Dodaj do ulubionych

Park trampolin - nietrzymanie moczu

03.11.21, 09:13
Byłam na parku trampolin i przy skokach trochę popuszczałam mocz. Poczytałam i jest to jakieś 2 stadium nietrzymania moczu. Jak działać. Poczytałam, że głównie skupić się na ćwiczeniach dna macicy i poszukać fizjoterapeuty urologicznego. Laser podobno to ściema i trzeba powtarzać co roku a i tak efekty marne.
Jestem 6 lat po porodzie. Nie jest za późno?

Czy obieram dobry kierunek czyli po pierwsze fizjoterapeuta urologiczny?
Czy ktoś miał ten problem i można z tego wyjść?
Czy jest sens zapisać się do nfz i wziąć skierowanie do urologa? Tak na zapas, aby w razie braku efektów u fizjoterapeuty działać dalej. Odczekam rok w nfzecie i może mi się przyda. W rodzinie od pokoleń są problemy urologiczne.

Trochę się zdołowałam
Obserwuj wątek
    • ximeca Re: Park trampolin - nietrzymanie moczu 03.11.21, 10:24
      Jeśli problem masz tylko na parku trampolin i tylko trochę popuściłaś to nie jest źle. Oczywiście warto ćwiczyć mięśnie Kegla, pójść do fizjoterapeuty, działać itp. Tak tylko pocieszam, bo piszesz że się zdołowałaś. Naprawdę dużo kobiet ma z tym problem, tylko że to problem wstydliwy, nie mówi się o tym, stąd skala zjawiska jest nieoczywista.
      • san_vito Re: Park trampolin - nietrzymanie moczu 03.11.21, 10:35
        problem w tym, że nie popuściłam tylko trochę. Musiałam korzystać z toalety 10 razy. I popuszczałam dość często. Straszne to. Czuję, że jest źle i trzeba działać.
        Ale fakt mogło też się zdarzyć, że nie dochodziłabym do toalety. Zwykle popuszczałam jak grałam w grę kliknij w kólka w ciągu minuty. Strasznie się wczułam.
        • mamtrzykotyidwa Re: Park trampolin - nietrzymanie moczu 22.12.21, 22:47
          Idź do lekarza, najpierw do internisty po skierowanie na badanie moczu ogólne, badanie moczu na posiew, morfologia krwi z rozmazem ręcznym, IgE całkowite z oznaczaniem ilościowym i po skierowania do nefrologa, urologa i alergologa. Dobrze by też było zrobić USG układu moczowego.
          Jeśli problem występuje rodzinnie to bardzo możliwe jest, że to alergia pokarmowa jest odpowiedzialna za problemy z nietrzymaniem moczu, ale jednocześnie nefrolog i urolog powinni sprawdzić, czy masz wszystko w porządku z układem moczowym i nerkami. U alergologa zrób testy skórne pokarmowe i wziewne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka