Dodaj do ulubionych

Pytanie do mieszkających w wynajętym

24.10.21, 14:28
mieszkaniu.
W jaki sposób właściciele mieszkania podrzucają wam jakąkolwiek korespondencję na wasze nazwisko ?
Uprzedzając sms-em, że mają i będą o godz.x ?
Czy bez uprzedzenia dzwonią do drzwi, licząc na to, że otworzycie / będziecie w mieszkaniu ?
W jaki sposób powinno to się zorganizować ?
Obserwuj wątek
    • mashcaron Re: Pytanie do mieszkających w wynajętym 24.10.21, 14:40
      Nie rozumiem. Mam skrzynkę na listy i klucz do niej. Właściciel mieszkania nie ma nic do mojej poczty :p w ogóle przez 2 lata widziałam go dwa razy- raz, jak po remoncie ulicy zalało piwnicę i raz, jak panowie montujący na klatce nową szafę na liczniki przewiercił nam się do salonu :p
    • heca7 Re: Pytanie do mieszkających w wynajętym 24.10.21, 14:41
      Przecież najemca ma klucz do skrzynki pocztowej. A jak wynajmujący coś dostanie to może podobnie jak listonosz do tej skrzynki wrzucić. Chyba, że chce się spotkać , wtedy dzwoni/ pisze sms. Ludzie pracują, szansa, że akurat będą w domu bywa mała.
    • kaki11 Re: Pytanie do mieszkających w wynajętym 24.10.21, 14:58
      Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby jakakolwiek moja korespondencja trafiła do właściciela mieszkania. Zawsze trafiała albo do domu rodzinnego gdzie byłam zameldowana, albo do skrzynki mieszkania które wynajmowałam i którą to ja sprawdzałam... w zasadzie nie wiem, jak ta moja korespondencja miała by się znaleźć w rękach właściciela mieszkania które wynajmuje. Jeśli do tej skrzynki trafił list do właściciela mieszkania, dzwoniłam, mówiłam o tym i ustalaliśmy dogodny dla nas obu sposób przekazania (przychodzili kiedy wiedzieli, że będę w domu albo ja podwoziłam gdzieś po drodze) nigdy nie było problemu.
    • eliszka25 Re: Pytanie do mieszkających w wynajętym 24.10.21, 15:14
      Nie rozumiem pytania. Wynajmując mieszkanie podaję przecież dany adres jako korespondencyjny, więc poczta trafia do skrzynki na listy przynależnej do wynajmowanego przeze mnie mieszkania. Jakim niby cudem moja korespondencja miałaby trafić w ręce właściciela mieszkania, który ma zupełnie inny adres?
    • chatgris01 Re: Pytanie do mieszkających w wynajętym 24.10.21, 15:35
      Mam skrzynkę i klucz do niej, dlaczego właściciele mieliby mi cokolwiek podrzucać?
      Zresztą, do tej pory nie widziałam ich na oczy, a mieszkamy tu już ponad 7 lat. Po co mieliby przychodzić? W koniecznych naprawach pośredniczy agencja (ale oni też tu nie przychodzą).
      • mikawi Re: Pytanie do mieszkających w wynajętym 24.10.21, 17:12
        Przecież można przejść na e-rachunki a we Wspólnocie podac adres do korespondencji albo mailowy z prośba o przesyłanie korespondencji dotyczącej Wspólnoty czy mieszkanka. Ja tak mam, najemcy maja klucz do skrzynki i do piwnicy i korzystają normalnie.
        W czasach gdy to ja byłam najemcą również miałam normalny dostęp do skrzynki wynajmowanego mieszkania, jeśli przyszło cokolwiek na nazwisko właściciela to go o tym informowałam i zostawiałam list w skrzynce, żeby sobie odebrał swoim kluczem.
    • profes79 Re: Pytanie do mieszkających w wynajętym 24.10.21, 17:26
      Zawsze miałem klucz od skrzynki. To raczej ja pisałem sms/maila, że mam korespondencję na nazwisko włąściciela niż na odwrót. Do mnie właściciel pisał jak się wyprowadziłem ale jeszcze raz czy drugi przyszła na mnie korespondencja bo np. jakas instytucja nie ogarnęła (albo ja nie pomyślałem, że powinienem instytucję uprzedzić bo coś jeszcze mogę dostać).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka