Dodaj do ulubionych

Ceny kwiatów i zniczy

30.10.21, 06:05
U mnie pod cmentarzem w tym roku drożej dwukrotnie - cena dużej donicy chryzantem to 50 zł, w zeszłym roku (jeszcze przed zamknięciem cmentarzy) za takie same płaciłam 25 zł. Znicze, wkłady do zniczy w sklepach - masakra. Jedna cięta chryzantema pełna kosztuje 10zł. A jakie ceny są w Waszych miejscowościach? Też tak drogo? Ja mieszkam pod Warszawą.
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Ceny kwiatów i zniczy 30.10.21, 09:35
      NIe mam pojęcia jakie ceny pod cmentarzem, ale tradycyjnie to najdroższa miejscówka. Ja kupuję w brico i mrówce. Duże donice pełnych drobnych kwiatków 20-25 zł, duże donice dużych pełnych kulistych kwiatów po 35 zł, srednie po kilkanaście zł, kupiłam takie po 13 zł i po 10 zł mniejsze. Ceny są wyższe, zeszłego roku te duże co teraz po 20-25 to były były po kilkanaście zł, kojarzę 16-18 zł. Znicze kupuję w marketach, mam chyba z biedry i nie kojarzę niestety jak zmieniła się cena.
      • inez21 Re: Ceny kwiatów i zniczy 30.10.21, 09:50
        Ja w zasadzie nigdy nie kupuje pod cmentarzem bo faktycznie tam sa najdrozszesad W tygodniu na giełdzie rolnej u nas był duzy wybór i naprawdę ogromne w róznych kolorach były po 30-35zł. Troche mniejsze to 18-25zł i jeszcze mniejsze ok 15zł. To wydaje mi się że nie tak drogo , znicze faktycznie droższe ale w Biedronce czy Lidlu mozna było trafic taniej.
    • sasha_m Re: Ceny kwiatów i zniczy 30.10.21, 09:53
      Dwa lata temu za największą donicę chryzantem płaciłam 25 zł, w tym roku średniej wielkości są po 35 zł, mniejsze po 25. Warszawa Wólka Węglowa.
      Kwiaty cięte to akurat zawsze były drogie w porównaniu z doniczkowymi.
      Znicze i wkłady kupuję w markecie, więc nie wiem, jakie są ceny pod cmentarzem. Za duży znicz na 88 godzin palenia zapłaciłam w biedrze 25 zł.
    • gama2003 Re: Ceny kwiatów i zniczy 30.10.21, 11:13
      Mnie zaskoczylo jeszcze coś innego - oddelegowała mnie lata temu starsza osoba do zakupu wiązanek z kwiatów sztucznych. Da się kupić fajne i wyglądające naturalnie. Takie woli, niektóre i z rok wygladają nieźle, niektóre pierze, no da się, efekty widziałam.

I tak od 3 lat kupowalam przez internet bo oczywiście budziłam się za pozno.
      Ceny do 250 zł za te ładne. Taniej też udawało się upolować.

Szukam w tym roku i padłam - potrafi to kosztować ponad 500 zł ! Wiązanka plus bukiet do wazonu. I to wcale nie cuda sądząc z komentarzy i zdjęć po zakupie !
      Na jeden że tak powiem pomnik.
      Kogoś chyba pogrzało ( kupują ).

• volta2 Re: Ceny kwiatów i zniczy 30.10.21, 11:59
      zawsze kupowałam w święta, pod cmentarzem, bo tak lubię, nawet jak wiem, że przepłacam
      w tym roku też jadę na groby 1 listopada, to dopiero się przekonam, jak ceny (rok temu nie byłam to nie pamiętam cen sprzed 2 lat)

ale w środę byłam w leclerku, i za małe znicze, najtańsze, zapłaciłam 1.69 chyba, a za dorodną drobnokwiatową chryzantemę 15 zeta. potrzebne mi były drobne kwiatki do przerobienia na 3 bukieciki i spokojnie z tej jednej doniczkowej wyszły. byly też te wielkie, kuliste, ale cen nie pamiętam, chyba 25 zeta (kwiaty wyglądały ładnie, ale płatki trzymały się już tylko na słowo honoru, nie wiem czy by przetrwały transport na cmentarz)
      • unaluna Re: Ceny kwiatów i zniczy 01.11.21, 22:52
        To jakoś tanio. Dziś na podwarszawskim cmentarzu największe drobnokwiatowe kuliste chryzantemy kosztowały 40 PLN, takie same rozmiarowo, ale dużo ładniejsze kupiłam w okolicznym sklepie ogrodniczym kilka dni przed Świętem Zmarłych za 25 PLN, a w Auchanie z 1,5 tygodnia wcześniej były identyczne za 17 PLN.
    • bistian Re: Ceny kwiatów i zniczy 31.10.21, 21:25
      Wszystko podrożało, ale też zwiększyła się liczba kradzieży, tak jeszcze nie było. Strach zostawić znicz niezapalony i odejść, coś przynieść, bo można już go nie znaleźć. Kwiaty też kradną i inne dekoracje
    • allijja Re: Ceny kwiatów i zniczy 01.11.21, 00:45
      nie jeżdże samochodem na cmentarz albowiem pod Cmentarzem Wolskim w Warszawie nie ma ŻADNEGO parkingu. Dlatego tez zaopatruje sie wyłacznie u podcmentarnych straganiarzy - nie będę jechała przez pół miasta z wielgachnymi torbami, zakupionych w Lidlu tańszymi kwiatami czy lampkami! aż tak zdesperowana nie jestem.
      I tak..donica kulistych chryzantem - 40 zł sztuka.
      Znicze - ceny zróżnicowane, najtańszy chyba 5 zł, zapamietałam bo wszyscy brali (ja kupilam takie po 8 zł).
      W zeszłym roku nie byłam ale 2 lata temu identyczne chryzantemy kosztowaly 35 zł wiec duzej różnicy nie widze.
      Natomiast widzę, że było zdecydowanie mniej straganiarzy, gdzies tak 1/3 tego co było 2 lata temu, moze nawet 1/4.
      • e-ness Re: Ceny kwiatów i zniczy 02.11.21, 07:50
        Byliśmy wczoraj wieczorem na Wolce.
        W budach przycmentarnym duża donica 35-40 zł, u producenta co stał na trawniku 20 zł taka sama.
        Narzekał, że w tym roku ludzi mało, że bardzo skromne zakupy robili, że od 15 lat nie miał takiej sytuacji, aby zostało mu ponad 500 szt donic - pomijając ubiegłoroczne zamknięcie cmentarzy

Z jednej strony cieszę się, ze ten cały cmentarny przemysł zwalnia tylko narzuca się pytanie- czy świadomie rezygnujemy z zakupy bo chcemy być bardziej eco, czy dzisiejsze czasy są tak potworne, ze zwyczajnie wiele osób nie stać na ich kupno .
        Niestety obawiam się ze to drugie sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka