Dodaj do ulubionych

Orzeczenie o niepełnosprawnosci a tarcza covid

19.10.21, 14:54
Może ktoś się orientuje...obiło mi się o uszy, że tarcza przewiduje wydłużenie orzeczeń.
Prawda to? Synowi mija termin orzeczenia niedługo. Do wydania nowego potrzebne jest zaświadczenie od lekarza ważne max 30 dni. Problem w tym, że lekarz prowadzący, jak się okazało zerwał umowę ze szpitalem, a wizyta u kogokolwiek innego to minimum kilka miesięcy uncertain
Wydłuża ta tarcza orzeczenia jeśli wydawane są na czas określony? Jeśli tak to robi się to z automatu czy jednak trzeba jakieś formalności dopełnić? Jakieś wnioski do orzecznictwa lub do mopsu (zasiłek)? Oczywiście do orzecznictwa nie idzie się dodzwonić. Panie odbierają telefon słychać głosy przez sekundę i od razu odkładają.
Obserwuj wątek
    • ariana7 Re: Orzeczenie o niepełnosprawnosci a tarcza covi 19.10.21, 15:08
      Wydłuża,
      Na podstawie art. 15h ust. 1 ustawy z 2.3.2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1842 ze zm. Zgodnie z nim orzeczenie o niepełnosprawności albo orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, wydane na czas określony na podstawie ustawy z 27.8.1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, którego ważność upływa w terminie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, zachowuje ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o niepełnosprawności albo orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka