Dodaj do ulubionych

Prawo pracy. Ktoś doradzi?

17.10.21, 19:59
Wpadla do mnie bliska koleżanka na herbatę dziś i zdradziła jaki ma problem z pracą. Pracodawca wysłał jej we wrześniu czy na koniec sierpnia bodajze mailem umowę o pracę od 1 września na czas nieokreślony. Potem dogadala się nim, ze zacznie pracę dwa tygodnie później ( sprawy zdrowotne). Po miesiącu on pyta dlaczego nie podpisała umowy. Ona pisze, ze data umowy się nie zgadza, ale jak chce to podpisze i mu odesłała umowę podpisana mailem. Poza tym mial się z nią osobiście spotkać pod koniec września i dopełnić formalności. Po tygodniu dostała info, że podpisze z nią umowę na 3-miesieczny okres próbny. Czy pracodawca może zmienić zdanie? Czy fakt, ze przesłał umowę do popisu na czas nieokreślony ma znaczenie? Czy to, ze nie zapewnił jej sprzętu do pracy pomimo obietnic, nie przeszkolił na żywo a nawet się nie spotkał pomimo obietnic ma znaczenie? Siedziba firmy jest w innym mieście niż jej miasto zamieszkania. Wszyscy pracują zdalnie w tej firmie i ona umowę też dostała na maila. Nie znam sie na tym i nie wiem czy jej doradzić podpisanie tej umowy na okres próbny? Czy ma się szarpać w sądzie pracy o umowę na czas nieokreślony albo jakąś rekompensatę. Wiem ze zrezygnowała z innej pracy na korzyść tej, gdzie szef ewidentnie robi ja w uja. Poradźcie bo to fajna dziewczyna i szkoda mi ze wdepnęła w guano.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka