Dodaj do ulubionych

wynajem lokalu na 18-stke

18.10.21, 13:26
w pierwszej wersji impreza miała był łączona czyli rodzina i znajomi syna w wynajetej salce w restauracji (juz mam zaliczke wplaconą). Ostatnio jednak syn wyskoczył z nowinka, że większość jego kolegów robi swoje 18 w wynajętych na ten cel apartamentach. Znalazłam taki wydawałoby się ok, pokój w kamienicy, która właśnie takie usługi świadczy. Pomieszczenie jest duże, przeznaczone na 20-30 osób z wydzielonym miejscem na tańce, z podłączonym sprzętem, ponadto rownież do dyspozycji PS i "sala kinowa", gdyby ktoś miał życzenie za dodatkową opłatą.Wyżywienie w formie cateringu, alko we własnym zakresie (mozna wynając osobno barmana). Na plus to, że jest w centrum miasta i wszyscy spokojnie różnymi środkami komunikacji moga tam dojechać. Nie jest to tanie niestety, dlatego trochę się zastanawiam, zwłaszcza jesli chodzi o ew.zachowanie młodzieży po spożyciu smile - wpłacam kaucje i w razie jakis strat sobie potrącają. Wiadomo, że dozoru żadnego nie będzie, nie wszyscy goście będą pelnoletni, ale rozumiem też, że woli dla znajomych mieć bardziej luźną imprezę. Mam jeszcze troche czasu, tak sobie przedwczesnie troche rozważam smile. Jakie imprezy robia emamy, czy ktoś korzystał z takiej formy jak opisałam, czy sie sprawdziło?
Obserwuj wątek
      • troompka Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 13:36
        kiedy planowalismy impreze i zamawiałam lokal (w mojej "dziurze" musze taki lokal zamowic z wyprzedzeniem bo nie ma ich za wiele) sytuacja była nieco inna-syn planował raptem kilka osób zaprosić więc szkoda było dwie imprezy oddzielne dla dwóch grup. Teraz jednak, kiedy zmienił środowisko nagle życie towarzyskie rozkwitło i zrobiło sie tych znajomych ponad 20 osób więc to zmienia wiele.
    • hrabina_niczyja Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 13:32
      Rozumiem młodego, że nie chce imprezy łączonej. Bez sensu, żeby koledzy i koleżanki siedzieli skrępowani przed ciotkami i babciami. Pomysł do odstrzału. Natomiast ja bym chyba nie wynajęła apartamentu. Zero nadzoru chociażby kelnera, towarzystwo niby dorosłe, ale jeszcze głupie i w dodatku pijane. Jak możesz to wynajmij albo lokal z obsługą albo właśnie zrób w tej salce, która już masz.
      • troompka Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 13:39
        nie jest mieszkalna, na dole są lokale użytkowe typu sklepy czy restauracje, a na piętrach usługowe typu kancelarie czy biuro, które w weekend są nieczynne i jedno pietro przeznaczone na pokoje imprezowe, jest ich tam 4 plus ta sala rozrywki, która mozna oddzielnie wynająć.
    • extereso Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 13:34
      Moje córki zapraszały do domu bliskich faktycznie gości, ale nabierało się ich trochę, zwłaszcza u tej bardziej towarzyskiej. Nas oczywiście nie było w domu w czasie imprezy, się zostaliśmy ( nie wyjeżdżaliśmy poza miasto), żeby w razie w być.Do wspólnej z rodziną sal jeździły do znajomych spoza miasta ( np do koleżanek mieszkających w bursie podczas nauki w LO), nawet jedna w remizie była. Ponoć to trochę jak wesele. Mniej się może trochę podobało, ale też ok.Miejscowi ( miastowi) robili w domach lub lokalach.
    • arwena_11 Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 13:53
      Dowiedz się, czy to lokal przystosowany do imprez ( odpowiednie wyciszenie ) - jak nie - to spodziewajcie się wjazdu policji tuż po 23.
      Sąsiedzi mają dość takich lokali i każda głośniejsza muzyka po 23 skutkuje wezwaniem policji. Podobnie jak gadanie na balkonie.
      • troompka Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 14:00
        ta kamienica działa już z tą ofertą kilka lat. Wokół nie ma lokali mieszkalnych tylko same usługowe, które w weekendy zwłaszcza w nocy są zamknięte. to jest scisłe centrum miasta z imprezownią dokoła. Boje się też, że impra się może przenieść na ulice, tzn do okolicznych lokali
    • ewcia.1980 Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 14:11
      Moja córka ma dopiero 15 lat ale już teraz wiem na 100%, że imprezy w wynajętym apartamencie bez absolutnie żadnej kontroli nie sfinansuję.
      Jak chce to jak skończy te 18 lat i będzie taka dorosła i odpowiedzialna to nie ma problemu - niech wynajmuje i opłaca lokal sama i ponosi konsekwencje (także finansowe) sama.

opłacę imprezę jaką będzie chciała ale w granicach rozsądku.
      jestem za imprezą w lokalu - może być wspólna, może być osobno dla rodziny i osobna dla znajomych.
      może być domówka w domu
      może być impreza tematyczna w jakimś innym miejscu.

nie tak dawno temu byłam na 18stce u córki mojej kuzynki.
      w tamtym rejonie popularne są imprezy łączone.
      też zastanawiałam się czy to może się udać.
      i .... było super. zarówno rodzina jak i młodzież bawiła się dobrze.
      było super jedzenia, muzyka oraz alkohol.
      Młodzież też piła i nikt się nie krępował.
      Ale ..... to była impreza żeby się bawić a nie "uwalić" , porzygać i po 2h wylądować zgiętym przed lokalem.
      • little_fish Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 14:16
        Mój syn od roku chadza na 18 i takie łączone są bardzo popularne, było kilka domówek, ale lokalowe, łączone zdecydowanie przeważają. A jedna była nawet domówką łączoną - duża impreza z cateringiem, ale w domu (też dużym) bo knajpy były zamknięte
    • feliz_madre Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 14:33
      Dokładnie z takiej formy korzystałam. Tyle, że to nie był apartament tylko raczej klub czy może klubik, w budynku wolnostojacym, z ogródkiem stolikami na zewnątrz. W cenie był ochroniarz, barmanka dodatkowo płatna, ale bardzo polecam - miała kontrole nad alkoholem, wiedziała kiedy komu i ile nalac, choc do picia były głównie kolorowe szoty - zresztą za jego namową zrezygnowaliśmy z jaggerow, wina i mocniejszych trunków. Im mniej mieszania tym mniej rzygania. Tylko wódka i kolorowe Monini / soki do niej. Szoty były tęczowe, w sensie w wielu różnych kolorach.
      Najwieksza sala była do tańczenia, z tymi wszystkimi gadżetami typu kule, reflektory, dymiarka... dwa mnieksze do siedzenia. Bylo około 30 osób (sama mlodziez), impreza skończyła się o 2.30 (tak miałam w umowie), przyjechałam o północy na pasowanie i tort i zostałam do końca. Widziałam jak super się bawili, wstawili, ale nikt się nie zczolgal. Nie było rzygania - wiem, bo sprzątanie wymiocin bylo w umowie dodatkowo płate 60 zł.
      Tanie nie było, ale przystępnie - w życiu bym tego tak fajnie nie zrobiła ani w domu, ani w restauracji, ani z rodziną i ciotkami. Syn mega zadowolony.
      • tenjedennick Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 14:41
        Zgadzam się, że lepiej ograniczyć wybór alkoholi. U nas była wódka i piwo. Lampka szampana do toastów.

Z tańczeniem różnie bywa, to co teraz gra młodzież na imprezach moim zdaniem nie da się tańczyć wink Od parkietu bardziej w cenie były tarasy, balkony, osobne pomieszczenia, bo lubią się konfigurować w podgrupach. U nas było jakieś 35 -osób w porywach.
        • feliz_madre Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 21:29
          Nalewa szoty, stoją na barze rzędami, kolorami. Kto chce podchodzi, bierze i pije.
          Przed imprezą ochroniarz zbiera zgody od wszystkich niepełnoletnich gości podpisane przez rodziców, że mają świadomość, że będzie alkohol.
          • kk345 Re: wynajem lokalu na 18-stke 19.10.21, 19:20
            >Przed imprezą ochroniarz zbiera zgody od wszystkich niepełnoletnich gości podpisane przez rodziców, że mają świadomość, że będzie alkohol.

Zgody zgodami, ale co innego zgoda i świadomość, a co innego podanie alkoholu niepełnoletniemu -to może skutkować odebraniem koncesji, więc zastanawia mnie, jaka tu jest dupokrytka ze strony lokalu.
            • tenjedennick Re: wynajem lokalu na 18-stke 19.10.21, 20:30
              I dlatego nawet w takich miejscach powinien być jakiś nadzór ze strony rodziców.

Co z tego że barman nie poda alkoholu nieletniemu? Poda go jego dorosłemu koledze/koleżance, którzy go zaniosą do spragnionego małolata.
                • tenjedennick Re: wynajem lokalu na 18-stke 19.10.21, 22:05
                  Ale jaki paragrafik? Podał alkohol pełnoletniej osobie. Barman nie jest od tego aby iść za tą osobą i sprawdzać czy alkohol pije ona, czy podaje alkohol komuś innemu.

Chcąc być w porządku z paragrafikami, na każdej imprezie, w której uczestniczy osoba nieletnia, powinien być jej prawny opiekun.
                  • kk345 Re: wynajem lokalu na 18-stke 19.10.21, 22:48
                    Wyżej rozbawiła cię wizja barmanki, sprawdzającej dowody- ale skoro NIE sprawdza, to skąd wie, który z dzieciaków ma od godziny 18 lat a który jeszcze nie? Bo ja wciąż drążę ten sam temat, to ty dodałaś do niego uczynnych kolegów.
              • troompka Re: wynajem lokalu na 18-stke 20.10.21, 07:24
                no ale jak taki nadzór zorganizować? Przecież nie usiądę w kąciku z robótką w ręku?
                Też mnie to męczy-ew.mogę wpadać co jakiś czas na zasadzie...czy wszystko ok, nie potrzebujecie czegos? W sumie-tak samo ich nie upilnuję jeśli "pójdą w miasto" lub wynajmę jakiś klub, zawsze mogą wyjść i uchlać się gdzie indziej, jeśli będą chcieli.
                Na pewno lokal wynajmę w centrum, aby był łatwy dojazd, a tam życie nocne kwitnie-nie upilnuję, jeśli sami sie nie będą pilnować.
                • little_fish Re: wynajem lokalu na 18-stke 20.10.21, 07:36
                  A na imprezie łączonej, rodzinno- kumplowskiej, gdzie wygląda jak na weselu czyli wódka stoi na stole, ktoś jest w stanie upilnować nieletnich? Oczywiście, jak ktoś zachleje porządnie to będzie widać, ale to już nieco za późno żeby uniknąć odpowiedzialności za demoralizację nieletnich. A jeszcze, z tego co mi syn opowiada, prawie na każdej takiej imprezie jest jakiś cool wujaszek, który siada przy flaszce z młodzieżą.
    • bergamotka77 Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 14:40
      Mój mial tylko rodziny obiad w gronie najbliższych 10 osób bo 18-tke mial w największym reżimie covidowym i ostrym lockdownie gdy nie działało nic i był zakaz większych spotkań. Przy tym za zimno na plener bo był to listopad. Umierało wtedy chyba najwięcej ludzi dziennie w całej pandemii więc średni klimat do świętowania...
    • kurt.wallander Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 18:15
      Rozważaliśmy taka opcję, ale ostatecznie córka zrobiła imprezę w domu, a my na ten czas wybyliśmy do mieszkania w Warszawie (zostały w domu młodsze córki, ale nie brały udziału w imprezie). Już piszę, dlaczego zrezygnowaliśmy z apartamentu:
      1. moje obawy co do picia niepełnoletniej młodzieży (nie wszyscy goście mieliby skończone 18 lat) i ewentualnego wypadku (jakies wypadnięcie z balkonu itp.).
      2. Ograniczony czas trwania imprezy (do 2.00 czy 3.00), a córka chciała, żeby goście nie musieli się ewakuować w środku nocy i szukać wtedy transportu do domu. Sporo osób, w tym córka, mieszka pod Warszawą, a te apartamenty imprezowe są w Warszawie.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 19:42
      Znajome 18 latki robiły imprezy w 3-5 osób.
      Osobno dla rodziny, osobno impreza dla kolegów.
      Zorganizowanie imprezy dla 20-30 znajomych sodzielnie to bardzo duży koszt.
      Koleżance wyszlo przy organizacji imprezy dla syna (który robił osiemnastkę z jeszcze 3 znajomymi 18 latkami) po 2 tysie od każdego.
    • 3-mamuska Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 19:46
      Nie zgodziła bym się.
      Jestem świeżo po 18-nastce córki i robiliśmy w lokalu, rodzina plus jej przyjaciele/ znajomi, jedzenie , tort słodycze, alko i tance. Z racji ograniczeń licencji lokalu impreza skończyła się w tym lokalu o 23.30. Rodzinka pojechała do domu, młodzi poszli w miasto. Bardzo nam pasowało ,córka tez zadowolona.

Trzeba na głowę upaść żeby organizować imprezy w mieszkaniach/apartamentach w bloku mieszkalnym.
      • tenjedennick Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 19:59
        Jak apartament duży i jest wynajmowany w takich celach nie szkodząc sąsiadom, to czemu nie. W swoim domu w życiu nie zrobiłabym imprezy dla 30 małolatów bez dozoru. Ale już w sezonie letnim grill w ogrodzie owszem. Dziecko robiło takie grille dla 20 osób. Pod warunkiem, że w domu dostępna będzie tylko toaleta, bez podgrupek i parek w zakamarkach i pokojach.
      • ga-ti Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 21:18
        Ale to nie rodzic organizuje sobie imprezę w bloku, tylko ktoś świadczy takie usługi. Zakładam, że ma na to wszelkie zezwolenia, jak również lokal jest przystosowany tak, by nie zaburzać spokoju pozostałych mieszkańców.
    • howkeye Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 20:52
      Mieliśmy u dziecka dwie imprezy-dla rodziny w restauracji, z wynajętym zespołem harfistka i akordeon i było super. Dla młodzieży impreza wspólnie z koleżanką w klubie. Nie wyobrażam sobie razem młodzieży z rodziną, drętwo i dla jednej i dla drugiej grupy.
    • ga-ti Re: wynajem lokalu na 18-stke 18.10.21, 21:15
      Moje dziecko było jako gość na takiej imprezie, jak opisujesz. Dziecko zadowolone, tylko brakowało ciepłego posiłku (był zimny bufet). Był jakiś "kierownik sali" chyba, czy ktoś podobny, kto się kręcił co jakiś czas i dyskretnie pilnował, ale pilnował sali i sprzętów, nie gości.
      Sama nie planuję w ten sposób, mimo wszystko planuję zapewnić jakąś, choć minimalną kontrolę nad towarzystwem. Zresztą, przeraża mnie wizja tej imprezy i staram się o tym nie myśleć wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka