Dodaj do ulubionych

Siwiejace bardzo ciemne włosy,

23.10.21, 10:15
Naturalnie jestem ciemną brunetką, a nad czym ubolewam: cienkowłosą. Kręcą się za to🙂
Teraz farbuję na kolor zbliżony do naturalnego, ale umęczona jestem bardzo, bo po dwóch tygodniach mam już widoczny odrost.. Nie wiem jak to fryzjersko rozegrać, bo odrost wyglada niechlujnie i chyba nie jestem na bycie siwą totalnie (48l.), wprowadzić jakieś jasne pasemka? Słabiutkie mam te włosinki, a farbiwanie co dwa- trzy tygodnie im nie służy. Przez kilka lat używałam wyłącznie henny, ale nigdy koe udało mu się osiągnąć koloru chłodnego ciemnego brązu, więc ika miesięcy temu wróciłam do farb.
Jakieś rady?
Obserwuj wątek
    • kura17 Re: Siwiejace bardzo ciemne włosy, 23.10.21, 10:26
      a farbujesz cale wlosy za kazdym razem, czy tylko odrost? farbowanie tylko odrostu troche na kondycje wlosow pomaga. cale raz na kilka miesiecy.

pomysl z jasnymi pasemkami moze byc dobry - trzeba podpytac zaufanego fryzjera (wiem, wiem, to jak swiety graal wink )
    • hrabina_niczyja Re: Siwiejace bardzo ciemne włosy, 23.10.21, 10:48
      Nie ma innej rady. Mam to samo, a moje siwe są błyszczące i do tego już nie pojedyncze, a większość. Jak odrastają to na przedziałku mam siwą autostradę. Farbuje u fryzjera tak co 2 miesiące, odrost mam ciemny, a dół z lekkimi refleksami. Nijak refleksy od czubka głowy nie zamaskują ci odrostów. Ja odrosty farbuje sama co 2 tygodnie, bo inaczej bym zbankrutowała na fryzjera, a co 2 miesiąc idę do fryzjera, żeby to uporządkowała i jest super.
    • aandzia43 Re: Siwiejace bardzo ciemne włosy, 23.10.21, 11:27
      Naturalnie jestem szatynką z cienkimi włosami, używam od pewnego czasu henny khadi dwufazowo (najpierw ruda, potem indygo). Wychodzi ciemny chłodny szatyn, mój naturalny sprzed lat. Kiedyś dostałam w prezencie hennę z Egiptu, pewnie z jakimiś chemicznymi dodatkami - ten zajzajer farbował na kruczo czarno nawet siwe w dwie godziny smile Z wszelkimi korzyściami z henny, pogrubiony włos, połysk, idt. Zrezygnowałam, bo dla mnie było za czarno, tobie pewnie odpowiadałoby. Jak znajdę opakowanie to wrzucę fotkę, może sprzedają ją przez net.
    • bo1 Re: Siwiejace bardzo ciemne włosy, 23.10.21, 11:46

Venita Henna Color balsam koloryzujący z ekstraktem z henny do włosów - całkiem dobrze radzi sobie z siwiejącymi włosami, zwłaszcza cienkimi. Paleta kolorów duża i są też chłodne, ciemne kolory. Można nakładać tylko na odrost. Wyrób jest na tyle tani, że da się próbować z kolorami, aż się trafi na ten właściwy. Bonusem jest ładne nabłyszczenie włosów, minusem stopniowe wypłukiwanie w czasie myć.
    • widosna Re: Siwiejace bardzo ciemne włosy, 23.10.21, 11:48
      Oj tez szukam rozwiązania. Siwe są jakieś sztywne, wychodzą ponad inne. Próbowałam na jaśniejsze farbować u fryzjera ale mam bardzo ciemne naturalne brwi i zle się czuje z jasnym kolorem włosów. Jaśniejszy brąz, pasemka,… poza tym to kosztowne. Teraz pojechałam brązem excelwnce cool Cream z loreala. Zaś jest za ciemny. Zwariować można. Ale przynajmniej nie daje tak po kieszeni jak farbowanie u fryzjera i chyba nie ma wyjścia jak jechać odrosty tylko
    • klementyna156 Re: Siwiejace bardzo ciemne włosy, 23.10.21, 16:01
      To może nie odrost, tylko farba się siwych wypłukuje? Ja tak miałam, po prostu wiele farb słabo łapie siwe i się wymywają po maks 2 tyg. Trzeba szukać farb z oznaczeniem "do siwych', używać niestety wody 6% z nimi. Wtedy masz spokój na jakiś miesiąc - sprawdziłam. Żadne łagodne szampony koloryzujące z wodą 1,9 czy 4% się niestety do siwych nie nadają.
    • iziula11 Re: Siwiejace bardzo ciemne włosy, 23.10.21, 17:52
      Ja jestem ciemną brunetką. Nie farbuję. Pozwalam siwym pasemkom rosnąć. Fakt że jest ich nie dużo .
      Widziałam kobiety w wieku 70 lat z długimi srebrno szarymi włosami i spodobało mi się to. Na taki efekt muszę jeszcze długo czekać ale jestem ciekawa jak będę wyglądać za 5 lat nie farbując włosów .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka