Dodaj do ulubionych

A o "Purpurowej sieci" nic?

25.10.21, 23:45
Myslicie, ze JP2 wiedział?

Mnie bardzo zaciekawił wątek więzi Jędraszewskiego i Paetza. Dziwne myśli chodzą mi po głowie...
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: A o "Purpurowej sieci" nic? 26.10.21, 00:39
   yenna_m napisała:

   > Myslicie, ze JP2 wiedział?
   >
   > Mnie bardzo zaciekawił wątek więzi Jędraszewskiego i Paetza. Dziwne myśli chodz
   > ą mi po głowie...

   Jak mógł nie wiedzieć? Przecież on z tego kręgu się wywodził. A takie sieci są w każdym kraju, takie sieci tworzą hierarchię kościoła katolickiego. Powoli się o nich dowiadujemy. Tu kawałek sieci się pokaże, ówdzie kolejny fragment. Powtórzę to, co piszę już od dawna - kościół katolicki to organizacja mężczyzn odmiennych seksualnie a celibat jest na nich wabikiem.

   S.
  • triss_merigold6 Re: A o "Purpurowej sieci" nic? 26.10.21, 07:29
   Katolicy w Polsce powinni rozważyć, czy chcą widzieć w JPII wizjonerskiego męża stanu, odważnego teologa i odnowiciela Kościoła, czy przygłupiastego uśmiechniętego staruszka, który całkowicie polegał na ziomku ze swojej wioski.
   • jowita771 Re: A o "Purpurowej sieci" nic? 26.10.21, 07:44
    Dobrze grał obie te role, doświadczenie akttorskie się przydało. Dziwisz jest człowiekiem niemoralnym, ale też nie jest jakimś wybitnym umysłem. Gdyby JP2 był taki święty, jakiego się go przedstawia, to dlaczego trzymałby przy sobie kogoś takiego, jak Dziwisz? Byli dla siebie idealni, Wojtyle właśnie taki człowiek był potrzebny, bez zasad, zdolny do podłości. Choć myślę, że nie docenił podłości kompana, gdyby było inaczej, sam spaliłby swoje notatki 😀
   • alicia033 Re: A o "Purpurowej sieci" nic? 26.10.21, 07:51
    triss_merigold6 napisała:

    > Katolicy w Polsce powinni rozważyć, czy chcą widzieć w JPII wizjonerskiego męża stanu, odważnego teologa i odnowiciela Kościoła,

    (nie)stety cała działalność lolka z wadowic przeczy takiej interpretacji.
    Mądrych, wizjonerskich teologów wyrzucił z kościoła, doskonale zlaicyzował Europę Zachodnią a jego mierni wybrańcy typu jędraszewskiego, gądeckiego czy michalika dożynają właśnie katolicyzm wśród młodego pokolenia w Polsce.
    Thank you, karol!
  • jowita771 Re: A o "Purpurowej sieci" nic? 26.10.21, 07:36
   Oczywiście, że wiedział. To, że czasem zdarzało się, że Dziwisz nie dopuszczał do jakiejś rozmowy, to nie dlatego, żeby papież się nie dowiedział, tylko po to, żeby trudno było udowodnić, że wiedział. To było jego polecenie, nie wymysł Dziwisza.
   • 1.wetta.1 Re: A o "Purpurowej sieci" nic? 26.10.21, 08:31
    To był mechanizm, który działał od stuleci, nie jest to wynalazek polski. Po prostu organizacja mafijna, gdzie każdy każdego kryje. Ty mi dziś pomożesz, ja jutro pomogę tobie. Doskonale widać, że to solidarność korporacyjna. Poza tym w każdej parafii jest jakiś trup w szafie, czy to homo, hetero związek, hazard itp. Mam na to przykłady z własnej czy ościennych parafii. Mieszkańcy o tym wiedzieli, była to jednak wiedza o zasięgu lokalnym. Teraz informacja rozchodzi się błyskawicznie i ma odpowiednio szeroki zasięg.
    Druga kwestia, w polskim episkopacie nie ma żadnych tuzów intelektu, są za to okopani w swoim dobrobycie zadufani w sobie wywodzący się z wiejskiej biedy karierowicze. Nie są zdolni do refleksji tylko do oskarżenia, że atakują kościół.
    Nadzieja w młodym pokoleniu, które już masowo zamyka tej mafii drzwi.
    • fitfood1664 Re: A o "Purpurowej sieci" nic? 26.10.21, 10:57
     tak, dokładnie, lokalny sekret poliszynela, u nas w jednej parafii ksiądz żyje z gospodynią z którą ma dzieci, w drugiej księża się pobili przy pokerowym stole, gdzie indziej inny ksiądz który (za) bardzo lubi chłopców... niestety póki co sprawy są a może były zamiatane pod dywan...
  • yenna_m Re: A o "Purpurowej sieci" nic? 26.10.21, 08:44
   Mnie to sie zdaje, ze pomiedzy panami byly jakieś lawebdowe uklady.
   Kiedyś patrzylam na zdjecia JP2 i Dziwisza sposob wchodzenia sobie w strefę osobistą na tych te zdjeciach wygladaly mi tak, jakby panow laczyla nie tylko kolezenska relacja.
   Ale pewnie jestem przeczulona.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka