Dodaj do ulubionych

kosmetyki- doradzcie

05.11.21, 11:49
czytam i czytam i widzę ze są tutaj znawczyniesmile
40 lat, zawsze uzywałam "zwykłych" kosmetyków...co mi wpadło w rękę. Specjalnie nie zwracałam uwagi na to co w srodku...
Niby dobierałam do wieku ale to tyle.
Mój problem to przebarwienia-dość delikatne,ale widoczne po hormonach sad, nie mam problemów skórnych jakichs pryszczy etc tylko te przebarwienia i trochę zmarszczek przy oczach. Czasami pojawia mi się na powiece sucha skóra chyba to "zasługa płynu miceralnego" wtedy smaruje elocomem 2 dni (wiem wiem steryd0 ale szybko schodzi.
Chciałabym jakoś o siebie zadbać ...ale też zeby to nie było czasochłonne
Nakładam krem pod oczy-dzień i noc ten sam- jakiś AA
krem na dzieć pharmaceris,
noc reduktor przebarwień i jakis loreal na noc.
Uzywam płynu miceralnego i toniku.

Najchętniej poszłabym w jakis minimalizm kultur orientu....smile jakies czary mary- noc/dzień to samo smile nie wiem czy cos takiego istnieje?
Obserwuj wątek
    • picathartes Re: kosmetyki- doradzcie 05.11.21, 12:08
      Jesu. Wyrzuć te micelarne i inne cuda, które powodują alergię i przestań używać Elocom. Przecież elocom niszczy skórę bezpowrotnie; skóra robi się "cieńsza".

Na oczy LRP Toleriane Ultra.
      Na dzień i noc albo krem Toleriane Sensitive, albo Avene Tolerance (na dzień light, na noc rich, albo rich na noc i dzień). Avene ma te kremy również w wersji z filtrem.
      Do mycia żel albo pianka z którejś z tych firm. Przestaną Ci się robić suche placki, skóra będzie po prostu nawilżona.
      Żadnych innych cudów na twarz nie kładź.

Przy tendencjach do egzemy unikałabym wszystkich kremów na przebarwienia. Usuną Ci tymczasowo przebarwienia hormonalne, tylko po to, byś resztę twarzy miała w plackach alergicznych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka