Dodaj do ulubionych

Prawdziwe pierwsze damy Rzeczpospolitej.

22.10.21, 21:12
Mamy jeszcze prawdziwe pierwsze damy w Polsce.

"Dwie byłe prezydentowe – Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska – odpowiedziały na wezwanie Kobiet Filmu. Pojawią się w sobotę o godz. 14 przed placówką Straży Graniczej w Michałowie. Tam wygłoszą wspólny apel. – Chcę wyrazić niezgodę na to, jak polskie władze traktują uchodźców, a zwłaszcza matki z dziećmi. I zaapelować, aby polska władza, sama nie udzielając pomocy, pozwoliła przynajmniej na udzielanie jej przez organizacje pozarządowe, którym dziś jest to uniemożliwiane. Chcę również podziękować mieszkańcom i samorządom w strefie przygranicznej, które mimo rzucania im kłód pod nogi, niosą pomoc skazanym na cierpienie ludziom – mówi „Newsweekowi” Anna Komorowska.

Jolanta Kwaśniewska przygotowała manifest „Matki na granicy”. Odwołuje się w nim jako matka do wszystkich matek: „Matka zdolna jest do każdego poświęcenia. Takie jesteśmy i takie są matki stojące kilkadziesiąt kilometrów od nas, zatrzymywane brutalnie w swojej wędrówce ku spokojnej przyszłości swoich dzieci” – pisze w manifeście, który wzywa do utworzenia „korytarza życia”."


Prezydentowa Danuta Wałęsa zadeklarowała poparcie manifestu. Nie może osobiście pojawić się na granicy z powodów zdrowotnych.

Natomiast obecna "Pierwsza Dama", Agata Kornhauser-Duda nie zareagowała na apel. Nie wystosowała żadnej odpowiedzi.

Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka