody i było ci z tym źle? Poza tym nikt ci nie nakazuje być z kimś kto ci się nie podoba.
                              • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 18:25
                                No było to trochę upokarzające, jednak sam fakt obcowania z dość atrakcyjną kobietą był czymś pięknym.
                                • kropkacom Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 18:43
                                  Atrakcyjność fizyczna tylko z pozoru to prosta sprawa. Zwłaszcza jeśli chodzi o uczucia. Po prostu gardzisz kobietami.
                                  • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 18:52
                                    Nie gardzę, cenię sobie kobiety i świadomie wybrałem samotność. Jestem wygodny i leniwy, mogę mieć niezbyt wysokopłatną pracę i jako singiel nie narzekać.
                                    • iwles Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 18:57

> Nie gardzę, cenię sobie kobiety i świadomie wybrałem samotność. Jestem wygodny
                                      > i leniwy, mogę mieć niezbyt wysokopłatną pracę i jako singiel nie narzekać.

Nie narzekać, mówisz? 😃😃😃
                                      • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 19:00
                                        Gdybym przy swojej wypłacie miał rodzinę, to bym klepał biedę. A tak mogę mieszkać w małym mieszkaniu i mieć dużo środków na wykwitne jedzenie. Wiem jak ogromne wydatki mają koledzy mający dzieci.
                                        • cosmetic.wipes Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 20:49

> A tak mogę miesz
                                          > kać w małym mieszkaniu i mieć dużo środków na wykwitne jedzenie.

Bardzo mnie intryguje wykwintność tych owoców morza, o których wcześniej wspomniałeś. WpierdaIasz perły czy krewety w biedrze podrożały o 1300%?
                                    • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 18:57
                                      Po prostu nie chcąc mieć rodziny mogę mieć mniejsze mieszkanie i niższe aspiracje zawodowe, a przy tym mieć całkiem niezły standard wyżywienia.
                                      • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 20:11
                                        🤣
            • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:50
              Jesteś na tym forum jednym z najbardziej egoistycznych- napisał Józek skupiony na swych zakolach...
              • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:56
                Każdy ma prawo do kompleksów i nie ma w tym nic egoistycznego.
        • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:50
          Uuuuuuuuuuuuuu. Nauczył sie szczekac od kolegów nacjonalistów. Jestem pod wrażeniem Józek.
      • princesswhitewolf Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:32
        akurat to jest ciekawy watek jozka. Te o doopie maryni i siusiakach sa upadle,.
    • potworia116 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:26
      To nie Czesi czują się lepsi, tylko ty czujesz się gorszy, ciekawe dlaczego.
    • mama303 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:28
      mam kolegę, który spędził tam trochę czasu i kilka lat temu wrócił do Polski. Z wielkim sentymentem wspomina ten pobyt, twierdzi, że Czesi to wyjątkowo tolerancyjny naród i dobrze zorganizowany
      • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:49
        Oni mają tą organizacje we krwi. Tam jak się wprowadza nowy obowiązek, nowe prawo...to znaim sie wprowadzi juz wszystko jest przygotowane na to.
        • leni6 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:36
          Słabo znam Czechów, ale byłam w Czechach raz w środku pandemii i jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów z nią związanych to było gorzej niż w Polsce.
          • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:41
            Obostrzenia mieli jednak dużo silniejsze niż u nas i do tego stan wyjątkowy.
    • iwles Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:33

Od piwa czeskiego to się odchrzań. Krušovice najlepsze!
      • dyzurny_troll_forum Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:21
        iwles napisała:

>
        > Od piwa czeskiego to się odchrzań. Krušovice najlepsze!

Tak po prawdzie Krušovice są w zasadzie niepijalne.
        Ciężko jest wybrać gorzej. Można, ale jest to naprawdę trudne....
        • iwles Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 21:42

Nie lubię piwa, to jest jedyne, które mogę wypić, bo jak na piwo jest delikatne i nie czuć chmielu 😝
          • dyzurny_troll_forum Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 21:45
            iwles napisała:

>
            > Nie lubię piwa, to jest jedyne, które mogę wypić, bo jak na piwo jest delikatne
            > i nie czuć chmielu 😝

A to tak... jednym słowem siki...
      • kurt.wallander Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:38
        Mnie bardziej smakuje słowacki Zlaty Bazant
    • primula.alpicola Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:35
      Pierwsze słyszę.
      Co to za jakieś nowe kompleksy, józek? Uważasz się za gorszego/lepszego od innych nacji?
      • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:47
        Może nie spotkał czeskich inceli.
      • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:48
        Spotkał przystojnego, dobrze zbudowanego Czecha bez zakoli i ma teraz czeski ból dupy
        • zuleyka.z.talgaru Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:52
          big_grin to co mu ten czeski przystojniak zrobil? big_grin Jòzio trafił w nieodpowiednie miejsce w Pradze...
          • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:28
            NO właśnie nic. Śni się po nocach Józkowi...
        • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:57
          Akurat Czesi z racji bardziej tłustej diety łysieją bardziej od Polaków.
          • primula.alpicola Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:59
            Nawet jeśli, co z tego? Kogo to obchodzi, poza Tobą?
          • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:29
            NO to muszę to pwoiedzieć mojemu klientowi. Koleś ma około 50 lat i bujną czuprynę. Nie wiem..może on nie wie ze powinien wyłysieć?
            • dyzurny_troll_forum Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:30
              hanusinamama napisała:

> NO to muszę to pwoiedzieć mojemu klientowi. Koleś ma około 50 lat i bujną czupr
              > ynę. Nie wiem..może on nie wie ze powinien wyłysieć?

Może niech zacznie sobie wyrywać! Albo coś...
              • mashcaron Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:34
                🤣
      • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 16.10.21, 00:48
        Nienawidzę pepików za Turów.
        • ajr27 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 16.10.21, 01:05
          Może przenieś swoje negatywne emocje na polską pseudodyplomację, która tak skutecznie ignorowała negocjacje, że doszło do tej sytuacji.
    • hanusinamama Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:47
      Obsługuje kilka firm w Czechach oraz kilka polskich, które sie tam przeniosły. Bardzo miły do życia kraj. Jakbym mieszkała bliżej granicy sama bym sie tam przeniosła. Natomiast nie słyszałam aby byli lepsi od nas (czy gorsi). NO ale od ciebie Józek każdy jest lepszy.
    • furiatka_wariatka Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 16:52
      Czesi są ateistami, nie piją tyle wódy co Polacy, raczej piwo, są mniej agresywni. Są reż bardziej pragmatyczni.
      • melikles Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 19:23
        I z tego też też powodu mieli ponad dwadzieścia zgonów po podrabianej wódzie parę lat temu, rekord w środkowej Europie big_grin

furiatka_wariatka napisał(a):

> Czesi są ateistami, nie piją tyle wódy co Polacy, raczej piwo, są mniej agresyw
        > ni. Są reż bardziej pragmatyczni.
        • iwles Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 20:16
          melikles napisał(a):

> I z tego też też powodu mieli ponad dwadzieścia zgonów po podrabianej wódzie p
          > arę lat temu, rekord w środkowej Europie big_grin

Chyba zaraz po Polsce 🤣
          • melikles Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 20:22
            W Polsce były masowe zgony w ostatnich latach po zatruciu berbeluchą?

A wódę łoją aż miło. W Chorwacji czeskich ochlejusów pełno big_grin
            • iwles Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 21:45

Ostatnie lata? Bo w Czechach to też jakieś 9 lat temu bylo i zmarło wtedy tylu Czechów, ilu Polaków rok rocznie.
              • melikles Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 22:18
                Zwłaszcza masowo.

Czesi pędzą berbeluchę, u nas ze względu na bliskość Ukrainy/Białorusi jest lepszy dostęp do taniego dobrego alkoholu. Polskie samogony to margines, w Czechach poważna gałąź szarej gospodarki.

Polecam odwiedzić np. Zlin na Morawach w weekendowe wieczory, populacja mocno uwędzona big_grin
            • morekac Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 15.10.21, 06:24
              Zgony z zeszłego tygodnia w jakimś mieście w Rosji to przynajmniej 34 sztuki.
    • princesswhitewolf Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:07
      >Z powodu samego ateizmu Czesi lepsi?

nie tylko. ale to powazny argument.

Rowniez dlatego ze historycznie Polacy to byla dlugo szlachta i plebs. A w Czechach srednia warstwa mieszczanska byla spora. To powodowalo ze jako narod jeszcze 100 lat temu Czesi byli bardziej obyci i wyksztalceni.

> Jako małżonkowie są podobno bardzo niewierni, stąd duża u nich liczba rozwodów.

60% Polakow zdradza wedlug niektorych artykulow i badan. W Czechach tylko sie nie patyczkuja i rozwodza a w Polsce wielu sie meczy bo nie wolno sie rozwodzic. KRK nie zezwala na rozwody poza uniewaznianiem
      • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:14
        Min. dlatego nie chciałbym mieć żony. Szansa, że trafiłbym na naprawdę kryształową nie jest duża.
        • bib24 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:15
          no tak skoro jest szansa, że się nie uda najlepiej wogóle nie probować.
          • narodowa_racja_stanu Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:17
            Zdradzanie partnera jest wyjątkowo odrażające i antykobiece.
            • bib24 Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:18
              no i?
            • primula.alpicola Re: Z jakiego powodu niby Czesi są lepsi od Polak 14.10.21, 17:24
              A zdradzanie partnerki jest antymęskie, czy niekoniecznie?