Dodaj do ulubionych

Kolejny człowiek zabity przez milicjantów.

26.10.21, 13:44
Kula z broni policjanta trafiła w głowę dwudziestośmiolatka. Mundurowi twierdzą, że był to wypadek podczas pościgu. Bliscy zmarłego, ze egzekucja. "Rzeczpospolita" dotarła do badań biegłych, które wskazują, że strzał padł z bardzo bliskiej odległości.

www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fkoscielisko-mezczyzna-zginal-z-rak-policjanta-strzal-padl-z-bliska-6697894800628288a&nil&src01=e345d&src02=isgf
Obserwuj wątek
   • lajtova Re: Kolejny człowiek zabity przez milicjantów. 26.10.21, 15:10
    A skąd wiesz, że był złodziejem? Nie stwierdził tego sąd bo chłopaka wcześniej zastrzeliła milicja.
    U talibów za złodziejstwo odrąbuje się rękę po wyroku(zdaje sobie sprawy, ze sąd talibski to farsa).
    W polsce podejrzanego połgłowki w mundurach po prostu mordują.
    CHWDP
    • profes79 Re: Kolejny człowiek zabity przez milicjantów. 26.10.21, 16:23
     Nie, w dno pukają wszelkiej maści obrońcy przestępców.

     W Polsce Policja używa broni ostrej do tego stopnia niechętnie, że każdy przypadek jest wałkowany indywidualnie na sto różnych sposobów. Póki co to większa szansa, że pijany myśliwy weźmie Cię w lesie za dzika (i zastrzeli) niż że zastrzeli Cię Policjant podczas interwencji.

     Od 2013 zmieniły się definicje użycia/wykorzystania broni palnej. Rocznie przypadków, że Policjant z rozmysłem do kogoś strzelał od tego czasu około 20 (czyli kwalifikowano to jako użycie broni - strzał ostrzegawczy nie jest tu liczony) a w 2020 takich przypadków było - uwaga - 10. Plus 125 przypadków użycia broni bez zamiaru postrzelenia kogoś (czyli po prostu strzał ostrzegawczy). Podejrzewam, że śledząc doniesienia prasowe dałoby się te przypadki zidentyfikować co do sztuki.

     Lajtova już wydała wyrok - milicjant zastrzelił; zły pisowski milicjant. A to, że gościu w kominiarce wszedł na prywatny zamknięty teren - pewnie uwielbiał przechadzki przy świetle księżyca - to w sumie drobiazg. Przechodził. Z tragarzami.

     Problem tkwi w tym, że tu jak widać rozbieżne są opinie biegłych; podobny problem jest ze sprawą z Konina z 2019 roku, która ciągle jest w prokuraturze bo biegli mają rozbieżne opinie nawet co do tego, czy ofiarę postrzelono z przodu czy z tyłu...
      • profes79 Re: Kolejny człowiek zabity przez milicjantów. 26.10.21, 18:07
       Jest takie powiedzenie - człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi. Strzelałem z broni krótkiej; wiem jak "prosto" jest trafić w cel odległy bodajże o te 25 metrów.

       Do tego dochodzi fakt, że polska Policja praktycznie ostrego strzelania nie ćwiczy. W 2017 Zieliński na interpelację w tej sprawie odpowiedział, że:
       "W porównaniu do 2016 roku zwiększono liczbę obowiązkowych strzelań z broni palnej krótkiej, które każdy policjant musi odbyć, nie rzadziej niż raz w półroczu. W 2017 roku dla policjantów wszystkich rodzajów służb (z wyjątkiem służby wspomagającej działalność Policji), zwiększono z jednego do pięciu liczbę obowiązkowych strzelań z broni palnej krótkiej. W przypadku policjantów służby wspomagającej działalność Policji – z jednego do trzech (dwa strzelania statyczne oraz jedno szybkie)".
       "Ponadto KGP przekazała, że liczba amunicji zużytej podczas doskonalenia zawodowego lokalnego z zakresu strzelań policyjnych, łącznie przez wszystkie jednostki organizacyjne Policji, w rozliczeniu na sztuki w 2013 roku wyniosła 4 561 623; w 2014 roku – 5 599 738; w 2015 roku – 5 398 746, natomiast w 2016 roku – 5 981 621".
       6 milionów sztuk amunicji zużytej podczas ćwiczeń w 2016 roku daje średnio 60 strzałów na głowę (wówczas było niemal 100k policjantów w służbie). Biorąc pod uwagę, że ta średnia obejmuje też jednostki specjalne policji (formacje antyterrorystyczne) które (mam nadzieję) do ćwiczeń podchodzą w bardziej poważny sposób) to jest to ilość śmieszna.

       Nie wiem jak to wygląda w tej chwili, nie jestem w stanie się dokopać takich danych - ale nie sądzę, żeby ta sytuacja wyglądała jakoś dużo lepiej obecnie.
     • allijja Re: Kolejny człowiek zabity przez milicjantów. 26.10.21, 20:45
      >W Polsce Policja używa broni ostrej do tego stopnia niechętnie, że każdy przypadek jest wałkowany

      bo są z przypadku i BEZNADZIEJNIE wyszkoleni.
      Policja strzela (na profesjonalnej strzelnicy) raz do roku i w minimalnym zakresie
      Może zamiast rozpie*dzielać pieniądze z naszych podatków na prawo i loewo, 70 mln tu, 120 mln tam, to wydac to na szkolenie dla policji?
      O tym oczywiście, nie pomyślałeś? bo najłatwiej karmic sie tvpisowską papka!
      A przez chwile miałam cię za nieco madrzejszego od sredniej pisiorskiej.
      • profes79 Re: Kolejny człowiek zabity przez milicjantów. 26.10.21, 23:22
       Nie; w Polsce po prostu nie ma potrzeby używania broni palnej przez Policję. To nie USA, gdzie policjant regularnie strzela na strzelnicy bo wie, że od tego może zależeć jego życie. To Polska, gdzie w ogóle przestępstw z wykorzystaniem broni palnej w 2020 było nieco ponad 600, z czego wymienionych wprost z gatunku - 23 zabójstwa/usiłowania; 9 uszczerbków na zdrowiu; 7 pobić i 50 napadów. Te liczby konsekwentnie od lat 90-tych spadają. Stąd też wynika brak szkoleń bo Policjant po prostu bronią palną jak ma pecha to posłuży się ze dwa razy w ciągu całej kariery. Gdyby było inaczej, to podejrzewam, że policjanci prywatnie chodziliby na strzelnice albo bardzo mocno domagaliby się szkoleń finansowanych przez pracodawcę.
   • allijja Re: Kolejny człowiek zabity przez milicjantów. 26.10.21, 20:39
    >Biedny złodziej.

    Nawet jesli nim był to jeszcze nie powod żeby zabijać.
    Kara śmierci była tylko za najcięższe zbrodnie a nie za rąbnięcie kilku litrów paliwa.
    Nie rozumiem co się dzieje z ludźmi...Pokłoci sie taki z dziewczyną - wyciąga nóż i zabija. Dziewczyna zadrosna - wyciąga nóż i zabija. Chce ukraść telefon - właścicielke morduje i wrzuca do zbirnika wodnego. Para podejrzewa, ze dziewczyna stanie im na drodze do sprzedawania prochow - dusi i zakopuje.
    Ktos zwróci uwagę o brak maseczki - bezmaseczkowicz wyciąga nóż i wbija w uwagowicza.
    Profes widzi złodzieja - cieszy się, że go utłukli
    Ludzie, co się z wami dziejje, do q*y nędzy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka