Dodaj do ulubionych

Pies + guz (mikrofilarie)

25.10.21, 20:51
2 miesiące temu u Pępusia (imię oficjalne inne, stosowne do 60-cio kilowego potwora) wyczułam niewielki guzek w okolicy sutka. Badanie krwi + biopsja. Wynik: pasożyty (mikrofilarie). Guz to po prostu stan zapalny. Leczenie: wcierka Advocate raz, po miesiącu powtórzyć, powinno być ok.
Wcierka zrobiona. Dziś minął miesiąc, więc druga dawka również, ale w ciągu tego miesiąca "guz" urósł do rozmiaru krążka do hokeja. Zobaczcie na zdjęciu. Umówiłam wizytę na czwartek, już nie wiem co mam myśleć. Na szczęście jego to nie boli, ale przecież nie można tak tego zostawić ☹️
Obserwuj wątek
      • chwilateraz Re: Pies + guz (mikrofilarie) 26.10.21, 09:13
        Nasz pies po wykonaniu usg przez weterynarza powiększonego jądra stwierdził, że nic się nie dzieje. Po 3 miesiącach jądro jeszcze bardziej się powiększyło, wtedy 3 weterynarzy (w jednej klinice) stwierdzili, że trzeba je usunąć, bo to na pewno zmiana nowotworowa (pies starszy 11-letni). Jak przyjechaliśmy go odebrać po zabiegu to się okazało, że to nie rak tylko przepuklina mosznowa. Na szczęście zrobili mu usg przed samą operacją i tak samo jak ten pierwszy weterynarz stwierdzili, że to nie jest chore jądro, a ta przepuklina, którą chirurg naprawił (ale jądra i tak usunęli, bo przy tego rodzaju przepuklinie mogłaby nawracać gdyby nie wykonano kastracji).

Może u Twojego psa oprócz tych pasożytów też jeszcze coś innego się dzieje?

Zdrowia życzę psince.
          • alpepe Re: Pies + guz (mikrofilarie) 26.10.21, 14:12
            jednego nie rozumiem, moja psia córka dostała na pasożyty i nicienie Nexgard, strasznie się drapała po brzuchu i nic nie pomagało, jeden wet stwierdził, że to od zapchanych gruczołów, druga wetka w tej samej klinice przepisała Nexgard i jeszcze drugą wersję tego samego, chyba Nexgard spectra, na pewno jedna z tych wersji ma też pomagać na nicienie. Nie wiem, czy mojej dolegały nicienie czy roztocza, a dostała niby na roztocza, ale po półrocznej kuracji pomogło trwale.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka