Dodaj do ulubionych

Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood

05.11.21, 22:44
Sprawa, która w Hollywood była "tajemnicą poliszynela" przez lata wreszcie może zostać ujawniona.
Kirk Douglas, legenda kina i ojciec Michaela Douglasa zgwałcił16-letnią Natalie Wood.

"Do gwałtu miało dojść latem 1955 r. w Chateau Marmont. Matka Natalie, Maria Zakharenko, zaaranżowała spotkanie nastoletniej córki z Kirkiem Douglasem, który był w tamtym czasie już megagwiazdą kina. Zakharenko miała stwierdzić, że spotkanie córki z Douglasem otworzy jej wiele drzwi kariery. Aprobata słynnego i przystojnego aktora pomoże jej w świecie filmu.


"Lana pisze jednak, że gdy tylko Natalie wróciła ze spotkania z gwiazdorem, od razu wiedziała, że stało się coś złego. "Wyglądała okropnie. Była bardzo przybita. Nerwowo szeptała o czymś z matką" - pisze Lana w książce.

"Nie mogłam usłyszeć, o czym mówiły. Coś złego przydarzyło się mojej siostrze, ale cokolwiek to było, byłam zbyt mała, żeby mi o tym mówić" - przyznała Wood, która miała wtedy 8 lat.

Natalie opowiedziała siostrze prawdę o tamtych wydarzeniach, gdy obie już były dorosłe. Aktorka miała opisać, że w hotelowym pokoju Douglas zgwałcił ją. "Byłam przerażona. Byłam skołowana" - miała powiedzieć Lanie.

Natalie i jej matka zgodziły się, że nigdy nie zdradzą nazwiska sprawcy. Laureatka Oscarów poprosiła siostrę, by i ona nie wyjawiła prawdy o tamtym wydarzeniu. "Dzisiaj nie trzeba już nikogo chronić. Jestem pewna, że wybaczyłabym mi to, że w końcu łamię tę obietnicę" - stwierdza Lana Wood."


film.wp.pl/natalie-wood-zgwalcono-gdy-byla-nastolatka-siostra-po-latach-ujawnia-nazwisko-sprawcy-6701527849130560a?nil=&src01=f1e45&src02=isgf
www.dailymail.co.uk/news/article-10165655/Natalie-Wood-assaulted-Kirk-Douglas-sister-alleges.html
Obserwuj wątek
  • hmosa Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 05.11.21, 22:56
   Te historie z Hollywood...ZAWSZE takie same.

   Zwłaszcza w odniesieniu do pewnej generacji...Jeden i ten sam model pojawia się tam w praktycznie każdej sprawie:

   -niesamowita skala przemocy seksualnej dotycząca kobiet, a nawet dzieci - gwiazd
   -przemilczane przestępstwa, skrajne nadużycia
   -mężczyźni jako seksualni drapieżcy
   -matki stręczące własne córki żeby te mogły zrobić karierę
   -tajemnicze zaginięcia kobiet czy śmierć -"wypadek" w niewyjaśnionych okolicznościach
   -życie na lekarz albo narkotykach jako jedyny sposób na zaleczenie traumy (bo o wyleczeniu nawet nie ma mowy)

   I można by tak jeszcze długo.
   • hmosa Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 05.11.21, 23:05
    Natalie Wood żyła zaledwie 43 lat i zginęła w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach.

    Kirk Douglas odszedł w wieku 103 lat, jako legenda kina, otoczony kochającą rodziną, więc można powiedzieć, że w "glorii i chwale".

    Taka sprawiedliwość. Jedyny bardziej pokrzepiający aspekt tej bardzo smutnej sprawy - Michael Douglas nigdy szczególnie nie bronił swojego ojca, bo doskonale wiedział jaki był i co miał/mógł mieć na sumieniu. Z tego co pamiętam (ale nie jestem pewna) Douglas sam miał problemy z seksoholizmem, więc...No cóż - jakby wiadomo po kim to odziedziczył.
   • tanebo001 Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 05.11.21, 23:08
    Czytam właśnie biografię "Clint życie i legenda" i mam dwa wnioski. Po pierwsze on miał ukrytą fabrykę viagry. Po drugie - jestem na etapie "Oszukanego" - prowadził baaaaaaaaaaaaaaaaardzo bujne życie erotyczne. I zawsze wyglądało tak: Clint kręci film, na planie ma kochankę, jak przyjeżdża żona kochanka znika (sama). I żadna nie robiła mu brudów. Żadna. Przecież gdyby poszła do prasy to Clint rozwiódłby się w pięć minut.
     • tanebo001 Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 07.11.21, 10:47
      strona 209: "Pewnego razu poszedł [Clint] na aranżowaną randkę z właścicielką butiku dobiegającą czterdziestki [czyli w wieku Clinta], która część wieczoru przechwalała się nastoletnią córką. "Powinien pan poznać moją córkę, jest kapitalna" i tak dalej. Clint ostatecznie gładko zamienił matkę na córkę; nie tylko za przyzwoleniem mamusi, a wręcz za jej zachętą. Obudziwszy się następnego ranka w sąsiednim pokoju motelowym, Lippman usłyszał za ścianą ryk telewizora, w którym leciał Kaczor Donald i Scooby Doo. Później omawiał z Clintem tę kwestię, a aktor powiedział że nastolatka była wspaniała w łóżku (...). Lippman przestrzegł kolegę co do wieku dziewczyny.
      - Lepiej uznać, że miała osiemnaście - powiedziałClint, zaniepokojony zdaniem Lippmana - Plotki się szybko roznoszą."
      Wynika z tego że nie było to niczym niezwykłym.
    • myfaith Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 06.11.21, 13:26
     Jak to mówią - „ lepiej płakać w Mercedesie niż w PKS’ie”. No niestety kobiety kobietom.. zony bogatych mężów przymykają oczy na chamstwo mężów i wykorzystywanie młodszych dziewczyn a matki stręczą swoje córki …

     Gdyby żona Kirka D rozwiodła się z nim to kim by była ? Czy opływała u w dostatek do późnych lat , miała ekstra opiekę ? Wolała przekalkulować swoje straty i zyski …
    • hmosa Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 06.11.21, 00:02
     woman_in_love napisała:

     > Ludzie byli wtedy twardsi i być może życie było cięższe. A 16-latki masowo zost
     > awały żonami lokalnych robotników i rodziły im dzieci, często bite i upokarzane
     > .
     >
     > Chciała dla swojego dziecka lepszego losu, nawet jeżeli kosztem seksu z dziadem
     > .

     Jedne chciały lepszego losu dla swoich dzieci kosztem siebie, inne chciały lepszego losu kosztem swoich dzieci, czyli własnie te matki, które sprzedałyby córkę takiemu Douglasowi czy Polańskiemu wierząc, że to będzie dla nich furtka do kariery.

     Ludzie byli twardsi? Nie sądzę...Nie wiem jaką mogli mieć "matrycę", ale na pewno nie trwalszą niż my, żyjący teraz - no litości...Czy nawet pokolenie urodzone w latach 60. czy 70. Nie ma czego porównywać.

     Wychowali się zwykle w dysfunkcyjnych rodzinach i doświadczyli traum, do których - przepraszam- trzeba mieć skórę słonia, żeby je przetrwać, a tak naprawdę to...w zasadzie nie mieli szans, żeby to co ich spotkało nie mogło pozostawić trwałych blizn na ciele (!!!) i psyche.

     Nierzadko żyli po prostu krótko, szybciej się starzeli, a w najgorszych (czy standardowych?) przypadkach kończyło się na samobójstwami, uzależnieniem od alkoholu, narkotyków czy leków.

     Nie mówiąc o jakiejś formie pomocy psychologicznej/psychiatrycznej, która chyba była na takim poziomie, że mogła jeszcze zaszkodzić zamiast pomóc.

     No i pewnie przekazywali też swoje traumy kolejnym pokoleniom...Chociaż może jest to bardzo krzywdzące stwierdzenie, bo chyba nie mogło to wyglądać inaczej? Byli "przeżuci" tak złymi doświadczeniami, że nie wiem jak ktoś taki mógł być normalnym rodzicem - nie twierdzę, że niszczyli swoje dzieci, ale kiedy myślisz o tych depresjach, życiu na lekach...Po prostu byli, jacy byli, bo nie mogli być inni - jak głupio by to nie brzmiało.
   • hmosa Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 05.11.21, 23:10
    furiatka_wariatka napisał(a):

    > W sumie podobnie było z Polańskim, matka zawiozła swoją 13-letnia córkę na spot
    > kanie. Przecież te "matki" doskonale wiedziały jak takie spotkania się kończą.
    > Nie rozumiem jak można coś takiego zrobić własnej córce.

    Tak, też tak sądzę. Od razu przyszła mi do głowy ta nieszczęsna sprawa Polańskiego. Fuj ! Bardzo podobna...A może wręcz scenariusz, który powtarzał się notorycznie (?!)

    Pokolenie mężczyzn tamtych lat - szkoda gadać...Może niektórzy wyglądali jak amanci, ale "w środku" bliżej im było do potworów.
    • heniek.8 Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 06.11.21, 06:59
     hmosa napisała:

     > Pokolenie mężczyzn tamtych lat - szkoda gadać...Może niektórzy wyglądali jak am
     > anci, ale "w środku" bliżej im było do potworów.

     no i pokolenie matek tamtych lat - stroi i perfumuje siksę 16 lat na "spotkanie" z aktorem? a dlaczego mamunia nie była na tym spotkaniu?
     nie to że go rozgrzeszam, ale z dzisiejszej perspektywy łatwo pokazać winnego i wygodnie jest powiedzieć "zgwałcił mee too" , ma to zdjąć smród z matek stręczycielek
  • savignonblanc Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 06.11.21, 07:54
   Ja ostatnio oglądałam serial The Morning Show. Jest tam scena, w której Mitch najpierw otacza przyjacielska atmosfera wsparcia młoda dziennikarkę. Po traumatycznych dla obu wydarzeniach zabiera ja do pokoju, oglądają serial i jest miło. Na koniec się do niej dobiera, ale wszystko znowu dzieje się tak przyjacielsko i miło i dziewczyna ulega. To wcale jak gwałt nie wyglada. Wydaje się, ze ona się godzi. Ale widać tez ze robi to jak sparaliżowana. Po prostu ulega.
   I jemu się wydaje, ze nic się nie stało. A dla mnie to był gwałt i dobrze wiem i dobrze znam to uczucie.
   Raz w życiu miałam sytuacje, kiedy mój szef tak zrobił. Na szczęście ktoś wszedł do biura. Uciekłam i więcej nie wróciłam. Zgłosiłam to w biurze pośrednictwa skąd ta prace miałam.
   Ale nie zapomnę tego uczucia. Nie byłam w stanie się ruszyć, powiedzieć NIE. Miałam 20 lat.
   Później miałam podobna akcje z kolega. Nie z pracy. Innym razem z przyjacielem który wykorzystał mnie kiedy byłam pijana i twierdził ze sama chciałam i nie rozumiał dlaczego jestem wściekła i dlaczego od teraz nie będziemy parą tylko to koniec naszej znajomosci.
   Faceci nie są uczeni zasad, których się nie łamie i granic których się nie przekracza. A kobiety nie są uczone, ze ich słowo NIE jest ważne i maja do niego prawo.
   • rexona_sport Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 06.11.21, 09:05
    Fajnie ze się podzielilas, dzięki za ten głos. Myślę ze wiele z nas rozumie doskonale o czym mówisz, to sparaliżowanie i brak możliwości jakiejkolwiek reakcji. A dla tych którym się to nigdy nie przytrafiło, przyjmijcie do wiadomości ze może być taka reakcja i fakt ze dziewczyna nie kopała i nie drapała nie świadczy o tym ze gwałtu nie było.
  • heca7 Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 06.11.21, 09:02
   Klasyczny scenariusz- mamusia z parciem na sławę i kasę oraz stary satyr/aktor. Po co ona tam córkę wysłała? Przecież z góry było wiadomo, że nie chodzi o poklepanie po głowie. Stręczycielka i gwałciciel. Sądzę, że te sprawy, które po latach wychodzą na światło dzienne to tylko wierzchołek góry lodowej.
  • princesswhitewolf Re: Kirk Douglas i gwałt na Natalie Wood 07.11.21, 10:35
   Niestety Hollywood to kloaka i wiele kobiet przezylo molestowanie seksualne.

   Podobnie w przemysle mody a tam jest masa bardzo mlodych dziewczat.

   Byly maz biednej Lindy Ewangelisty tez byl tego typu oblesna swinia
   www.theguardian.com/fashion/2020/oct/17/he-wanted-to-control-me-completely-the-models-who-accuse-gerald-marie-of-sexual-assault

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka