Dodaj do ulubionych

No i znów ta Łódź.

18.10.21, 16:46
Ooooo, łodzianie i Wasza Prezyentka aleście mnie teraz zaimponowali.
Byłam na tym placu w piątek. Będzie wspaiale!
Ahaaa i ta Biedronka z czerwonej cegły obok jest super.

uml.lodz.pl/aktualnosci-lodzpl/artykul-lodzpl/metamorfoza-placu-przed-hotelem-puro-zdradzamy-szczegoly-projektu-id44527/2021/10/18/
Obserwuj wątek
    • solejrolia Re: No i znów ta Łódź. 18.10.21, 21:08
      O. Fajnie, nawet nie wiedziałam.

To znaczy fajnie, że postawią rzeźbę, że uhonorują WOŚP, to jest super
      ALE
      plac mi się nie podoba !

Teraz chcą go zazielenić, nawet drzewa dosadzać, taaa...
      A gdzie byli urzędnicy gdy było to wszystko projektowane, gdy właściciel Puro zagospodarował ten teren w jeden wielki betonowy plac?! Czemu nie było od razu wytycznych, dlaczego nie zrobiono w tym mijescu żadnej powierzchni biologicznie czynnej, zieleni, tylko beton i to bez żadnej funkcji bo nawet parkingu tam nie ma.
      Jeden wielki plac betonowy, a ludzie nie mając żadnej alternatywy parkują aż po same drzwi, / a może parkowali, ale już tego nie robią, bo wiem, że walczono z tym/. W każdym razie niepojęte dla mnie to jest- w mieście brakuje zieleni ORAZ brakuje miejsc do zaparkowania, i zamiast od razu dostosować przestrzeń tak by było dobrze dla wszystkich użytkowników przestrzeni miejskiej ( i dla mieszkańców, i przyjezdnych, dla pieszych i zmotoryzowanych chcących zaparkować, i na zielono, bo to wszystko da się elegancko połączyć), to biorą się za to po latach, ale nadal parkowania nie będzie
      Dla mnie to nadal marnotrawstwo przestrzeni.
      • blasckbird13 Re: No i znów ta Łódź. 19.10.21, 09:44
        Może dlatego, że betonowy jest tylko chodnik przed Puro?
        Cały kwadrat natomiast, w którym stoi hotel to starodrzew i przykościelny zielony skwer.
        A 50 metrów od Puro, po drugiej stronie skrzyżowania znajduje się duży Park Staromiejski (czyli po łódzku "Park Śledzia"), też z gęstym starodrzewem. A zaraz obok zielony Helenów.

Polecam satelitarne mapy google.
      • sundace46 Re: No i znów ta Łódź. 19.10.21, 14:59
        solejrolia napisała:

W każdym razie niepojęte dla mnie to jest- w mieście brakuje zieleni

Słucham???? OJP może przejdż, przejedż się po Łodzi. W najbliższym sąsiedztwie Puro masz spory park, drzewa, a to jeden z 36 parków w Łodzi o lasach, skwerkach nie wspominając.. Jak na razie wielkie bzdury wypisujesz i pełen narzekania elaborat.
        • agonyaunt Re: No i znów ta Łódź. 19.10.21, 15:40
          Ale przecież ona ma rację! Rozwalamy stare nasadzenia, żeby na ich miejsce walnąć kostkę i rachityczne drzewka, które po roku usychają. Co z tego, że gdzieś powstanie kolejny skwerek z zielenią do kolan i trzema kwiatkami na krzyż? Taka zieleń to za mało. I co z tego, że parki czy lasy pod miastem, skoro w centrum można się usmażyć jak na patelni, bo nie ma zieleni dającej cień? Wycinamy drzewa na potęgę, jak można w ogóle tego nie zauważyć? Poszukaj sobie zdjęć Placu Dąbrowskiego sprzed lat i teraz, zobacz sobie jak kiedyś wyglądała Piotrkowska czy Kościuszki. Poczytaj sobie ile w tej chwili jest protestów bo deweloperzy chcą się wciskać z blokami w zielone skwery, które teraz służą za tereny rekreacyjne. U mnie na osiedlu wycięto kilka pięknych starych drzew, bo trzeba było bloczek postawić. Parku za moment nie będzie, bo co jakiś czas zabierają kawałek trawnika pod kolejną "atrakcję". Lasy - a zobacz sobie ile tych lasów jest ciągle podgryzana pod nowe domy. Zresztą zobacz co się dzieje w trakcie większego deszczu, jak myślisz, dlaczego ciągle nas tak zalewa?

Drzewa z Parku Śledzia nie rzucą cienia na chodnik pod Puro, tak samo jak nie rzucają cienia na rynek Manufaktury, na którym latem nie sposób wytrzymać. 36 parków nie załatwia sprawy, bo są obok, a nie tam, gdzie toczy się codzienne życie.

• solejrolia Re: No i znów ta Łódź. 19.10.21, 17:41
            Ja wiem, że Łódź OGÓLNIE jest zielona !
            Kwadrat jako kwadrat ma Park Śledzia.
            Odnoszę się do placu Puro, marudzę sobie, że pozwolono właścicielowi po swojemu zagospodarować teren, a ten po prostu wybetonował go
            (o ile beton ma jakąś funkcję, to ok, trudno, ale jak potzreba to potzreba, ale tutaj nie ma poza tym, że mogą po nim chodzić piesi nic więcej nie ma).
            I mija kilka lat, i robią wielkie halo, bo tadam 30% tego placu zazielenią.
            A dlaczego nie 50 a nawet 60% ? W mieście zieleni nigdy dość. Tam zieleni...Łódź wszak jest zielona, powierzchni przepuszczalnych, zamiast betonu brakuje!
            A resztę zostawić dla pieszych oraz na miejsca parkingowe.
            To jest miasto, takie przestrzenie powinny być nie tylko estetyczne, powinny być maksymalnie użyteczne, funkcjonalne...Wciąż nie rozumiem dlaczego nie łączy się funkcji. O to mam pretensje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka