Dodaj do ulubionych

Poproszę o przepis na zupę gulaszową

06.11.21, 07:01
Tak mnie wzięło na rozgrzewającą zupę. Podzielicie się przepisem na gulaszową? A zwlaszcza tym, jakie przyprawy dodajecie.
Obserwuj wątek
    • hiacynta.bukiet123 Re: Poproszę o przepis na zupę gulaszową 06.11.21, 08:03
      Ja robię z chudego mięsa wołowego lub mieszanego wołowo-wieprzowego (0,5kg), bo nie lubię widocznych kawałków tłuszczu. Mięso kroję w kostkę, podsmażam na łyżce smalcu. Jak ktoś lubi tłuste mięso, smalec jest zbędny i wystarczy trochę oleju. Dodaję pokrojoną w piórka dużą białą cebulę, smażę razem ok. 2 minut. Zalewam wodą (2l), dodaję ziele angielskie, liść laurowy, gotuję ok. godziny lub dłużej, jeśli mięso tego wymaga.
      Dodaję warzywa - u mnie to papryka (2-3 szt.) kolor dowolny, duża marchew, pieczarki (300g), puszka pomidorów. Przyprawy - kilka wyciśniętych ząbków czosnku, paprykę słodką i ostrą, tymianek i cząber. Gotuję ok. 30 minut, doprawiam na koniec majerankiem i świeżą natką pietruszki. Można dodać trochę koncentratu pomidorowego lub odrobinę soku z cytryny.

Zupę robię, zależnie od nastroju, z lanymi kluskami, zacierkami, drobnym makaronem lub ziemniakami (ziemniaki oczywiście dodaję razem z resztą warzyw). Można też na samym początku dodać ok. 100g wędzonego boczku podsmażyć z mięsem, doda to trochę takiego dymnego posmaku. Zupę podawać z dobrym pieczywem.

Chyba sobie jutro zrobię. smile
    • luna.elsol Re: Poproszę o przepis na zupę gulaszową 06.11.21, 09:41
      Koreanska zupa gulaszowa, super rozgrzewająca: na oleju sezamowym podsmaż czosnek, dodaj wołowinę i kimchi plus płatki chili, podsmaż stir fry. Zalej bulionem, dodaj tofu, wbij jajko, przykryj pokrywka i gotuj 3 minuty. Posyp zielona cebulka i sezamem, gotowe
    • andaba Re: Poproszę o przepis na zupę gulaszową 06.11.21, 09:45
      Sól, pieprz, ziele angielskie listek laurowy, czosnek, papryka ostra, i wędzona słodka - to ostatnie podbiło moje serce w okołogulaszowych potrawach.
      Nie daję pomidorów, z warzyw odrobina marchewki, cebula, papryka. Ewentualnie kukurydza, bo u mnie z kukurydzą zjedzą wszystko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka