Dodaj do ulubionych

Kwarantanna w szkołach

31.10.21, 10:42
Pojedyncze klasy czy cała szkoła , żeby przerwać "łańcuch" zakażeń? Jak dzieje się w szkołach Waszych dzieci? Zastanawiam się, czy ma sens: 10 klas zdalne, 10 nie...
Obserwuj wątek
    • wkswks Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 10:44
      Kazdy dzien w szkole ma sens. Nie wiem o co ta rozkmina. Moj syn był od wt- pt na kwarantannie.
    • triss_merigold6 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 10:54
      Pojedyncze klasy.
    • geoardzica_z_mlodymi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 10:58
      Teraz w SP poleciało z 10 klas na kwarantannę, do przyszłej niedzieli, w tym 4 dni zdalnego. Będzie chodzenie w kratkę. Wolę tak, niż zamknięcie na długo.
    • mia_mia Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 11:04
      W tym roku chodzą pojedyncze klasy, co niby jest dobre, ale strach na Librusa wchodzić, bo nie wiadomo czy następnego dnia dzieci w szkole czy w domu.
    • little_fish Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 11:05
      W szkołach moich dzieci póki co nie było przypadków. W mojej na kwarantannę poszły osoby z kontaktu, reszta normalnie
    • mamamisi2005 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 11:09
      W LO zdarzają się pojedyncze osoby na sanepidowskiej kwarantannie lub izolacji i wówczas mają lekcje online, a przeważająca zaszczepiona większość kontynuuje naukę w szkole.
      W SP co rusz ktoś na online, całymi klasami.
      • mamalgosia Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:16
        Ale przeciez Czarnek powiedzial, ze NIE WOLNO dzielic dzieci na zaszczepione i niezaszczepione
        • ela.dzi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:18
          Z tego co czytam tutaj i słyszę od znajomych - jak zwykle zależy od tego na kogo trafi w sanepidzie.
          • mamalgosia Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:26
            Wszystko byle jak
            • ela.dzi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:28
              Nie byle jak tylko zdroworozsądkowo, tak jak powinno być od dawna. Zakażeni w domu, reszta normalnie.
        • mamamisi2005 Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 07:50
          W sytuacji, gdy całe grono pedagogiczne i zdecydowana większość uczniów jest zaszczepiona, to nawet trudno nazwać dzieleniem. Dla 1-2-3 osób chyba byłoby całkiem głupio wysyłać wszystkich na zdalne.
          Ten sam minister Czarnek twierdzi, że otwarte szkoły to priorytet. A nieszczepieni przecież swoje prawo do nauki realizują - online.
    • slonko1335 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 11:35
      W szkołach moich dzieci idą na zdalne całe klasy w przypadku potwierdzonego covida. Zdecydowanie lepiej niż gdyby miała iść całą szkoła a jeszcze lepiej by było gdyby nie objęci kwarantanną mieli normalnie lekcje w szkole no ale póki co ani jedno ani drugie na zdalne się nie zalapaolo więc jest git.
    • marzeka11 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 11:41
      Pojedyncze klasy; gorzej jest, gdy jest np. nieszczepiona nauczycielka, ląduje na kwarantannie i nie ma lekcji nawet zdalnie, czyli dzieciom/młodzieży przepadają kolejne lekcje, organizowane są zastępstwa- to wg mnie jest niefajne. Koleżanki anglistki i germanistki wkurza łączenie grup i muszą mieć lekcje z całą klasą.
      Jestem absolutnie przeciwko zamykaniu całej szkoły. Każdy dzień, gdy młodzi w szkole są, będzie na plus.
      • mamalgosia Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:18
        Smiesza mnie anglistki narzekajace na lekcje w calej klasie. Ja mam zawsze w calosci na przyklad.

U nas teraz wylecialy 2 klasy przez kontakt z zakazona nauczyvcielka,zaszczepiona.
        • nickbezznaczenia Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:29
          Ktoś to kiedyś wymyślił więc powiedz to swoim koleżankom od języków.
    • ga-ti Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 11:42
      W szkole średniej już drugi raz zdalny tydzień, raz zaraza w klasie i była tylko klasa, raz zaraza wśród nauczycieli i chyba wszystkich zamknęli.
      W podstawówce starsze chodzi jak na razie, młodsze tydzień na zdalnych, chory nauczyciel.
      Wolę tak, niż zamknięcie wszystkiego. I chyba zaczynam się przyzwyczajać, że w każdej chwili może być info o zdalnych i kwarantannie. Ale przynajmniej jest określony konkretny termin powrotu do szkoły.
    • zielonakonwalia90 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 11:54
      Żadna klasa nie była od 2 miesięcy na kwarantannie. Nauka normalna, chorych tyle co normalnie o tej porze roku.
    • ela.dzi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 12:15
      U nas jeszcze mała szkoła, wiec tylko pojedyncze klasy. U szwagrów wielki moloch, to mają zdalną jeszcze przez tydzień.
    • kanna Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 12:20
      U syna - duży zespół szkół - kilka klas na kwarantannie, syn chodzi.
      U córki - szkoła niewielka, dostałam maila, że kadra + obsługa wszczepiona (na co odpisałam, ze my też) - na razie kwarantanny nie było.

Każdy dzień w szkole jest na wagę złota. tak, wolę, żeby szły pojedyncze klasy.
    • paulownia88 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 12:21
      W szkole mojego syna jest kwarantanna od piątku - szkoła zamknięta do środy, w piątek było zdalne.
    • ophelia78 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 12:23
      I i syna (sp) I u mnie (lo) co jakas chwilę na kwarantanne idą pojedyncze klasy, kwarantanne z kontaktu oczywiście.
      Po kilku dniach wracają.
      I ok, wszystko jest lepsze niż zamykanie całych szkół i gremialne przechodzenie na zdalne.
      Każdy dzień w normalnej szkole to juz plus.

Tak sobie liczę że w tym roku juz uczymy się dłużej stacjonarnie niż w ubiegłym. Oby nas nie zamknęli...
    • mikams75 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 12:28
      dwoje dzieci w klasie bylo chorych, nie bylo kwarantanny wcale, przetestowano cala klase, reszta sie nie zarazila. W calej duzej szkole trafiala sie pojedyncze przypadki zachorowan ale jeszcze nie slyszalam o calach klasach na kwarantannach a co dopiero mowic o calej szkole. Nie dajmy sie zwariowac.
      • alfa36 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 12:59
        Ale kto przetestował? Kto skierował?
        • mikams75 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 13:21
          szkola, maja w szkole robione regularnie testy.
          • geoardzica_z_mlodymi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 13:41
            Prywatna czy poza Polską?
            • slonko1335 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 14:01
              Oczywiście że poza Polską
            • mikams75 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 20:40
              poza, ale czy cos stoi na przeszkodzie, zeby w pl tak bylo?
              • geoardzica_z_mlodymi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 21:18
                Stoi. Tak jak w wielu innych tematach.
                Nie rozmawiamy jak powinno być, tylko o tym jaka praktyka jest w Pl. Miło by było, żeby wpisywać skąd piszesz na początku, bo tak to bez sensu taki wpis.
                • mikams75 Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 01:46
                  w pytaniu nie bylo ograniczenia, ze tylko o szkolach w Polsce nalezy pisac, a zreszta w obrebie kraju tez sa przerozne roznice. A wirus na calym swiecie jest ten sam.
                  • geoardzica_z_mlodymi Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 08:03
                    Niby tak ale w domyślnie jest o Pl a nie jak ram u Was na emigracji. Bo my tu w kraju próbujemy przewidzieć ruchy Czarnka i Niedzielskiego, które często są od czapy.
                  • geoardzica_z_mlodymi Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 08:11
                    Poza tym chętnie przeczytam jak jest w innych krajach ale bardzo proszę o zaznaczanie, skąd m/w się pisze.
                    W Polsce cotygodniowe testy są tylko w najdroższych szkołach prywatnych, niedostępnych dla 99% społeczeństwa.
                    • wkswks Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 08:26
                      Ja jestem zdziwiona, zew Polsce nie ma
                      Wspólnych przepisów. Moja mama pracuje w szkole podst i u 5 dzieci stwierdzona Corona i cala szkoła została jej decyzja zamknięta na 5 dni.
                      Na Bawarii dzieci robia testy 3 raz w tygodniu. Po południu na maila rodziców przychodzi wynik. Trojka dzieci w klasie w ciagu 10 dni oznacza kwarantannę dla całej klasy, która po 5 dniach mozna skrócić wykonując test. Jednocześnie testów nie trzeba pokazywać w klubach sportowych, szkołach muzycznych itp. Także w restauracja h, kinach dzieci do 12 rz nie pokazują testów. Teraz jesteśmy w innym
                      Landzie na feriach i dzieci potrzebowały testu w hotelu. Wiec tez zależy od regionu.
    • myszu13 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 13:17
      LO. Klasa mojej córki w większości zaszczepiona (21 osób) i dostała zgodę od sanepidu na lekcje stacjonarne. Pozostałe osoby z klasy są na kwarantannie. Nie mają zdalnych, muszą sami nadrabiać zaległości. Ktoś pisał, ze sanepid wysyła na zdalne nawet jak 1 osoba jest niezaszczepiona. U nas jest inaczej. Widać można. I z tego się cieszę. Chociaż jedna z córek chce się "odszczepić" i nic nie robić na zdalnych
      • la_mujer75 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 14:20
        Dobrze, że piszesz. U syna tylko dwie osoby nie są zaszczepione, więc w razie czego...
      • slonko1335 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 14:50
        Super. Gratuluję odważnego dyrektora. Tak to powinno wyglądać.
      • mamamisi2005 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 15:35
        W LO mojego dziecka jest podobnie, z tym, że jest opcja online dla tych na kwarantannie.
      • rb_111222333 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 16:23
        I tak powinno być
      • iwoniaw Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 12:30
        Sanepid nie wysyła nikogo na zdalne - sanepid informuje dyrektora, że w klasie x jest przypadek covid i w zw. z powyższym wszystkie nieszczepione i nie majace statusu ozdrowienca osoby mają kwarantannę od dnia y do dnia z. Dyrektor sam podejmuje decyzję, co z tym zrobić. Wie, ile ma osob w klasie x, wie, z ktorymi klasami osoby z tej klasy miały zajęcia łączone w konkretnych dniach. Formalnie nie może żądać od uczniów deklaracji, czy są szczepieni albo czy chorowali - co nie znaczy, że uczniowie sami nie mogą pokazać mu certyfikatów.
        W efekcie część szkół/klas co chwilę ma zdalne przez ileś dni, część pracuje normalnie, no a że pięć osób siedzi na kwarantannie i nie chodzi na zajęcia, no to siedzi. Czasem nawet streaking online wprost z klasy mają.
        • little_fish Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 13:36
          Dyrektor sam nie podejmuje decyzji tylko w uzgodnieniu z sanepidem.
          • slonko1335 Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 13:43
            Tak. W jednej z "naszych" szkol gdy w pewnym momencie z 18 klas 12 wykadowalo na zdalnej i dyrektor chciał zamknąć całą szkole na 2 tygodnie żeby wyjść że spirali zakażeń i wszystko zrobić zdalnie sanepid się na to nie zgodził. Zalecił natomiast naukę zdalna każdej klasie gdzie był jakikolwiek przypadek covid i dyrektor tak w sumie nie bardzo jak miał zrobić inaczej będąc z jednej strony naciskanym na takie rozwiązanie przez ministerstwo i organ prowadzący a z drugiej przez sanepid i kuratorium.
            • little_fish Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 14:02
              Bardzo dużo zależy od sanepidu - jedne są bardziej chętne do zamykania, inne mniej.
              • slonko1335 Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 14:04
                Zdecydowanie tak. Mało który dyrektor wylamie się z zaleceń sanepidu bo jak ich nie zastosuje i coś się stanie odpowiedzialność spadnie na niego a tak jest kryty.
                • little_fish Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 14:23
                  Otóż to.
                  Oczywiście może negocjować, naciskać czy sugerować rozwiązania. Ale raczej się nie przeciwstawi.
    • asia_i_p Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 13:19
      W szkole córki jeszcze nie było, w szkole syn 2 klasy na 3, ale na jeden dzień, w mojej szkole dwie klasy (na piętnaście) po tygodniu. Tak że u nas to zdecydowanie nie jest skala pół na pół. Wrocław i Trzebnica, Dolny Śląsk.
    • jehanette Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 13:22
      Cała szkoła 4-8 zdalną, bo zwczajnie za dużo nauczycieli na kwarantannach i z covidem uncertain
      • glanaber Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 17:51
        A to niby jakim cudem, skoro wszyscy polscy nauczyciele zostali wyszczepieni?
        • ga-ti Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 20:44
          No u nas kwarantanna z powodu covida u zaszczepionego nauczyciela, więc, hm uncertain
        • zielonakonwalia90 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 21:45
          Niestety osoby zaszczepione też chorują. Rzadziej ale chorują.
        • ela.dzi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 21:50
          Gdzie są wszyscy zaszczepieni nauczyciele ? Pod Warszawą szkoła nie działała ze względu na to, że jeden przypadek spowodował wiele kwarantann u nauczycieli i brak możliwości zapewnienia chociażby opieki.
          • zielonakonwalia90 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 21:54
            W Polsce ile mamy osób zaszczepionych? Nie pamiętam ale chyba 50 czy 55 %. W niektórych miastach 65 % a w innych 30 %. Mnóstwo ludzi nadal nie chce się szczepić.
          • mia_mia Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:18
            Jeśli jeden przypadek wysłał na kwarantannę wielu nauczycieli, to mało kto się tam zaszczepił. My brak opieki przerabialiśmy w zeszłym roku, a teraz pół godziny temu dostałam informację, że prawdopodobnie kwarantanna na 10 dni, znów chore dziecko, tym razem nasza klasa, tyle dobrego, że byłam więcej niż pewna, że do końca tygodnia nie dotrwają, więc mamy plan B.
            • ela.dzi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:22
              mia_mia napisał(a):

> Jeśli jeden przypadek wysłał na kwarantannę wielu nauczycieli, to mało kto się
              > tam zaszczepił. My brak opieki przerabialiśmy w zeszłym roku, a teraz pół godzi
              > ny temu dostałam informację, że prawdopodobnie kwarantanna na 10 dni, znów chor
              > e dziecko, tym razem nasza klasa, tyle dobrego, że byłam więcej niż pewna, że d
              > o końca tygodnia nie dotrwają, więc mamy plan B.

O tym piszę, w tej szkole musiało być multum niezaszczepionych skoro całą szkołę zawiesili na kilka dni. U mojego starszego tylko jedna klasa z powodu dziecka i potem kilka klas z powodu nauczyciela. Wszystko kilka dni.
              • mia_mia Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:39
                Moje dziecko to klasy 1-3, wiadomo 100% nieszczepionych, ale w zeszłym roku też było 100% nieszczepionych dzieci, a kwarantanny prawie tylko ze względu na nauczycieli, a przecież ludzie nagle się nie rzucili do testowania.
                • ela.dzi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:45
                  Tamta sytuacja dotyczy dzieci mojego znajomego. Moje dziecko również 1-3 i w zeszłym roku również nie było żadnego armageddonu. Do dziś przypadek covid nie dotyczył moich dzieci bezpośrednio.
          • runny.babbit Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:44
            Chorują też zaszczepieni, więc póki są takie przepisy ten cyrk sie nie skończy.
            • glanaber Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 23:28
              Czyli nigdy się nie skończy, bo czwarta, dwudziesta, sto pięćdziesiąta i kolejne dawki też nie zagwarantują: a) braku zachorowania, b) braku kwarantanny - czy tak?
              • geoardzica_z_mlodymi Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 08:08
                Otóż to.
              • mia_mia Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 10:32
                U nas niesie się po szkole, a łatwo można to ograniczyć. Z decyzją sanepidu dostaje się informację o możliwości bezpłatnego przetestowania się, gdyby wszyscy z tego korzystali do szkoły wracałyby tylko zdrowe dzieci, a tak po powrocie znów się zarażają i znów będą wszyscy siedzieć.
                • geoardzica_z_mlodymi Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 11:48
                  Można się domowo testować.
                  • mia_mia Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 12:02
                    Nie rozwiązuje to problemu kwarantann, znajomym właśnie przepadł fantastyczny wyjazd, bo chcieli wykorzystać wolne w szkole w przyszłym tygodniu i łatwo oszukać co do wyniku niestety.
                • runny.babbit Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 12:20
                  😃 ale co by to dało? Wróciłyby zdrowe, a potem znowu mogłyby się zarazić. Gdziekolwiek, od kogokolwiek. Przecież na tym polega bezsens tych kwarantann, to jest walka z wiatrakami. Zawsze będzie mógł być ktoś pozytywny.
                  • mia_mia Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 13:22
                    Ryzyka nie da się wyeliminować, ale można je minimalizować i o to chodzi. Mniej chorych dzieci w szkole mniejsze szanse na zarażenie się.
                    • runny.babbit Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 13:25
                      Gdyby chodziły tylko do szkoły, to może, ale te dzieci mają a) rodziny które pracują, studiują, imprezują etc. b) chodzą na zajęcia dodatkowe, na spotkania towarzyskie, do kina, i w wiele innych miejsc. To naprawdę jest bez sensu.
        • fandorina Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 15:52
          Chyba sobie żartujesz, teraz połowa zachorowań to zaszczepieni. Nie myślałam że ktoś jeszcze wierzy w te bajki że zaszczepieni nie chorują.
    • la_mujer75 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 14:19
      U Starszego- liceum- od przyszłego tygodnia wprowadzają tydzień zdalnego, aby przerwać łańcuch zachorowań. A to liceum, więc większość powinna być zaszczepiona!
      Klasa syna jedzie na wycieczkę. Do soboty włącznie.
      Do tej pory na kwarantannie lądowały pojedyncze osoby. Akurat z klasy syna nikt.
      U Młodszego - podstawówka- odpukać- tfu, tfu, tfu, cisza. Ponoć nie mają za dużo przypadków. Z jego klasy ostatnio jeden chłopak był na kwarantannie, bo młodszy brat miał potwierdzony covid.
      Byleby ich wszystkich nie wyrzucili na zdalne!
      • ga-ti Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 14:59
        Nie wyrzucą kontakt kontaktu się nie liczy. A nawet jeśli chłopak się zarazi od brata to jest na kwarantannie, więc nie miał możliwości zarazić nikogo w klasie.
        • ela.dzi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 16:16
          Wydaje mi się, że la_mujer75 ma na myśli zdalne dla wszystkich odgórnie.
          • ga-ti Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 20:34
            O, to też trzymam kciuki za rozsądek dla rządzących i niezamykanie.
            • glanaber Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 23:29
              Rozsądek u rządzących? Buhahahaha!
              • ga-ti Re: Kwarantanna w szkołach 01.11.21, 00:10
                Samej mi to zgrzyta, ale co nam zostało?
      • ga-ti Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 15:02
        Mój był już we wrześniu na tygodniowym zdalnym, kilka przypadków wśród nauczycieli i wśród uczniów było, nie mogli dojść kto z kim miał kontakt. Po tygodniu wrócili. Myślę, że to dobry krok, kto się zaraził to w ciągu tygodnia objawy wyszły, kto zdrowy to wrócił do rzeczywistości.
        Będzie dobrze.
    • malia Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 16:27
      U mnie i w okolicznych małych szkołach na razie cisza, u córki w dużej szkole to samo.
      Ze swojego punktu widzenia już bym wolała naukę hybrydowa niż zdalne dla wszystkich
    • korniz Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 16:30
      U nas najpierw pojedyncze klasy dolaczaly następne i sanepid zdecydował zdalne na dwa tyg
    • gaskama Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 18:00
      U koleżanki w szkole na kwarantannę idą tylko nieszczepione dzieci. U niej w klasie syna (13 latek połowa dzieci zaszczepiona).
      U syna na studiach jest milczącą umową, że nikt nie robi testów. Aczkolwiek chyba wiele osób i tak zaszczepionych.
    • chersona Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 21:00
      u syna w liceum był moment, gdy 14 klas było na kwarantannie. córki podstawówkę sanepid wysłał w całości na 2 tygodniowe zdalne.
      • alfa36 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:03
        Jeśli nie mogą powiązać, kto od kogo zaraził się, to wysyłają całą szkołę na zdalne?
        • slonko1335 Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:07
          Wystarczy nauczyciel który uczy większość klas.
        • chersona Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 22:08
          nikt nam nie tłumaczył czy mogą czy nie mogą powiązać. dyrektorka szkoły na librusie poinformowała, że w związku z bardzo licznymi zakażeniami wśród pracowników i uczniów, sanepid wysyła całą szkołę na zdalne
    • ela.dzi Re: Kwarantanna w szkołach 31.10.21, 21:46
      Właśnie się dowiedziałam, że młodszy ma zawieszone zajęcia w przedszkolu ze względu na covid u pracownika. Zobaczymy co dalej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka