Dodaj do ulubionych

A gdybyście to wy były rządem

23.10.21, 17:05
To jak byście rozwiązały aktualny kryzys na granicy? Czy otworzyłybyście granice i wpuszczały absolutnie wszystkich? Gdzie byście ich umieściły? Skąd pieniądze? Jak byście sobie poradziły z niechęcią tych osób do zostania w Polsce, z ich niedostosowaniem do naszych reguł. Przecież tak naprawdę to nie dotyczy dzieci, których jest tam znikoma ilość, a osób dorosłych, w dużej mierze młodych mężczyzn.
Przepuszczałybyście jedynie rodziny z dziećmi, a te bez dzieci won? Czy jednak wpuszczałybyście po 500-1000 osób dziennie i dalej? No trudno, mamy sobie jakoś radzić.
Jestem ciekawa, serio.
Obserwuj wątek
  • triss_merigold6 Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:12
   Rodziny z dziećmi. Przy czym, rodzice do ośrodków dla cudzoziemców, zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo i ograniczenie praw rodzicielskich, a dzieci do rodzin zastępczych - szczepienia, leczenie, przedszkole/szkoła, intensywna nauka języka.
       • allijja Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 23:36
        >i sytuacji obecnych emigrantów ekonomicznych do Niemiec,

        cała emigracja lat 70-, 80- to była emigracja ekonomiczna, wyłącznie. Polacy wyjeżdżali, kończył sie im paszport, a wczesniej wiza bo ona nie była przyznawana dozywotnio, i juz byli nielegalnymi emigrantami, Bez dokumentów, których powinno wyrzucic się do "lasu".
        Wyjeżdżały TAKŻE całe rodziny, z małymi dziecmi, i kobiety w ciąży. Znam osobiscie takich "emigrantów", którzy docelowo wylądowali w Kanadzie czy Australii. Spytaj biscotti niejakiej co ona o tym mysli i co by zrobiła, jakby ja wywalili do lasu, na bagna, bez picia i jedzenia. Chyba że "uprzejmie" zapomniała, jak cieleciem była.
        Poszukaj zresztą wśród swoich ciotek, wujkow i innych członków rodziny. W każdej polskiej rodzinie był ktos taki. Albo koledzy w pracy... I to były miliony Polaków, które ruszyły do Niemiec, Austrii, Włoch.
        Żałosne jest to, co piszesz.
        • 3-mamuska Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 01:53
         Polacy wyjeżdżali, kończył sie im paszport, a wczesniej wiza bo ona nie była przyznawana dozywotnio, i juz byli nielegalnymi emigrantami, Bez dokumentów, których powinno wyrzucic się do "lasu".


         Co ty pie…przysz Polacy pracowali, większość była grzeczna bo nie chciała się wychylać i mieć spięć z policją.
         O benefitach mogli pomarzyć bo nielegalny nic nie załatwił.

         A ty ich porównujesz do tych co dostają na starcie wszystko pod nos, nie pracują i nie szanują kraju w jakim się znaleźli.
         Oczywiście dopóki się nie dostana do kraju takiego gdzie chcą być.

         Nawet w pl lata temu ,mąż z ekipą remontowali domy dla imigrantów pod Wrocławiem z tego co pamietam. Niejeden Polak nie miał takich standardów.
         • allijja Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 04:54
          sama pie*rzysz.
          A różnica między nami jest taka, że mam wiecej lat, najwyraźniej. I DOSKONALE pamietam jak wtedy było.
          piszę o polskiej "emigracji ekonomicznej" lat 70, 80-.
          Siedzieli w obozach, do rozpatrzenia wniosku, KORZYSTAJAC z wszelakich benefitów danego państwa. Chyba że uważasz, że wikt, opierunek, mieszknie i kieszonkowe, to "im sie należało" i to nie był benefit. NIE MOGLI pracować. Oficjalnie oczywiscie bo "polak, czy raczej polaczek, potrafi.
          Zresztą spytaj biscotti, która teraz robi za ucisniona obronczynię Polaków, którą "zmuszono" do emigracji (chyba wręcz wyrzucono z kraju?)
          Goowno wiesz mamuśka o tamtych czasach.
          Spytaj swoją mamusie i tatusia. Albo babcie i dziadka, sieroto boza...
          Wtedy Polacy to byli WYŁĄCZNIE emigranci ekonomiczni. WYŁACZNIE.
          I to wyjeżdżali głównie ludzie zasobni ekonomicznie, ktorych stać było na taki wyjazd. A wtedy to nie było byle co...TO NIE BYLI BIEDACY.
          A teraz spadaj,
          • 3-mamuska Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 05:51
           Oj oj nie wściekają się tak bo zawału dostaniesz.

           Czyżbyś była 3 żona i miała w kolejności 10-11-12 bąbelka ? Ze zabolało. 😂

           Wrzuciłaś cała Polską emigracje do jednego worka ,ale Polacy się zmienili nie dość ze pracują niemal od pierwszego dnia przyjazdu. Dużo osiągają osiągają do tego się integrują. Mały % siedzi na benefitach i idzie na łatwiznę. A u nich jest skala odwrotna mało pracuje ,za to chcą zmusisz rodowitych mieszkańców pod swoje zasady.
           • allijja Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 06:06
            >Oj oj nie wściekają się tak bo zawału dostaniesz

            spokojna twoja...jak do tej pory nie zeszłam (juz ze 20 lat) to chyba nie zejdę. Uodpornilam sie na głupotę emamusiek.
            Dyskusja dotyczy "nielegalnych emigrantow" a nie tych, którzy wyjechali, głownie do UK, w ramach UE (Unii, zeby nie było watpliwosci). Ci pojechali legalnie, w ramach UE, wiz nie potrzebowali, pozwoleń na prace też - jedynie kogos, kto by ich zatrudnil. We wczesnym etapie to były polskie tłuki, bez znajomosci języka i z zerowymi umiejetnosciami więc o zatrudnienie wcale nie było łatwo.
            Ale nie o tym mówimy. Mowimy o emigracji "ekonomicznej", a ta istniała u nas, w latach 70, 80, i była IDENTYCZNA, jak teraz ta u naszych granic.
            Tak że "oj oj" nie wściekaj sie, tylko troche pomysl.
            czasem warto.
            • allijja Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 06:21
             a 'zabolało" bo brzydze się klamstwem. Także uprawianą teraz przez niejaka biscotti.
             W doopie mam co sobie myslą emamuski, o twoim pokroju.
             Mam wystarczająco duzo lat, żeby olewac takie "panienki" i moge sobie (już) pozwolic na wyrażanie swojej opinii.
             Natomiast od zawsze mierzi mnie klamstwo i dwulicowosc. A nade wwszystko głupota, organicznie nie znosze głupoty.
             • fitfood1664 Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 09:51
              nie znosisz głupoty? to jak dajesz radę ze sobą żyć, skoro nie jesteś w stanie odróżnić dwóch odrębnych zjawisk oraz ich skutków
              Polacy, owszem, dużó emigrowali, nigdzie nie spowodowali kryzysu migracyjnego, wręcz przeciwnie, ze swoją chęcią do pracy i zdolnościami adaptacyjnymi wszędzie są elementem dośc cenionym, a teraz porównajmy ich do obecnych migrantów....
              • huang_he Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 10:13
               Pytanie, dlaczego ja mam ponosić odpowiedzialność za czyny ludzi, których w życiu na oczy nie widziałam i którzy coś tam zrobili przed moim urodzeniem. Dlaczego to jest wieczne "bo Polacy emigrowali". No to emigrowali, nawet gdyby emigrowali moi rodzice, to nadal - nie JA. JA nie emigrowałam. JA żyję tutaj. Mamy wszystkim innym narodom wypowinać, co robili i niech do entego pokolenia ponoszą konsekwencje? To takie bliblijne big_grin
               O, np. czy Kenijczycy mogliby teraz budować obozy koncentracyjne na Wyspach, dla Brytyjczyków? Bo Brytyjczycy w Kenii budowali.
               • sumire Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 10:20
                Mhm. A teraz zważ, że znaczna część Polaków z rządem na czele ciągle domaga się od Niemców brania odpowiedzialności za czyny ludzi, którzy coś tam zrobili przed ich urodzeniem. I niektóre forumki udzielające się żarliwie w tym wątku też nie mają z tym problemu.
                No, ale my jesteśmy Chrystusem narodów, więc to zupełnie inna sytuacja...
                • huang_he Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 10:33
                 Ale jaką odpowiedzialność? Taką, że jak oni nas, to teraz my możemy ich? Czy ktoś domaga się symetryzmu, że jak oni nas najechali, to teraz my możemy najechać ich, możemy ich wymordować i wybudować na ich terenie obozy koncentracyjne, okraść itp? Pokaż mi proszę chociaż jedną osobę, która tak pisze big_grin

                 Bo w kryzysie uchodźczym mamy np. u ciebie taką retorykę - jak Polacy, gorszy kraj, wyjechali do lepszego, to mają obowiązek przyjąć do siebie wszystkie ludy z gorszych krajów na całym świecie. Ale hm... MI się wydaje, żeby już nasz obowiązek wypełniliśmy, przyjmując Ukraińców i Białorusinów.
                 • sumire Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 10:38
                  Niczego takiego nie twierdzę, tylko mnie rozbawia histeryczne twierdzenie, że Polacy już swoje zrobili dla świata i nikt nie ma prawa niczego od nich oczekiwać. Podczas gdy ci sami Polacy ciągle czegoś się domagają się swoich sąsiadów.
              • iuscogens Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 10:27
               Przede wszystkim to co teraz widzimy to nie jest falą uchodźców ani nawet naturalna migracja, ale sztucznie wywołany, zorganizowany przez Łukaszenkę nielegalny przemyt ludzi na ogromną skalę. Białorusini na tym świetnie zarabiają (to nie jest tania impreza) i robią to dlatego, żeby zmusić UE żeby wycofała się z pakietów sankcji albo żeby po prostu się za tę sankcje zemścić. I nie, Polacy nie szturmowali niemieckiej granicy w grupie 200 osób z dzidami w ręku.
   • 3-mamuska Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 01:47
    triss_merigold6 napisała:

    > Rodziny z dziećmi. Przy czym, rodzice do ośrodków dla cudzoziemców, zarzuty nar
    > ażenia dzieci na niebezpieczeństwo i ograniczenie praw rodzicielskich, a dzieci
    > do rodzin zastępczych - szczepienia, leczenie, przedszkole/szkoła, intensywna
    > nauka języka.

    😂😂😂😂chyba ci całkiem peron odjechał.

    A potem wykarmisz wychowasz, a one z nienawiści wysadza samolot/coś innego. Jak co niekorzy z brytyjskim paszportem zamachy uskuteczniali.
   • iwles Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 02:20
    triss_merigold6 napisała:

    > Rodziny z dziećmi. Przy czym, rodzice do ośrodków dla cudzoziemców, zarzuty nar
    > ażenia dzieci na niebezpieczeństwo i ograniczenie praw rodzicielskich, a dzieci
    > do rodzin zastępczych - szczepienia, leczenie, przedszkole/szkoła, intensywna
    > nauka języka.


    Kanada bis.
   • paszczakowna1 Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 12:41
    Cała Triss - gdy jest sytuacja sprawcy i ofiary przemocy, niezawodnie znajdzie winę ofiary. Halo, tu rzeczywistość: to nie rodzice wywożą dzieci na deszcz i zimno do lasu. To robi straż graniczna (polska i białoruska). Rodzice liczą się z kilkugodzinnym spacerem po lesie i ewentualnym zatrzymaniem i przewiezieniem do ośrodka dla cudzoziemców (tak to przedstawiają przemytnicy i tak by było, gdybyśmy mieli do czynienia z państwami prawa).

    Dalej nie rozumiesz? Jeśli cię wywiezie po zatrzymaniu policja do lasu i dostaniesz hipotermii, czyja to jest wina, twoja czy policji?

    I serio, zamierzasz odrywać cieżko straumatyzowane dzieci od rodziców? Podejmujesz się to robić osobiście?
  • berber_rock Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:13
   To chyba nie ma obecnie znaczenia.
   Oni I tak te drzwi w ciągu 10 lat wyłamią.
   Dlatego obecnie nie inwestowałabym w strategie jak ich zatrzymać, tylko w strategie jak ich skutecznie zaadaptować z korzyścią dla mieszkańców kraju.
   Ci ludzie nie proszą o wiele: o bezpieczny ciepły kat i jakakolwiek pracę. W zasadzie taka jakiej my nie podejmiemy.
  • berdebul Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:20
   Ścinam fundusze na kosciol i za zaoszczędzone pieniądze starcza na dotowanie służby zdrowia, ściągnięcie lepszych chemii leczących raka piersi. Szkolnictwo do zaorania i ułożenia na nowo. I jeszcze na imigrantów starczy + wpuszczam Frontex.
      • beataj1 Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:43
       No ale przykład Anglii pokazuje paradoksalnie ze to kto się najbardziej krajowi przydaje to osoby od podstawowej roboty (niekoniecznie wysoko wykwalifikiwany) a nie profesor czy marketingowiec.
       Czyli opłaca sie nam ich brać i modlić by zostali, bo nasi robią w magazynach czy w rolnictwie czy w transporcie w bogatszych krajach. A u nas tez potrzeba ludzi do pracy.
        • 3-mamuska Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 02:43
         fitfood1664 napisał(a):

         > no ale przecież to Europejczyków zachęcono w UK do powrotu do swoich krajów, pr
         > zybysze z Azji i Afryki dalej tam są i co, nie ma komu pracować? Wszyscy mają z
         > ajęcie?


         Nie maja zajęcia , po prostu nie pracują siedzą na socjalu.
       • 3-mamuska Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 02:41
        beataj1 napisała:

        > No ale przykład Anglii pokazuje paradoksalnie ze to kto się najbardziej krajow
        > i przydaje to osoby od podstawowej roboty (niekoniecznie wysoko wykwalifikiwany
        > ) a nie profesor czy marketingowiec.
        > Czyli opłaca sie nam ich brać i modlić by zostali, bo nasi robią w magazynach c
        > zy w rolnictwie czy w transporcie w bogatszych krajach. A u nas tez potrzeba lu
        > dzi do pracy.
        >        Totalna bzdura. Pewne kręgi kulturowych to wcale nie pracują. Albo pracuje pan a ma 3 „żony” oficjalnie jedna i 1015 dzieci na które rząd wydaje kasę a z podkowy pana to cieniutko.
        U nad 140 pracowników są 3 Somalijki.
      • jednoraz0w0 Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:53
       sophia.87 napisała:

       > W takim razie leczmy także dorosłych z rzadkimi chorobami.

       Z powodu braku dostępu do horrendalnie drogich terapii chorób rzadkich masa dzieci z tymi chorobami nie dożywa dorosłości, więc jak najbardziej ci, którym się udało, mogliby otrzymać terapię i naprawdę państwo by od tego nie poszło z torbami.

     • alicia033 Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 19:22
      berdebul napisała:

      > Wystarczy badać przed zajęciem w ciąże i dzieci z SMA będzie zero.

      znaczy chciałabyś ludziom z pechowym zestawem genów zakazać rozmnażania czy co właściwie masz na
      myśli?


      Btw. nie pomyliło ci się z dystrofią Duchenna?
      • berdebul Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 20:35
       2 nosicieli ma 25% szansy na zdrowe potomstwo, przy IV 100%. Powinni dostać dofinansowanie do IV. Plus wiedząc wcześniej, jeżeli już tak bardzo nie chcą IV i wolą ryzykować, to leki można podać przed wystąpieniem objawów i mieć sprawne dziecko.
        • berdebul Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 00:32
         Masz 75% szans na chore, 25% na zdrowe. Więc gdzie większe szanse na zdrowe dziecko?
         Pragnienie posiadania dziecka, to zazwyczaj pragnienie zdrowego bombelka i testy przesiewowe przyszłych rodziców, a później dzieci dają taką możliwość. Albo rezygnujesz z rozmnażania się z nosicielem, albo robisz iv, albo ryzykujesz, ale SMA można stwierdzić wcześniej, jeżeli lek poda się przed wystąpieniem objawów, to rokowania są dużo lepsze. Zaden z lekow nie przywraca utraconej sprawności, dlatego trzeba podawać jak najwcześniej, wiec znowu - lepiej zapobiegać, niż leczyć.
         • 3-mamuska Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 02:45
          berdebul napisała:

          > Masz 75% szans na chore, 25% na zdrowe. Więc gdzie większe szanse na zdrowe dzi
          > ecko?
          > Pragnienie posiadania dziecka, to zazwyczaj pragnienie zdrowego bombelka i test
          > y przesiewowe przyszłych rodziców, a później dzieci dają taką możliwość. Albo r
          > ezygnujesz z rozmnażania się z nosicielem, albo robisz iv, albo ryzykujesz, ale
          > SMA można stwierdzić wcześniej, jeżeli lek poda się przed wystąpieniem objawów
          > , to rokowania są dużo lepsze. Zaden z lekow nie przywraca utraconej sprawności
          > , dlatego trzeba podawać jak najwcześniej, wiec znowu - lepiej zapobiegać, niż
          > leczyć.


          Tylko żeby te leki podać trzeba mieć na nie kasę.
          • berdebul Re: A gdybyście to wy były rządem 24.10.21, 05:45
           Dlatego przestajemy uczyć religii z kasy państwa, dotowac TVP i hity typu Korona Królów, żadnej kasy na Rydzyka i spółkę, finansowania kościelnych instytucji - niech finansują wierni, ewentualnie dofinansowanie zabytkowych kościołów jako zabytkowych budynków. Można tez ukrócić programy Menel+, a socjal w wielu przypadkach uzależnić od tego czy rozliczne bombelki chodzą do szkoły/mają potrzebne do lekcji materiały, oraz jak długo nie pracują rodzice, żadnego patolstwa z pokolenia na pokolenie, zasiłek i aktywizacja zawodowa asap. Pomoc ciągła tylko dla osób faktycznie jej potrzebujących, a nie pana od fabryki w spodniach.
   • asia-loi Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 21:03
    berdebul napisała:

    > Ścinam fundusze na kosciol


    Też bym tak zrobiła i jeszcze wyrzuciłabym religię ze szkół, to daje ponad 1,5 miliarda zł rocznie, nie finansuję telewizji publicznej to jest 2 miliardy rocznie, do kosza wyrzucam pisowskie inwestycje: port lotniczy Baranów, przekop Mierzei i tym podobne, a to dużo kasy.
  • beataj1 Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:22
   Skąd pieniądze, pomyślmy z tego samego miejsca skąd bierze się kasa na mury, czujniki wibracyjne, drony, lasery bajery itd dla sg. Plus kaska wydana na polski program kosmiczny, badanie stanu małżeństw w Peru czy tysiące egzotycznych spoleczek pasących pis. Plus kasę z odbudowy pałacu saskiego i pomników papieskich.

   Przypominam że w latach 90 polska przyjęła dziesiątki tysięcy Czeczenów i się nam kraj nie zawalił. A unia wtedy jady nie dawała.
    • beataj1 Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:34
     Serio? Mieszkam całkiem niedaleko jednego z ośrodków gdzie byli skoszarowani czeczeńcy. Owszem było trochę starć pomiędzy naszymi polskimi łysymi chłopcami a ichnimi. Głównie o to że polskie dziewczyny leciały na śniadych chłopców (jeszcze nie wiedziały ze to ciapaci). I naszym łysym sie to nie podobało.

     No i potem ci młodzi faceci urządzali sobie wyścigi po okolicznych drogach szutrowych. Nic sie nikomu nie stało, ale faktycznie było to potencjalnie niebezpieczne.

     Fakt, większość z tych ludzi wyparowała z kraju. Ale cześć została i całkiem nieźle dobie radzi.
     • buldog2 Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 19:47
      Proponuję skonfrontować Twoją opinię z relacjami organizacji kobiecych i w Natemat. Mowa tam o tym, jak Czeczeni terroryzowali, robili to nagminnnie, Ukrainki, które nie chciały stosować się do ich reguł życia. Są także relacje na temat terroryzowania mieszkańców z okolic Góry Kalwarii.
      Jeśli chodzi o przyjęcie Czeczenów w Polsce, to w rzeczywistości go nie było. Czeczeni przejechali przez Polskę do bogatych państw UE. Także tam przyznany im socjal nie wystarczał im prawie na nic, tak zeznawali zatrzymani po napadzie na nocny klub w, chyba, Brukseli. Dlatego zmuszeni zostali wejść z kijami do klubu, żeby wziąć co się im należy. Byli zdziwieni interwencją policji. Podobnych zdarzeń było wiele, w końcu dotarło do nich, że lepiej zająć się handlem nielegalnym towarem, przede wszystkim narkotykami, szczególnie po otwarciu szlaku z Kosowa. Na marginesie, wielu utrzymuje, że jednym z głównych powodów uznania proklamacji niepodległości Kosowa było otwarcie tego szlaku.
     • fitfood1664 Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 22:23
      tak, Czeczeni radzą sobie zadziwiająco dobrze na zachodzie, doskonale zintegrowani big_grin np we Francji

      www.francebleu.fr/infos/faits-divers-justice/fusillade-a-toulouse-soupcons-autour-de-la-societe-de-securite-privee-qui-emploie-les-six-agents-1583950343

      www.ladepeche.fr/2020/06/15/violences-a-dijon-ce-que-lon-sait-sur-les-affrontements-entre-tchetchenes-et-dealers,8933446.php
  • lilia.z.doliny Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:27
   Nie wiem- kompletnie nie mam.pomysłu. pamietam w calais, pamietam ciezarowki, których kierowcy mieli przeyebane, bo w czasie kontroli okazywalo sie ze wioza nie tylko brokuly i buty. Pamietam labirynt z e slupow po francuskiej stronie zeby samochody musialy zwolnić do 5 km na godz. To sa cholernie trudne sprawy i beznadziejnie nieludzkie decyzje.
  • iziula11 Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:30
   Tak,otworzyłabym ośrodki do czasu weryfikacji i nadania im pozwolenia na pobyt i pracę. A potem wzięłabym wzór norweski czyli nauczenie języka, kurs z wiedzy o społeczeństwie i pozwoliła im żyć normalnie. Czyli szkoła dla dzieci i młodzieży,praca dla dorosłych.
  • wapaha Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:31
   Obóz dla uchodźców - taki jakie są we Włoszech, Grecji- ale gdzies w okolicach zachodniopomorskiego . Obóz, na takich samych zasadach- ( nie zamknięty ). Na zachodniej ścianie ponieważ :
   - nastroje są tam lewicowe- większa tolerancja niż na wschodniej ścianie jeśli chodzi o tęczę , itp
   - blisko granicy niemieckiej
   Liczyłabym na to, że zechcą prysnąć do Unii bo cięzko będzie im sie odnaleźć w lewackiej rzeczywistości
  • mia_mia Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:32
   Zgodnie z polskim prawem, które do tej pory chyba nie przewidywało wysyłania dzieci na pewną śmierć niezależnie od ich narodowości. Mam nadzieję, że w następnym wcieleniu te bydlaki z rządu będą zdychać w podobnych okolicznościach, bo zwykle piekło to dla nich za mało.
  • sumire Re: A gdybyście to wy były rządem 23.10.21, 17:33
   Informacja, informacja, informacja - dla migrantów, dla obywateli. Co się dzieje, jakie są procedury, jak ubiegać się o azyl, jakie są realne szanse na zostanie w Europie. Z drugiej strony żadnego ukrywania przed Polakami tego, co robi Straż Graniczna.
   Poproszenie UE o pomoc, którą oferowała i zaraz oferować przestanie.
   Zrobienie w końcu czegoś z przemytnikami, z którymi pisi rząd cacka się od lat.
   A zaczęłabym od banalnych, symbolicznych ruchów dyplomatycznych, bo nawet ich nie wykonano. Ciągle jesteśmy best friends z reżimem Łukaszenki.

   Skąd pieniądze? No nie wiem, może z jakichś śmiesznych planów typu centralne lotniska i przekopy, które pochłaniają setki milionów rocznie - ułamek tych kwot wystarczyłby na wybudowanie większej liczby ośrodków. Zamiast dawać 2 mld rocznie na TVP, można byłoby przeznaczyć tę kasę na umocnienie granic (again, przejrzystymi metodami).

   Natomiast szczerze nie rozumiem, czemu miałabym sobie radzić z niechęcią tych osób do zostania w Polsce. Jeśli nie chcą, niech jadą dalej.