Dodaj do ulubionych

Morawiecki w Brukseli.

21.10.21, 19:05
Film w skrócie pokazuje jak to z Morawieckim w Brukseli było.

twitter.com/i/status/1451218763907571712
Obserwuj wątek
            • engine8 Re: Morawiecki w Brukseli. 21.10.21, 21:04
              Przeciez wiem i widze i slysze - co ty mi to bedziesz pieprzyc...
              Z komuny powstali i wkomune sie obroca.
              Macie dwie kiepskie laternatywy ale cieszcie sie tym co macie bo jak nie potraficie przewidziec co was czeka w przypadku alternatywy to zycze wam tego bo na to sobie zasluzyliscie.
              Wybacz im Panie bo nie wiedz co czynia.
              • reinadelafiesta Re: Morawiecki w Brukseli. 22.10.21, 00:53
                Dobrze, że tylko dwie alternatywy mamy, bo jakbyśmy mieli kilka, to byłby dopiero kłopot.
                A poważnie: mieszkasz za granicą, po polsku poprawnie nie potrafisz mówić, nawet polskiej czcionki nie masz, ale będziesz rodakom w kraju mówił na co sobie zasłużyli?
                • engine8 Re: Morawiecki w Brukseli. 22.10.21, 01:17
                  Ja Wam nie mowie co macie robic - robta co chceta, a jedyni euczulam i zwracam uwage..
                  Poniewaz ja widze Polske i Was z gory i mam w zwiazku z tym o wiele szersza perspektywe oraz zadnego interesu na prawo czy na lewo.

Lewakime nie jestem wiec naturalnie popieram konserwatywne zachowania ale to glowniie u siebie - wy sobie mozecie byc jacy chcecie. Ja ma tylko na to opinie oparta na prawch biologi i zachowaniu gatunku.

Wy sie zachowujecie jak mrowki na Saharze ktore to swoje wiedza i ktorch nie przkonasz ze swiat to cos wiecej niz piasek bo oni to od pokolen widza i wiedz ze nic poza piaskiem nie ma.
                  A do tego mnie dokladnie wszytko jedno czy macie PiS czy "Peace" czy POPiS czy Wypis czy PZPR czy cokolwiek. Jedynie szkoda byloby znow oddac Polske w niewole i tym razem dobrowolnie i bez przymusu sprzedac ja za 30 srebrnikow.
                  A jak bedziecie Landem Niemiec (a to jeszce bylby najlepszy przypadek) to nawet wygodniej z perspektywy turysty.

Zauwaz tylko ze sami Niemcy mowia ze z kazdego Euro wyslanego prze EU to Polski - Niemcy dostaja z powrotem 89 centow.. A nie tylko kasa wraca do Niemiec?
                  A To ze EU zatrzyma kase to Polacy powinni zamist robic w gacie to sie cieszyc i skakc z radosci poniewaz:
                  - To co Polsce obiecuja i wycofuja a wy lejecie lzy i widzicie koniec swiata to nie danina ale pozyczka. A pozyczki bedzie trzeba splacac.
                  - Rosadek nakazuje ze jak juz mam splacac dlugi to swoje a jak pozycze to moge wydac na co chce. A wy dostaniecie kase z jej przeznaczeniem aby wykorzystana wspierala gospdarke Nimiecka i bedziecie splacac jak swoja Pamietaj ze z kadego euro wydanego - 89 centow worci do Niemiec?) .
                  - Do tego jak juz sie zapiszecie do tej unijnej kasy zapomogowo - pozyczkowej to bedziecie splacac dlugi i swoja i tych sasiadow co nie beda splacac. Bo unia musi spacic raty unijne - ktore rodzeili na wszytkich zdolnych do placenia?
                  - Polska ma obecnie lepsze "credit ratings" niz EU i jak potrzebuje kasy ( a podejrzewam ze moze sie obejsc bez niej ) to moze sobie sama zalatwoc pozyczki na tyle ile potrzebuje, na mniejszy procent i wydawac na to co Polska potrzebuje.

Podumaj nad tym zanim sie zaczniesz pienic ze zlosci.
                  • snajper55 Re: Morawiecki w Brukseli. 22.10.21, 01:48
                    engine8 napisał(a):

> Zauwaz tylko ze sami Niemcy mowia ze z kazdego Euro wyslanego prze EU to Polski
                    > - Niemcy dostaja z powrotem 89 centow.. A nie tylko kasa wraca do Niemiec?

No tak, ale to co za te 89 ceentów zrobią, zostaje u nas. Na przykład autostrady, oczyszczalnie ścieków, drogi lokalne, kanalizacja, itp itd. O tym jakoś zapomniałaś wspomnieć. Nie, te oczyszczalnie czy autostrady nie wracają do Niemiec.

> A To ze EU zatrzyma kase to Polacy powinni zamist robic w gacie to sie cieszyc
                    > i skakc z radosci poniewaz:
                    > - To co Polsce obiecuja i wycofuja a wy lejecie lzy i widzicie koniec swiata to
                    > nie danina ale pozyczka. A pozyczki bedzie trzeba splacac.

Nieprawda. Część to pożyczki bardzo nisko oprocentowane (34 mld euro) a część to bezzwrotne dotacje unijne (23 mld euro).

> - Rosadek nakazuje ze jak juz mam splacac dlugi to swoje a jak pozycze to moge
                    > wydac na co chce. A wy dostaniecie kase z jej przeznaczeniem aby wykorzystana w
                    > spierala gospdarke Nimiecka i bedziecie splacac jak swoja Pamietaj ze z kadego
                    > euro wydanego - 89 centow worci do Niemiec?) .

Już tłumaczyłem. To co Niemcy robią za te 89 centów zostaje w Polsce.

> - Do tego jak juz sie zapiszecie do tej unijnej kasy zapomogowo - pozyczkowej
                    > to bedziecie splacac dlugi i swoja i tych sasiadow co nie beda splacac. Bo uni
                    > a musi spacic raty unijne - ktore rodzeili na wszytkich zdolnych do placenia?

Biorąc pod uwagę nieudolność obecnych rządów oraz rekordowe zadłużenie Polski to inni będą nasze kredyty spłacać.

> - Polska ma obecnie lepsze "credit ratings" niz EU i jak potrzebuje kasy ( a po
                    > dejrzewam ze moze sie obejsc bez niej ) to moze sobie sama zalatwoc pozyczki n
                    > a tyle ile potrzebuje, na mniejszy procent i wydawac na to co Polska potrzebuje

Nieprawda. Polska doprowadzona do ruiny przez rządy PiS nie ma najmniejszych szans na tak niskie odsetki (koszt odsetek części kredytowej w latach 2021–2027 wyniesie 550 mln euro).

businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/krajowy-plan-odbudowy-wysokosc-odsetek-dla-polski/x9zg2vv

S.
                    • engine8 Re: Morawiecki w Brukseli. 22.10.21, 02:00
                      No wiec to co Niemcy zrobia zostanie w Polsce? Po czesci.
                      Polacy zrobia czesci do samochodow i zarobia na nich 5% marzy - wloza je do niemieckich aut i jak je kupia to juz zaplaca 20%.
                      Drogi zostana, i wiatraki zostana ale za to zlikwiduja to wszytko co wiatraki mialy zastapic i koszty energii wzrosna a opcja kupna bedzi ejedna - z Niemiec.
                      A jak braknie engrii np to sprzedadza wiecej i za duzo wiecej.
                      A kiedy energia podrozeje to po drogach beda jezdzic w wiekoszsci ich samochdy jak Polakow juz nie bedzie stac . A unia zmuso Polkaow zeby jezdzili pojazdami na energie ktorej juz nie maja i musza kupic...

Rzecz w tym ze nic nie daja czego Polska nie mglaby kupic gdzie indziej i taniej i to i tyle co potrzebuje.

• engine8 Re: Morawiecki w Brukseli. 22.10.21, 02:10
                        I rzecz jest w tym ze EU zmusza i szntazuje Polske aby uklekla i zakceptpwal warunki ktorych w umwie nie bylo.
                        A ze ni ema innych opcja jak tylko wstrzymac kase to probuja to uzyc,
                        Polska obecnie potrzebuje kasy al emoze bze niej zyc jakis czas i moze sobie jak mus zalatwoc wlasne kredyty ktore na dluzsz mete moga byc o wile bardziej oplacalne.
                        A to EU zalezy obecnie na Polsce i jej sasiadach bo z nich zyje i dodatkowo EU i Polska zdaja sobie stpawe z tego ze EU nie moze sobie pozwolic na nastpeny Exit...
                        Bycie Polski w EU moze i powinni byc dobra rzecza ale na zdrowych i uczciwych warunkach ktre EU zmienia i narzuca prawa swoje poza umowami w bezczelny sposob.
                        Dlaczego?
                        1. Dlatego ze im to uchodzi na sucho
                        2. dlatego ze chca rzadzic unia jakby to byl panstwo federane a nie uni suwerennych panstw.
                        3. A nie moga czy nie chca oficjalnie przeksztalcic EU w Federacje z powodow mi blizej nieznanych. Gdyby to zrobili to problem bylby rozwiazany.
        • iwles Re: Morawiecki w Brukseli. 22.10.21, 09:31
          taniarada napisał:

> attiya napisała:
          >
          > > Bruksela to nie polska chlewnia. Tzn sejm. I prawidłowo
          > >
          > Oczywiście tam chlewnię i kapowanie na Polskę to mieści się w standardach opoz
          > ycji.

ojej, zapomniałeś jak na Polskę bez skrupułów kapowali ludzie pisu ?
          No chyba że wtedy nie nazywałeś tego "kapowaniem", a "troską o Polskę".
    • taje Re: Morawiecki w Brukseli. 22.10.21, 10:22
      Morawiecki w Brukseli a polski suweren + bojówki Bąkiewicza dziś w Luksemburgu. Bo jak wiadomo najlepiej walczyć z Czechami w Luksemburgu - w sumie logiczne, pamięć o Janie Luksemburskim w narodzie wiecznie żywa.

www.rtl.lu/fotoen/35579.html#p47

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka