Dodaj do ulubionych

3000 zakażonych i 60 nieżywych

14.10.21, 22:19
skąd takie wysokie liczby zgonów?
Obserwuj wątek
    • lauren6 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 15.10.21, 09:10
      Szczerze mówiąc covid i zgony na niego niewiele mnie interesują. Kto się chciał ten się zaszczepił. Reszta to ochotnicy, którzy najwyraźniej lubią trochę adrenaliny w życiu. Ich wybór.

Szkoda, że zamiast straszyć covidem nie podają ile dziennie dochodzi nowych zakażeń dzieci na RSV. Terminów u pediatrów brakuje, oddziały szpitalne na pediatrii pękają w szwach. Za każdym razem, gdy rozmawiam z rodzicem dziecka poniżej 5 rż słyszę, że jego dziecko jest chore.
    • marianna211272 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 15.10.21, 09:27
      ja wiem ze to glupota i pewnie zwyczajny zbieg okolicznosci ale od szczepionki moj syn 18 lat nie ma kataru o tym ostatnio gadalismy i wyliczylismy ze od szczepionki.Wczesniej bedac asmatykiem ciagle mu sie cos lalo z nosa i tak kilka dni potem od nowa az musielismy w zeszlym roku robic zaswiadczenie od lekarza zeby mi go nie odsylali ze szkoly i ze ma astme a nie covid.Wiem ze prawdopodobnie w koncu wyrosl bywa tak ze silna astma uspokaja sie w starszym wieku chociaz syn dalej bierze wziewne ale az sie usmiechnelam do siebie jak policzylismy od kiedy kataru niet.Organizm tak sie zestresowal ze nawet katar przeszedl
      • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 15.10.21, 09:41
        marianna211272 napisał(a):

> ja wiem ze to glupota i pewnie zwyczajny zbieg okolicznosci ale od szczepionki
        > moj syn 18 lat nie ma kataru o tym ostatnio gadalismy i wyliczylismy ze od szcz
        > epionki.Wczesniej bedac asmatykiem ciagle mu sie cos lalo z nosa i tak kilka dn
        > i potem od nowa az musielismy w zeszlym roku robic zaswiadczenie od lekarza zeb
        > y mi go nie odsylali ze szkoly i ze ma astme a nie covid.Wiem ze prawdopodobnie
        > w koncu wyrosl bywa tak ze silna astma uspokaja sie w starszym wieku chociaz s
        > yn dalej bierze wziewne ale az sie usmiechnelam do siebie jak policzylismy od k
        > iedy kataru niet.Organizm tak sie zestresowal ze nawet katar przeszedl

Jaki to ma związek z tematem wątku?
    • sandy_cheeks Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 06:54
      poligamia napisała:

> skąd takie wysokie liczby zgonów?

Bo jak ktos trafi do szpitala po zawale, wypadku, itp. po czym umrze i przy okazji wyjdzie mu pozytywny test (ktory nie mial zadnego wplywu ma zgon), to takiego delikwenta zaliczaja do statystyk covidowych...
        • alfa36 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 08:24
          To wiem, ale musieli być badani, czyli były wskazania do badania. Chyba nie jest normą wymazywanie wszystkich przyjmowanych do szpitala. Przynajmniej we wrześniu nie było (pokazywałam dokument szczepienia, w dwóch szpitalach).
            • hope_25 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 09:43
              memphis90 napisała:

> No ale nie jest prawdą, że np zmarłych w wypadku "zalicza się" do zmarłych na c
              > ovid, jeśli test wyszedł pozytywnie, jak probuje wmowic nam tu Candy. I bardzo
              > łatwo to sprawdzić, wchodząc na pierwszą lepszą statystykę.
              >

Proszę, pokaż w jaki sposób to z taką łatwością sprawdzasz w statystykach.

Akurat mi znajomy policjant mówił, że zgony z wypadku zaliczają do covida.
              • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 11:37
                hope_25 napisał(a):

> memphis90 napisała:
                >
                > > No ale nie jest prawdą, że np zmarłych w wypadku "zalicza się" do zmarłyc
                > h na c
                > > ovid, jeśli test wyszedł pozytywnie, jak probuje wmowic nam tu Candy. I b
                > ardzo
                > > łatwo to sprawdzić, wchodząc na pierwszą lepszą statystykę.
                > >
                >
                > Proszę, pokaż w jaki sposób to z taką łatwością sprawdzasz w statystykach.
                >
                > Akurat mi znajomy policjant mówił, że zgony z wypadku zaliczają do covida.

To prawda. W zeszłym roku, we wrześniu rodzina (z sąsiedztwa mojego brata ) miała wypadek samochodowy. 36 letnia kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Wymaz dodatni. Zmarła, i tak-została umieszczona w statystykach śmierci na covid!
                • memphis90 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 17:12
                  "W zeszłym roku we wrzesniu" (w dodatku "w sąsiedztwie mojego brata" czyli kuma kumie opowiedziała) nijak się ma do "w tym roku we wrześniu". Już zadaj sobie tę odrobinę trudu i wejdź na gazetę chociażby, zobacz, jak wyglądaja dobowe raporty...
                  • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 17:15
                    memphis90 napisała:

> "W zeszłym roku we wrzesniu" (w dodatku "w sąsiedztwie mojego brata" czyli kuma
                    > kumie opowiedziała) nijak się ma do "w tym roku we wrześniu". Już zadaj sobie
                    > tę odrobinę trudu i wejdź na gazetę chociażby, zobacz, jak wyglądaja dobowe rap
                    > orty...
                    >

Ale co za różnica czy rok temu we wrześniu czy w tym roku? Fakt jest taki ,że ludziom zmarłym z różnych przyczyn czasem wpisywano covid.
                    Nie mam zamiaru niczego ci udowadniać. I tak wiesz lepiej.
              • memphis90 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 17:08
                >Proszę, pokaż w jaki sposób to z >taką łatwością sprawdzasz w >statystykach
                Wybierz sobie dowolne statystyki zgonów w Poslce w ostatniej dobie... Za trudne?

>Akurat mi znajomy policjant mówił,
                >e zgony z wypadku zaliczają do >covida
                Aha, znajomy policjant wpisuje to zapewne do statystyk tuż obok informacji o roczniaku, który w ramach NOPu strzelił sobie w brzuch z shotguna...?
          • snajper55 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 11:50
            alfa36 napisała:

> To wiem, ale musieli być badani, czyli były wskazania do badania. Chyba nie jes
            > t normą wymazywanie wszystkich przyjmowanych do szpitala. Przynajmniej we wrześ
            > niu nie było (pokazywałam dokument szczepienia, w dwóch szpitalach).

Chyba jest normą. Byłem testowany zanim mnie wpuścili na oddział, tak jak i inni pacjenci.

S.
            • totutotam.org Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 17.10.21, 22:17
              Może to zależy od szpitala. Dwa ostatnie wejścia na oddziały (dwa różne, ale w tym samym szpitalu) = brak testu po potwierdzeniu informacji o szczepieniu.
              Każdorazowa dializa, klasycznie co drugi dzień (wjazd z miasta, z normalnego życia na zewnątrz) - zawsze bez testu.
      • araceli Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 10:03
        sandy_cheeks napisała:
        > Bo jak ktos trafi do szpitala po zawale, wypadku, itp. po czym umrze i przy oka
        > zji wyjdzie mu pozytywny test (ktory nie mial zadnego wplywu ma zgon), to takie
        > go delikwenta zaliczaja do statystyk covidowych...

Bzdura powtarzana przez półgłówki.
        • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 11:39
          araceli napisała:

> sandy_cheeks napisała:
          > > Bo jak ktos trafi do szpitala po zawale, wypadku, itp. po czym umrze i pr
          > zy oka
          > > zji wyjdzie mu pozytywny test (ktory nie mial zadnego wplywu ma zgon), to
          > takie
          > > go delikwenta zaliczaja do statystyk covidowych...
          >
          >
          > Bzdura powtarzana przez półgłówki.
          >

Nie zawsze tak jest ale zdarzały się takie przypadki. Możesz zaklinać rzeczywistość ale takie rzeczy naprawdę się zdarzały. Osobiście znam takie przypadki trzy, nie raz o nich wspominałam.
          • araceli Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 12:04
            fibi00 napisała:
            > Nie zawsze tak jest ale zdarzały się takie przypadki. Możesz zaklinać rzeczywis
            > tość ale takie rzeczy naprawdę się zdarzały. Osobiście znam takie przypadki trz
            > y, nie raz o nich wspominałam

Rozumiem, że zgłosiłaś fałszowanie dokumentacji do prokuratury? TAK?
            • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 14:25
              araceli napisała:

> fibi00 napisała:
              > > Nie zawsze tak jest ale zdarzały się takie przypadki. Możesz zaklinać rze
              > czywis
              > > tość ale takie rzeczy naprawdę się zdarzały. Osobiście znam takie przy
              > padki
              trz
              > > y, nie raz o nich wspominałam
              >
              >
              >
              > Rozumiem, że zgłosiłaś fałszowanie dokumentacji do prokuratury? TAK?
              >
              >
              >

To że znam osobiście nie oznacza że to ludzie na tyle mi bliscy żebym dla nich szlajała się po sądach.
              • araceli Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 14:59
                fibi00 napisała:
                > To że znam osobiście nie oznacza że to ludzie na tyle mi bliscy żebym dla nich
                > szlajała się po sądach.

Nie musisz się 'szlajać' - wystarczy zgłosić do prokuratury. Kłamać w necie każdy potrafi.
                • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 16:51
                  araceli napisała:

> fibi00 napisała:
                  > > To że znam osobiście nie oznacza że to ludzie na tyle mi bliscy żebym dla
                  > nich
                  > > szlajała się po sądach.
                  >
                  > Nie musisz się 'szlajać' - wystarczy zgłosić do prokuratury. Kłamać w necie każ
                  > dy potrafi.
                  >
                  >

Jak już coś się nie zgadza z twoją wizją to najlepiej zarzucić kłamstwo. Jakie to przewidywalne.
                  • araceli Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 17:58
                    fibi00 napisała:
                    > Jak już coś się nie zgadza z twoją wizją to najlepiej zarzucić kłamstwo. Jakie
                    > to przewidywalne.

Moją wizją jest, że mając wiedzę o przestępstwie nie zgłosiłaś tego do prokuratury? Moją 'wizją'?
                    • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 18:43
                      araceli napisała:

> fibi00 napisała:
                      > > Jak już coś się nie zgadza z twoją wizją to najlepiej zarzucić kłamstwo.
                      > Jakie
                      > > to przewidywalne.
                      >
                      >
                      > Moją wizją jest, że mając wiedzę o przestępstwie nie zgłosiłaś tego do prokurat
                      > ury? Moją 'wizją'?
                      >
                      >
                      >
                      >
                      >

A ja ci tłumaczę że nie były to osoby na tyle mi bliskie żebym cokolwiek gdziekolwiek miała zgłaszać. Już widzę jak ty prokuraturę zawiadamiasz. Twoja wizja jest taka że nie ma czegoś takiego żeby komuś przypisano covid, po prostu nie i koniec. A jak ktoś napisze że zna taki przypadek to zarzucasz kłamstwo.
                      • araceli Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 18:50
                        fibi00 napisała:
                        > A ja ci tłumaczę że nie były to osoby na tyle mi bliskie żebym cokolwiek gdziek
                        > olwiek miała zgłaszać.

Nie muszą być bliskie - przestępstwo to przestępstwo.

Ale idę o zakład, że po prostu powtarzasz bzdury czytane w necie czy zasłyszane w kolejce w sklepie. Tyle antyszczepków pieprzy a do prokuratury jakoś nikt się nie wybrał.
                        • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 19:56
                          araceli napisała:

> fibi00 napisała:
                          > > A ja ci tłumaczę że nie były to osoby na tyle mi bliskie żebym cokolwiek
                          > gdziek
                          > > olwiek miała zgłaszać.
                          >
                          > Nie muszą być bliskie - przestępstwo to przestępstwo.
                          >
                          >
                          > Ale idę o zakład, że po prostu powtarzasz bzdury czytane w necie czy zasłyszane
                          > w kolejce w sklepie.

Nie, nie powtarzam bzdur czytanych w internecie czy zasłyszanych w sklepie. Nie chcesz, nie wierz. Żyj dalej w swojej bańce.
                        • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 20:01
                          araceli napisała:

> fibi00 napisała:
                          > > A ja ci tłumaczę że nie były to osoby na tyle mi bliskie żebym cokolwiek
                          > gdziek
                          > > olwiek miała zgłaszać.
                          >
                          > Nie muszą być bliskie - przestępstwo to przestępstwo.
                          >
                          >

Chyba jesteś nienormalna, serio. Ciekawa jestem czy ty zgłaszasz każde przestepstwo które CIEBIE NIE DOTYCZY. Czy gdyby oszukano twoją koleżankę poszłabyś zgłosić sprawę do prokuratury czy jednak pozostawiłabyś decyzję koleżance? Zastanów się przez chwilę i po prostu nie bredź.
                          • araceli Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 17.10.21, 10:04
                            fibi00 napisała:
                            > Chyba jesteś nienormalna, serio. Ciekawa jestem czy ty zgłaszasz każde przestep
                            > stwo które CIEBIE NIE DOTYCZY. Czy gdyby oszukano twoją koleżankę poszłabyś zgł
                            > osić sprawę do prokuratury czy jednak pozostawiłabyś decyzję koleżance?

Jeżeli koleżanka twierdzi, że ją oszukano ale nie zgłasza to nie przyjmuję, że mówi prawdę. Ty łykasz wszystkie bzdury jak bezmyślny pelikan.
                            • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 17.10.21, 11:15
                              araceli napisała:

> fibi00 napisała:
                              > > Chyba jesteś nienormalna, serio. Ciekawa jestem czy ty zgłaszasz każde pr
                              > zestep
                              > > stwo które CIEBIE NIE DOTYCZY. Czy gdyby oszukano twoją koleżankę poszłab
                              > yś zgł
                              > > osić sprawę do prokuratury czy jednak pozostawiłabyś decyzję koleżance?
                              >
                              >
                              > Jeżeli koleżanka twierdzi, że ją oszukano ale nie zgłasza to nie przyjmuję, że
                              > mówi prawdę.

🤦🤦🤦 Serio? Wiesz, jeśli chodzi o kasę to przeważnie każdy przestępstwo zgłasza bo ma nadzieję na odzyskanie straconych pieniędzy. Jeśli sprawa dotyczy czegoś innego a zgłoszenie przestępstwa nic poszkodowanemu nie da to często wolą machnąć na to ręką. Ja np mam błędne informacje w wypisie ze szpitala po porodzie drugiego dziecka. Wpisano że byłam pierworodną co nie było prawdą. Położna kiedy to zobaczyła była oburzona i kazała mi jechać prosić o wystawienie nowego wypisu z poprawnymi informacjami. Ja nie widziałam takiej potrzeby, olałam sprawę. Nie jest to przestępstwo, ale również wpisano mi w dokumenty coś co nie jest prawdą, ale czy zmiana w dokumentach coś wniesie w mogę życie? Podobnie jak w przypadku śmierci i wpisania covid jako przyczyny. Pisałam o trzech przypadkach i tak: w jednym rodzina machnęła ręką na to że wpisano covid w kartę zgonu (pani zmarła na raka), w drugim rodzina poszła do ordynatora szpitala i zażądała zmiany w karcie zgonu na poprawną (zawał serca)- ordynator zmienił ale wcześniej spytał " Ale po co wam to? Życia tacie to nie wróci a szpitalowi pieniądze się przydadzą" (nie pytaj mnie jakie pieniądze, ile pieniędzy bo po prostu nie wiem, cytuję słowa ordynatora), w trzecim przypadku z tego co wiem sprawa była w sądzie bo mąż zmarłej kobiety (w wypadku) miał problem z odszkodowaniem.

Ty łykasz wszystkie bzdury jak bezmyślny pelikan.
                              >
                              >

A ty masz klapki na uszach i słyszysz tylko to co chcesz usłyszeć.
                              • araceli Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 17.10.21, 12:59
                                fibi00 napisała:
                                > 🤦🤦🤦 Serio? Wiesz, jeśli chodzi o kasę to przeważnie każdy przestępstwo zgłas
                                > za bo ma nadzieję na odzyskanie straconych pieniędzy. Jeśli sprawa dotyczy czeg
                                > oś innego a zgłoszenie przestępstwa nic poszkodowanemu nie da to często wolą ma
                                > chnąć na to ręką.

Gdyby 1 na 100 antyszczepków, którzy twierdzą, że ZNAJĄ OSOBIŚCIE sprawę fałszowania przyczyny śmierci zgłosił ją do prokuratury to ta byłaby zalana doniesieniami. A tu proszę - cisza jak makiem zasiadł. Wszyscy znają taki przypadek ale NIKT odwagi zgłosić nie ma. Jasssne...

Wy niestety tylko powtarzać brednie potraficie.

>" Ale po co wam to? Życia tacie to nie wróci a szpitalowi pieniądze się
                                > przydadzą" (nie pytaj mnie jakie pieniądze, ile pieniędzy bo po prostu nie wiem
                                > , cytuję słowa ordynatora),

Uderz w stół - jedno kłamstwo antyszczepków popędza kolejne kłamstwo antyszczepków. A ty jak totalny przygłup łazisz i powtarzasz bzdury. 'Nie pytaj mnie jak to możliwe ale Karyna z kolejce w Biedrze mówiła, że syn ciotki kuzynki jej koleżanki z podstawówki mówił, że to prawda' big_grin ZERO mózgu - zero myślenia - przekleptanie zasłyszanych bzdur.
    • black_halo Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 09:57
      U mnie w pracy polowa ludzi ciaga nosem bo jest taka pora roku. Jednego dnia swieci slonce, drugie pada deszcz, chlop odpowiedzialny za ogrzewanie i klime zanim sie zorientuje co ma robic to jest poludnie wiec czasem siedzimy w cieple dni w saunie a w inne w kostnicy. Nikt sie nie chodzi testowac. Za to po lokdaunach dwie osoby sa po probie samobojczej a kolejne dwie z ich zespolu sa na zwolnieniu z powodu wypalenia zawodowego bo okazuje sie, ze nie da sie pracowac za dwoch przez wiecej niz pol roku.
        • madami Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 16.10.21, 23:27
          Wyraźnie jest napisane i rozgraniczone - smierci na covid w ilości sztuk 10 oraz śmierci w wyniku współistnienia covid i innymi, smiertelnymi chorobami - czytaj była to starsza i schorowana osoba i nie sposób dokładnie okreslic co było dokładnie przyczyną smierci - zwykle mamy tutaj do czynienia z niewydolnoscia wielonarządową. Dla wiekowych i schorowanych osób JAKAKOLWIEK infekcja może być punktem zapalnym prowadzącym do smierci, w swoim zyciu mogłeś spowodowac śmierć setek staruszków nawet o tym nie wiedząc.
          • snajper55 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 17.10.21, 14:27
            madami napisała:

> Wyraźnie jest napisane i rozgraniczone - smierci na covid w ilości sztuk 10 ora
            > z śmierci w wyniku współistnienia covid i innymi, smiertelnymi chorobami

Od kiedy nadwaga, nadciśnienie czy cukrzyca jest śmiertelną chorobą???

S.
            • fibi00 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 17.10.21, 22:06
              snajper55 napisał:

> madami napisała:
              >
              > > Wyraźnie jest napisane i rozgraniczone - smierci na covid w ilości sztuk
              > 10 ora
              > > z śmierci w wyniku współistnienia covid i innymi, smiertelnymi chorobami
              >
              > Od kiedy nadwaga, nadciśnienie czy cukrzyca jest śmiertelną chorobą???
              >
              > S.

Nadwaga jest chorobą współistniejącą?
        • snajper55 Re: 3000 zakażonych i 60 nieżywych 17.10.21, 14:29
          narodowa_racja_stanu napisał:

> Dla Ciebie cukrzyk co zmarł na covidowe zapalenie płuc zmarł na cukrzycę, a nie
          > covid?

A osoba z nadwagą, która zmarła na covidowe zapalenie płuc zmarła na nadwagę? Śmiertelna nadwaga. No, no...

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka