Dodaj do ulubionych

Alerty BIK - macie, warto?

29.10.21, 15:46
Witam, poruszona wątkiem dziewczyny, której wyczyszczono konto zaczęłam się zastanawiać jak dodatkowo można zabezpieczyć się przed działaniem oszustów. I o ile nie klikam w podejrzane linki, nie podaję nr karty na prawo i lewo to przed wzięciem kredytu z mojego konta przez oszustów nie wiem jak się zabezpieczyć sad
Czy ten BIK ma rację bytu? Czy kogoś ochronił przed oszustami? Czy nadal potrzebny im jest skan dowodu przy zakładaniu konta ? ( słabe to sad ) A jeżeli konta bankwe mam razem z mężem , to każde z nas , osobno musi założyć konto w BIK???
Wiem, dużo pytań, ale zielona jestem w tej sprawie.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Alerty BIK - macie, warto? 29.10.21, 15:50
      Mam znajomego, który zastrzegł swój dowód osobisty na policji i w bankach. Nie pytaj, jak, poradziła mu matka prokurator. Innymi słowy, on posługuje się unieważnionym dokumentem, jeśli musi, ale już nikt kredytu na ten dowód nie weźmie.
    • mysiaapysia Re: Alerty BIK - macie, warto? 29.10.21, 16:02
      Nie rozumiem dlaczego nie ma prawnej możliwości zgłoszenia do systemu międzybankowego, że ja Jan Kowalski nie chcę zaciągać kredytów i pożyczek, a jeśli zmienię zdanie, to muszę osobiście w banku odwołać to oświadczenie.
    • amast Re: Alerty BIK - macie, warto? 29.10.21, 16:27
      Ja mam wykupione alerty. Co miesiąc dostaję SMS-a, że niestety nikt nic tym razem na mnie nie wziął. Ale dostaję też alerty, jakie banki się mną interesowały. Przynajmniej wiem, który będzie do mnie dzwonił z propozycją kredytu smile
      A no i raz dostałam powiadomienie o kredycie odnawialnym. Jak zaczęłam drążyć to ani zainteresowany bank ani BIK nie potrafiły wyjaśnić o co chodzi z tym alertem. A kredyt odnawialny w banku owszem mam, od 15 lat niezmiennie w tej samej wysokości i nikt się do niego nie dotyka.
      • rachwa Re: Alerty BIK - macie, warto? 29.10.21, 18:02
        Podejrzewam, że jak to kredyt odnawialny co jakiś czas następuje odnowienie ( większość kredytów odnawialnych po roku ) wtedy bank może sprawdzić czy może przydzielić ci taki kredyt na kolejny okres .
      • tomanksa Re: Alerty BIK - macie, warto? 29.10.21, 18:54
        amast napisała:

> Ja mam wykupione alerty.
        A potrzebny był skan dowodu przy zakładaniu konta? Weszłam na ich stronę, aby zobaczyć w jaki sposób założyć konto i już mi wystarczyło. Trzeba podać pesel, nr dowodu itp. czyli wszystko aby taki kredyt bez problemu zaciągnąć sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka