Dodaj do ulubionych

Przestanę głosować na PiS jeśli stracę na P.Ladzie

31.10.21, 10:23
Jeśli stracę na Polskim Ładzie finansowo, to przestane głosować na PiS. Będę głosował juz w 2023 na opozycję.

Nie jestem bogaty. Jestem zapracowaną klasą średnią, płacę podatki na umowę o prace 32%, mam 3 dzieci a wiec to ja w dużej mierze finansuję państwo i zapewniam mu przyszłość.Żona też.

Teraz PiS bedzie miał głosy klasy średniej przeciwko sobie (wbrew pozorom dużo klasy średniej i ludzi zamożnych głosowało na pis i to nawet tutaj w Poznaniu, wcale nie tylko biedni głosują na PiS).

A chce mi ten pazerny Morawiecki dowalić jeszcze dodatkowy podatek 9%. To na co idzie podatek jak nie na zdrowie?

Ale Morawieckiego nigdy specjalnie nie lubiłem, od początku jak był w rządzie gadał o progresji podatkowej (a przecież system podatkowy jest progresywny i to mocno!). Póki był Gowin i Emilewicz w rządzie to ktos hamował zapędy na skok na klasę ludzi pracowitych ktorym się chcislo uczyc. Do sp Zyty Gilowskiej to Morawiecki nie ma startu.

Argument ze podnosimy kwotę wolna do 30k i prog podatku do 120k to żaden argument gdyż te progi były nie waloryzowane od 15 lat a wiec juz dawno powinny zostać podniesione BEZ dokładania DODATKOWEGo podatku 9%.

Wprowadzanie na chybcika po szybko totalnej komplikacji systemu podatkowego bez vacatio legis, która niektórym da tylko troszke a innym ukradnie dużo w wszystkim utrudni życie bez dania czasu firmom na dostosowanie, mimo negatywnych opinii przedsiębiorców, społeczeństwa to przykład na anty-rządzenie.

Przejdę na B2B i pazerny premier straci i nasze głosy i pieniądze. I mam nadzieje, ze również władzę.

Rozczarowany rządem PiS i premierem Mateuszem Morawieckiem dotychczasowy wyborca PiSu Bywalec Hoteli.


Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka