Dodaj do ulubionych

apteka - termin ważności leku

16.10.21, 20:28
taka sytuacja:
chciałam kupic lek, ktory musze miec w zapasie w apteczce, zawsze patrzę, zeby data waznosci byla jak najdluzsza;
pani w aptece daje mi lek z data grudzien 2021 (znacznie krócej, niz normalnie, wciąż ok, gdyby ktos bral do zużycia od razu a nie na zapas...)

pytanie: czy moge wymagac leku o dłuzszym terminie przydatnosci czy to tylko dobra wola pani farmaceutki?

nie moge isc do innej apteki bo realizacje tej recepty rozpoczelam w trybie pilnym trzy tygodnie temu - kupilam wtedy ten lek (ale o innym stezeniu) z datą maj 2023;
teraz chce zrealizowac recepte do konca
Obserwuj wątek
    • magia Re: apteka - termin ważności leku 16.10.21, 21:47
      mozesz poprosiy i taki z dłuższa data, ale niekoniecznie apteka go ma.
      Co do samej daty przydatności to na pewno sa jakies przepisy, ktore okreslaja minimalną date z jaka konlretne grupy lekow moga być sprzedawane.
      • b.bujak Re: apteka - termin ważności leku 16.10.21, 22:12
        poprosiłam i oczywiscie nie ma... "takie przychodza z hurtowni"; dla mnie to troche podejrzane, ze wygrzebali ten lek z odmętów magazynu - zawsze kupowałam go z kilkunastomiesiecznym zapasem do zuzycia...
        jedyne co wymysliłam to prosba o zamiennik, ale cholera wie co tam przywiozą z tej szemranej hurtowni...
        • zonda-m Re: apteka - termin ważności leku 16.10.21, 22:37
          Mogą mówić prawdę. Przejdź się po innych aptekach i zapytaj, jakie mają daty ważności tego konkretnego wariantu, na którym Ci zależy.
          Jeśli gdzie indziej są dostępne dłuższe daty, to nalegalabym uprzejmie o zamówienie "swiezego" leku. Bo kupujesz na zapas. I sprawdziłaś ze inne aptki mają, a Ty pechowo jestes u nich uwiązana
          Obowiązku nie mają, ale często można się dogadać. Czasem trzeba poprosić o rozmowę z kierownikiem.
          Jeśli masz pewność że na rynku są dostępne opakowania z dłuższą data, a w tej aptece się nie dogadasz to w ostateczności poproś lekarza o nowy kod recepty i kup gdzie indziej.

Jeśli jednak faktycznie nie ma opakowań z lepszą datą, to może weź to inne stężenie o którym pisałaś, albo może jest dostępny odpowiednik innej firmy z długą datą?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka