Dodaj do ulubionych

Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja

25.10.21, 15:13
Takie krotkie pytanie

Nie moge jechac na pogrzeb - jak na odleglosc wyslac kwiaty I gdzie? Nie bedzie grobu aby polozyc wieniec.
Obserwuj wątek
      • lucasa Re: Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja 25.10.21, 15:49
        Dziekuje.
        Tak, mam zamiar zamowic przez internet. Ale jak za mowie do domu pogrzebowego to oni potem te kwiaty wezma do kaplicy? Czy tam gdzie sa te urny przechowywane. Czy w ogole nie wezma?

Nigdy nie bylam na pogrzebie z kremacja I nie wiem jak to wyglada logistycznie.

Do rodziny na razie nie bede dzwonic bo maja I tak duzo na glowie, a ja sie czuje zle z tym, ze nie moge przyjechac.

Myslalam, ze moze ktos byl w takiej sytuacji I wie jak to ogarnac.
    • ga-ti Re: Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja 25.10.21, 15:46
      Jeśli urnę złożą w "ścianie" to za bardzo miejsca na kwiaty i wieńce nie będzie. Najlepiej dopytać o miejsce pochówku.
      Można wysłać (pocztą kwiatową albo odszukać w pobliżu domu pogrzebowego, w tej miejscowości kwiaciarni, zadzwonić i dopytać o możliwość zamówienia u nich, można dopytać w jakiej kwiaciarni zamawia rodzina/dom pogrzebowy i telefonicznie tam zamówić) do kaplicy/domu pogrzebowego, firma wioząca urnę na cmentarz weźmie też kwiaty (powinna w każdym razie).
    • annaboleyn Re: Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja 25.10.21, 16:00
      Kwiaciarnie dostarczają wieńce na miejsce uroczystości pogrzebowej. To może być dom pogrzebowy albo kolumbarium, gdzie zostanie złożona urna. Znajdź kwiaciarnię najbliższą miejsca uroczystości, zamów mailem na konkretną godzinę i w konkretne miejsce, nie powinno być z tym problemu.
    • bablara Re: Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja 25.10.21, 16:25
      Kremacja nie zawsze oznacza brak grobu np. urna z prochami mojego ojca pochowana została normalnie w nowym grobie. Dwie ciotki po kremacji pochowane zostały w istniejącym już grobie, gdzie był pomnik. A jeśli chodzi o kwiaty, to najlepiej zadzwonić do firmy zajmującej sie pogrzebem, bo często one sprzedają wieńce, wiązanki.
      • cisco1800 Re: Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja 25.10.21, 17:44
        A to chyba jednak zależy od rodziny zmarłego. Na pogrzeb mojego ojca współpracownicy mojej siostry przeslali kwiaty, i zostało to dobrze przyjęte. Przecież nie wygląda to tak, że na pogrzebie szuka Cię kurier z kwiatkiem, i każe podpisac kwit smile
        • annaboleyn Re: Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja 25.10.21, 21:53
          cisco1800 napisał(a):

> A to chyba jednak zależy od rodziny zmarłego. Na pogrzeb mojego ojca współpraco
          > wnicy mojej siostry przeslali kwiaty, i zostało to dobrze przyjęte. Przecież ni
          > e wygląda to tak, że na pogrzebie szuka Cię kurier z kwiatkiem, i każe podpisac
          > kwit smile

Oczywiście, że nie. Kurier z kwiaciarni dostarcza na adres domu pogrzebowego o odpowiedniej godzinie, na samą ceremonię, a pracownicy układają kwiaty razem z innymi. To by było potworne, gdyby w takiej chwili jeszcze zawracano rodzinie głowę sad Myśmy tak załatwiali wieniec na pogrzeb w czasie lockdownu, wyszło bardzo ładnie, dyskretnie i przede wszystkim bez angażowania bliskich osoby zmarłej.
    • snakelilith Re: Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja 25.10.21, 17:17
      A myślałaś o tym, by wysłać tylko kartkę kondolencyjną z sumą przeznaczoną "na kwiaty"? Akurat byłam w czerwcu na pogrzebie z urną w Polsce (Śląsk) i widziałam, że wiele osób z daleka tak właśnie zrobiło. Nawet zarząd cmentarza przekazał wdowie, by w razie możliwości ograniczyć ilość kwiatów (ci co przyszli oczywiście swoje przynieśli) i raczej nie składać wieńców, bo to ze względu na mało miejsca jest trudne organizacyjnie. Wdowa pieniążki zebrane w ten sposób dołożyła do sumy przeznaczonej na pomnik i nie uznała tego za faupax.
        • snakelilith Re: Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja 25.10.21, 17:52
          Też mi się tak kiedyś wydawało. Ale widziałam, że tak się stosuje.
          W pewnym sensie, nie jest to takie głupie, jeżeli weźmiesz pod uwagę, jak drogie są pogrzeby i ile kosztuje ładny pomnik.
          Nie chciałam o tym pisać, ale zarząd cmentarza mówił też o tonach kwiatów i wieńcach w kontekście śmieci, na dużych cmentarzach to wcale nie taki mały problem. Wiem, że w takich okolicznościach wielu ludziom wyłącza się pragmatyzm, ale pamięć w postaci osobiście wypisanej kartki była dla wdowy ważniejsza od kwiatów na pogrzebie, z którego z powodu ogromnego stresu i tak niewiele pamiętała. A już na pewno nie, czy kwiaty od kogoś były, czy nie były i czy były one eleganckie.
        • hrabina_niczyja Re: Kwiaty/wieniec na pogrzeb - kremacja 25.10.21, 18:32
          Bo ja wiem. Kwestia podejścia. U nas ktoś właśnie tak zrobił, poprosił o numer konta, przelał pieniądz i poprosił o zakupienie zniczy i kwiatków jak się grób uporządkuje. Kupiliśmy, wysłaliśmy zdjęcie i dostaliśmy ogrom podziękowań. Moja mama tak się opiekuje znajomym grobem w jej mieście. Dzieci nie żyją, wnuki daleko, wysyłają kasę, a mama kupuje kwiaty, znicze i są bardzo wdzięczni, bo to dla nich ważne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka